Păreri Enchanted

(2007)

Magie în New York

Ovy pe 26 Februarie 2009 18:12
Mi-a placut, e un film pentru toti, pentru toata familia.
Bazat pe "true love kiss" are un amalgam de alba ca zapada si marul otravit dar si cenusareasa cu condurul pierdut. Desen animat dar si film, actori celebrii plus o veverita, poti petrecere o seara alaturi de familie urmarindu-l.

iondindeal pe 20 Mai 2010 19:24
basm !
Unul dintre cele mai reusite filme de acest gen. O poveste pentru orice varsta, foarte frumoasa si haioasa in acelasi timp. Recomand !
andyy pe 10 Noiembrie 2009 16:53
Un film absolut fantastic!Chemati-i pe toti ce dragi langa voi, inclusiv pisica si purcel si bucurati-va de acest film!
Vorador pe 27 Noiembrie 2011 18:39
"How does she knooooow you love her?"
Un film foarte bun,actorii foarte bine alesi si o poveste desprinsa de realitate dar care te tine conectat intr-o atmosfera de basm.
Radu1711 pe 07 Octombrie 2009 20:09
radu1711
frumos film, si comic in acelas timp,mai mult un film de familie
diz3lgirl pe 04 Septembrie 2009 12:38
:X
e asa de dulce filmul... :) cat se poate de romantic :) poveste cu printi si printese :)
Beea23 pe 25 Ianuarie 2010 19:34
Un film plin de fantezie. Mie mi-a placut si il recomand tuturor celor care iubesc povestile cu printese..:) Merita vazut!
Grinch pe 07 Mai 2008 17:12
Super filmul! Are cineva idee cand se lanseaza pe DVD si in Romania?
ciobotaru pe 13 Noiembrie 2009 02:25
m-a facut sa ma simt ca un copil , e facut in genul disney
KarGo pe 10 Septembrie 2012 16:20
Un film foarte frumos si reusit! Te face sa razi , sa savurezi o poveste pentru toate varstele si cat ai zice "play" se si termina! Recomand tuturor sa-l vada si cu siguranta nu vor fi dezamagiti
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 11:06
Frumos filmul, romantic si destul de haios, actori buni, il recomand, merita vazut!
eddie(sugar edmond) pe 15 Iulie 2008 23:06
N-am mai vazut ceva atat de genial chiar n-am ce sa zic numa-i : SENZATIONAL deci ceva ... Uluitor eu cred ca-i mai bun decat harry potter dar ai-ai altceva...Miraculos mi-a placut mult de tot merita vazut chir ca merita !!!!!
Audrey19 pe 22 Iulie 2012 12:16
a fost foarte dragut...mi-a placut ca a pastrat tiparul disney ...
chetta pe 21 Aprilie 2012 00:14
altceva...
ff frumos!!!!.... un film care te bine dispune....iar amy adams, este superba!!!!!!!
cosmin_kedii pe 15 Martie 2012 08:51
Piesele de desene animate şi viaţa reală a acestui film împrumuta materiale clasice de la Disney, cum ar fi Cenusareasa, Frumoasa din Padurea Adormita, şi alb de zăpadă
Banana02 pe 13 Februarie 2012 05:27
un film extraordinar cam mica nota pentru acest film , inca o data cei de la Walt Disney ne face sa ne simtim bine privindu-le capodoperele lor felicitari pt acest film , tot respectul!
andreeeeeeea pe 03 Februarie 2012 14:21
E unul din filmele mele preferate. Soundtrack-ul e g e n i a l! :D
alex_il_fenomeno pe 21 Ianuarie 2012 10:54
cred ca singurul lucru care i s-ar putea amputa acestui film ar fi animatia mult prea extinsa de la inceputul filmului , pentru ca in rest totul este impecabil ! actorii excelenti , care joaca exact ca si cum ar fi venit dintr-o poveste , muzica splendida , firul povestii atat de strans , incat nici nu realizezi cand trece o ora si jumatate . este atat de frumos si de magic , incat cred ca toti ar trebui sa il urmareasca , si copiii si adultii deopotriva !
krisscrissy pe 22 Noiembrie 2011 15:32
foarte dragut filmul, mia placut mult, chiar merita vazut:d
florescu.andreea pe 24 Octombrie 2011 19:23
un film romantic, placut, care iti readuce buna dispozitie
yrynagaby pe 26 August 2011 07:47
forte reusit filmul.............................................................................................
soaremihaela90 pe 22 August 2011 02:55
cele mai frumoase sunt basmele
Crestem cu basmele odata iar la adolescenta cautam tot timpul o printesa , povestile astea vor fi intotdeauna actuale !
elmedico pe 05 Iulie 2011 11:27
O poveste transpusa atat in animatie cat si in viata de zi cu zi, foarte frumoasa.
Sorin87 pe 29 Mai 2011 23:34
Enchanted
Enchanted este genul de film ce include detoate, mi-a placut este un film de familie
miky901 pe 06 Mai 2011 09:24
cel mai tare film...umul dintre preferatele mele..:Xx
danymury pe 30 Aprilie 2011 00:49
foarte tare, amuzant tare...recomand, mi-a placut!!!
goldenleaves pe 10 Martie 2011 15:39
e haios te face sa razi te binedispune are si niste momente muzicale destul de dragute dar nimic mai mult
alexandrasunt pe 27 Februarie 2011 13:09
frumos film, si comic in acelas timp,mai mult un film de familie
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 19:47
Mie mi-a placut mult acest film,este foarte frumos si in acelasi timp amuzant si plin de fantezie
Adyna92 pe 20 Noiembrie 2010 19:25
Am vazut filmul acum 2 zile...E superb.
Mi-a placut mult ca joaca actorul acela din Grey Anatomy : Patrick Dempsey .
Mi-au placut cantecele...Si mai ales e o poveste de dragoste..
Merita vazut

rizea.alex70 pe 31 Octombrie 2010 01:23
Enchanted
O comedie romantica foarte reusita....nota 10+!!!Un film care merita vazut.
aticia pe 06 Octombrie 2010 15:34
Frumos!
Are de toate muzica buna,actori in voga, printi si printese, vrajitore, animale vorbitoare.......
cetateanu pe 07 Septembrie 2010 13:48
Foarte interesant filmul ! Chiar mi'ar placea sa cad intr'un canal si sa ajung ......stiu eu ......un personaj din Looney Tunes !! xD
edy21 pe 30 August 2010 17:05
Uluitor film, superb a fost atat de dragutz iar veverita aia m-am ras atat pe el a fost foarte dulce !!!
Totusi nu stiu cum nu a putut fii nominalizat in 2009 la Golden Globe ca : Cel mai bun film muzical sau comedie cum ??? Nu stiu !!! si pacat......pt. ca ar fii meritat din plin !!!!!
Un film fantastic,exceptional de urmarit cu familia !!!!

arienette pe 02 August 2010 00:00
Daca esti genul care nu crezi intr-un univers fantastic, atunci filmul nu este pentru tine. Este pentru cei ce inca mai cred in magie.
dayanna11 pe 01 August 2010 18:17
wow de 3 ori wow
extraoridnar, un film pentru toate varstele, te va face sa te indragostesti, este superb, mai vreau astfel de filme. amy adams este o actrita desavarsita. oameni buni, vedeti filmul asta!
Mihai2508 pe 03 Iulie 2010 23:52
este un film de familie super misto pe care il recomand tuturor celor care vor sa se relaxeze intr-o seara de vineri
Milla pe 24 Iunie 2010 23:58
Truly a fairy tale with a happily ever after...
Am fost din nou copil :)

clauditza03 pe 22 Iunie 2010 17:12
kanibalo pe 07 Iunie 2010 15:36
Bun filmul,printre primele filme pe care le-am vazut,are o poveste frumoasa,scenariu bun.
aripidezapada pe 27 Mai 2010 12:15
Te mai lasa sa visezi..
sau iti descopera clar ca tu nu o traiesti in veci ceva de genul? Cred ca tine si de noi sa asteptam, sa primim si sa dezvoltam povesti ca de vis..
bogdan0125 pe 14 Martie 2010 21:19
O combinatie dintre mai multe filme clasice Disney ce te relaxeaza si te binedispune. Mi-a placut foarte mult. Il recomand oricui.
AngelK pe 26 August 2009 22:35
un pik de animatie + realitatea ... o fost super :X
Emy13 pe 19 August 2009 19:24
Emy13
este nemaipomenit l-am vazut deja de 2 ori,este o poveste de dragoste foarte frumoasa,Amy Adams a jucat foarte bine in acest rol
epure iacob pe 22 Februarie 2008 12:20
Este un film foarte bun!!!Am mers de doua ori la el,si mia placut foarte mult.Mi-e mi se pare ca este cel mai frumos film.Cel mai mult mi-a placut de actrita Ami Adams adica,cea care avea rol de printesa in "magie in manhattan"....
alexandra pe 05 Ianuarie 2008 08:42
l-am vazut si mi s-a parut super tareeeeee!!amuzant si f romantic, plus patrick dempsey e hot:D chiar merita vazut d cei innebuniti dupa happy ever after...:D
Andrei Cristina pe 29 Noiembrie 2007 15:25
E un film genial!Pacat ca la noi apare de-abia in februarie ...Nu mi se pare corect!Macar daca era in Decembrie ...mergea de sarbatori...dar in februarie...nu stiu daca o sa se inghesuie lumea sa-l vada...desi e original si plin d carisma...am observat ca e p locul 1 in SUA..Incredibil...intr-un fel ma asteptam ...Eu vreau sa-l vad mai ales pentru Patrick Dempsey...actorul din Grey's Anatomy(ptr. cei care nu-l cunosc prea bine)...e fantastic,pacat k a fost remarcat d-abia acum cand joaca in serial..E atat d tare incat m-as uita la orice film cu el ,indiferent ce e!Sper sa i se mai ofere roluri serioase....Eventual sa castige un Glob De Aur..K Oscarul trebuia d mult sa-l castige!
user-5eb10cb21afe7 pe 05 Mai 2020 10:03
Ii foarte frumos! Eu dau nota 10
Si va recomand pentru ca ii foarte frumos

user-5eb10ea27d5ef pe 05 Mai 2020 10:01
Ii foarte frumos! Eu dau nota 10
Și va recomand acest film pentru ca ii foarte frumos

bainca pe 08 Februarie 2020 23:48
Nota 10 foarte frumos
Superb film mai ales ca idee , nu am mai vazut asa ceva inainte , povesti combinate , dragoste , putina comedie , fantastic si ceva desene .Un film foarte bun si frumos pentru familie in general si pentru copii , nu pot spune ca a fost genul meu dar mi-a placut sa il urmaresc , a fost un film foarte frumos , poveste , idee , efecte , actori , tot .Chiar a meritat nominalizat la premii daca chiar a fost .Un film superb pentru toata familia .Nota 10 din partea mea si rar dau aceasta nota mai ales la asa film care nu este nici genul meu.Un film bun din toate punctele de vedere dupa parerea mea , merita vazut , chiar am ramas foarte placut impresionata la cat de sceptica am fost la inceput