Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jun 2005, 13:59   #21
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Oh, Vincent, you lucky one!!!!
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2005, 09:42   #22
ciresar
Novice
 
ciresar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 15
Daca o sa apara (sau o fi aparut ) in vreun film cu vreo 10-20 kg in plus; in blugi jegosi si pardesiu plin de pete; fara machiaj si coafura de papusica sunt curioasa ce vei spune despre talentul dansei.Poate nici nu ai sa realizezi ca face parte din distributie fara notificare prealabila.
Ca femeie: slava Domnului ca nu sunt multe ca ea! Altfel singura mea alternativa era calugaria;chirurgia plastica fiind ineficienta.
ciresar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2005, 19:40   #23
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si de ce sa apara in jeans jegosi si nemachiata, cand poate face figuratie ca hot chick?! :lol: doar n-o fi proasta
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2005, 21:29   #24
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dacä mai era aici autoclonabilu' äla de Blue, peste cinci ani ar fi scos topicul ästa de la naftalinä, dându-si cu presupusu' (sau cu preputu'):
"eu cred ca Monica Beluci e bunuta"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 17:51   #25
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
monica belluci este frumoasa, bunutza sau foarte frumoasa, dar total inexpresiva ca actrita. as fi preferat sa ne arate toale haut-couture pe pasarela.
sa apara-n clipuri. sa faca orice, dar sa nu joace nici un rol pe care alta mai putin frumoasa, dar mult mai expresiva l-ar fi rezolvat ajungand la suflete!
caci daca vezi un film si ramai cu ce frmoasa e actrita, sorry, dar tanti n-a facut nimic. ca e frumoasa vad si dintr-o fotografie. un film nu e un concurs de miss.
credeam ca aici se vorbeste despre actori/actrite, nu despre frumuseti. as fi crezut ca voi gasi topice deschise despre helen mirren, emily watson, kristin scott thomas, geena rowlands sau prin zona.
recunosc ca sunt surprins.
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 20:26   #26
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by wellington:
monica belluci este frumoasa, bunutza sau foarte frumoasa, dar total inexpresiva ca actrita. as fi preferat sa ne arate toale haut-couture pe pasarela.
sa apara-n clipuri. sa faca orice, dar sa nu joace nici un rol pe care alta mai putin frumoasa, dar mult mai expresiva l-ar fi rezolvat ajungand la suflete!
caci daca vezi un film si ramai cu ce frmoasa e actrita, sorry, dar tanti n-a facut nimic. ca e frumoasa vad si dintr-o fotografie. un film nu e un concurs de miss.
credeam ca aici se vorbeste despre actori/actrite, nu despre frumuseti. as fi crezut ca voi gasi topice deschise despre helen mirren, emily watson, kristin scott thomas, geena rowlands sau prin zona.
recunosc ca sunt surprins.

pai si ce mai astepti?! tu de ce nu deschizi un topic cu alde k.s. thomas etc., daca tot vrei unul?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2005, 12:16   #27
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
eh! am zis sa nu dau buzna, sa mai miros un pic spatiul inainte sa ma asez la masa.
cred ca anumite nume ce-am intalnit pe-aici m-au facut sa cred ca e un forum mai specializat. apoi am ramas cam nedumerit vazand inegalitatea argumentelor si discutiilor. e vina mea. sunt in faza de tatonare-amusinare, da' nu tine mult!
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2005, 12:09   #28
El Dib
Novice
 
El Dib
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 19
Monica B...........hm,...."buna rau",dar cam atat ce poti spune despre ea.......mai are drum lung pana o sa aiba un cuvant de spus ca actrita.....acuma e foarte decorativa in filme dar mai putin actrita...parerea mea.
__________________
Noonelivesforever
El Dib is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2005, 14:35   #29
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by El Dib:
Monica B...........hm,...."buna rau",dar cam atat ce poti spune despre ea.......mai are drum lung pana o sa aiba un cuvant de spus ca actrita.....acuma e foarte decorativa in filme dar mai putin actrita...parerea mea.

aham...una pereche hot de buci+una pereche hot de sani+una figura hot=mai multe perechi de barbati invidiosi pe Vincent
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2005, 12:42   #30
Rumpelstintzkin
Junior
 
Rumpelstintzkin
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 59
E frumoasa mi-a placut cum a juct in Tears of the Sun cu Bruce Willis ; dar parca (parerea mea) e un fel de Maia Morgenstern cand era tanara...
Rumpelstintzkin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2005, 17:23   #31
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
arata Maia asa de bine cand era tanara? :shock:
I hope not...ca am sa ma supar sa ajunga Monica ca ea la varsta Maiei...
oricum...
Monica e o pereche de ce e sus si o pereche de ce e jos pe ecran...si din pacate, cam atat.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 21:12   #32
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
[quote= Monica ca ea...[/quote]

Una bucata Monica, da' una bucata cacofonie? :?
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 22:36   #33
Essor Nougier
Senior
 
Essor Nougier
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 128
Ne mai dam mult in stamba cu cine e actor si cine nu?

K.S. Thomas este actrita deoarece joaca rolul de englezoaica rasata, insa Monica Belluci nu, pentru ca ea joaca rolul de sex italian pe doua picioare. My opinion? Mult mai greu sa joci sex italian pe doua picioare.

In plus, as spune ca Deniro este, de vreo 10 ani, mai putin variat in roluri si redare decat Belluci. Iar de statutul lui de "adevarat" actor nu se leaga multi.

Propun o tema: ce roluri ar trebui sa joace si ce valente actoricesti ar trebui sa dobandeasca Monica Belluci, pentru ca noi, frumosii si actorii, sa o consideram talentata?


In spiritul: Je peux pas la foutre, mais je vais la foutre quand meme.
__________________
Ask not what Essor Nougier can do for you, but what your spouse can do for him.
Essor Nougier is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 22:49   #34
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
baise-moi, Monica!
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2006, 14:10   #35
Dea_Tofog
Senior
 
Dea_Tofog
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 97
Originally Posted by Cinemania:
Oh, Vincent, you lucky one!!!!

lasa ca si ea e nocoasa foc..

ce sa spun, mie mi-e drag de amandoi; si de monica si de vincent cassel.
__________________
Daca iti place Russell Crowe http://groups.yahoo.com/group/go_russ_go
Dea_Tofog is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2006, 13:15   #36
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
Originally Posted by Cinemania:
aham...una pereche hot de buci+una pereche hot de sani+una figura hot=mai multe perechi de barbati invidiosi pe Vincent

Iti dai seama cat de ingrata e viatza daca e cineva pe lume care zice: Of, iar tre' s-o fut pe-asta!"

__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2006, 10:47   #37
irisandra
Novice
 
irisandra
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
scuze daca ma bag si eu ca musca beata intr-un lapte care s-a cam acrit, dar mie mi se pare Monicutza shi le cam cauta. s-ar putea sa fie si ea putzin frustrata ca e doar decorativa shi sa se bage si pe chestii nashpa, cum e violul ala absolut monstruos din Ireversible. HORROR! :sick:
irisandra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2006, 15:13   #38
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Monica Belluci,o actrita foarte frumoasa si foarte talentata.Mi-a placut in Tears of the Sun,Irréversible si The Brothers Grimm.La mine in top e pe primele locuri.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2006, 15:26   #39
irisandra
Novice
 
irisandra
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
n-am zis ca nu e frumoasa, n-am zis ca nu e talentata, dar e predilectia asta ciudata pentru chestii nu tocmai... curate... :sick: sange, alte chestii pe pereti... tocmai pentru ca e frumoasa si talentata cred ca ar trebui sa mai apara si in productii care nu beneficiaza de tot felul de figuri geometrice de culoare rosie pe ecran...
irisandra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2007, 18:56   #40
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
Imi veti multumi pentru link-ul acesta:
http://freeview.celebflix.com/index/....htm?id=218584

(prima scena este "fully downloadable" gratis - celelalte nu sunt free).
__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells