Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Mar 2010, 08:27   #141
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Nu e vorba de poza aia Pit, intre timp Gloria a sters una dintre poze, asa ca "a doua" a devenit "prima".
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 10:11   #142
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ce frumoasa a fost plimbarea la bellu, din pacate nu am cablul de date la mine sa fi descarcat niste poze dar a fost o zi de primavara splendida, cimitirul extrem de proaspat, trezit la viata, mormintele melancolice, cavourile primioare, imbietoare, am spus, asa o casutza frumoasa mi-ar placea si mie la un moment dat. Iar Pitbul un excelent ghid intru moarte
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 10:21   #143
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Daca stiam ca se merge si la cimitir, veneam si eu. Niste poze ar fi interesante...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 10:22   #144
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
pun mai pe seara poze, dar tu vrei sa spui ca esti din Bucuresti si nu ai venit?
De altfel am zis pe forum cu Pitbull ca vom merge la Bellu. De ce n-ai venit, domnule?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 10:25   #145
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Pentru ca nu-s din Bucuresti, dar daca stiam ca e rost de cimitir, imi puteam misca oasele astea batrine citeva sute de km...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 10:43   #146
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by illotempore2002:
Pitbul un excelent ghid intru moarte
Splendid compliment!
De vreme ce firesc ar fi ca eu sä ajung acolo primul, dacä vrei, când ti-o veni si tie sorocul, mä ofer sä-ti ies în cale si sä te conduc - cum i-a iesit Arellei câinele äla alb-negru pletos, si cum îmi va iesi si Arella mie...

Cât despre jocul de-a alba-neagra cu pozele, poate si SPUNETI LA TIMP când editati câte ceva la modu' derutant, de läsati pe urmä userii inocenti si cumsecade sä-si prindä destele-n notiuni!

A, si încä un lucru - foarte important!
Unul dintre linkurile la poze postate aici contine un virus!
La fiecare intrare sau refresh pe topic, AVAST! începe sä urle, avertizându-mä asupra urmätoarei cioace, care are o boalä-n ea:
http://www.abm-enterprises.net/fract...-wallpaper.jpg
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 11:29   #147
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Pitbull:
A, si încä un lucru - foarte important!
Unul dintre linkurile la poze postate aici contine un virus!
La fiecare intrare sau refresh pe topic, AVAST! începe sä urle, avertizându-mä asupra urmätoarei cioace, care are o boalä-n ea:
http://www.abm-enterprises.net/fract...-wallpaper.jpg

Dacă ai da bani pe-un antivirus nu ai mai primi mesaje false.
Şi chiar nu e mâna haker-ului Halebardu... pur şi simplu am dat un google pentru rainbow
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 12:01   #148
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De ce sä dau bani ca fraierul, când varianta mea de Avast!, gratuitä dar înregistratä legal, mä apärä perfect?
De cinci ani de când o folosesc, doar o datä (acum la Cräciunul trecut) a fost depäsitä de un virus - dar mi l-a sters tipul de la service în doi timpi si trei miscäri. (Asa cä un mesaj fals din când în când e un pret mai mult decât acceptabil.)
Un sfat afectuos, Drago: nu mai însira emoticoane care se tävälesc pe jos de râs atunci când vrei sä te autoconvingi cä un subiect neutru ar fi comic; numai prietenul nostru Tufänel face asa, si stim amândoi cä nu-ti ajunge nici pân-la gleznä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 12:12   #149
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Mai dar al dracu' esti tu de cateva zile incoace....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 12:19   #150
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Doar de câteva zile...?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 13:37   #151
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by illotempore2002:
Ce frumoasa a fost plimbarea la bellu, din pacate nu am cablul de date la mine sa fi descarcat niste poze dar a fost o zi de primavara splendida, cimitirul extrem de proaspat, trezit la viata, mormintele melancolice, cavourile primioare, imbietoare, am spus

Bacovia would be proud . Damn it, pierd mereu toata distractia !
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 14:12   #152
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Lasä Booty, cä vii tu-n Capitala Patriei Noastre, si te duce tata Pit si pe tine la Bellu!
(Cu alai si mascati cai!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 20:19   #153
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by keepwalking:
din ce am citit pe aici, mie mi-a placut foarte mult ideea lui pit cu pelerinajul la mormintele scriitorilor si actorilor.
apropo de chestia asta, va invit sa vedeti cam ce mormant are cezar ivanescu la iasi:

http://3.bp.blogspot.com/_id4bc2AKOo...h/DSCF4415.JPG

Ideea cu pelerinajul la morminte este a mea si este de anul trecut, da?

Un an de zile l-am batut pe pitbull la cap.

p.s. Dragomara,

In ce topic ai intrebat tu de userul ala mai nou daca e clona cuiva si a cui e, cand am raspuns eu ca e halebardul?
am un anunt de facut.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 21:04   #154
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by Pitbull:
Un sfat afectuos, Drago: nu mai însira emoticoane care se tävälesc pe jos de râs atunci când vrei sä te autoconvingi cä un subiect neutru ar fi comic; numai prietenul nostru Tufänel face asa, si stim amândoi cä nu-ti ajunge nici pân-la gleznä.
Dragă, nu ştiu cum să-ţi spui, da'io când vreau să râd, RÂD! La început am râs pentru că nu mi-ai spus de la obraz "ce dracu-ai făcut, fată, ne-ai dat un virus?!", ci ai procedat specific, prin insinuări. Ruşinică!! A două oară am râs pentru că al meu antivirus Kaspersky cu licenţă pe 1 an nu mi-a zis nimic. A treia oară am râs pentru că mi-am amintit că ieri, eu însămi avusesem probleme cu vizualizarea link-ului, adică ba-l vedeam, ba nu-l vedeam, însă am presupus că şi-a băgat Gloria coada, unde eu comentasem negativ vestimenaţiile cernite ale participanţilor la forum-meeting.
După-aia am râs pentru că eu sunt o persoană veselă, cu un simţ aparte al umorului - vreau să cred.

Aaa... că uitam, fizic îmi e cam greu să râd, unde am exagerat cu mâncatul lămâilor, am un herpes de acum un secol, şi-am schimbat şi periuţa de dinţi.
No, acum chiar nu fac mişto, mă dor maxilarele, mă dor buzele, şi mă simt ca şi cum aş fi mâncat o remorcă de caise verzi (sau de coarne, da'nu ştiţi voi ce-s alea), da'tot aş mai vrea.

... încă continuu să râd.

Last edited by Dragomara : 22 Mar 2010 at 21:07.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 23:44   #155
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Mai, Dragomara are ceva special, doar al ei. Si incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. La inceput... imi parea respingatoare dar e mai mult acolo, mult mai mult decat pare. E un foarte interesant personaj, un om, o fiinta ce naste detoate in tine; de la frustrari la bucurii. As vrea s-o cunosc sincer.

As vrea sa te cunosc mai mult, sa stam de vorba, doar noi doi. Ce zici?
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2010, 01:55   #156
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
nu mi-ai spus de la obraz "ce dracu-ai făcut, fată, ne-ai dat un virus?!", ci ai procedat specific, prin insinuări. Ruşinică!!

A două oară am râs pentru că al meu antivirus Kaspersky cu licenţă pe 1 an nu mi-a zis nimic.

coarne, da'nu ştiţi voi ce-s alea

1) Zbârci. Nici nu m-am gândit cä ar fi vina ta! Mä temeam cä site-urile de storage folosite de Ilustra sau Gloria erau sursa - dar, neputând fi sigur si nevrând sä acuz pe nimeni aiurea, am spus exact atât cât stiam: cä problema tine de topic, färä a nominaliza pe cineva anume.
Deci, Drago, acuma noi corectäm:
"ai procedat specific, prin insinuări. Ruşinică!!" => "ai procedat specific, prin referiri prudente, rezonabile si cu menajamente. : Felicitărică!!"

2) Ce-o fi de râs în faptul cä al täu antivirus Kaspersky cu licenţă pe 1 an nu ti-a zis nimic, nu stiu... E ca si cum ai zice: "am râs pentru cä aici Dunärea curge dinspre Cälärasi spre Bräila, nu dinspre Beijing spre Sighetul Marmatiei".

3) Coarnele sunt niste fructe mici si rosiatice, de o formä ovoidal-curbä, asemänätoare unor cornite; le vedeam uneori prin piatä, în copilärie; sunt produse de corni, niste arbusti pomeniti si de Sadoveanu în "Un om näcäjit": "...am gäsit alunii si cornii în floare".
Deci, Drago, corectäm din nou:
"coarne, da'nu ştiţi voi ce-s alea" => "coarne" - si atât.

...Iar acum, din curiozitate, o întrebare:
Cä uneori se relevä nepotriviri de opinii, pe care tu preferi sä le interpretezi ca semnificând apartenenta interlocutorilor de categoria "prostilor", pot sä înteleg. Nu sunt de acord cu aceastä solutie, dar îi înteleg resorturile.
In cazul de fatä, însä, ceea ce nu pot sä înteleg este antepronuntarea cu privire la cunostintele tuturor celorlalti despre un lucru mentionat de tine, cu sugestia implicitä cä, färä doar si poate, tu esti singura care-l stie, si nimeni dintre cei din jur nu a mai reusit aceastä performantä.
Dacä reusesti sä-mi elucidezi acest fenomen, Drago, îti promit cä te voi räspläti imperial! (Iar dacä nu ai nevoie de asa ceva, oricum îti voi nutri un inevitabil, inviolabil si inamovibil respect!)
Hai. Zi.

Last edited by Pitbull : 23 Mar 2010 at 02:08.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2010, 08:13   #157
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by ilustra.films:
As vrea sa te cunosc mai mult, sa stam de vorba, doar noi doi. Ce zici?
OMFG, is this a date?
Daca pe forum e asa imposibila, dar in realitate?
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2010, 11:46   #158
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by ilustra.films:
La inceput... imi parea respingatoare dar e mai mult acolo, mult mai mult decat pare.

Mulţumesc de compliment!!
Pentru numele lui Dumnezeu, nu e vorba de SIDA, sau lepră, am doar un banal herpes! Pe zi ce trece buzele mele seamănă din ce în ce mai mult cu ale Angelinei, deci e de bine! pe cuvânt!

Originally Posted by ilustra.films:
As vrea sa te cunosc mai mult, sa stam de vorba, doar noi doi. Ce zici?
De ce nu! E mai bine să regreţi că m-ai, decât că nu m-ai cunoscut!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2010, 11:59   #159
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by ilustra.films:
pe zi ce trece buzele mele seamănă din ce în ce mai mult cu ale Angelinei, deci e de bine! pe cuvânt!
e grav
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2010, 12:08   #160
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Originally Posted by Gospin:
pe zi ce trece buzele mele seamănă din ce în ce mai mult cu ale Angelinei, deci e de bine! pe cuvânt!

vezi ca scrie ilustra la quote si n-am scris eu asa ceva

Cine rade, n-are decat. Chiar as vrea sa ma vad cu ea. E doar o cerere de prietenie (amicitie) nu o cerere in casatorie.

N-ai pentru ce Dragomara
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells