Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Oct 2009, 12:27   #21
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
pentru mine filmele lui WA nu sunt digerabile. nu sunt pe aceeasi frecventa cu ele. le consider ciudate si atat. nu savurez umorul, nu am rabdare sa le vizionez, totul mi se pare enervant in filmele respective.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2009, 16:40   #22
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Arrow

şters!

Last edited by Dragomara : 17 Nov 2009 at 21:09.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Oct 2009, 22:36   #23
crissis
Veteran
 
crissis
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 201
cel mai slab dintre filmele lui woody pe care le-am văzut (şi le-am văzut cam pe toate). o comedioară foarte low-brow, personaje clişeu şi intringă de nivelul familiei bundy.
__________________
America drinks and goes home
crissis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2009, 15:08   #24
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Lui Woody se pare ca i s-au cam tocit incisivii... A dat-o in bara cu Scoop, si-a revenit nitel cu Vicky... acum a luat-o din nou in jos. Unde e omul ala care ne livra comedie dupa comedie debordind de umor muscator si ironie? I-a luat locul regizorul multumit cu comedioare simpatice a la Julia Roberts...
E la moda "ciocnirea intre culturi" in interiorul culturii americane dar abordarea e destul de lipsita de vlaga. Noroc cu Larry ca mai baga cite un fitil pe ici pe colo, care se stinge insa inainte de a ajunge la butoiul cu pulbere. Pacat, eu ii duc dorul vechiului Woody, cel care incheia de multe ori cu stil si istet, nu precum intr-un film Hallmark.
This didn't really worked...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2009, 15:24   #25
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by Windom:
Lui Woody se pare ca i s-au cam tocit incisivii... A dat-o in bara cu Scoop, si-a revenit nitel cu Vicky... acum a luat-o din nou in jos. Unde e omul ala care ne livra comedie dupa comedie debordind de umor muscator si ironie? I-a luat locul regizorul multumit cu comedioare simpatice a la Julia Roberts...
E la moda "ciocnirea intre culturi" in interiorul culturii americane dar abordarea e destul de lipsita de vlaga. Noroc cu Larry ca mai baga cite un fitil pe ici pe colo, care se stinge insa inainte de a ajunge la butoiul cu pulbere. Pacat, eu ii duc dorul vechiului Woody, cel care incheia de multe ori cu stil si istet, nu precum intr-un film Hallmark.
This didn't really worked...

Scenariul la filmul asta a fost scris prin anii '70 si din cauza grevei scenaristilor de anul trecut a ales sa ecranizeze un scenariu vechi, asta...adica ar fi aceeasi comedie acida din Manhattan, din Annie Hall, din Love and Death...asa ca nu e vorba despre batranetea lui, poate doar la regie, dar nu vad nimic in neregula cu ea, e aceeasi ca si pana acum...in acelasi stil

Singura buba o pot gasi in acting ... pentru ca Allen n-are nicio vina.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2009, 15:37   #26
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
O fii scenariul vechi, contemporan cu Manhattan ori Annie Hall insa rezultatul final nu se compara cu filmele amintite. E mult mai sters, mai anchilozat, mai lipsit de verva. Mie mi se pare mult sub Vicky Christina Barcelona...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2009, 01:18   #27
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Cred totusi ca parerea negativa pe care o ai tu si nu numai tine de faptul ca e un Woody Allen nou...pentru ca daca era facut in anii '70, era poate nu la fel de bun ca celelalte dar oricum era mai amintit. Si in anii '70 Boris ar fi fost jucat de Allen himself...cu toate ca Larry simt ca e la fel de apropiat de personajul pe care il interpreteaza (in conceptii de viata) asa cum ar fi si Woody...probabil de asta l-a si ales pe Larry David.

Mie nu mi s-a parut mai sters ci intoarcerea lui Woody la radacini a fost o gura de aer curat in filmele lui, plasand din nou actiunea in vechiul New York, locul in care o comedie marca Woody Allen trebuie jucata. E locul pe care il stie cel mai bine si astfel stie si personajele cel mai bine.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells