Păreri Bad Teacher

(2011)

Profă rea, dar buuună

turonian pe 08 Septembrie 2011 20:23
Un film inutil, fără cap, fără coadă, fără scop, care nu spune nimic. Cameron Diaz joacă neconvingător, iar Justin Timberlake e teribil de şters şi inexpresiv.
andrada_bercaru pe 07 Septembrie 2011 13:19
@alex_andra -> sa stii si tu nu e neaparat sa tranduca exact titlul filmului :P astia care traduc pun ei un titlu care li se pare potrivit !
nikkolle pe 29 August 2011 22:54
merge de vazut
mie mi-a placut chiar daca nu a fost superb , a avut cateva momente comice si faptul ca o profesoara ajunge sa fure din banii elevilor pt a-si atinge scopul de a-si pune silicoane a fost total , bine ca pana la urma si-a dat seama si a ramas cu banii si cu bonusul pe care l-a primit pentru ca a furat testul la care clasa ei a luat cel mai mare punctaj pe tara :)) . MORALA : CE NU FACE OMUL PT BANII :))
SoKaT pe 29 August 2011 18:08
Imi place ce fel joaca Cameron Diaz si rolul ei de bad theacher :x
eva1990 pe 23 August 2011 16:15
mie una mi-a placut filmul.chiar a fost interesant, relaxant si amuzant...am citit aproape numai comentarii negative, dar spre surprinderea mea, chiar a reusit sa ma binedispuna...nu inteleg de ce are atatea critici negative:-??
danutza012694 pe 14 August 2011 11:34
Pot spune doar ca este un film interesant...si piperat...are destule momente bune..:P
ama88 pe 13 August 2011 23:11
comedie usurica,Cameron Diaz face tot filmul,de vazut intr-o seara de vara
Ada-s pe 13 August 2011 12:12
Este o comedie usoara, de vazut in timpul liber. Cameron isi joaca rolul la fel de bine cum ne-a obisnuit, dar nici Jason Segel nu e mai prejos.
catha_l_ina pe 09 August 2011 17:35
Doar ce am vazut "Bad teacher" si poate dezamagesc prin oprinia mea, dar nu mi se pare atat de bun pe cat se spune. Cameron Diaz este o actrita buna, nu si Justin ( sau cel putin asa cred eu ).
Irinel28 pe 09 August 2011 00:26
un film cu mult umor dar nu exceleaza, se putea mai bine in cazul lui justin!
Rippa pe 28 Aprilie 2014 19:21
un film bun .....................................................................................
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 22:06
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
Miiku pe 18 Februarie 2013 21:07
E un film destul de bun. Dar eu cred ca Justin ar trebui sa continue cu muzica.. era cam moale asa dar poate ma insel eu. :))
mserial pe 07 Decembrie 2012 23:15
Foarte tare filmul!...Actori sunt draguti si joaca destul de bine.Merita vazut.
GreenWeed pe 03 Septembrie 2012 16:54
Cameron Diaz .. impresioneaza iara prin umorul ei ... si ne aduce o comedie care trebuie vazuta .. super misto filmul Recomand
k-rissa pe 18 August 2012 13:37
o comedie super!!una din preferatele mele!imi place mult cameron diaz, o actrita cu mult potential, capabila sa joace impecabil orice rol!
diciluma pe 19 Februarie 2012 11:58
am mai comentat faptul ca daca un film are o distributie de nota zece nu inseamna ca si filmul e de nota zece...... O fi profa buna rau , dar filmul nu e deloc bun.....
ciupss pe 10 Februarie 2012 23:42
ohhh nooooo
cea mai infioratoare porcarie vazuta in ultimul timp. nu ma asteptam la prea multe dar nici chiar asa, ma mir ca am rezistat pana la final. nu-l recomand la nimeni
alex_il_fenomeno pe 16 Ianuarie 2012 15:21
un film reusit , o comedie cu accente ironice uimitoare , in care Cameron Diaz si Justin Timberlake se descurca uimitor , asa cum era si de asteptat , surpriza venind din partea actritei Lucy Punch , iar Jason Segel a complicat si mai mult povestea . glumele , situatiile penibile in care au fost puse actritele , dar si actorii din film , totul a rezultat intr-o comedie extrem de reusita , ce merita gustata din plin . iar finalul este total neasteptat cu cel initial ! il recomand spre cel putin o vizionare , deoarece nu dezamageste deloc .
donald_dak pe 27 Septembrie 2011 19:08
superb film
filmu a fast super tare mie mea placut mult de tot i comic de tot
miruna13 pe 11 August 2011 22:13
ba mi-e mi-a placut foarte mult filmul,a fost foarte amuzant si m-a bine-dispus....insa am cateva comentarii de facut:
1.nu prea i se potriveste rolul lui cameron(au fost unele parti cam "fortate")
2.justin a jucat groaznic in film
IN REST A FOST TOTUL SUPER;)

Manusa pe 06 August 2011 20:38
Un film destul de bun si amuzant....pe "alocuri", dar totusi tot filmul il face aparitia lui Camerun Diaz in acest film. Actorii au jucat bine, iar ideea filmului nu este rea, dar este plictisitoare....
AndreeaAmerica pe 04 August 2011 01:05
Bad Teacher
Este un film foarte bun.....de prima data de cand am vazut trailerul am zis ca trebuie sa vad filmul asta....e MORTAL,Va recomand acest film...
Inca mai ruleaza in cinematografe asa ca nu pierdeti nimic daca mergeti sa-l vedeti!

flori26 pe 03 August 2011 00:00
un film care te binedispune dupa o zi de munca, merita vazut , dati fuguta la cinema si o sa va convingeti ;)
dlena pe 29 Iulie 2011 22:31
chiar ma asteptam sa rad bine la acest film( sa zicem ca din trailer) dar nu a fost asa...deloc
e dragut, bun de vizonat cand nu ai altceva mai bun de facut si nu ai chef de chestii dramatice sau care iti necesita intelectul.... frumos jucat pt. Cameron!

Ariadne83 pe 24 Iulie 2011 22:02
Comedia este destul de reusita, are faze amuzante. Cameron pare cam imbatranita pe langa Justin. Ce nu mi-a placut este finalul in care Cameron ramane sa profeseze in scoala cu toate ca era o profa fara calitati, se droga si bea la ore, iar rivala ei care era o profesoara extraordinara a trebuit sa se mute la o scoala mai slaba. Eu stiam ca binele invinge intotdeauna in filmele americane.:P
DragonMaster pe 15 Iulie 2011 12:52
O comedie buna
Filmul este destul de comic iar actori joaca destul de bine ,pot zice ca mi-a placut filmul si ca ma amuzat.Nota mea este 7.
cezy98 pe 18 Ianuarie 2013 17:42
Mi-a placut foarte mult un film modern destul de comic desi nu imi place cum suna titlul in romana! Oricum Cameron Diaz e super in acest film! :x
Sorin87 pe 09 August 2011 13:44
Bad Teacher
Un film interesant ,Cameron Diaz e o actria foarte BUNA ,filmul e ok ,are multe faze comice si chiar merita sa stai 92 de min in fata ecranului.nu inteleg un lucru :De ce e interzis sub 15 ani ?
alexandra456 pe 06 Iulie 2011 19:20
abia astept sa-l vad:X:X sper k e un film bun;)...................................
nox13 pe 7 iulie 2011 04:46
9 desi nu l-ai vazut?
Spuu pe 04 Iulie 2011 20:22
Stie cineva daca apare si in Ploiesti?sau doar in orasele specificate mai sus?
333ma pe 21 August 2011 09:48
justin timberlake face tot filmul.interesanta comedie :D
cezyteyya pe 30 Martie 2011 15:58
prea tare filmullll il ador trebuie sa il vedeti!
Tenfix pe 23 iunie 2011 23:00
l-ai vazut?