Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Apr 2014, 01:00   #1
allexa_ts
Novice
 
allexa_ts
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
Caut un film

Buna , caut un film nu pot sa zic ca era horror ,este vorba despre o fata care traia impreuna cu familia ei (actiunea cred ca se pretrece in jurul sec 19) intr-o casa departe de oras din cate imi aduc aminte , iar acestia aduc un preot pentru o ajuta si pana la urma era vina tatalui ca o viola ,iar preotul s-a casatori cu ea pentru ca o iubea si aveau varste cam apropiate.
allexa_ts is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2014, 22:35   #2
tatatacetottimpul
Novice
 
tatatacetottimpul
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
caut un film

Un student se retrage de la facultatea de drept, cu toate ca avea un viitor stralucit.
La reuniunie se fura un portofel si fiecare fost student (acum avocat) trebuie sa tina o pledoarie prin care sa-i convinga pe ceilalti ca nu a furat el portofelul. Filmul se termina cu cel care ii convinge pe ceilalti si care plateste taxiul cu bani din portofelul furat.
tatatacetottimpul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2014, 23:57   #3
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
intrebare

caut de mult un film indian care la cinema s-a numit "Tribunalul II" sau "Al doilea tribunal"
mi se pare ca a jucat in el Amitabh Bachan, Dharmendra si in rolul principal Dara Singh cel din Mard/ si acesta era tot cu acelasi cal alb inteligent. un feudal sau om instarit avea 2 fii mi-amintesc. nu stiu din ce motiv fiindca nu i s-a facut dreptate deveni ca si Zorro aparatorul dreptatii. ii pedepsea pe vinovati apoi redevenea pasnicul feudal pana a fost prins de autoritati. era un om solid cu barba ce umbla calare pe acel cal alb. nu ma intereseaza decat fnumele original sau anul sau daca intr-adevar Dara Singh a fost in rolul principal. stiu de unde sa iau filmul original si pot dar numai daca ii voi cunoaste numele original in engleza! ma ajuta cineva?
dati-mi un mesaj aici. mersi anticipat .sunt traducatorul AsterX. poate n-am postat unde trebuie da nu am gasit rubrica " new tread" sau cum dracu se face aici ca nu prea m-a interesat pana acum...
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells