Păreri August Rush

(2007)

August Rush

eagle.eye pe 19 Martie 2010 23:12
Perfect!
atat de simplu, curat si in acelasi timp perfect. Patrunde cu usurinta in suflet, poate si datorita coloanei sonore. Nici nu-ti dai seama cand se termina...e atat de placut de vizionat!
sweetangry pe 18 mai 2011 22:14
si mie mia facut placere sa-l vad
Kathlyn pe 15 Ianuarie 2010 15:53
Foarte bine joaca pustiu' din rolul principal... m-a convins talentul personajului interpretat. Finalul m-a impresionat deosebit.
Mihaela pe 04 Ianuarie 2009 10:49
Foarte bun. Pentru cine mai are un pic de suflet...i se va umple de "diverse sentimente" in timpul vizionarii.
matmircea pe 07 Martie 2010 21:15
am ramas gura casca....deci eu in consider unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut vre-o data...parerea mea :)
leo26 pe 27 decembrie 2013 22:56
vre-o data? sau vreodata? cred ca varianta corecta este cea de-a doua, dar ma rog.
m4riuk pe 18 Decembrie 2009 15:04
Un film sensibil si emotionant, chiar merita vazut .
Razv1q pe 02 Iunie 2010 00:14
Pentru mine e filmul perfect ... imi place la nebunie povestea ...
lilliam pe 29 Octombrie 2009 18:06
un film extraordinar de superb,emotionant, ......................
Floryn Leahu Blog pe 13 Februarie 2010 11:46
Top 10 fime pe care nu trebuie să le ratezi într-o viaţă
Vă prezentam aici prima jumătate din top 20 filme pe care trebuie să le vezi într-o viaţă, în viziunea mea! Probabil, că aţi aşteptat cu sufletul la gură şi cealaltă jumătate – cele mai bune 10 filme de pe planetă! (glumesc, aşa cum spuneam orice top este relativ şi subiectiv, oricât de obiective ar fi [...] citeşte
biencutza25 pe 28 Ianuarie 2010 22:50
Un film exceptional , un film care iti transmite diferite sentimente . Este absolut minunat , o coloana sonora emotionanta iar actorilor li se potrivesc rolurile foarte bine . Pe scurt : un film extraordinar care trebuie vazut cu orice pret !
Lucaciu pe 21 Iunie 2009 20:26
Un film foarte bun , cu o coloana sonora minunata
UNUL DIN PUTINELE FILME CARE ARE COPMENTARI NUMAI DE BINE :D

catasmile17 pe 06 Aprilie 2011 20:58
filmul dupa mine este o capodopera !!!!!!!!!!!!
va recomand acest film !!!!!!!!!!!
nu trebuie sa-l ratati !!!!!!!

bubumiksiscumpik pe 21 Iulie 2010 04:08
de 4 ori l-am vazut
de 4 ori m-am emotionat si am plans

iuly12iuly pe 24 Ianuarie 2010 15:08
foarte frumos filmul eu am plans cand lam vazut si te cate ori am sal vad
quazzika pe 25 Ianuarie 2010 19:20
foarte bun filmul
mi-a placut asa de mult incat am vazut filmul de doua ori,
andyy pe 18 Noiembrie 2009 00:39
Un film bun, o poveste emotionanta, despre puterea iubirii si a muzcii.
After_Eight pe 5 martie 2012 20:56
wow, fara commentul asta chiar n-as fi priceput nimic din film. Deci mi s-au deschis ochii, am o revelatie.
andyy pe 11 martie 2012 01:26
ma bucur ca parerea mea te-a facut sa intelegi acest film.
medina pe 02 Ianuarie 2009 23:17
Bestial...un film realmente superb care cred eu merita macar un premiu oscar:scenariu original,actori foarte talentati,regizor de exceptie ca sa nu mai vorbim de muzica..
unul dintre cele mai bune filme pe care leam vazut
m-as uita non stop la el

alyneftimie pe 17 Februarie 2010 01:10
alyneftimie
Un film superb......pentru cei care simt puterea muzicii
Alexia340 pe 12 Mai 2012 16:11
Filmul acesta trezeste o multime de sentimente. Este jucat foarte bine si are o coloana sonora foarte buna. Merita nota 20
margott pe 13 Septembrie 2011 21:19
Un alt fel de Oliver Twist, o poveste frumoasa, emotionanta. Cred ca e cel mai bun rol al lu Keri Russell, pacat ca nu-i atat de cunoscuta precum alte vedete de la Hollywood.
AeroX pe 20 Iunie 2011 14:09
Muzica e acolo...
Pur si simplu mi s-a parut perfect. Nota 10! N-am cuvinte. Unul dintre filmele mele favorite!
Interesant si rolul lui Robin Williams, neobisnuit. Muzica, actorii, povestea...un film ce nu trebuie ratat, mai ales de melomani!

anomis10 pe 02 Iulie 2009 00:48
bun? foarte bun? nu stiu
pot spune doar ca MIE mi-a placut asa cum nu mi-a mai placut..ceva... demult. Sunt inca captivata de muzica, de subiect, de final, de tot! Pentru cei care inca simt, e un must sa il vada!

Mist pe 17 Iunie 2009 10:26
Un film emotionant,foarte frumos!Freddie Highmore joaca foarte bine.
andra16 pe 22 Martie 2009 20:57
foarte tare filmu..cred ca l-am vazt de vreo 10 ori..si de fiecare data tot asa de frumos e:X...e unu din filmele mele preferate si il recomand oricui:X
AttesaGirl pe 08 August 2010 09:52
Se spune ca muzica este acea forta capabila sa uneasca oamenii, doar ca in film, aceasta se intampla literalmente. Cel putin asta e realitatea micutului August Rush, toata impanzita de muzica si sunete. Este un orfan de 11 ani, care contrar celor asemeni lui, nu poarta resentimente pentru adevaratii sai parinti. El stiindu-i aproape, auzindu-i, tocmai prin conexiunile realizate de muzica. Crede cu tarie, ca intr-o zi, ii va gasi. Si cu aceasta convingere pleaca pe drumul dictat de muzica. Acea muzica, care candva i-a despartit, si care (poate) ii va readuce impreuna.
E genul de film care te induioseaza, care te atinge la suflet, un film perfect pentru o seara de duminica.

koosie pe 19 Aprilie 2011 20:14
este cel mai bun film pe care l-am vazut.:x..nu te mai saturi privindu-l...te lasa fara cuvinte(ca mine acum)..mi-au placut si actorii cum au interpretat:x..merita!!!
Caius13 pe 31 Ianuarie 2011 01:59
Superb !!!
Un film pe care l-am trait la maxim. Tensiunea cinefilului creste o data cu tensiunea conflictului. Desi se simt influente din opera lui Dickens, scenaristul a transpus excelent momente din Oliver Twist, adaptandu-le sec. al XXI-lea. Interesanta este coloana sonora, un amestec de gospel si muzica clasica ce se interfereaza cu usoare accente de rock . Este un film-spectacol ce nu trebuie ratat.
alina073 pe 08 Ianuarie 2017 22:10
Cu siguranta o capodopera!! Eu film excelent la care nu ai cum sa nu versi o lacrima!
CrisTyZ97 pe 18 Septembrie 2015 18:40
Capodoperă
Am ramas uimit cat de bun a fost Filmul. Mult mai bun decat ma asteptam, si ar trebui vizionat macar cel putin o data. Chiar daca a avut unele erori, mai mult sau mai putin vizibile ... intr-o lume in care a luat-o razna, avem nevoie si de astfel de momente. Un basm frumos, iar Freddie Highmore a jucat si in Bates Motel, si acolo si-a facut treaba foarte bine ... Cred ca este unul dintre cele mai bune Filme care le-am vazut. Cui nu-i ia placut, sau a incercat sa gaseasca tot felul de motive ca sa spuna ca Filmul nu este bun, Nimeni nu-i perfect... asa ca nu vad rostul a comenta inutil, daca tu probabil nu ai inteles Filmul, sau nu ti sa parut potrivit pentru tine ... atunci cauta-ti filmul potrivit pentru tine. Se putea lucra mai mult catre Final, cred ca a fost putin grabit ... :) In rest, vizionare placuta.
gabriel_dumitrascu pe 27 Noiembrie 2014 21:24
Nu-i rau.
Un film destul de bun din toate punctele de vedere,nici-un reproș,merită văzut,nota 10.
CazaGio pe 16 August 2012 23:42
Music is all around us... All you have to do...is listen ...
Pur si simplu perfect realizat. Baietelul ajuns pe culmile universului muzicii reuseste prin intermediul acestei pasiuni a sa sa isi gaseasca parintii. Vi-l recomand tuturor
Pho3nix pe 09 Octombrie 2012 02:12
Genial!
Sunt un idiot pentru ca nu am vazut filmul mai devreme. Am tot amanat sa`l vad pe diferite motive insa l`am vazut si eu in sfarsit.
Este un film superb. Are o poveste interesanta, transmite emotii, ti se face pielea gaina mai ales la sfarsit. Mi`a placut mult cum August isi crea prorpia muzica dupa sunetele care le simtea, ca sa zic asa. Si in final..a iesit ceva superb, ramai inmurmurat. Superb film !

Crissy_2525 pe 03 Octombrie 2012 19:21
Filmul asta e o adevarata magie... imi placee fooooooooooooooooooooarte tare !!!
madalinaXD pe 25 Februarie 2012 14:36
SUPERB!!!
un film de nota 10...fiecare clipa din film m-a tinut cu sufletul la gura...povestea este emotionanta si superba...cum muzica a croit o familie de nedespartit...merita vizionat...10 cu felicitari:X
deeiuu pe 08 Ianuarie 2010 21:12
deeiuu86
sa zicem ca merge...e un film de duminica,pentru mine
tassy1 pe 27 Iulie 2009 23:58
Superb
E unul din cele mai frumoase filme pe care le-am vazut.E superb :x.. si impresionant..cel mai frumos cand au cantat amandoi :x
arnoldroland pe 17 Iunie 2011 18:47
nu stiu ce se intampla, ori am fost eu in toane bune, ori filmul chiar e bun, pentru ca l-am vazut astazi si, pot afirma ca mi-a cam placut. spun asta deoarece este o exceptie faptul ca m-a impresionat putin o drama-romantic-muzicala, de aceea ii dau nota 9.
Piratu pe 06 Iunie 2011 16:59
“You know what music is? God’s little reminder that there’s something else besides us in this universe, a harmonic connection between all living beings, every where, even the stars.”
August Rush la baza un Oliver Twist modernizat ce combina noi elemente intr-un stil liber,unic,un triumf al imaginatiei, al spiritului si al iubirii prin arta muzicii.

O coloana sonora remarcabila alcatuita din cantece mai mult ca potrivite, menite sa accentueze trairile intense a personajelor, un atuu care da alta fata filmului.

O poveste impresionantă care subliniază talentul și dragostea pentru muzică-“You never quit on your music. No matter what happens. Cuz anytime something bad happens to you, that’s the one place you can escape to and just let it go. I learned it the hard way. And anyway, look at me. Nothing bad’s gonna happen. You gotta have a little faith .“

In afara de toate acestea o poveste de dragoste sensibila intr-o nota fantastica pe “linii melodice” desigur :) …

MNarcis pe 13 Mai 2012 00:18
Un film bunicel si cam atat.....nu m-a emotionat, ''miscat'', sensibilizat, captivat (etc). Lu' Robin Williams nu ii se potriveste deloc rolul de ''baiat rau'' in acest film (si rolul de personaj negativ nu ii se potriveste in nici un film, in general). Scenariu previzibil si slab, singurele doua lucruri care mi au placut a fost rolul facut de Freddie Highmore (l-am mai vazut in trei filme si baiatul este chiar simpatic) si chipul de ''papusa barbie'' a actritei Keri Russell (daca nu il vizionati, nu veti pierde nimic important).
BaetuAndrei pe 15 Octombrie 2010 11:32
ce m-a enervat rolul lui Williams, pe deasupra mai seamana si cu Rumpelstiltskin din Shrek forever after. bun filmu, m-a emotianat putin, aproape de a lacrima.
angel69 pe 19 Iunie 2023 14:30
Obligatoriu de vazut
Un film deosebit...emotionant.....obligatoriu de vazut !!!!!!!
jokeru28 pe 29 August 2021 14:19
Filmul e relaxant, la un moment dat prinde curiozitatea privitorului, insa fazele siropoase il trag in jos. Iar finalul m-a dezamagit putin. Nu a fost pe masura celor intamplate inainte. Iubesti pe cineva 10 ani si nu stii nimic de acea persoana, clar cand te revezi cu ea uiti de tot si o iei in brate, entuziasmat. Ei bine, cei doi reactioneaza ca si cum nu s-au vazut de cateva ore. Bine, practic chiar asa a fost, dar nu in scenariul filmului,ci in realitate, cand au filmat scenele.

Iar ceva serios ca filarmonica uneia dintre cele mai mari metropole din lume nu angajeaza artisti care nu au mai cantat sau performat de 10 ani, cu atat mai mult nu propune spre interpretare rapsodii ale noilor veniti in scoala de muzica,oricat de talentat ar fi acel student.

carmen_angelus_romila pe 01 Februarie 2020 08:51
Realizarea romantica vizionata, reprezinta o impresionanta oda dedicata muzicii si, nu in ultimul rand, dragostei nestavilite si netarmurite de care spiritoalitatea omeneasca, are parte si de de care, are nevoie absoluta...!
user-5c4c8f771e087 pe 26 Ianuarie 2019 18:51
Hmm, văd o grămadă de comentarii "filmul e bestial" eu cred ca voi nu ati vazut filme viața asta , e un film slab , plictisitor !
FlorinBordas pe 30 Decembrie 2018 12:43
Emotionant
Un film exceptional care m-a emotionat adanc, recomand acest film
sarah_ab pe 02 Noiembrie 2016 11:55
Puteti sa imi spuneti un site de pe care sa il pot vedea? Am incercat sa il gasesc, dar nu vad niciun site nevirusat....
chiba_florin pe 31 Octombrie 2016 12:15
Genial
Surprinzător !
Deşi l-am urmărit din întâmplare, m-a "prins" din primele minute, frumoasă poveste, ce e drept am înţeles exact firul acţiunii mai târziu şi, probabil asta m-a şi fascinat la acest film ! Recomand cu căldură ! Un film bun de vizionat la căldura serii !

Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 03:03
E unul dintre filmele la care iti spui..nici nu se putea mai bine...nici regia si nici actorii..un film perfect de la inceput pana la sfarsit...frumos film, frumosi actori...fantastica povestea...
Iulidesprefilme pe 11 Iulie 2016 10:31
Povestea spune că talentul se transmite din tată în fiu, că sângele apă nu se face, iar chemarea muzicii unește destinele...O poveste frumoasă, sensibilă, emoționantă...
DexterMorgan pe 05 Iulie 2015 20:41
Do you feel the music?
Acest film te face sa-l simti, sa-l traiesti, datorita muzicii si a povestii. Pe toata durata peliculei se creaza o emotie, ce se intensifica tot mai mult pe parcurs, care in cele din urma, iti atinge coarda cea mai sensibila.
tatucu_alin pe 17 Decembrie 2014 22:08
un film frumos.
de urmarit impreuna cu familia.are o poveste foarte bine conturata si actorii au jucat bine.