Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Mar 2009, 17:59   #1
sfinxul
Novice
 
sfinxul
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
3D pe DVD

Am aflat ca o companie noua de distributie a filmului din Romania, Adcorp Media, pregateste, peste putin timp, lansarea unui DVD cu film 3D. Cel putin asta scrie pe siteul lor oficial...
Cum naiba este posibil? Putem dezvolta subiectul?
sfinxul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2009, 18:12   #2
DarkMovie
Novice
 
DarkMovie
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
3D pe DVD??? Suna bine dar pun pariu ca vor cere pe putin 1000 de euro.... Si toate filmele vor fi 3D? imi si imaginez peste 5 ani ne vom uita toti cu ochelari la televizor
DarkMovie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2009, 18:21   #3
mihai_cpp
Novice
 
mihai_cpp
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
Ar fi de-a dreptul imposibil sa faci un film care este filmat 2D, 3D. Toate filmele 3D sunt filmate cu camere speciale, nu intru in detalii. Si ca raspuns la prima intrebare, DA, e posibil sa te uiti la filme 3D acasa, cu ajutorul unor ochelari, cum sunt cei da la cinema. Tot ce ai nevoie e de un televizor si un DVD player sau te poti uita si la calculator insa nu cred ca multi ave ecrane asa de mari la calculator.
mihai_cpp is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2010, 16:44   #4
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Inselatorie!

Am cumparat acum ceva timp o oferata speciala:My bloody valentine + o pereche de ochelari 3D
Am chemat un prieten la mn,am facut popcorn la microunde si cand i - am drumul.se vedea oribil!Parca era ceva de genul color si alb negru si fara efectele 3D.Si fara ochelari stiti de la cinema cum e.FaZa proasta este ca am crezut ca o sa fie ca la cinema!E nevoie de ochelari speciali si TV - ul modificat,ce cam costa...!
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2010, 22:08   #5
CoCo_XPS
Junior
 
CoCo_XPS
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 30
sa sti ca eu am un pack de filme 3D si ochelari iar unele se vad chiar destul de bine iar altele nu... my bloody valentine se vede la mine bine... doar ca sunt unele filme ce le poti vedea cu o pereche de ochelari iar altele cu alta pereche diferita...
CoCo_XPS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2011, 08:22   #6
exPIRATul
Guru
 
exPIRATul
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 391
Pentru a viziona un film Blu Ray Disc 3D iti trebuie LCD 3D/PLASMA 3D+PLAYER BLU RAY 3D/PLAYSTATION 3 MODIFICAT SPECIAL PE 3D/HOME CINEMA 5.1 BLU RAY DISC 3D+OCHELARI 3D(NUMAI OCHELARI COSTA 500.RON)
EU AM CATEVA FILME BLU RAY DISC 3D LA VANZARE.
CINE DORESTE SA MA CONTACTEZE.
UP
0766.788.607
exPIRATul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells