Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jul 2010, 00:08   #61
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
delatoriloe = detractorilor ?
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2010, 00:12   #62
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
El asa ar fi vrut, dar auzise pe undeva "delator" (adicä "turnätor", "informator", "ciripitor"), si le-a confundat putin.
Sau poate credea cä "detractor" e ceva cu agricultura (volan de tractor, motor de tractor, remorcä de tractor), si nu se pupä cu filmul.
Asta si limba românä sunt douä chestii foarte grele... Of, of...!

Last edited by Pitbull : 30 Jul 2010 at 00:14.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2010, 00:24   #63
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De top!!!

vinci pe 29 iulie 2010 23:51
inception e un film foarte bn gandit, dar din pacate pt unii nu foarte usor de inteles..dar sa comparam 2012 si inception..2012 a avut efecte cat de cat bune dar un scenariu de kkt..si tot a facut 700 d mill...criticii il lauda dar se gandi un "roman" de pe cinemagia sal critice..vezi dmne l-a vazut si stie k nu atunge la inima..poi dute dmne si uitate la un film romantik nu l un film sci.-fi/thriler..

http://www.cinemagia.ro/stiri/cronica-inception-16066/
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 00:26   #64
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by jansic:
Jenny_pisica
a scris despre The Last Exorcism / The Last Exorcism.
cred ca o sa fie bun ! am vazut 2 filme cu exorcizari . un di 2006 si unu din 1900 toamna .

Jenny_pisica
a scris despre A Nightmare on Elm Street / Coşmar pe Elm Street.
e un film classic
are o versiune vechie . am auzit ca e mai faina . o fi adevarat ? majoritatea fimelor vechi se vad mai prot . si efecte speceale (de unde atata fercire) dar sunt mai grozave . mai horror

Jenny_pisica
a scris despre The Final / The Final.
Mie imi pace
filmu e bum , curd ,sadi si amuzat . dar nu e prea horror.

Jenny_pisica
a scris despre The Karate Kid / Karate Kid.
jackie si mai cum
e un gunoi ca cel vrchi ; doar ca joaca jackie . ma gandesca ca va puteti lua o poza fara sa va uitati

Jenny_pisica
a scris despre Antichrist / Antichrist.
mai am nevoie de o punga
dupa filmu cu M>J credea ca nu mai am nevoie de o punga unde sa vomit dar gresan.

Jenny_pisica
a scris despre Legion / Legiunea.
Legiunea a cui ?
poate isi va merita bani de bile ! pare foarte promitator

Jenny_pisica
a scris despre Season of the Witch / Season of the Witch.
Pare foarte bun !
e un film promitator dar Cage e un actor bun . oare cum vrajitoare din film ini aduge aminte de profa mea de chimie > ar pute sa fie rude ?

Tot de la aceeasi fascinanta sursa:

Jenny_pisica
a scris despre Beastly / Bestial.
Obligatoriu de văzut Obligatoriu de văzut!
nu stiu de ce vreu sal vad. de fel urasc filmele de dragoste; dar asta are ceva interesat . FRUMOASA ŞI BESTIA este pentu copii dar BEASTLY are ceva cam dubios. Pare pentru adulti pare cu prosi >

Jenny_pisica
a scris despre Conan / Conan.
am vazu cand eram mica un film cu titlu de Conan .cred ca sunt mai multe

Jenny_pisica
a scris despre Humpty Dumpty / Humpty Dumpty.
o sal vad ! dar de ce dracu nimeni nu crede ca e fain e fain ce dracu e Humpty Dumpty e interesat Cand eram mica am vazut ceva asemanator >a fost bestial

Jenny_pisica
a scris despre The Wolfman / Omul-lup.
ador
ador filmele cu varcolaci sunt grozave ! atat cat eu sunt de nebuna sau mai bine dusa cu pluta>

Jenny_pisica
a scris despre Titanic / Titanic.
avatar titani
titanicul e o poveste reala eu cred si acest film e o capodopera nu gunoi ala de avatar . eee e .............. ma lasa fara cuvite

Jenny_pisica
a scris despre The Ring Three / The Ring Three.
Samara si Wc
e sec sa ma uit la inceputul povesti dupa ce am vazut sfarsitul . dar dupa ce am vazut celelate doua parti nu o voi rata pe a3 . daca imi aduc aminte dupa 2 nu am mai avit curajul sa ma duc spre baie cam o saptamana !!!!!!!!!!! Brrrrrrrrrrrr daca iesa Samara di buda

Jenny_pisica
a scris despre Avatar / Avatar.
AVataR sau Birjar
E foarte comerceal e pe banda mult si prost ce zic eu ! dar asta e doar parerea mea ? sau poate nu ?
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 00:39   #65
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Deci, Mercoledi,
Esti räspunzäreatä de curätirea stätäului fotoliului meu, care sedeam pe el cât îti cetii selectiunile.
(Adicä te-ai prins ce s-a-ntâmplat! )

Apropo, ai aflat taina Marchizului Curake?
Hai, c-are legäturä cu tine!
Ti-am dat si link!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 00:55   #66
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by miercuri:
Jenny_pisica
Brrrrrrrrrrrr daca iesa Samara di buda
Asta a fost bestiala!

Originally Posted by miercuri:
Jenny_pisica
acest film e o capodopera nu gunoi ala de avatar . eee e .............. ma lasa fara cuvite
Haideti, totusi, ca se pricepe fata, cat de cat!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 00:59   #67
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
@Pit - Voi purcede acuma cu cititul, ieri n-am mai avut cand, ca m-am dus din nou la Inception cu prietenul (fan Philip K. Dick).

edit: am aflat acuma

Last edited by miercuri : 31 Jul 2010 at 01:20.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 01:23   #68
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Initial am zis ''bai, oamenii astia nu au alta treaba decat sa faca misto de o pisicuta pricajita de vreo 8-9 anisori?!'', dupa care am dat de ea si am vazut ca are 16 ani !!!
Cum ba, la 16 ani sa vorbesti (mult spus), sa violezi (da, si femeile pot) limba romana in halul asta?!
Are ea calculator? Are. Are ea net? Are. Are ea minte?!
Mda. Ma depaseste.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 01:35   #69
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
In vreo doi ani o sa aiba probabil si bacalaureatul.
Ar trebui ca pe undeva prin clasa a 5a/ a 6a sa introduca materia 'exprimare' in scoli. Am impresia ca marea majoritate a utilizatorilor de net din Romania sunt retardati verbal. Inteleg ca nu pe toti ii duce mintea la fel de mult, dar refuz sa cred ca un pic de exercitiu nu-i poate duce macar la un nivel acceptabil.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 01:37   #70
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by miercuri:
In vreo doi ani o sa aiba probabil si bacalaureatul.

Poate si licenta, dupa inca niste ani...
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 01:50   #71
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
De prietenul claudiu-daniel-lugoj va mai amintiti? Asta pare sa aiba in jur de 30 de ani. Atunci te-ntrebi: de la cine naiba sa invete astia mici?

Cate ceva din intelepciunea sa:

a scris despre Prince of Persia: The Sands of Time / Prinţul Persiei: Nisipurile timpului

Este un film bun cu o poveste foarte captivanta ce te tine prizonierul acestei povesti.Un film bun cu peisaje superbe si efecte speciale destul de bune.Merita zic eu sa vezi o asa poveste care este si de dragoste.

a scris despre The Lovely Bones / Din Raiul meu.

Wow ce drama,este chear cinica.Filmul este realizat intr-un mod foarte original si aparte ,de acest regizor.Un film foarte tulburator de un dramatism iesit din comun.Iar finalul filmului cu ce ne doreste acea fata nevinovata este de un dramatism coplesitor.Un film excelent ce trebuie vazut.Morala acestui film este ca ori ce nenorocit isi va avea sfirsitul lui,doar ca in viata reala este mai greu,dar cine stie.....?

a scris despre Cop Out / Poliţai în misiune.

Filmul acesta nu a fost la ce ma asteptam eu sa fie,sa vrut sa fie o comedie si a iesit o prostie de film.Pe mine unul ma dezamagit acest film,iar Bruce Willis ar trebui dupa acest film sa se lase da comedii nu il prinde bine de loc.Nu recomand acest film,mie unul nu mia placut.

Asta-i tare

a scris despre Shutter Island / Shutter Island.

Sincer nu prea mia placut,ca scortese acesta sa jucat cu mintea mea prin acest film.Mintea omului e cea care creaza monstrii se poate spune si asa,iar cea ce a creat regizorul se poate numi 'monstru',hai sa gindim si pozitiv sa vedem ca lumea e frumoasa si alfel de cum neo prezinta martin scortese in acest film.Ca de speculati din astea cred ca poporul roman e satul.Maine poimaine ne trezim ca spun alti ca cea ce traim este doar in imaginatia noastra si nu cred ca ar face bine niciunuia dintre noi.Eu nu cred ca sunt o marioneta pe care alti o controleaza prin mintea mea.Eu sunt stapinul meu si nici nu cred in destin.Cred ca ar fi mai bine sa gindim si pozitiv intr-o lume din ce in ce mai negativa.

Fericiti cei saraci cu duhul..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 06:46   #72
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Originally Posted by claudiu-daniel-lugoj:
Sincer nu prea mia placut,ca scortese acesta sa jucat cu mintea mea prin acest film.Mintea omului e cea care creaza monstrii se poate spune si asa,iar cea ce a creat regizorul se poate numi 'monstru',hai sa gindim si pozitiv sa vedem ca lumea e frumoasa si alfel de cum neo prezinta martin scortese in acest film.Ca de speculati din astea cred ca poporul roman e satul.Maine poimaine ne trezim ca spun alti ca cea ce traim este doar in imaginatia noastra si nu cred ca ar face bine niciunuia dintre noi.Eu nu cred ca sunt o marioneta pe care alti o controleaza prin mintea mea.Eu sunt stapinul meu si nici nu cred in destin.Cred ca ar fi mai bine sa gindim si pozitiv intr-o lume din ce in ce mai negativa.

Fericiti cei saraci cu duhul..

M-a lasat fara grai "recenzia " acestui individ

Last edited by Pitbull : 31 Jul 2010 at 07:53.
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 09:58   #73
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Martin Scortese!!!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 17:21   #74
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Unhappy

trustme
a scris despre You, Me and Dupree / Noi doi şi Dupree.

daca e AG nu ma obosesc sa il iau

mreu i-au filme de RS 15- 18 ani comedii calumea .... procoase :X:X:X dar razi de crapi ... la aste de AG sunt mai mult romantice .. si putina drama ....... distractia adevarata sunt la cele de 15-18 ani


trustme
a scris despre 18 Year Old Virgin / 18 Year Old Virgin.

The 40 Year Old Virgin E TARE

eram pe jos de ras la The 40 Year Old Virgin ,,,, prea tare .... filmeme porcoase preferatele mele .... intradevar si te crapi de ras ))


trustme
a scris despre Senior Skip Day / Ziua in care chiulim.

De retinut

filmeme care au restricted 15-18 ani , sa recunoastem ca sunt cele mai tari ... am ras la asta de m-am spart ... si nu neaparat la asta la majoraitate filmelor procase )) ce de AG sunt naspa si sunt de copii in general ... nicidata nu am ras la un film AG ..... cum a fost de ex american pie ...


trustme
a scris despre Sex Drive / În SEXcursie.

filmele de genu asta

prea tare ...filmu deci sa recunoastem ca filmele AG sau 12 + sunt foarte naspa ...... cele de 15-18 ani te prapadesti de ras ! vrem mai multe filme gen asta


trustme
a scris despre The Expendables / Eroi de sacrificiu.

foarte bun cred ca e unic

nu cred ca o sa mai vedem asa curand actori astia jucand in filme mai ales arnold ,,,, oricum filmul e capodopera ,,,, cui nu ii place stiti vorba aia hai ma ''JET LEE''
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 17:50   #75
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
mitimarius pe 16 Iulie 2009 10:46

Este probabil unul dintre cele mai bune filme de actiune ale anului
20
13


stefan_bjj pe 1 septembrie 2009 02:54
ai vazut filmul?

claudiu-daniel-lugoj pe 16 septembrie 2009 20:29
slabut filmul in afara de efecte speciale cu adevarat bune nu are nimic alceva.

optimus.prime pe 3 octombrie 2009 12:21
cine zice ma?tu ia zi ma tu altu mai bun.ce a fost asa slabutz.iti spun eu ce este "slabut" ... mintea ta .. nu prea proceseaza ce este de inteles in film.ia de uitate la BRUNO ... poate poate.fa o incercare.ba ai draqu, nu va place da va uitati.hai bft la fanii Transformers!


Burty pe 3 octombrie 2009 13:40
optimus.prime se vede din ce spui ca esti doar un copil , am inteles te-au dat gata efectele speciale , da sunt tari , dar atat . Scenariul este prost , actorii destul de slabi , multe greseli in film . Daca tu te uiti numai la filme cu PEW PEW PEW si cu big BOOMS N-ar mai trebui sa deschizi gura . TU nu ai fi capabil sa intelegi un film bun adica nici nu te ai uita daca n ar fi explozii etc . esti penibil . grow up

optimus.prime pe 3 octombrie 2009 17:37
ma tati... batranelule...numai incerca sa`mi vb in alte limbi ca tot sarac de romania ramai.dak te uiti la filme de acasa pe monitorul tau de 18" , te inteleg de ce iei foc asa.nu ai mancat prajituri la catzi ani de filme am.esti unul din cei ce nu au prieteni, cunostinte si gagica si astepti un com pe toate forumurile ca sa te bagi in seama.tu imi spui de actori...te-ai obijnuit cu charly chaplin cu generatia ta dak tot te dai asa batran.nu va place da va uitati.de ce plm nu te faci ma tu Michael bay mai mare??sa cauti tu actori mai buni sa faci tu un scenariu mai bun.... nebunule din coceni!!!!

optimus.prime
a scris despre Remember Me / Aminteşte-ţi de mine.


de ce votezi , dak nu vezi filmul ??? ce cap ...... e cum ai manca shet si sa ii dai nota 10 ptr miros

15 feb, 11:08 • Comentează

optimus.prime
a scris despre Public Enemies / Inamicii publici.

Optimus.Prime

Un film extrordinar de bun.Acum dak unii dintre noi nu iese din postul Acasa nu are cum sa simta filmul asta. DO YOU FEEL ME ? Bft!
ptimus.prime
a scris despre Prince of Persia: The Sands of Time / Prinţul Persiei: Nisipurile timpului.

optimus.prime

de cand se chinui sa scoata filmul asta....cre`k o sa fie mare porcarie.
27 sep 2009, 18:38 • Comentează
imus.prime
a scris despre Transformers 3 / Transformers 3.


din start vom stii ca este un film de 10 plus abia astept sa vad doiul 3 d , dar cre`k nu va depasi asteptarile bafta all
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 17:56   #76
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
dalmatianu
a scris despre 2012 Doomsday / 2012 Doomsday.


asta se vrea a fi film?? eu cred ca nu...unul din cele mai monotone si eronate filme pe care le-am vazut

dalmatianu
a scris despre The Terminator 5 / Terminator 5.


parerea mea: daca t3, si mai ales t4 sunt mult mai slabe decat t1 si t2 sa speram ca filmul asta va fi mai bun... ps: se vede clar lips lui James cameroon

dalmatianu
a scris despre Wanted 2 / Wanted 2.


daca filmul asta e la fel de bun ca primul inseamna ca va fi o capodopera


dalmatianu
a scris despre Salt / Salt.


daca angelina are aceiasi prestatie ca si in ''wanted'' inseamna ca filmul va fi mai mult decat super (nu-i garantat) insa ma abtin sa dau o nota acum ca inca nu l-am vazut.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 19:07   #77
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by jansic:
trustme
a scris despre You, Me and Dupree / Noi doi şi Dupree.

daca e AG nu ma obosesc sa il iau

mreu i-au filme de RS 15- 18 ani comedii calumea .... procoase :X:X:X dar razi de crapi ... la aste de AG sunt mai mult romantice .. si putina drama ....... distractia adevarata sunt la cele de 15-18 ani


trustme
a scris despre 18 Year Old Virgin / 18 Year Old Virgin.

The 40 Year Old Virgin E TARE

eram pe jos de ras la The 40 Year Old Virgin ,,,, prea tare .... filmeme porcoase preferatele mele .... intradevar si te crapi de ras ))


trustme
a scris despre Senior Skip Day / Ziua in care chiulim.

De retinut

filmeme care au restricted 15-18 ani , sa recunoastem ca sunt cele mai tari ... am ras la asta de m-am spart ... si nu neaparat la asta la majoraitate filmelor procase )) ce de AG sunt naspa si sunt de copii in general ... nicidata nu am ras la un film AG ..... cum a fost de ex american pie ...


trustme
a scris despre Sex Drive / În SEXcursie.

filmele de genu asta

prea tare ...filmu deci sa recunoastem ca filmele AG sau 12 + sunt foarte naspa ...... cele de 15-18 ani te prapadesti de ras ! vrem mai multe filme gen asta


trustme
a scris despre The Expendables / Eroi de sacrificiu.

foarte bun cred ca e unic

nu cred ca o sa mai vedem asa curand actori astia jucand in filme mai ales arnold ,,,, oricum filmul e capodopera ,,,, cui nu ii place stiti vorba aia hai ma ''JET LEE''
O_O
daca respectivul are in jur de 10 ani, e ceva mai acceptabil faptul ca se simte asa important ca vede filme interzise categoriei lui de varsta... dar in orice caz, infiorator specimen.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 20:05   #78
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
ideile lui (aceleasi) cam au iz de pubertate. nu stiu ce varsta are, dar pe mine m-a intristat. ii doresc numai bine.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2010, 20:43   #79
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
David James a scris despre Batman:Begins

e e cu tine copile nu te-ai saturat sa vezi batman tot in pestera lui si tot acelsi oras pentru copii ca tine daca tot vrei sa vezi mai bine uita-te la desene cu batman ca acolo ai sa vezi tot intunerucul shi acelasi oras shi yo sunt un fan al lui dar deja astia a dato cu totul in vrejeala de copii cu fm despre batman. 1, 2 merge dar 3 shi 4 is pentru copii de gradinitain sfarsit au facut batman begins este fm de vazut nu porcariile alea facute pe calculator cu orasul, masina care merge pe bloc shi toate alea cu din batman forever shi batman and robin is fm de adormit copii baietas asa ca baga la cap odata ca fm asta este de vazut nu aleabravo christofer nolen
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2010, 13:13   #80
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Kalrak pe 31 iulie 2010 19:58
@omuldindulap, nu am facut inception ca fiind genial (nici nu l-am vazut), dar intr-o lume, in care se pune acentul pe trilogi,4ilogii, 5ilogii, si filme cu superheroi. Premiza din filmul Inception, pare destul de originala si binevenita dealtfel, da nu inteleg dece trebuie sa ii dau un calificativ unui film in functie de alte filme, da inteleg ca poate sa faca parte din nota pe care sa o primeasca (comaprarea lui cu alte filme), dar nu trebuie sa fie singura, hai sa nu fim absurzi, asta ar insemna ca Blade Runner & co. considerat de unii unul dintre cele mai bune filme sf, celelante filme sf sa nu fie catalogate ca geniale sau macar sclipiri de genii, sau cel mai bun.
Oricum totul este irelevant ... De gustibus et coloribus, non disputandum (Seneca)

http://www.cinemagia.ro/stiri/filmul...6082/?pagina=1
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells