Păreri August Rush

August Rush

Sigismund pe 23 Decembrie 2007 03:04
Belea filmul asta. Merita vazut
Deea pe 07 Mai 2008 20:55
deci filmu' este superb...pt cei kre apreciaza filmele bune il recomand din toata inima...merita vazut si revazut...rar mai vezi asa filme ;)
Chenic Alexandru pe 08 Mai 2008 12:25
Ma e smecher filmul, desi sunt baiat pot sa afirm ca mi-a placut:)
red_froggie pe 21 Iulie 2008 16:20
e chiar ingenioasa ideea baiatului si increderea ca va reusi sa isi gaseasca parintii cu ajutorul muzicii.e chiar incredibil ce sentimente iti declanseaza filmul.e super
ady petrovici pe 27 Decembrie 2008 23:30
extraordinar!! coloana sonora e foarte, foarte tare!
Regizor fabulos, compozitor pe masura! Rar asa completare si distributie.
Robin Williams interpreteaza suspect de bine rolul. De copil nu mai spun (chiar daca - se spune - avea 16 ani la filmari).
Inca o data: Magnific!!!!

medina pe 02 Ianuarie 2009 23:17
Bestial...un film realmente superb care cred eu merita macar un premiu oscar:scenariu original,actori foarte talentati,regizor de exceptie ca sa nu mai vorbim de muzica..
unul dintre cele mai bune filme pe care leam vazut
m-as uita non stop la el

Mihaela pe 04 Ianuarie 2009 10:49
Foarte bun. Pentru cine mai are un pic de suflet...i se va umple de "diverse sentimente" in timpul vizionarii.
andra16 pe 22 Martie 2009 20:57
foarte tare filmu..cred ca l-am vazt de vreo 10 ori..si de fiecare data tot asa de frumos e:X...e unu din filmele mele preferate si il recomand oricui:X
Emyboss7 pe 27 Mai 2009 01:55
ATENTIA SONORA,simte,traieste inspira, si da mai departe ce ti-a daruit Dumnezeu,,MUZICA ADEVARATA
N-am cuvinte ca copil crescand la orfelinat,,am trait muzica in suflet si inca o mai traiesc,, am vazut filmul de foarte multe ori,,chiar ma regasesc pe mine insu-mi aici ,,parca chiar eu asi fi in locul pustiului,,cred,sunt convins ca joaca mai bine ca cel din Herry Poter,,de 3mi de ori mai fain,,sa-l ajutre Dumnezeu,,poate candva va face donati copiilor de la casele de copii din Romania,,n-am cuvinte sa spun de film am jucat si eu in 3 filme dar nam primit lauda ca a lui August,,el cred ca o merita,,bravo celor care sau gandit sa scoata asa ceva,,muzica intra la suflet e cereasca chiar cemi placea si mie,,chiar m-am apucat sa invat acest stil de muzica ptr.biserica unde cant la orga,clape si chitara,,e fain,Dumnezeu sa scoata la lumina si alti talentati care cred ca sunt multi in lume,,dar care nu-s apretiaci de loc.
Mist pe 17 Iunie 2009 10:26
Un film emotionant,foarte frumos!Freddie Highmore joaca foarte bine.
Lucaciu pe 21 Iunie 2009 20:26
Un film foarte bun , cu o coloana sonora minunata
UNUL DIN PUTINELE FILME CARE ARE COPMENTARI NUMAI DE BINE :D

anomis10 pe 02 Iulie 2009 00:48
bun? foarte bun? nu stiu
pot spune doar ca MIE mi-a placut asa cum nu mi-a mai placut..ceva... demult. Sunt inca captivata de muzica, de subiect, de final, de tot! Pentru cei care inca simt, e un must sa il vada!

tassy1 pe 27 Iulie 2009 23:58
Superb
E unul din cele mai frumoase filme pe care le-am vazut.E superb :x.. si impresionant..cel mai frumos cand au cantat amandoi :x
lilliam pe 29 Octombrie 2009 18:06
un film extraordinar de superb,emotionant, ......................
andyy pe 18 Noiembrie 2009 00:39
Un film bun, o poveste emotionanta, despre puterea iubirii si a muzcii.
After_Eight pe 5 martie 2012 20:56
wow, fara commentul asta chiar n-as fi priceput nimic din film. Deci mi s-au deschis ochii, am o revelatie.
andyy pe 11 martie 2012 01:26
ma bucur ca parerea mea te-a facut sa intelegi acest film.
m4riuk pe 18 Decembrie 2009 15:04
Un film sensibil si emotionant, chiar merita vazut .
deeiuu pe 08 Ianuarie 2010 21:12
deeiuu86
sa zicem ca merge...e un film de duminica,pentru mine
Kathlyn pe 15 Ianuarie 2010 15:53
Foarte bine joaca pustiu' din rolul principal... m-a convins talentul personajului interpretat. Finalul m-a impresionat deosebit.
iuly12iuly pe 24 Ianuarie 2010 15:08
foarte frumos filmul eu am plans cand lam vazut si te cate ori am sal vad
quazzika pe 25 Ianuarie 2010 19:20
foarte bun filmul
mi-a placut asa de mult incat am vazut filmul de doua ori,
biencutza25 pe 28 Ianuarie 2010 22:50
Un film exceptional , un film care iti transmite diferite sentimente . Este absolut minunat , o coloana sonora emotionanta iar actorilor li se potrivesc rolurile foarte bine . Pe scurt : un film extraordinar care trebuie vazut cu orice pret !
Floryn Leahu Blog pe 13 Februarie 2010 11:46
Top 10 fime pe care nu trebuie să le ratezi într-o viaţă
Vă prezentam aici prima jumătate din top 20 filme pe care trebuie să le vezi într-o viaţă, în viziunea mea! Probabil, că aţi aşteptat cu sufletul la gură şi cealaltă jumătate – cele mai bune 10 filme de pe planetă! (glumesc, aşa cum spuneam orice top este relativ şi subiectiv, oricât de obiective ar fi [...] citeşte
alyneftimie pe 17 Februarie 2010 01:10
alyneftimie
Un film superb......pentru cei care simt puterea muzicii
matmircea pe 07 Martie 2010 21:15
am ramas gura casca....deci eu in consider unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut vre-o data...parerea mea :)
leo26 pe 27 decembrie 2013 22:56
vre-o data? sau vreodata? cred ca varianta corecta este cea de-a doua, dar ma rog.
denny_copilul pe 15 Martie 2010 13:17
un film foarte, foarte bun , merita sa te uiti la el, coloana sonora de exceptie ..... o poveste impresionanta despre deciziile pe care le iau parintii in locul copiilor
eagle.eye pe 19 Martie 2010 23:12
Perfect!
atat de simplu, curat si in acelasi timp perfect. Patrunde cu usurinta in suflet, poate si datorita coloanei sonore. Nici nu-ti dai seama cand se termina...e atat de placut de vizionat!
sweetangry pe 18 mai 2011 22:14
si mie mia facut placere sa-l vad
lorenne pe 17 Aprilie 2010 21:53
Coloana sonora e absolut fabuloasa , povestea e emotionanta iar actorii interpreteaza excelent.
liniuta pe 24 Aprilie 2010 16:03
fb
de vazut ,placut ,sensibil, de efect ,cu incarcatura emotionala , o drama cu un final fericit .....
ruxyy pe 02 Mai 2010 00:35
o capodopera
in film este vorba de 2 care sse intanlesc la o petrecere ea canta la un instrument iar el cu vocea
s-au despartit brusc pt ca tatal fetei nu a vrut sa aiba o relatiecu baiatul acela
dar ea a ramas insarcinata
cand avea copiilul venea tot timpul la locul lor unde ar fi trebuit sa aiba prima lor ontanlire
fata are un accident de masina ajungand la spital tatal o minte ca a pierdut copilul
copilul a crescut la un orfelinat.........unde spunea toata lumea ca e nebun deoarece isi astepta parintii
a reusit sa fuga de acolo si l-a gasit un om cu harul muzicii care punea niste copii sa cerseasca
copilul a fugit si de acolo ajungand la corul bisericii vazand directorul cat de bine se pricepe la dus la opera
acolo lautestat ,cei de acolo au fost uimiti de cate poae sti u copil atat de mik
la cancertul pe care… citeşte

