Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Apr 2006, 21:34   #1
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
The Boondocks

a vazut cineva serialul asta de desene animate?
va place?
2 baieti de 10+ ani, niggaz, se muta from the hood, intr-un cartier select, de albi, la bunicul lor (negru evident). unul e filosof&revolutionar si celalalt e mare amator de si intr-un fel chiar intruchiparea multor cliche-e legate de niggas. ex: de craciun : "All i wanted from Santa was rims... i didn't even want a car. just the rims!"
am vazut prima serie si mi-a placut din mai multe motive. pe langa, duh!, umorul pe care il gust si fazele subversive care apar tot mai des in tot mai multe seriale animate, serialul isi pastreaza o doza (crescanda de-a lungul seriei 1) de seriozitate cinica....
bun exemplu in acest sens un episod in care, dupa ce am ras 20+ minute de faze cu niggaz , in mijlocul unei astfel de faze (care si incheie episodul) care in mod normal as fi considerat-o f funny, se aude vocea unuia din baieti extrem de serioasa: "U know? we could all be reading a book right now..."
nush cat se intelege din ce povestesc eu..... oricum ideea era k apreciez contrapunctele serioase cinice introduse intre multe poante, reusite dealtfel....
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells