Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jun 2009, 23:22   #21
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Pitbull:
Jocul unui actor nu se explicä, se vede.
Ia de undeva "Pescuit sportiv" si vezi-l.

Inca nu am vazut Pescuit sportiv, dar am vazut niste scene din film si asa am remarcat ca si acolo vorbeste ca intotdeauna, parca inghite cuvintele, parca incepe sa rosteasca mai tare, dupa care vorbeste tot mai incet. In plus, are tendinta sa vorbeasca prea repede si nu are fluenta, ea rosteste grupuri de cuvinte, nu intoneaza fraze.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by corinka : 06 Jun 2009 at 23:25.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 00:48   #22
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Astea pot fi rele, neutre sau bune - numai în context le poti aprecia just.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 01:03   #23
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 01:06   #24
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Pescuit Sportiv este excelent, si personajul mariei Dinulescu este superb, insa toanta asta il face sa .... sa rateze.....si chiar are problema aceea de dictie, de care zicea Corina, vbeste repezit, nu in sensul bun, asa, parca nu se poate stapani, she's not professional, you can feel that
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 07:56   #25
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara
credeti-ma, stiu ce spun: am vazut-o 'in action' la multe festivaluri (venezia, salonic, tiff...) &, pe linga constatarea evidenta - EVERYBODY flocks to her, e k un magnet! -, am observat si acele trasaturi ale magnetismului ei pe care am incercat sa le schitez mai sus

iar ca actrita, daca este bine condusa (vezi 'california dreamin' & 'pescuit...'), poate fi excelentissima; rolul din 'pescuit...' este nu doar cel mai bun al ei de pina acum, dar si cel mai bun rol feminin de anul trecut & pina acum - practic, trofeul gopo 2010 n-are cum sa-i scape
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 08:10   #26
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by miercuri:
Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.

oare nu asta fac mai toţi actorii tineri români?! ar tb să-i înţelegem, autopromovarea ăsta e sport naţional, şi apoi eşte şi mai ieftin.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 08:56   #27
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Alex Leo Serban:
asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara


Eu nu am spus ca nu are charisma, oricum, asta nu se pupa neaparat cu talentul. Fara a fi o frumusete rapitoare, Maria este draguta si simpatica, sunt convinsa ca stie sa atraga. Nu o cunosc personal, dar pare o fata isteata si are, cu siguranta, multe calitati, dar eu m-am legat de felul in care vorbeste, atat in filme, cat si in interviuri. Dar mai ales in filme! Mi se pare ca are o problema cu dictia.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 09:08   #28
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by corinka:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara


Eu nu am spus ca nu are charisma, oricum, asta nu se pupa neaparat cu talentul. Fara a fi o frumusete rapitoare, Maria este draguta si simpatica, sunt convinsa ca stie sa atraga. Nu o cunosc personal, dar pare o fata isteata si are, cu siguranta, multe calitati, dar eu m-am legat de felul in care vorbeste, atat in filme, cat si in interviuri. Dar mai ales in filme! Mi se pare ca are o problema cu dictia.
Punct Ochit !
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 09:56   #29
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Alex Leo Serban:
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara

pleaca ma d-aici
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 10:16   #30
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pleaca TU! (btw, n-ai plecat ink? )

toata lumea stie k nu o suferi pe maria, asa k nu poti fi obiectiv; valabil si pt toti ceilalti care o critica for the wrong reasons

@ corinka: nu ma refeream la tine re: 'n-are charisma'. cit dspr dictie - numeste tu un actor/o actrita din tinara generatie care n-are probl cu dictia...

http://www.adevarul.ro/articole/cel-...-romanesc.html

Last edited by Alex Leo Serban : 07 Jun 2009 at 10:37.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 11:49   #31
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
mie mi se pare destul de repezita... o fi varsta
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 13:02   #32
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
nu ma intereseaza carisma ei din viata personala
vorbesc de carisma pe ecran, e chiar atat de greu sa intelegi la ce ma refer, ALS? ce relevanta are numarul de barbati pe care ii atrage ea pe unde merge? un argument total irelevant.

deci: pe ecran e o simpla tuta, sau fufa....te intrebi ce dracu cauta asta aici, in filmul asta, sigur a primit rolul pe sub mana.....

si incepe sa ma irite tonul tau arogant de tipul "asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar..."
ce-ai, s-a umflat taratza-n tine?


l.e. ca sa nu mai spun ca dinuleasca arata, fizic, ca orice bruneta de la tzara venita in bucuresti si cazata in regie, genul de mediocra care frecventeaza discoteca max si nu, nu e invidie feminia, imi plac femeile la fel de mult ca si barbatii.

Last edited by illotempore2002 : 07 Jun 2009 at 13:11.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 13:13   #33
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
@ illo
mie imi place MD. O gasesc si naturala si frumoasa, cu lipici pe ecran. in viata reala nu o cunosc si nu ma intereseaza, dar la cinema e superba.
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 13:18   #34
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
pai tu si ALS sunteti singurii care o placeti

ALS o place ca se cunoaste cu ea, deci parerea lui nu se pune, e subiectiv, mai zice de altii ca-s subiectivi.

iar de tine Klein, ce sa zic.....am mai avut noi pareri contrare.....ca e naturala, o fi, nu zic nu, dar asta nu o ajuta deloc sa fie carismatica si convingatoare... e naturala ca-si joaca propriul rol, acela de fufa / tufa / parasuta si in california si in pescuit sportiv.....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 15:53   #35
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
dar PE TINE, illo, ct face sa fii asa de sigura pe tine?! esti si aroganta, si TOTAL subiectiva - cu argumente de femela invidioasa, sincer te credeam mai 'rasarita', dar s vd k m-am inselat...

crezi k dk esti fana jlg (desi nu-i poti scrie nici titlu unui film corect, eh...) asta t pune, asa, automat above sea level??

ps pt k se pare k n-ai inteles ce scriam mai sus: eu ma refeream la charisma mariei din viata, care TRANSPARE SI pe ecran! DUH!!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 15:58   #36
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by miercuri:
Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.

oare nu asta fac mai toţi actorii tineri români?! ar tb să-i înţelegem, autopromovarea ăsta e sport naţional, şi apoi eşte şi mai ieftin.
poate sa-si faca o pagina oficiala de facebook sau un grup, ca multi alti artisti. pagina personala se numeste personala for a reason. de asta apreciez si folosesc facebookul, pentru ca distinctia e mult mai clara decat pe retele gen myspace.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 18:00   #37
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Alex Leo Serban:

@ corinka: nu ma refeream la tine re: 'n-are charisma'. cit dspr dictie - numeste tu un actor/o actrita din tinara generatie care n-are probl cu dictia...

Stiu ca nu la mine te refereai, ideea era ca nici eu nu ma raliam opiniei referitoare la lipsa de charisma a Mariei.
In ce priveste dictia, Andreea Bosneag, de exemplu, desi nu este [cel putin deocamdata] profesionista, imi pare a sta mai bine la capitolul dictie decat Maria Dinulescu. Sau Anamaria Marinca...

Originally Posted by illotempore2002:

l.e. ca sa nu mai spun ca dinuleasca arata, fizic, ca orice bruneta de la tzara venita in bucuresti si cazata in regie, genul de mediocra care frecventeaza discoteca max si nu, nu e invidie feminia, imi plac femeile la fel de mult ca si barbatii.

Dar ce au brunetele de la tara? Sunt destule mai cizelate si mai dragute decat destule bucurestence get-beget!

Maria sta prost cu dictia, dar nu arata ca o fufa/tuta/parasuta. Sau ce intelegi tu prin parasuta?!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by Pitbull : 07 Jun 2009 at 18:12.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 19:43   #38
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Alex Leo Serban:
dar PE TINE, illo, ct face sa fii asa de sigura pe tine?! esti si aroganta, si TOTAL subiectiva - cu argumente de femela invidioasa, sincer te credeam mai 'rasarita', dar s vd k m-am inselat...

crezi k dk esti fana jlg (desi nu-i poti scrie nici titlu unui film corect, eh...) asta t pune, asa, automat above sea level??

ps pt k se pare k n-ai inteles ce scriam mai sus: eu ma refeream la charisma mariei din viata, care TRANSPARE SI pe ecran! DUH!!

acuma faci niste implicatii si niste deductii de ma doare mintea.....sunt foarte sigura pe mine cand vine vorba de parerea mea asupra Mariei Dinulescu, adica da, mi-e clar ce imi place si ce nu la ea.....nu e normal sa stii lucrurile astea?

in ce priveste greseala numelui unui film de Godard, s-avem pardon, sunt o persoana foarte neatenta care face multe greseli in general, care nu are rabdare cu lucrurile si repezita....nu inteleg, crezi ca folosindu-te de acest argument esti mai convingator?

cat despre evaluarea ta, daca sunt sau nu "rasarita", ma lasa rece....


unde dumnezeu transpare carisma fetei asteia pe ecran? nu vezi ca nimeni nu i-o vede? ai putea trage cioncluzia ca si restul spectatorilor sunt invidiosi nu, si hellsteed, si ambrablu, invidii feminine, presupun


l.e. deci ca sa ne lamurim, draga ALS, sunt 5 barbati care in acest topic au raspuns ca NU, nu le place dinuleasca.....invidii feminine, da?

Last edited by illotempore2002 : 07 Jun 2009 at 19:56.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 19:55   #39
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
lasati mai fata in pace.
poate citeste topicul asta si se nevrozeaza.
daca luam la bani marunti pe fiecare actor, toti au si bune si rele. In Pescuit sportiv si-a facut treaba exceptional, zic eu, cu carisma sau fara.
E si ea la inceput, n-o subapreciati, n-o stresati, poate o sa faca din ce in ce mai bine. Ce, Greta Garbo a fost mirifica de la inceput?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 19:58   #40
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Pescuit Sportiv e unul din filmele mele preferata romanesti. dar Maria nu isi face treaba cum trebuie. dar din cauza succesului pe care il are, nu mai e nimeni in stare sa o evaluzeze cum trebuie. sau pt ca filmul e asa de fain, capata si ea aura asta, de mare actrita.
vai de ea!

Marinca is much better!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells