Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Jan 2010, 15:34   #1
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Ailf - Actors/Actresses I'd like to fuck

M-am enervat dincolo asa ca pun aici de un nou thread. Dupa cum zicea cineva "I'm getting two things right now - pissed off & curious"... Asa ca, hai sa amintim aici actorii / actritele pentru care aveti (ati avut) o "slabiciune". Sint acei actori / actrite pe care ii urmariti in fiecare film in care apar. Chiar daca filmul e o duda, va uitati (vinovat) la el doar pentru respectivul / respectiva.
E o diferenta fata de un actor preferat, pe care il apreciezi in primul rind dupa cum joaca. Slabiciunea sa zicem ca tine mai mult de look (ori de instinctele primare )
Asadar, incep eu:

Jessica Biel, Kate Beckinsale (care intra si la actrita preferata, dupa cum spuneam, stie sa joace), Keira Knightley, Kristen Stewart, Scarlet Johansson, Sienna Miller, Alyssa Milano (care mi-a bintuit visele adolescentine...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5

Last edited by Windom : 05 Jan 2010 at 22:25.
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 16:09   #2
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Asa sunt eu Alexander Skarsgard, fiul lui Stellan. Nu prea isi arata pedigree-ul in rolurile pe care le alege, dar este jaw-dropping de frumos. Toata vara am salivat dupa el in True Blood.
Mai sunt vreo doua seriale la care ma uit aprope numai pentru eye-candy: Supernatural (Jensen Ackles si mai nou Misha Collins) si Vampire Diaries (Ian Sommerhalder).
Hugh Jackman se situeaza cam tot pe acolo, pe cat a fost Australia de stupid, pe atat de bine a arata el calare.

Mai sunt aceia care au inceput ca summer crushuri si pana la urma s-au dovedit a fi relatii solide de lunga durata, care implica o admiratie foarte mare si pentru talentele lor actoricesti: Cillian Murphy, Gael Garcia Bernal, Javier Bardem.
Undeva la granita e si James McAvoy, care imi e extrem de simpatic, poate sa joace bine in general, dar nu mi se pare chiar de nivelul lui Cillian/Gael. Initial mi-a luat ochii in Last King of Scotland.

edit: m-am uitat asta vara la o porcarioara de comedie romantica suedeza, numai pentru ca de acolo provenea giful asta:

Last edited by miercuri : 05 Jan 2010 at 16:14.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 16:50   #3
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Windom:
Keira Knightley, Scarlet Johansson, Sienna Miller, Alyssa Milano (care mi-a bintuit visele adolescentine...

+ Carla Gugino, Monica Bellucci, Thora Birch (in cazul ei cel mai important lucru pentru mine e sa joace in cat mai multe filme ), Milla Jovovich (ea e cea care m-a bantuit pe mine, coiot mic fiind) si altele. Revin.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 17:00   #4
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Gagica din avatarul meu - Alexandra Vandernoot.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 20:27   #5
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
Sandra Bullock mi-a placut tot timpul, chiar daca si-a mai dat cu stangul in dreptul in Speed 2 insa in ultimul timp a inceput sa faca roluri din ce in ce mai bune. Mi se pare genul de actrita care e gata sa lupte oricand cot la cot, alaturi de un barbat pentru un rol
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 20:48   #6
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Windom:
M-am enervat dincolo asa ca pun aici de un nou thread. Dupa cum zicea cineva "I'm getting two things right now - pissed off & curious"... Asa ca, hai sa amintim aici actorii / actritele pentru care aveti (ati avut) o "slabiciune". Sint acei actori / actrite pe care ii urmariti in fiecare film in care apar. Chiar daca filmul e o duda, va uitati (vinovat) la el doar pentru respectivul / respectiva.
E o diferenta fata de un actor preferat, pe care il apreciezi in primul rind dupa cum joaca. Slabiciunea sa zicem ca tine mai mult de look (ori de instinctele primare )
Asadar, incep eu:

Jessica Biel, Kate Beckinsale (care intra si la actrita preferata, dupa cum spuneam, stie sa joace), Keira Knightley, Kristen Stewart, Scarlet Johansson, Sienna Miller, Alyssa Milano (care mi-a bintuit visele adolescentine...
windom, e cam jenant topicul. ma ashteptam la mai mult de la tine. ca sa nu zic ca ai nishte gusturi la femei cel putzin superficiale.sper sa nu te ofensezi. toata adunatura asta de actoricese inodore, incolore, it's torture for me.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 21:27   #7
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Christian Bale!!!

CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
CHRISTIAN BALE
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 21:43   #8
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Catherine Zeta-Jones, si desi o sa par penal o sa o spun:
Pamela Anderson mi se parea superba in '90s , stiu ca actrita e praf!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 21:47   #9
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by manwithamoviecamera:
Originally Posted by Windom:
M-am enervat dincolo asa ca pun aici de un nou thread. Dupa cum zicea cineva "I'm getting two things right now - pissed off & curious"... Asa ca, hai sa amintim aici actorii / actritele pentru care aveti (ati avut) o "slabiciune". Sint acei actori / actrite pe care ii urmariti in fiecare film in care apar. Chiar daca filmul e o duda, va uitati (vinovat) la el doar pentru respectivul / respectiva.
E o diferenta fata de un actor preferat, pe care il apreciezi in primul rind dupa cum joaca. Slabiciunea sa zicem ca tine mai mult de look (ori de instinctele primare )
Asadar, incep eu:

Jessica Biel, Kate Beckinsale (care intra si la actrita preferata, dupa cum spuneam, stie sa joace), Keira Knightley, Kristen Stewart, Scarlet Johansson, Sienna Miller, Alyssa Milano (care mi-a bintuit visele adolescentine...
windom, e cam jenant topicul. ma ashteptam la mai mult de la tine. ca sa nu zic ca ai nishte gusturi la femei cel putzin superficiale.sper sa nu te ofensezi. toata adunatura asta de actoricese inodore, incolore, it's torture for me.

Pai tocmai asta am vrut, sa fie ceva mai lejer. Nu-s un academician prafuit si fara simtul umorului care filozofeaza doar despre Bergman. Nu stiu ce gusturi ai tu la femei, dar aici nu-i vorba de Meryl Streep, e vorba de cele carora vrem sa le-o tragem...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 21:52   #10
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Na si vine si Chapter 2: Megan Fox, Elisabeth Shue, Thora (without the tits), Mischa Barton, Eliza Dushku.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 21:59   #11
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Windoame, ai fost prea finut cu titlul asta. Eu as fi creat un topic intitulat chiar asa - actrite carora vrem sa le-o tragem, AILF.

On topic: Mila Kunis.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 22:07   #12
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Doar ca vad si un Christian Bale mare si rosu pe aici...
By the way, Cori, Christian is not just a walking dick, mai si joaca din cind in cind, esti sigura ca vrei sa-l bagi aici?
Dar suna bine, actrite/actori carora vrem sa le-o tragem...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 22:14   #13
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Da, AILF.

Cum suntem o societate deschisa si nediscriminatorie, fiecare trece pe cine doreste. Coco l-a trecut, evident, pe Bale, eu mi-am amintit de doua Amy: Amy Smart si Amy Adams. Si Kate Capshaw acum vreo 25 de ani.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 22:20   #14
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Hai ca am schimbat.

On topic: Emma Watson...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2010, 23:40   #15
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Windom:

On topic: Emma Watson...
Exact ea mai lipsea din top
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2010, 02:29   #16
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Talking

Charlize Theron ALL THE WAY!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2010, 07:22   #17
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Charlize e, in primul rind, ACTRITA, apoi AILF.
Lotul nr. 3: Jennifer Garner, Famke Janssen, Rhona Mitra, Lena Headey, Connie Nielsen; ah, da, si visasem mai deunazi un 69 in 24 cu Elisha Cuthbert...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2010, 08:08   #18
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@Windom

Ref. Christian Bale

Daca vezi o tipa trasnet, care arata ca un fotomodel, "dar" este doctor in matematica si profesor universitar, nu i-ai mai trage-o pentru ca te inhiba inteligenta ei?

Christian joaca bine (desi a mai facut si alegeri indoielnice in privinta rolurilor) si mai arata si cum arata... ce vina are el ca i-a tremurat Domnului mana cand l-a trimis in lume?

Unii nici n-arata asa bine, nici nu sunt foarte talentati, iar altii... Norocul lui Christian!

Sa crape Shia Salatadeboeuf de ciuda!


Eu am perioade de "fixatii". In afara de Christian Bale, care e fixatie permanenta, mai remarc cate un tip care imi place o anumita perioada. Sau uneori remarc cum arata in tinerete cate un actor mai in varsta. De exemplu, ieri am vazut pe Cinemax un film din 1970 cu Frank Langella. Maaaama, ce "bun" era! Fetelor, faceti rost de Twelve chairs si delectati-va!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by corinka : 06 Jan 2010 at 08:13.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2010, 08:18   #19
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by corinka:
@Windom

Ref. Christian Bale

Daca vezi o tipa trasnet, care arata ca un fotomodel, "dar" este doctor in matematica si profesor universitar, nu i-ai mai trage-o pentru ca te inhiba inteligenta ei?

Nu prea am intilnit asemenea cazuri, dar ma rog... Eu ma refeream la altceva. In topicul asta trecem mai mult actori pe care ii apreciem in primul rind datorita look-ului si abia apoi datorita calitatilor actoricesti (Kate Beckinsale e exceptia ). Eu banuiesc ca-l tu il apreciezi mai mult pe Christian ca actor decit ca sex symbol, asa ca ma gindeam, poate locul lui e la "actorul preferat" mai degraba... Desi, poti si tu sa faci o exceptie...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2010, 08:20   #20
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
In privinta calitatilor actoricesti este printre favoriti (alaturi de Buscemi, De Niro etc.), iar in privinta calitatilor fizice, este cel mai frumos si cel mai sexy actor din lume!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells