Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Aug 2001, 14:59   #1
VITRIOLVM
Novice
 
VITRIOLVM
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 14

Deschid o lista, voi o mai completati.Sa incepem, doua puncte: Julia Roberts,Cristine Scott Thomas, Sarah Jessica Parker, Jenifer Aniston, Maia Morgenstern, Sandra Pullock,Jane Fonda, Cibyl Shepard,Andreea Esca(nu e actrita dar e enervanta).
VITRIOLVM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2002, 01:51   #2
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
Sandra Bulock si Sarah Jessica "Parca".they suck indeed...
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2002, 17:28   #3
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Din cele de mai sus sint de acord doar cu Jennifer Aniston. E plata si inexpresiva ca masa, asa ca propun nici sa nu-i mai spunem actrita! Ca sa nu mai spun cit de iritanta e vioiciunea aia falsa, parca e sub medicatie! Kristin Scott Thomas m-a enervat numai in "Pacientul englez", acolo mi s-a parut nesarata si stearsa...
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2002, 23:54   #4
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Nu mi se pare ca Julia Roberts s-ar integra in aceste categorii...Este totusi o actrita destul de buna desi s-ar putea spune ca are cam acelasi gen de roluri.Personaj negativ nu a fost decat in "My Best friend's Wedding" si nici acolo nu era cine stie ce...mai degraba Cameron Diaz era personajul negativ...si ca tot vorbeam de Cameron Diaz, iata o propunere pentru aceasta lista.voi ce ziceti?
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2002, 09:55   #5
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Cher si Madonna. No doubt about it.
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2002, 11:08   #6
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
[VITRIOLVM wrote:

Deschid o lista, voi o mai completati.Sa incepem, doua puncte: Julia Roberts,Cristine Scott Thomas, Sarah Jessica Parker, Jenifer Aniston, Maia Morgenstern, Sandra Pullock,Jane Fonda, Cibyl Shepard,Andreea Esca(nu e actrita dar e enervanta).

Christine Scott Thomas este o actrita si o femeie fermecatoare, in opinia mea. A se vedea O vara de neuitat sau chiar Pacientul englez.
Sandra Bullock este uneori de o frumusete care iti taie respiratia, asa ca nu poate fi enervanta, cred eu.
Jane Fonda a jucat in memorabilul Pe lacul auriu, impreuna cu tatal ei, si a jucat cam bine!
Horatiu
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2002, 07:41   #7
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
K.S. Thomas e o MARE actritza. Iar ca femeie e genul acela de rafinata si distinsa. In plus sfideaza mitul englezoaicelor urite...
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2002, 12:39   #8
Pisica_den_Cheshire
Novice
 
Pisica_den_Cheshire
 
Join Date: May 2002
Posts: 5
Absolut de acord cu Kristin Scott Thomas , perfecta pentru Catherine din English Patient(daca ati cetit si cartea, atunci intelegeti ce vreau sa spun).
Revenind la lista, pe primul loc este Julia Roberts, urmata indeaproape de Meg Ryan, amandoua fiind pentru mine(in ultimii doi ani) motive suficiente sa nu ma duc la filmele in care joaca.Nu stiu ce-am pierdut, sper ca nu mare lucru :cool: Amandoua plate, sterse, urate si lipsite de charisma.
Apoi, Cameron Diaz...filmul ala in care a jucat cu Julia Roberts(My best friend's wedding, parca)ramane un cosmar ingrozitor pana in ziua de azi, noroc cu Rupert Everett.
Pisica_den_Cheshire is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2002, 12:43   #9
Pisica_den_Cheshire
Novice
 
Pisica_den_Cheshire
 
Join Date: May 2002
Posts: 5
Am uitat de Ada Rosetti...cum a ajuns femeia aia mare critic ramane un mister pentru mine pana in ziua de azi.(vezi scenele memorabile, interviul cu de alde Woody Harrelson pe care il intreaba daca a auzit de Romania, de parca asta ar fi contat cand ai ocazia sa vorbesti cu un actor bun).
Si apropo, e femeie sau barbat, ca eu inca nu m-am lamurit :grin:
Pisica_den_Cheshire is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2002, 09:58   #10
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
cred ca e ceva pleonastic in titlul acestui thread
eu as propune titlul:
actrite nesuferite, nesarate, enervante deci iritante
sau
actrite nesarate, nesuferite enervante iritante deci insuportabile
sau
actrite nesarate nesuferite enervante iritante insuportabile deci antipatice
ce ziceti?
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2002, 11:54   #11
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Marga Barbu
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2002, 10:17   #12
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
horatiu : ce inseamna margabarbu? :roll: :lol:
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2002, 17:56   #13
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
as avea doua sugestii: sunt actrite super dar pe alocuri incredibil de enervante: Oana Pellea, Maia Morgenstern
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2002, 23:25   #14
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am vazut Wedding Planner azi..cred ca si Jenifer Lopez intra in aceasta categorie...nu e chiar asa de enervanta dar categoric nu e o actrita buna (rolul din Selena este o exceptie din pacate ingropata de multele alte esecuri)
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2002, 09:30   #15
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Subscriu si eu la Julia Roberts-mie mi se pare o actrita fara talent, care a beneficiat doar de roluri bine construite...pare mai degraba protejata cuiva, care o impune printr-o groaza de filme...si cand te gandesti ca americanii o considera FRUMOASA... :eek:

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: lecter pe 2002-06-18 10:31 ]</font>
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2002, 14:52   #16
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Am vazut pe Discovery un film documentar in care guest star era Julia Roberts filmul era cu maimute. Mi/am amintit obiceiul ala medieval in care printesele urite umblau acompaniate doar de maimute pt ca, in comparatie cu ele, sa para mai frumoase.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2003, 13:27   #17
MihaiD
Novice
 
MihaiD
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 20
Send a message via ICQ to MihaiD Send a message via Yahoo to MihaiD
H-H-H-H,

Mi se pare f misto faza cu maimutele - cool.
Nu stiu ca actrita - nu prea m-am gandit - da mi se pare urata rau asa ca nu prea m-am chinuit sa-i studiez (ma rog: vizionez) nici filmele.
Cameron Diaz, J-Lo - categoric intra in topul asta si dupa parerea mea.
In rest nu prea mai am actrite care sa ma enerveze.
__________________
To know that you do not know is the best.
To pretend to know when you do not know is a disease.
MihaiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2003, 15:56   #18
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Ce-aveti cu Diaz si Roberts? Nu spun ca ar fi cele mai bune actrite pe care acest Pamant-mama le-a scos la orizont, dar totusi... nici nu sunt atat de hade si nici nu joaca atat de prost.

In schimb, pentru actrite enervante, o lista lunga, luati de aici: Tory Spelling (actrita, cica!), Winona Ryder (nu tot timpu', da' de cele mai multe ori si mai e si hoata pe deasupra :lol: ), J-Lo (went from a Lo to a Low this year), Madonna, Kate Winslet (in zilele mai bune), Demi Moore (de la "G.I. Jane", tot ce a facut pana atunci pare din ce in ce mai rau) si Liv Tyler (desi in "Lord of the Rings" e mai buna, ceea ce nu face din film unul bun).

Atentie: Numai pentru ca ma enerveaza nu inseamna ca nu sunt frumoase, dar nu joaca bine sau nu inseamna ca nu joaca bine, dar sunt urate sau antipatice. In cazul lui Tory Spelling, asta e si urate, si proasta si joaca in modul admirabil in care nuca se potriveste perfect in perete.[/i]
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2003, 17:58   #19
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Britney Spears intra la categoria actrite? lol

In mod paradoxal nu am nici o actrita favorita, asadar nu am nici una pe care o detest in mod extrem. Era insa o actrita care m-a cam dezgustat, mai degraba din cauza rolului...din Mumia se intoarce sau cum ii spunea...Rachel Weisz.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2003, 09:02   #20
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Despre Julias Roberts pot spune ca are roluri enervante si roluri placute asa ca imaginea ei se raporteaza la pelicula in care apare.
Dar actrite enervante sunt cu adevarat Mamaia Morgenstern, Sarah Jessica Parker si celelalte tipe din sex and the city....
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells