Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ce fel de votant esti in 2012
Uslas 8 25.00%
Pedeu 5 15.63%
Domnu' Dan 2 6.25%
Altceva, oricum nu prea stiu cum merge treaba 7 21.88%
Iresponsabil, apolitic, vreau "sa mi se dea" 10 31.25%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Jul 2012, 14:27   #221
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
uite...
iti garantez ca sunt putini care gandesc asa . bugetarul de rand care dupa 25 de ani s-a trezit cu salariul taiat, sporurile taiate etc . el ce parere crezi ca are? iti zic eu : cine conduce a gresit, dam jos, sa vina altii. altii care nu stie sigur ce v-or face, dar romanul spera.

daca tu ai avut sansa sa nu fi afectat direct de fosta conducere , inseamna ca ai avut noroc.

in 2004 cand a iesit basescu toata lumea era fericita pentru ca dorea schimbare... a fost o perioada pana cand a decazut. acum lumea vrea altceva. intelegi?

si daca stam se ne gandim la anumite corectitudini, uita-te cum stam la capitolul autostrazi. suntem de rasul europei. ti se pare ok , ca 1 km de autostrada sa coste de 4-5 ori mai scump decat in ungaria ori bulgaria?

crezi ca lumea nu e indignata? crezi ca pensionarii sunt fericiti ca din micile pensi au taiat?
crezi ca lumea mai voia sa o vada pe nenorocita de udrea la tv? sau pe boc?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:15   #222
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Eu stiu ca in momentul in care as fi nemultumit de un salar mic de la buget care de abia imi ajunge ca sa traiesc, mi-as pune problema care sunt prioritatile mele, daca nu cumva am gresit eu ceva si ce pot face ca sa schimb situatia tot eu. Nu as da vina pe Basescu si Ponta, ca nu ei mi-au fost parinti, nu ei au invatat la scoala in locul meu, nu ei mi-au ales meseria si nici locul de munca.

Pe "vremea lui Boc" eu aveam un PFA. La fiecare 3 luni se schimba legislatia, mergeam de la Finante la Casa de Asigurari de Sanatate de acolo la Casa de Pensii etc etc La un moment dat am zis stop si m-am angajat. Nu l-am injurat pe Boc, am analizat situatia si am facut eu o schimbare. La firma unde m-am dus, era pontaj electronic, fiecare minut contorizat. Vineri plecam la ora 18.00 fix si pana atunci chiar munceam. Daca am fost sunat duminica la 3 dimineata, m-am imbracat si m-am dus la servici. Bugetarii aceia atat de revoltati de ce nu se angajeaza la privat? Ca asa salarul lor nu va mai fi depinde direct de Boc si Ponta. Dar nu, e mult mai usor sa zici "huo Basescu, nenorocitul mi-o taiat salaruuu!!!" si apoi sa pui pe altul care te minte frumos si te fura si mai rau. Asta e, prostii vor fi prostiti mereu...

Last edited by Twinsen : 11 Jul 2012 at 15:20.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:26   #223
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sti ce le-a zis profesorilor si meidcilor basescu? sa plece din tara daca nu le convine... e frumos asa?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:28   #224
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Da-mi un link cu citatul.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:41   #225
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
damn,
din motive tehnice nu am cum sa dau link
dar poti cauta tu pe google.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:55   #226
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Nu am gasit decat asta. "Sunt de acord ca medicii pleaca in strainatate pe salarii mai bune. Cel mai bun lucru a fost liberalizarea pietei muncii. Sa nu mai facem o drama din faptul ca plecam. Statul roman nu poate sa isi plateasca medicii si profesorii cum merita, asta-i realitatea".

Mie mi se pare ca omul spune sincer care e situatia.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 15:58   #227
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ceva de genu... dar nici nu ii ajuta cumva sa nu plece, mai ales ca nu sunt santieristi sau bone. totusi unii au tocit bancile facultatilor multi ani.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 16:16   #228
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Cel mai mare cosmar al vietii mele e ca o sa ajung intr-un spital de stat, unde de la doctor pana la ultima infirmiera spaga e cuvant de ordine si cu toate astea deseori te neglijeaza si ajungi uneori sa iesi si mai bolnav decat ai intrat. Doamne fereste!
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 16:43   #229
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si lasa-ma sa ghicesc... de ce e asa? de cand e asa? daca basescu si pedelisti erau perfecti, si sistemul medical din romania era pus la punct, bani investiti corect , fara licitatii umflate ... era ok

aici nu e vb de usl sau de pdl sau de cdr , e vorba de toti.

si mai platesc si din salariu nu stiu ce procent pt sistemul medical...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 16:57   #230
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by iiii:
si mai platesc si din salariu nu stiu ce procent pt sistemul medical...
5.5% din brut.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 16:59   #231
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
10.5 pentru pensie (daca o mai apuci) si 0.5 pt asigurarea de somaj, care, oricum, tot nu ti-ar ajunge decat de-o berica.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:00   #232
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
da revene, si cand stau si ma gandesc ca mai am 40 de ani de munca pana ajung sa mananc prima paine din pensie... asta daca nu se muta pensionarea la 70-75 ani.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:02   #233
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
pont: fa rost de un certificat de revolutionar antibasist.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:07   #234
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
T., am si pentru tine o recomandare: fa-ti asigurare privata de sanatate, daca ai fobii de-astea cu spitalele de stat. oricum, medicii sunt tot aia. trateaza atat de bine pacientii ca e mare minune daca supravietuiesti.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:08   #235
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
oare de ce basescu cand s-a operat in de hernie sau ce pastele masii a avut, a ales sa se opereze in viena?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:16   #236
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by iiii:
oare de ce basescu cand s-a operat in de hernie sau ce pastele masii a avut, a ales sa se opereze in viena?
buna intrebare! putea sa ciupeasca asistentele de fund!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:18   #237
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si alea tipau in germana si el poate credea ca le place hehe
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 17:22   #238
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
nu, alea erau in culmea extazului erotic. Base le-a aratata cum se dansa la Ciresica dupa ce s-a vindecat.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 21:23   #239
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by Twinsen:
Originally Posted by iiii:
de ce esti asa cu PD-L-ul? ce ti-au facut? cu ce te-au ajutat? ai oameni sus pusi in biznisu tau care sunt pedelisti?
Nu sunt cu PD-L, ci impotriva USL. De ce? Printre altele pentru ca au calcat in picioare legile tarii si incearca sa puna botnita justitiei ca sa fure fara probleme. Uite ce a declarat chiar astazi comisarul european pentru Justiţie Viviane Reding si citez din Antena 3: "Comisarul european pentru Justiţie Viviane Reding a declarat marţi pentru Financial Times că fără o revenire rapidă asupra măsurilor luate de premier în ultimele zile - inclusiv revocarea unei ordonanţe de urgenţă care reduce atribuţiile Curţii Constituţionale şi reinstaurarea în funcţie a avocatului poporului - şansele României de a adera la Shengen ar putea fi prejudiciate.

"Dacă nu vor fi asigurări foarte credibile şi acţiuni concrete din partea Guvernului român în privinţa restabilirii statului de drept în România, ţara ar putea pierde ani întregi în procesul de integrare deplină în UE", a declarat ea."


USL-ul a reusit in doar 2 luni sa afecteze ani de munca si sacrificii a poporului asta si e doar inceputul. Chiar credeti declaratiile lui Ponta ca oameni ca Angela Merkel sau Viviane Reding fac declaratii ca sunt prost informati? Impertinenta lui prosteste poporul roman si costurile o sa fie devastatoare daca nu ne trezim macar acum.


Hai lasa-o. Tu nu esti pedelac esti anti-USL. Minciuni, minciuni si dezingormari. Ce eforturi au depus astia de au furat in parlament mah ? Tu stii ce e aia o democratie in primul rand ? Se vede foarte bine ca esti un mic pui de comunist doar ca iti place cine e acum la putere cum le placea unora sa cu alde Ceasca.

Ia zi amice care sunt eforturile alea pentru spatiu Shenghen ? Ia enumera tu aici masurile alea minunate luate de guvernul pedelac ? Ca tot esti cu efortul in gura, baga mare. Enunta cu subiect si predicat. In acelasi mod ia spune tu ce legi a incalcat USL ? Pe puncte ca sa nu aberam aici aiurea.

Nu Ponta a distrus tara asta, Basescu o face in mod repetat de cativa ani incoace cu pedelacii la putere, prin media si mai pe unde prind ei putin aer. La fel cum pe vremea lui Nastase erau aia care il pupau pe unde mai gaseau la fel se intampla si acum. Costurile pe care tara asta le plateste este pentru ca sunt foarte multi lingai ca tine la toate mizeriile mafiotilor de la conducerea PDL. Trebuie sa fii absolut prost, de nerecuperat, ca sa votezi pentru sustinerea lui Bas la putere. E de patologie in cazul votantilor lui Bas la fel de mult cum e si in cazul tau postacule, singura difereta e ca tu mai primesti un biscuite in timp ce ceilalti iau un kilogram de faina.

Ia zi bai tarane cum justifici tu faptul ca votul celor care se duc la vot nu se pune daca nu iesi in nu stiu ce prag aberant in ce priveste alegerea/demiterea unui individ? Cum justifici bah democratule ca tot cu democratia esti in gura. Esti la fel de democrat ca Republica Democrata China bai nesimtitule. Stai acasa ba postacule ca nu cumva sa gresesti cand pui stampila de "democrat liberal" ce esti. Democratia se face cu statul in cur pe canapea, Base-style. Tu nu ai nici o treaba cu democratia bai baiatule, tot ce te intereseaza pe tine este mentinerea la putere a PDL-ului si a lui Bas prin orice mijloace. Te doare in cur de democratie dar nu iti lipseste tupeul si nesimtirea celor cu care te asociezi cand vorbesti despre democratie.

Vad ca te pui in genunchi repede in legatura cu ce auzi tu ca au spus unii. Ia zi postacule in ce stat mai exista un astfel de prag. Iti aduc aminte ca acest lucru nu a existat si a fost schimbat SPECIAL pentru Basescu de catre Boc sau Ungureanu, unul din marionetele astea bolsevice. Nu-i asa ca nu conteaza ca nu mai exista o astfel de aberatie in Europa. Nici in Romania nu a existat asa ceva pana nu a fost introdusa de mafiotii de la PDL. Hai postacule sa iti vad cunostiintele de politica europeana ca te vad indignat.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 11 Jul 2012 at 21:34.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2012, 21:28   #240
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Te-as injura, dar esti asa comic ca pur si simplu nu pot
  Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells