Păreri All Is Lost

(2013)

Când totul e pierdut

dido pe 01 Ianuarie 2014 19:25
Robert Redford exceptional!
Aparent monoton filmul este de o intensitate dramatica,simti cum te cuprinde spaima alaturi de omul ce se lupta singur sa supravietuiasca in imensitatea terifianta a oceanului!Parca la un moment dat imi venea mie sa renunt si sa ma asez sa astept moartea...De admirat conditia fizica a lui Redford la varsta lui!Recomand!
andreisri pe 04 Ianuarie 2014 21:25
praf
2 nominalizări Globul de Aur :)) ce sa zic nici filmele nu mai sunt ce ereau o data si nici premile nu se mai dau dupa merite a intrat si aici mafia masonica.
mare_bogdan pe 29 ianuarie 2014 13:45
mafia masonica :))cred ca schimbi des cartela la telefon :))
movie_fan77 pe 2 septembrie 2014 17:16
baga-mi-as, iar l-au bagat pe moshul asta in film de "actiune" ? de ce nu vrea sa iasa la pensie ? a facut milioane , are din ce sa traiasca.
Get0dac pe 24 Ianuarie 2014 09:28
Când totul e pierdut....nu dezarma, nu iti pierde speranta pt. ca salvarea poate veni in ultima miime de secunda. Filmul prezinta in mod extrem de realist pericolele la care se expun, chiar si in aceste timpuri moderne, navigatorii. E necesara intr-adevar o doza de nebunie ca sa pleci pe o ''coaja de nuca'' in imensitatea oceanului.
Redford reuseste sa transmita privitorului solitudinea marinarului in comuniunea dar si lupta sa cu marea.
Imi place si faptul ca Robert Redford nu amesteca inutil religia in acest film....e o lupta pura cu oceanul, fara rugaciuni ceresti inutile.
P.S.....Traducatorul a avut ceva de munca la filmul asta....:)

nyuszi pe 30 Decembrie 2013 19:22
Super! Robert Redford e genial, iar filmul, pe cat de simplu, pe atat de intens mi s-a parut. Nu are actiune, nu explodeaza nimic, dialogul e minim, dar mi s-a parut realist, exact pentru ca nu e extraordinar ca actiune.
costidavinci pe 23 Ianuarie 2014 19:39
filmul e foarte bun dar numai pentru cei care stiu sa-l priveasca. pentru cei carora le place baia de sange, sa stea deoparte...nu i-ar duce capul sa priveasca acest film...daramite sa-l vada...
miky_music pe 06 Ianuarie 2014 22:25
Mie mi-a placut ! Ce sa spun , la final am si plans putin ..e foarte intens filmul daca ai putina rabdare...!
CatalinPHD pe 10 Ianuarie 2014 23:06
Simplu dar te lasă să intri și să trăiești aceleași clipe de disperare alături de actor...
stancu_cristina pe 11 Mai 2014 21:33
pierdere de timp
Nu se stie cine era omul asta si de ce se afla acolo. Noroc cu descrierea. Degeaba ai un actor bun. Pe mine nu m-a impresionat cu absolut nimic....lipsa de imaginatie....macar daca tinea un jurnal...si eventual sa ne si spuna ce scrie in el. Cei care au nevoie de subtitrare la filme :))) in cazul acestuia nu va mai obositi, nu vorbeste nimeni
ddonpandy pe 29 Decembrie 2013 16:22
acum il vizionez si revin cu un coment daca e bun sa nu
ddonpandy pe 29 decembrie 2013 20:26
lam vazut si nu ma asteptam sa fie o asa mareeeeeeeeee pierdere de timp cinde da notele astea mari de pe imdb ca filmu este de un 4,5
starname_dor pe 4 martie 2014 19:28
la mintea ta limitata de cele 2 clase mai mult ca trenul,cred ca esti adeptul filmelor cu onanisti,siner mai bine asculta manele ..cocalarule!
CristianAlexandru92 pe 21 Februarie 2016 00:02
Foarte tare
Tocmai ce am vizionat filmul!
E primul pe care-l vad cu un singur personaj.
Si recunosc ca sunt un fan al filmelor calatorii din care rezulta lupta cu natura, etc.

Acest film, consider ca e o capodopera cinematografica; chiar ai ce invata de la el.
Nota 10

Rippa pe 28 Februarie 2014 23:02
Robert Redford..ca de obicei un rol extraordinar..foarte bun ,palpitant...nota 10
larisamaria24 pe 23 Aprilie 2014 08:24
mai bine nu....este un film plictisitor si destul de lung avand in vedere ca e doar un singur personaj ...
Horatiucrisan pe 03 Iulie 2019 23:23
Un film excelent, o adevărată lecție de supraviețuire, un film realist fara efecte speciale sau scene șocante, film care te determină să urmărești cu sufletul la gură încercările eroului de a salva vasul si a se salva el însuși. Recomandat iubitorilor de filme realiste despre supraviețuire si totodata iubitorilor de mare, vapoare, yachturi.
emy_sinaia pe 22 Aprilie 2014 12:21
Trist
Un film in care singura actiune este supravietuirea.
CINEFILUL DE SERVICIU pe 07 Februarie 2014 17:01
All Is Lost (2013)
Este 5 iulie, probabil 2013, și ne aflăm pe Oceanul Indian, la 1700 de mile marine de la strâmtorile insulei Sumatra. Nu știm cine este el, cum îl cheamă, ce caută acolo, de unde vine sau încotro se îndreaptă și nici nu vom afla. Cert este că a îmbulinat-o, rău de tot, și are de … Continue reading → citeşte
Infinity pe 05 Februarie 2014 13:47
All Is Lost (2013)
In astfel de cazuri, cel mai important lucru pe care trebuie sa-l faci, e sa-ti ti moralul ridicat. Mi-a placut. Mi s-a parut destul de realist. Actorul a reusit sa tina in spate acest film de unul singur, chiar daca a rostit doar cateva cuvinte. Gesturile, mimica fetei si felul in care a abordat situatia si-au spus cuvantul. Teama si disperarea i se citeau pe fata. Foarte bine realizat. Recomand. 8.
BluzaY pe 17 Mai 2014 05:37
Un film exceptional ca sa fiu sincer. Un om a reusit sa tina un film in picioare. Felicitari Robert Redford...fara cuvinte.
user-60f2feff7f352 pe 23 August 2022 20:55
S-a descurcat ca marinar, pe arșiță, ploi, furtună și în Oceanul rece, actorul celebru.

D.A.N.

Vegetarian pe 30 Octombrie 2021 20:56
Marile , oceanele , raurile , piscinele , lacurile sunt locuri periculoase pt cei care locuiesc sau calatoresc pe deasupra sau pe mari , oceane , mari lacuri de acumulare etc ..
Oceanelor nu le pasa daca ucid oameni . Deobicei raman nepedepsite , nu se iau masuri impotriva celor care pornesc in călătorii pe ocean nepregătiți

Vegetarian pe 30 octombrie 2021 21:01
Regia și scenariul JC Chandor
emil_onea pe 13 Aprilie 2021 23:14
Nu e batranul si marea!!
...dar e un film bun, captivant, bine facut, o poveste a omului care gaseste solutii pentru a supravietui! Intr-adevar, coloana sonora speciala!
Merita a fi vazut!

Ghemot pe 13 Mai 2019 00:20
Un film foarte bun! Mie mi-a plăcut foarte mult! Speranța moare ultima!
ro200755 pe 15 Ianuarie 2019 07:53
Mie mi-a placut tare mult.
Robert Redford a dovedit ca este un actor care se bazeaza pe talent, nu pe aspectul fizic. Cine a sperat sa vada un fel de Van Damme, sau un Bruce Willis, a fost dezamagit.
Pe mine m-a intristat finalul, dar nu cred ca viata are alta oferta. Singur inconjurat doar de ape, nu poti face decat sa lupti pentru fiecare zi, sperand la un miracol.

mitza2003ro pe 26 Iunie 2018 19:28
O situatie critica si lupta omului pentru supravietuire prin toate mijloacele limitate pe care le are la indemana.Robert Redford nu dezamageste nici acum fara a exagera vreun pic cu ceva.
andystarx pe 03 Ianuarie 2017 22:15
Cred ca este printre cele mai slabe filme din istorie,pai am vazut atatea filme cu un actor,dar nu ca acesta,nu are nici o noima,este zero total,pierdere de timp !
nicagelu pe 03 Ianuarie 2015 18:26
realistic
Am crescut odata cu filmele lui si multi altii din romania, noroc ca ceausescu nu isi baga nasul chiar peste tot si am putut vedea filme adevarate cu robert redford , este o super productie. dar astia care comenteza filmul ca nu e bun ,pun pariu ca habar nu au despre supravetuire,si sunt convins ca,nu au facut nici armata ori au crescut sub fusta lui mamei.sau si cand se duc si la wc -u sunt dependenti de celular si cand au o problema de genul ori o suna pe masa sai scape ori suna la 911 ori le ramane gagica pe mana la smecheri ori o arunca la rechini sa scape ei.Fetitelor care va plac filmele cu sange terminatio uitativa la un film real,
Cosmy16 pe 10 Decembrie 2014 21:52
Super
Un film foarte bun ai ce invata din el si care te tine in suspans pana la capat.
After_Eight pe 06 Octombrie 2014 20:01
Robert Redford - din nou, exceptional
Nu stiu de ce filmul nu are un rating mai mare, in categoria " survival " eu cred ca e o capodopera. Scenariul e solid, cinematografia ireprosabila si Robert Redford...ei da, ofera o lectie de profesionalism. Asta inseamna sa joci bine, chiar si la o varsta respectabila . Obligatoriu de vazut !
mtraianc pe 30 Mai 2014 20:34
merge vazut o data .. monoton , interesant , te face curios sa sti cum se va termina , inervant, dramatic , plictisitor si totusi bunicel
CINEFILUL DE SERVICIU pe 09 Martie 2014 22:03
All Is Lost (2013) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  Cinemagia  CinemaRX 2014-02-07 +Andrei Mutuligă window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { [...] citeşte
remus_escape pe 08 Martie 2014 22:08
bun
Foarte bun filmu e si usor de vizionat ma refer ca nu it mai trebuie subtritare ..:)))
beberadutoiu pe 19 Aprilie 2020 00:16
Am vazut filme si mai proaste ca asta .Singurul avantaj al acestui film ,este faptul ca n-are nevoie de subtitrare,asta in comparatie cu celelalte filme din categoria lui.Adica de la f slab in jos.
narcys_pana pe 17 Februarie 2014 15:41
unde dau sa vad filmul?
nush unde sa apas sa vad filmul......mi-am facut cond dar nu stiu unde sa dau sa-l vad .....ajutati-ma si pe mn pls
george_catavela pe 12 Februarie 2014 23:50
Filmul este o pierdere de timp
Un film foarte simplu, care aproape te plictiseste, mie personal nu mi-a placut de aceea nu recomand acest film. Nota in acest caz este pe merit 6.5. 100 de minute sunt extrem de multe pt. acesta regie
mishu88 pe 03 Iunie 2013 11:21
Cast Away
Va detrona oare Cast Away? Măcar avem locul de naufragiu diferit... (Oceanul Indian vs. cel Pacific)
contty pe 11 iunie 2013 22:20
niciodata
ddonpandy pe 29 decembrie 2013 20:29
mishu88 tu ai vazut filmu acesta niici nu ai mai pune intrebarea daca . va detrona cast away.. cast away e un film in care nu vrei sa pierzi o secunda din film
cosmin_kedii pe 30 Ianuarie 2014 15:36
un film superb , tratat cu mare finețe și eleganță

Film - All Is Lost

All Is Lost