Păreri 6 Underground

(2019)

6 din umbră

marius7x pe 14 Decembrie 2019 11:02
Poveste slaba, montaj scenariu in prima parte dezastros. Dar scene de actiune foarte bune. Ar fi esuat rau in cinematografe, se intelege de ce l-a luat Netflix..
Mishu25 pe 14 Decembrie 2019 19:44
Netflix i-a dat lui Michael Bay libertate totala si buget nelimitat, poate cea mai mare risipa de timp si resurse a anului. Filmul are tot ce e mai rau in filmele lui Michael Bay: umor oribil, editare imposibil de urmarit, culori si filtre saturate peste maxim, scenariu inexistent, doar locatiile si prezenta lui Ryan Reynolds aduc filmul spre limita vizionabiluilui. Genul asta de abordare hiper a fost folosita de Tony Scott in Man of Fire si Domino, dar acolo era aplicat cu cap in urma unei viziuni gandite. Nu pot sa cred ca in anii '90, dupa Bad Boys, The Rock si chiar Armageddon, aveam impresia ca Michael Bay are viitor ca regizor de actiune.
stricted pe 23 Decembrie 2019 22:19
Antrenant , captivant ! .
dany6960 pe 15 Decembrie 2019 18:38
Melanie Laurent rullz
Recunosc. Placerea mea vinovata se numeste Mélanie Laurent. Pentru ea a meritat asteptarea si vizionarea filmului. Un film in care Michael Bay incepe promitator cu o scena lunga de urmarire cu masini in care si mediul inconjurator joaca un rol important, cam rar vazut asa ceva in alte filme de gen. Cadre surprinse cu incetinitorul care dau foarte bine vizual. Apoi explicatia celor 5 care raman sufera un pic, pe asistenta (bruneta) nu cred ca am vazut-o "explicata". Idee noua si cea cu magnetul gigant care atrage tot pe vas, dar ce rost are scena in care ne sunt prezentati raii mondiali in numar de 9 daca azi ne ocupam doar de unul singur. Era interesant sa faca un film de 4 ore si sa bata Irishman la el acasa, sau chiar un serial gen Tanar si Nelinistit in care toti sa fie decapitati, spanzurati sau sa li se taie pensiile.
spartacus pe 01 Ianuarie 2020 10:38
L-am vazut ieri. Concluzia mea: cred că este unul dintre filmele cu cele mai bune secvente de actiune din ultimii 20-25 de ani (cel putin scenele de început cu mașinile nu am mai văzut de la ”Ronin” ceva oarecum asemănător - și eventual ”Bad Boys 2”, dar acolo mult mai slabe ca cele de acum). De asemenea, scenele de la final cu acel vas transformat într-un imens magnet sunt deosebite și fac filmul de neuitat pentru fani șoi nu numai. Ce mai, este un film perfect de actiune care reușește total să te destindă.
In rest, le recomand ”haiterilor” filmului, ale căror păreri le-am citit mai sus, să nu urmărească astfel de filme căci oricum nu le înțeleg sau tind să ”debusoleze” publicul, și să rămână la ”Irishman” și restul de acest gen, care sunt filme excelente, dar pentru un alt target de public. Atât am avut de spus.

laura_outlander pe 19 septembrie 2020 23:21
Sunt total de acord.
user-5cf291396ace6 pe 17 Decembrie 2019 11:14
destul de greu de urmărit,cadre care parca vin in cascada,unele obositoare iar unele...foarte obositoare...iar scenariul cu siguranta putea fi mai bun,un plus pentru Ryan Rayonolds,care parca il transpune pe Deadpool in povestea asta...deci colac peste pupăză un fel de Deadpool 3!!!????
Rau pe 16 Decembrie 2019 22:18
Asteptari mari, si...dezamagire!
Aveam asteptari mai mari.
Dar pe la jumate am renuntat si am inchis: poveste slaba si fara fir. Petrece multe minute cateodata pe niste scene slabe, iar scenele de actiune (deosebite tehnic) sunt greu digerabile.

In concluzie - pt mine e un film slab.
NU recomand.

danRapid pe 17 Decembrie 2019 20:22
recomand
scene fff bune de actiune.. filmate diferit..ft realist! mi-a placut inventia care transforma iahtul dictatorului in magnet prin app din telefon si cum zburau aia odata cu tot ce era de metal!
George0404 pe 31 August 2020 19:32
comentarii de cacat
Unele persoane scriu cel mai bun film altele zic cel mai prost dupa cine sa te mai iei
tony_mondyalu pe 10 Mai 2021 22:02
un inceput destul de greoi, cu multe date+acum x timp, prezent...acum x timp etc...trebuie urmarit cu atentie la inceput ca sa prinzi ''sirul'' filmului
dpmdv efectele sunt destul de bune, chiar ff reusite, parca ar ucide in timp real, chiar pot afecta unele persoane care au stomacul mai slabut...
merita vazut, tipic film american, insa cu o idee putin mai diferita(acest film ar fi fost bun gen serial...ar fi avut episoade ca tanar si nelinistit la cat de multe ar fi avut de rezolvat) :)))

emy_sinaia pe 06 Iunie 2021 14:38
Un mix de plictiseala si actiune, cu greu prinzi firul povestii, trebuie sa fii atent iar daca nu l-ai vazut n-ai pierdut nimic.
ale_xis pe 25 Iulie 2020 23:05
unul din cele mai slabe filme din istorie , de fapt nu e slab e sib orice critica nu va irositi timpul cu el , nu merita !
dani_draghici pe 26 Aprilie 2020 05:54
Filmul este slăbuț rău de tot și foarte prost realizat. Exploziile se văd de la o posta cât de false sunt. Mașinile explodează înainte sa atingă ceva, gloanțele trase crează adevărate focuri de artificii.
Costirik pe 30 Martie 2020 02:20
Nu prea are el treaba cu originalitatea sau complexitatea unei povesti, dar cand e vorba de explozii si distrugeri Michael Bay nu are egal in industria filmului..
crintea_valerica pe 15 Ianuarie 2020 16:11
L-am văzut. Are multe căderi in plictis, replici aiurea, dar când o "da" pe acțiune o face bine. In lipsa de ocupație merge
sammy9 pe 12 Ianuarie 2020 17:30
Pierdere de timp, fffff slab, replici ffff ieftine.....
xerses pe 06 Ianuarie 2020 10:01
Din pacate, un film cam dezamagitor; dar in lipsa de altceva, a mers...