roxykim pe 02 Mai 2010 21:35
Mi-a ramas o parte din suflet la filmul asta. Si povestea este impresionanta dar si actorii. Foarte frumos si il recomand.
robbiex2 pe 10 Mai 2010 22:37
Foarte bun filmul ! nu ma asteptam sa fie atat de "puternic", o poveste de dragoste exceptionala !!
Keira86 pe 12 Mai 2010 15:19
Un film facut din suflet
Unul din cele mai impresionante filme facute vreodata! Recomand!
mircea_pop pe 13 Mai 2010 01:45
Cu toate ca este un film cu o gramada de clisee si poate un pic cam "cheesy" pt gustul meu, a reusit sa ma impresioneze prin soundtrack-ul sau de calitate si rolurile interpretate, in special cel al micului "Mozart". Recomand oricui vrea sa evadeze pentru doua ore in lumea fantastica a muzicii.
Razv1q pe 02 Iunie 2010 00:14
Pentru mine e filmul perfect ... imi place la nebunie povestea ...
shagrath pe 11 Iunie 2010 16:51
Cel mai bun film pe care l'am vazut in ultimii 2 ani.Si am vazut multe...Incredibil !!
harrycineastul pe 20 Iunie 2010 16:19
m-a impresionat foarte tare filmul este un film deosebit si scenariul este aparte
fanfirth pe 28 Iunie 2010 13:11
Un film care iti ramane in minte datorita povestii emotionante, datorita jocului actorilor, datorita coloanei sonore. Il recomand cu toata inima pentru ca merita.
cl24 pe 08 Iulie 2010 00:42
Este un film care imbina in mod placut iubirea, drama si muzica. Talentul actoricesc al lui Robin Williams este aproape eclipsat de ceilalti actori ce evolueaza in film., lucru care ridica valoarea artistica a acestui film.
bubumiksiscumpik pe 21 Iulie 2010 04:08
de 4 ori l-am vazut
de 4 ori m-am emotionat si am plans

scupik_andreea pe 06 August 2010 22:26
un film emotionant si niste actori care si-au jucat rolul exceptional.
White.Lily pe 07 August 2010 19:36
Un film foarte special,emotionant, plin de culoare , caldura si muzica buna. Pur si simplu iti intra in inima si dupa vizionarea lui ramai cu un sentiment foarte placut.
AttesaGirl pe 08 August 2010 09:52
Se spune ca muzica este acea forta capabila sa uneasca oamenii, doar ca in film, aceasta se intampla literalmente. Cel putin asta e realitatea micutului August Rush, toata impanzita de muzica si sunete. Este un orfan de 11 ani, care contrar celor asemeni lui, nu poarta resentimente pentru adevaratii sai parinti. El stiindu-i aproape, auzindu-i, tocmai prin conexiunile realizate de muzica. Crede cu tarie, ca intr-o zi, ii va gasi. Si cu aceasta convingere pleaca pe drumul dictat de muzica. Acea muzica, care candva i-a despartit, si care (poate) ii va readuce impreuna.
E genul de film care te induioseaza, care te atinge la suflet, un film perfect pentru o seara de duminica.

castorverde08 pe 14 August 2010 16:07
L-am vazut deja de doua ori...E minunat filmul =]
Merita vazut!

Codrutz pe 30 August 2010 01:36
Sinopsis
Nu inteleg de ce mi s-a respins sinopsis-ul. :) Dar nu-i nimic, poate cel de acum e mai bun decat "aberatiile" scrise de mine in cel postat. Numai bine va urez.
brigitte_k22 pe 30 August 2010 16:54
Cel mai frumos film pe care l-am vazut vreodata! :X E pur si simplu magic :X
blackpussycat pe 11 Septembrie 2010 23:23
:X
fff bunnnn filmu fara comentarii...ffff bunnnn
ffff bunnnn

ID0N pe 26 Septembrie 2010 22:04
AG
Brillante! INTR'0 LUME PLINA DE GUN0I C0MERCIAL! Brillante! ABSUL0TAMENTE Brillante!
BaetuAndrei pe 15 Octombrie 2010 11:32
ce m-a enervat rolul lui Williams, pe deasupra mai seamana si cu Rumpelstiltskin din Shrek forever after. bun filmu, m-a emotianat putin, aproape de a lacrima.
mariuszmeu pe 19 Octombrie 2010 05:27
revelatie
monumental . fantastic , nemaipomenit , extraordinar , nemaintalnit , magnific !!! rusine sa fie magarilor sau magaritelor care blameaza pe cei care le place un film ,sau nu au fost de-acord cu ei , toti avem un drept egal la o parere, gust .rusine sa le fie celor care nu respecta acest drept !!!!
Yssa.Danielle pe 27 Octombrie 2010 16:04
''Mirabolant'' este cel mai infim siononim pe care pot sa-l atribui acestui film