Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jan 2004, 00:33   #1
nagdob
Novice
 
nagdob
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1
Cat de mica e a lui Alex Leo Serban?

Am vazut cum si-a scris el "ochiul critic" despre LOTR3, am vazut cum si-a scris el ochiul critic despre Matrix 2 si am ratat, publicul se scufunda intr-un oftat, parerea lui pertinenta despre Matrix 3. E greu sa nu remarci mirosul profund de mancare ce a dat tot ce avea mai bun, ce vine din ziarul preferat al oamenilor ce merg cu metroul dimineata si iata ca la aceasta dementiala aroma isi aduce aportul si Leo caci unde pune el manuta tremuranda ai impresia indubitabila ca a pus altcineva fundul.

E incredibil faptul ca unui om care a avut o singura reusita in viata: "bacalureatul", ii este data "libertatea" sa mazgaleasca cuvinte pe o piatra dupa care sare in apa maretul site cinemagia si cand vede nene cinemagia ce aur era sa se piarda se decide sa il puna "critic sef" pe acest connoisseur in arta schimbarii pastelor de pix "Alex Leo Serban".

Leo tata, du-te si mai lasa din impresiile alea ale tale pe la printesele de la Basarab poate asa sa ne mai scapi de frustrarile ce iti ies si pe urechi dar ai grija, sa ai cascaval la tine ca acolo nu merge cu "critica", indiferent de cat de mult nu ti-a placut tie culoarea draperiilor. Baietii e pe principiul: "Radem glumim, futem platim".
nagdob is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 08:11   #2
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Hai mai lasati omu in pace... A facut si el niste critici care nu-s pe gustul vostru (nici al meu... da nu comentez ) si acuma e tot forumu in capul lui... Asta e al nustu catalea topic in care probabil se va deschide o cearta gen als vs restu :lol: Bine sau rau vom vedea Cel putin eu ma amuz la unele postrui asa ca continuati... :roll:

P.S: titlul asta e mortal... dar nu stiu cat de la obiect...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 10:09   #3
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Nu va inteleg

Sincer, nu va inteleg. Nu are dreptul cineva sa nu-i placa un film care voua v-a placut ? Nu are dreptul sa-si spuna aceasta opinie ? Mi se pare trist ca, fara a patetiza subiectul, dupa atatia ani de la Revolutie, n-ati inteles inca tocmai ca esenta democratiei este libertatea de expresie. Sau poate sunteti frustrati ca el isi exprima acea parere intr-un ziar, iar voi, daca ati dori sa scrieti despre acest film, nu v-ar baga nimeni in seama. :oops:
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2004, 12:12   #4
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Hmmm...si dup-aia ziceti de lotr haters (na sa le zic si io asa) sau de matrix haters ca sunt dobitoci...da' cel care a facut threadu'? eu sunt in totalitate de acord cu ALS...deocamdata...si consider ca tot ce a zis a zis (intr-o mica sau mare masura) bine...anyway...

Keep bad/useless movies outta here (LOTR, MATRIX)! daca tot insistati cu "keep the lotr pride alive!"
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2004, 23:46   #5
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie imi place modul in care ALS analizeaza filmele...de obicei ma simt in stare sa hotarasc daca un film e bun sau nu si nu prea ma bazez pe opiniile celorlalti...ALS ar fi cam singura exceptie...asta nu inseamna ca toate filmele care i-au placut lui, mi-au placut si mie...dar daca mie nu mi-a placut un film si el spune ca e bun, mai stau si ma gandec asupra lui si ma intreb daca intr-adevar l-am judecat bine...de cele mai multe ori am ramas la parerea mea dar au fost si exceptii...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2004, 09:16   #6
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Eu ma simt nevoit sa ii dau intr-o mare masura dreptate lui ALS, in ceea ce priveste opinile sale despre cele doua filme mentionate. In rest, no comment.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 09:28   #7
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
faptul ca este contestat ii arata celebritatea .... daca era un 0 nu avea nimeni nimic cu el ..... sau ma rog, cum devine, dupa facultati.
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 17:57   #8
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
misto titlul topicului, felicitari! (o gluma buna ramine o gluma buna, de ce sa ma supar!?) & anyway: bad publicity is good publicity.
PS as for the REAL thing, nagdob puiule, poate vrei sa mi-o masori? noi am ramine cu titlul, tu ai scapa de-o obsesie si forumul asta, de 'marea' problema cinefilica: cit de mica/mijlocie/mare/r u nuts!?! e a lui a.l.s....
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 18:34   #9
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca... asa ca indiferent de critici si exaltari, felicitari tuturor care si-au adus contributia la realizarea acestor filme.
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 18:47   #10
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Ceea ce cred eu despre critici, indiferent de unde sunt si unde scriu: niciodata parerea lor nu coincide cu a mea. Cu o singura exceptie, bineinteles, pentru ca ea confirma regula, si, nu, exceptia nu este Alex Leo Serban.
Take a guesss... 8)
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 19:12   #11
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
Originally Posted by Alex Leo Serban:
misto titlul topicului, felicitari! (o gluma buna ramine o gluma buna, de ce sa ma supar!?) & anyway: bad publicity is good publicity.
PS as for the REAL thing, nagdob puiule, poate vrei sa mi-o masori? noi am ramine cu titlul, tu ai scapa de-o obsesie si forumul asta, de 'marea' problema cinefilica: cit de mica/mijlocie/mare/r u nuts!?! e a lui a.l.s....

Pacat.Branza buna in burduf de caine.Ce fan LOTR am fi putut scoate din tine...
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2004, 06:22   #12
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by snatchro:
Ceea ce cred eu despre critici, indiferent de unde sunt si unde scriu: niciodata parerea lor nu coincide cu a mea. Cu o singura exceptie, bineinteles, pentru ca ea confirma regula, si, nu, exceptia nu este Alex Leo Serban.
Take a guesss... 8)

cred ca stiu: aura puran!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2004, 18:02   #13
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
alex, nu poti sa faci o poza cu putza ta si s-o postezi pe site? poate se mai relaxeaza copiii astia....
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2004, 06:48   #14
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2004, 07:29   #15
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by Alex Leo Serban:
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:


:lol: I recommend... amputation! :lol:
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2004, 10:56   #16
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Originally Posted by Alex Leo Serban:
cred ca stiu: aura puran!
Nope. Viorica Bucur.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2004, 11:31   #17
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by Alex Leo Serban:
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:

Da' la radiologie ai incercat?


----------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2004, 19:16   #18
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
Originally Posted by Ilila:
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca....
perfect adevarat
da` partea extrem de trista e ca fara fanii celor 2 filme mentionate lumea ar fi fost muuuult mai bogata
si cum replica asta imi explica de ce sunt si oameni "lotr haters"
e simplu
1 te duci la film si ti se pare cretin sau plicticos, da ramai calm ca tre sa existe si "filme" d`astea.....
2 apare o gloata care le declara capodopere si
1) baga milioane de dolari in buzunarele burdusite deja ale producatorilor(filmului si merchandaisse-urilor aferente)
2) sunt ferm convinse ca sutele de milioane cheltuite pe efecte speciale fac vreun bine omenirii sau imbogatesc "patrimoniul cultural"(suna k k*ru) al umanitatii
3 se inventeaza superlative ale superlativelor pt a descrie " capodoperele"
... deci te enervezi de atata entuziasm desantat si euforie interica si te gandesti, ca de fapt filmu chiar nu merita
4 apare careva care`l declara reper cultural si unguent pt suflet... si te apuca urlatul la monitor
....CONCLUZIE(personala)
1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita
2 fratii wakovski(??) de`au facut matrixu au facut un mare bine speciei noastre doar prin impingerea cu juma de ,metru mai inainte a efectelor speciale
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2004, 15:33   #19
THE VOID
Junior
 
THE VOID
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 61
Originally Posted by KORBEN:
Originally Posted by Ilila:
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca....
perfect adevarat
da` partea extrem de trista e ca fara fanii celor 2 filme mentionate lumea ar fi fost muuuult mai bogata
si cum replica asta imi explica de ce sunt si oameni "lotr haters"
e simplu
1 te duci la film si ti se pare cretin sau plicticos, da ramai calm ca tre sa existe si "filme" d`astea.....
2 apare o gloata care le declara capodopere si
1) baga milioane de dolari in buzunarele burdusite deja ale producatorilor(filmului si merchandaisse-urilor aferente)
2) sunt ferm convinse ca sutele de milioane cheltuite pe efecte speciale fac vreun bine omenirii sau imbogatesc "patrimoniul cultural"(suna k k*ru) al umanitatii
3 se inventeaza superlative ale superlativelor pt a descrie " capodoperele"
... deci te enervezi de atata entuziasm desantat si euforie interica si te gandesti, ca de fapt filmu chiar nu merita
4 apare careva care`l declara reper cultural si unguent pt suflet... si te apuca urlatul la monitor
....CONCLUZIE(personala)
1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita
2 fratii wakovski(??) de`au facut matrixu au facut un mare bine speciei noastre doar prin impingerea cu juma de ,metru mai inainte a efectelor speciale

Nu zici tu rau ce zici,da' in primul rand mutzlumim pentru 'gloata',apoi si filmele bune si cele proaste burdusesc buzunarele producatorilor;apoi efectele speciale sunt necesare si io personal n-am auzit de tehnicieni fx care sa lucreze pe gratis,iar monitorul poate fi usor stins:intinzi mana si dai 'click' pe buton.In prealabil poti foarte bine sa inchizi filmul,respectiv si calculatorul...Nu face diferenta si nu conteaza,dar niste respect de la mine opentru partea
Quote:
1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita
__________________
'I suppose the life of an anorexic duck doesn't amount too much in the broad scheme of things. '
THE VOID is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2004, 20:05   #20
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
ma copii, aici era vorba de ****, nu? de ce degenerati?
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells