Păreri Koyaanisqatsi

(1982)

Koyaanisqatsi

aurelvirlan pe 13 Martie 2011 06:22
Trilogia Qatsi
Documentar etalon creat intre 1975-1982 din care 3 ani au fost filmarile in sine.

Sinopsis gresit, nume regizor gresit :(
Nu este Ragio, ci Godfrey Reggio.
Nu a incercat sa 'pactice un tip de cinema atragator si senzual'...
Este inventatorul artei vizuale eseu, vorbind despre impactul industrializarii si civilizatiei asupra mediului inconjurator.

Raydenut pe 31 Decembrie 2009 06:30
Un film foarte bun,pacat ca nimeni de aici nu e interesat sa-l vada.
aurelvirlan pe 13 martie 2011 06:25
Koyaanisqatsi este integral pe video.google.com :) Zicere pentru cine nu are filmul...
florin_a pe 26 Ianuarie 2016 20:56
Un documentar in care iti dai seama ca timpul nu mai are rabdare cu noi.Pacat ca multi nu il pot intelege.
dorianjazz pe 13 Mai 2011 11:39
filmul este perfect in continutul sau de imagini, luate din toate colturile planetei........superba concluzie de final, si o coloana sonora de excptie......cand am vazut Watchmen mi-am adus aminte de filmul asta din cauza coloanei sonore.
Dragos.87 pe 30 Martie 2024 01:58
Documentar foarte bun și bine realizat cu atâtea cadre spectaculoase și imagini realiste care descriu foarte bine realitatea în care trăim.. pământul, lumea,sunt într-o continuă mișcare, în orice moment și oricând e posibil orice..Foarte bun, îl recomand cu încredere!
astroo00 pe 09 Septembrie 2011 14:41
w
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww