Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jul 2011, 13:57   #21
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Vreti concursul de predictii? - Da
Vreti sa fie si cu o mica suma de intrare? - Nu (deocamdata)
Vreti ca tabloul sa fie stabilit integral de dinainte? - Nu
Preferati sa se traga la sorti inainte de fiecare runda pentru care din cele 5 filme va participa in runda respectiva? - Da
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 19:31   #22
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ma gandesc ca pana la urma 8 filme pe saptamana s-ar putea sa fie cam mult. Problema principala nu e ca n-ar fi destul timp de vizionat, ci mai degraba ca nu e destul timp si de discutat. Ar tine 9 saptamani pentru 8 filme/sapt, respectiv 16 saptamani pentru 4 filme/sapt. Astept pareri legat si de problema asta. Modific si in mesajul principal.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 19:38   #23
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
8 filme pe saptamana e prea mult.
Votez pentru varianta cu 4 filme/saptamana, in felul asta ne putem permite sa bagam in program si filme mai lungi, de 3-4 ore sa zicem. Si avem mai mult timp de dezbatut.
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 20:22   #24
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Liviu, mie mi se pare ca s-au cam incurcat borcanele. N-ar trebui mai intii facuta o lista de regizori? Asta ati votoat tu si Win, cine sa intre in lista? Apoi, dupa ce lista numelor e facuta, se vine cu titlurile pentru fiecare.

Ce nu inteleg e: un regizor care are cele 5 titluri alese, daca a iesit din competitie cu un film a iesit de tot don competitie? sau are ocazia sa mai participe cu celelalte 4 filme?

O alta propunere ar fi sa se afiseze absolut toate duelurile de la inceput, dar de votat se va vota in ordinea stabilita. Spun asta pentru ca unele filme le-am vazut si poate nu o sa le revedem, dar altele nevazute, ni le putem alege din toata lista, in special daca nu vrem sa votam in absolut fiecare competitie.

Alta propunere legata de cine sa voteze. Nu prea sint de acord cu sistemul exclusivist. Eu zic ca daca un user care are o singura postare, are un argument de minim 5-6 fraze din care sa reiasa ca a vazut ambele filme, nu vad de ce ar fi exclus de la vot. Si ar trebui sa fie valabil pentru oricine. Voturile in care se afiseaza doar un titlu cistigator se vor scoate din start. Trebuie sa faci, fie o comparatie intre filme, fie sa scrii citeva cuvinte despre fiecare din filme ca sa-ti fie luat votul in considerare. In felul asta votul este deschis oricui si nici nu exista presiune pentru anumiti useri sa voteze obligatoriu. Poate credeti ca va fi abandonat proiectul asta daca procedam asa. Eu nu cred. Nu strica putina reclama saptaminal, sa zicem, sau inainte de a se inchide voturile, vedeti ca mai sint 3 zile si gata Bergman s-a dus dar cred ca topicul/topicurile respective vor crea un loc in care sa discute useri care nu-si gasesc locul in cafenea sau carora nu le place sa joace jocuri

Timpul de desfasurare. Tinind cont ca e perioada de vacanta; tu Liviu termini sesiunea, altii chiar atunci pleaca undeva unde n-au acces la internet, etcetera, tot felul de probleme. Timpul de incepere si numarul de saptamini nu cred ca e important, din partea mea exercitiul, pentru ca nu e neaparat un concurs, poate dura si un an. Din cauza asta cred ca si 2 filme ar fi de ajuns de vizionat, 4 ar fi maximul si la 8 deja ne uitam la filmele alea de dragul de a ne uita si nu pentru a ramine cu ceva folositor dupa vizionare.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 20:23   #25
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Interesantă idee. Din punctul meu de vedere mi se pare că ar fi de prea mare anvergură. 32 de regizori cu câte 5 filme, plus alții care sunt doar propuși, se adună peste 160 de filme care mai toate vor să fie necunoscute. Și chiar dacă s-ar prelungi și 4 filme pe săptămână mi se par prea multe.

Dar cine știe dacă sunt destui care să poată să-și exprime părerea la atâtea filme e numai de bine și de-abia aștept să vă văd comentariile. Eu cred că voi încerca să particip, dar nu prea cred că voi reuși în prea mare măsură.

Eventual puteți face un mic demo cu 4 regizori, ambii cu câte 2 filme în 2 runde,pe o săptămână două, vedeți ce iese, mai reduceți din posibilele probleme care pot apărea la început.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 20:53   #26
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by anaemona:
Liviu, mie mi se pare ca s-au cam incurcat borcanele. N-ar trebui mai intii facuta o lista de regizori? Asta ati votoat tu si Win, cine sa intre in lista? Apoi, dupa ce lista numelor e facuta, se vine cu titlurile pentru fiecare.

Eu am dorit sa se propuna si filmele in acelasi timp din doua motive. In primul rand castigam timp. In al doilea rand, ceea ce-i mai important de fapt, se verifica filmele. Daca la o prima vedere regizorul e ok, dar apar probleme cand vine vorba de selectie a filmelor?

Originally Posted by anaemona:
Ce nu inteleg e: un regizor care are cele 5 titluri alese, daca a iesit din competitie cu un film a iesit de tot don competitie? sau are ocazia sa mai participe cu celelalte 4 filme?

Competitia este eliminatorie, deci regizorul iese de tot imediat ce pierde un meci.

Originally Posted by anaemona:
O alta propunere ar fi sa se afiseze absolut toate duelurile de la inceput, dar de votat se va vota in ordinea stabilita. Spun asta pentru ca unele filme le-am vazut si poate nu o sa le revedem, dar altele nevazute, ni le putem alege din toata lista, in special daca nu vrem sa votam in absolut fiecare competitie.

Pai asta e deja asa. Procesul e urmatorul:

1. Are loc selectia regizorilor si a celor 5 filme participante pe baza voturilor userilor.

2. In functie de numarul de voturi se pot stabili niste capi de serie de exemplu si apoi se trage la sorti... sau se trage direct la sorti. Asta referitor de ce loc va ocupa fiecare in tabloul competitiei.

3. Voi prezenta tabloul complet aici. In acest moment va contine doar numele regizorilor si locul lor in tablou, dar nu si filmele cu care participa in prima runda. Va contine numele celor 5 filme participante.

4. Dupa prezentarea tabloului se lasa o saptamana pentru vizionari de dinaintea turneului. Scopul este de a se realiza o minima informare a participantilor cu regizorii si filmele lor.

5. Probabil voi realiza un fisier excel cu acest tablou. Fisierul il va putea lua oricine doreste sa participe la predictii. Fiecare imi va trimite fisierul completat cu numele fisierului modificat in numele userului. Fisierul completat va fi pastrat de fiecare user care il trimite si de mine pentru a nu exista dubii referitor la punctajul obtinut. Nimeni nu va avea acces la tablourile completate de ceilalti useri in afara de organizator, adica de mine. Acest proces va dura minim o saptamana, cel mai probabil mai mult pentru a permite participarea a cat mai multor persoane.

6. Dupa incheierea perioadei de trimitere a predictiilor se va trage la sorti ce filme vor participa in prima runda. Astfel vor incepe si (probabil) primele 2 meciuri (deci 4 filme). Procesul de vizionare, discutie si votare va tine cate o saptamana pentru fiecare 2 meciuri. Imediat ce se incheie acest proces se va relua pentru urmatoarele 2 meciuri etc.

Originally Posted by anaemona:
Alta propunere legata de cine sa voteze. Nu prea sint de acord cu sistemul exclusivist. Eu zic ca daca un user care are o singura postare, are un argument de minim 5-6 fraze din care sa reiasa ca a vazut ambele filme, nu vad de ce ar fi exclus de la vot. Si ar trebui sa fie valabil pentru oricine. Voturile in care se afiseaza doar un titlu cistigator se vor scoate din start. Trebuie sa faci, fie o comparatie intre filme, fie sa scrii citeva cuvinte despre fiecare din filme ca sa-ti fie luat votul in considerare. In felul asta votul este deschis oricui si nici nu exista presiune pentru anumiti useri sa voteze obligatoriu. Poate credeti ca va fi abandonat proiectul asta daca procedam asa. Eu nu cred. Nu strica putina reclama saptaminal, sa zicem, sau inainte de a se inchide voturile, vedeti ca mai sint 3 zile si gata Bergman s-a dus dar cred ca topicul/topicurile respective vor crea un loc in care sa discute useri care nu-si gasesc locul in cafenea sau carora nu le place sa joace jocuri

Pai asa doresc sa se procedeze. Ideea cu minim 10 partide (ramane de vazute exact cate) e doar pentru cei care participa si la previziuni. Dar cum se pare ca prima data nu va exista o suma de participare voi scoate cu totul aceasta regula. De votat orice user putea vota si inainte, chiar era mai bine daca o facea.

Originally Posted by anaemona:
Timpul de desfasurare. Tinind cont ca e perioada de vacanta; tu Liviu termini sesiunea, altii chiar atunci pleaca undeva unde n-au acces la internet, etcetera, tot felul de probleme. Timpul de incepere si numarul de saptamini nu cred ca e important, din partea mea exercitiul, pentru ca nu e neaparat un concurs, poate dura si un an. Din cauza asta cred ca si 2 filme ar fi de ajuns de vizionat, 4 ar fi maximul si la 8 deja ne uitam la filmele alea de dragul de a ne uita si nu pentru a ramine cu ceva folositor dupa vizionare.

Ai dreptate. 4 filme pe saptamana e maxim. Asa va ramane, asta daca nu sunt prea multi doritori cu cate un meci pe saptamana. Eu as prefera 2 meciuri, deci 4 filme.

Originally Posted by sergiuseling:
Interesantă idee. Din punctul meu de vedere mi se pare că ar fi de prea mare anvergură. 32 de regizori cu câte 5 filme, plus alții care sunt doar propuși, se adună peste 160 de filme care mai toate vor să fie necunoscute. Și chiar dacă s-ar prelungi și 4 filme pe săptămână mi se par prea multe.

Pai nu vor fi de vazut 160 de filme. Fiind eliminatoriu vom vedea 1/2/3/4/5 filme de regizor in functie de rezultate. In turneu vor participa 32+16+8+4+4 = 64 filme. Si asta pe parcursul a 16 saptamani.

Originally Posted by sergiuseling:
Dar cine știe dacă sunt destui care să poată să-și exprime părerea la atâtea filme e numai de bine și de-abia aștept să vă văd comentariile. Eu cred că voi încerca să particip, dar nu prea cred că voi reuși în prea mare măsură.

Fiecare participa atat cat poate, important e sa participe. Macar sa vedem cum merge.

Originally Posted by sergiuseling:
Eventual puteți face un mic demo cu 4 regizori, ambii cu câte 2 filme în 2 runde,pe o săptămână două, vedeți ce iese, mai reduceți din posibilele probleme care pot apărea la început.

N-as putea spune ca e o idee rea, dar pur si simplu nu prea imi surade ideea. Eventual am putea face o competitie cu 16 regizori in loc de 32 prima data. Eu propuneam 32 datorita vacantei. Intr-o prima faza s-ar putea sa mearga putin mai greu pentru ca lumea e plecata in vacanta/concediu. Daca ar fi prea putine runde s-ar desfasura in cea mai mare parte in perioada asta si ar putea fi considerat cumva un esec. Cu mai multe runde vedem cum se comporta pe o perioada mai lunga de timp. Iar daca cineva pierde 1,2, 3 saptamni de votare vor mai fi destule in care poate sa aiba o parere. Daca mai sunt persoane care sustin un numar mai putin de regizori pentru primul turneu rog sa vorbeasca. 16 regizori ar insemna 8 saptamani de turneu la 4 filme/sapt. Din pacate asta ar acoperi exact perioada vacantei daca incepem de pe 1 august de exemplu.

Last edited by Liviu- : 06 Jul 2011 at 21:03.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 23:38   #27
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Daca mai e nevoie de raspunsuri la acele intrebari (desi cred ca s-a cam stabilit ce si cum o sa fie), atunci:

Vreti concursul de predictii? - Da
Vreti sa fie si cu o mica suma de intrare? - Nu (deocamdata)
Vreti ca tabloul sa fie stabilit integral de dinainte? - Da, tabloul cu regizorii
Preferati sa se traga la sorti inainte de fiecare runda pentru care din cele 5 filme va participa in runda respectiva? - Da

Si legat de durata concursului. Pentru mine poate sa dureze si un an toata chestia, atata timp cat exista un anumit numar de filme de vizionat pe saptamana . Eu nu prea vad acest topic ca si pe un concurs, mai degraba ca si pe un "imbold" pentru vizionarea a cat mai multor filme pe care probabil multi dintre participanti n-ar fi avut ocazia sa le vad altfel, sau pe care le-ar fi amanat pentru o perioada foarte lunga.

Acestea fiind spuse, abia astept sa incepem!
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 04:19   #28
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Incep sa mai inteleg cite ceva, dar tot am nelamuriri

1. Asa zisul concurs este doar pentru predictii? Altfel, nu vad cum pot eu sustine un regizor cind nu stiu ce film se va trage la sorti sau cind nici macar nu am vazut filmul respectiv.

2. De ce nu se face la filme la fel ca la regizori? Sa zicem ca fixam o data limita pentru primirea propunerilor. Regizorii trebuie sa aiba minim 5 filme ca sa intre in lista de propuneri. Odata cu regizorii cine face propunerea de regizor adauga si filme, continua si altii sa adauge si tot asa. Cind s-a incheiat perioada de propuneri s-au gasit 50 regizori fiecare cu minim 5 filme propuse, pentru fiecare si Liviu face un topic de votare pentru filme+regizori.

Rezultatele vor fi:

Regizor 1 10p
Film1 5p
Film2 3p
...

Se stabileste nr de regizori care intra in competitie, 32 sa zicem, si se indeparteaza tot ce n-a intrat in competitie. Toti regizorii care au ramas au fiecare x filme votate, unii pot sa nu aiba 5 filme cu punctaj, e ok.

Pentru filme, in loc de trageri la sorti, propun ca filmul cu punctajul cel mai mic sa intre in prima runda, urmatorul in a 2-a si tot asa. Regizorii care au filme fara punctaj si n-au 5 filme cu punctaj, ramine ca Liviu sa traga la sorti in legea lui, cum intra ele in lista regizorului.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 04:54   #29
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by anaemona:
1. Asa zisul concurs este doar pentru predictii? Altfel, nu vad cum pot eu sustine un regizor cind nu stiu ce film se va trage la sorti sau cind nici macar nu am vazut filmul respectiv.

Concursul este intr-adevar pentru predictii. Dupa stabilirea tabloului exista o saptamana pentru previzionari si una pentru trimiterea listelor. In perioada asta se poate incerca vizionare a cat mai multor filme cu posibilitatea de a participa. Dar va ramane un concurs in care inspiratia si norocul vor avea un mare cuvant de spus. Nimeni nu poate sti cu ce film va participa regizorul intr-o anumita runda pana nu incepe runda respectiva. Stie doar impotriva cui va participa, cel putin pentru prima runda. Desi e mai putin precis concursul de predictii cred ca e mai interesant si mai distractiv asa. In plus, din cate se pare prima data se va desfasura fara vreo miza materiala.

Originally Posted by anaemona:
2. De ce nu se face la filme la fel ca la regizori? Sa zicem ca fixam o data limita pentru primirea propunerilor. Regizorii trebuie sa aiba minim 5 filme ca sa intre in lista de propuneri. Odata cu regizorii cine face propunerea de regizor adauga si filme, continua si altii sa adauge si tot asa. Cind s-a incheiat perioada de propuneri s-au gasit 50 regizori fiecare cu minim 5 filme propuse, pentru fiecare si Liviu face un topic de votare pentru filme+regizori

E o idee, doar ca mi se pare mai putin practic decat cum e acum. In mare e cam aceeasi chestie doar ca nu mai poti modifica lista regizorilor odata terminata perioada, iar per total ajungi tot acolo doar ca e posibil sa se piarda mai mult timp asa. Cum se desfasoara acum permite si adaugarea de regizori in ultimul moment care ar putea fi sustinuti de destule persoane astfel incat sa ajunga in lista.

Originally Posted by anaemona:
Pentru filme, in loc de trageri la sorti, propun ca filmul cu punctajul cel mai mic sa intre in prima runda, urmatorul in a 2-a si tot asa. Regizorii care au filme fara punctaj si n-au 5 filme cu punctaj, ramine ca Liviu sa traga la sorti in legea lui, cum intra ele in lista regizorului.

Asta e o idee buna, pare ceva normal. Ar putea avea un dezavantaj insa. E mult mai posibil ca filmul cel mai slab sa participe in prima runda si astfel regizorul sa fie eliminat fara a vedea si a discuta filme mai importante de-ale sale. Nu stiu ce sa zic, pe de o parte imi place ideea, pe de alta nu prea. As vrea sa aud si parerile altora.

LE: Legat de ultima chestie. Ar dezechilibra putin tabloul in sensul ca am sti de la inceput exact cu ce filme participa unii regizori in fiecare runda, iar in cazul altora ori am sti partial, ori deloc.

Last edited by Liviu- : 07 Jul 2011 at 04:59.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 07:50   #30
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Concursul de predictii o sa constituie o problema destul de spinoasa. Nu e ca la Oscaruri, acolo puteam face anumite deductii logice, avind in vedere faptul ca cei care votau filmele erau "in tema" (mai mult sau mai putin ). In cazul de fata, daca vin toti trollii la vot, pe ce ne mai bazam noi deductiile? Il avem pe Bergman si il avem pe Jackson, sa zicem. Eu, logic, voi opta pentru primul. Vin trolli si voteaza masiv cu LOTR. Ne vom afla asadar pe nisipuri miscatoare, o situatie in care n-ai nici o idee cum vor evolua lucrurile, totul depinzind de noroc. Prin urmare, cu riscul de a parea elitist, as sustine propunerea lui Liviu de limitare a participarii.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 08:23   #31
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
si eu sustin aceeasi idee, de limitare a participarii.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 10:33   #32
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Ma bag si eu daca e mai loc/timp/cazul.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 10:37   #33
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
votul ar trebui sustinut de o minima prezentare a fimului si in felul asta toti trolii vor disparea.Daca lista cu voturi se va trimite lui Liviu el ii va scoate pe cei care apar cu:"wow..ce film tare". Si nu cred ca se vor uita cei care sunt obisnuiti cu filme bomba la astfel de filme. zic asta pt ca sigur sunt utilizatori care nu au aflat de existenta acestor regizori si poate vor fi interesati sa-i descopere
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 12:07   #34
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Legat de ce a zis Windom.

In primul rand filme precum LOTR nici nu vor trece de procesul de selectie. Sper sa nu se supere nimeni, dar o sa-mi dau dreptul de a scoate direct din competitia de selectie regizori/filme care beneficiaza de o popolaritate prea mare. De exemplu ar fi trebuit sa fac asta cand a fost propus Aronofsky sau Boyle. Am lasat insa sa vad parerile celorlati, iar acum e clar ca lumea nu vrea astfel de regizori. Pe Jackson de exemplu nu l-as scoate ca regizor deoarece observ ca are exact 5 filme inainte de LOTR, toate mult mai putin cunoscute. Dar in situatia asta persoana care l-ar nominaliza trebuie sa puna filmele astea pentru ca eu oricum ii exclud din start ceva precum LOTR.

Spunand cele de mai sus, per total filmele vor fi necunoscute trollilor, deci le va fi mai greu sa intre doar sa ne dea peste nas.

Inca o modalitate de evitare a acestui lucru este necesitatea de a argumenta alegerile, argumentare in care trebuie sa se vorbeasca despre ambele filme si din care sa se poata deduce ca persoana respectiva chiar a vazut filmele.

Practic optiunea de vot o are orice user, fie ca participa la previziuni sau nu, dar in functie de cum voteaza, votul lui va fi luat in considerare sau nu. La predictii poate participa oricine, practic ele nu afecteaza cu nimic rezultatele din turneu. Cred ca participantii sunt oameni destul de maturi si pot sa trateze filmele corect, nu sa voteze doar in functie de ce au votat in previziuni. Acum depinde, poate in previziuni au votat ce ar fi aflat si dupa vizonarea filmelor, dar ati inteles ce am vrut sa spun...

@Disciple - Loc e pentru toti. In momentul asta procesul de selectie e deschis. Voi anunta cand se va inchide cu minim o saptamana inainte. Urmeaza apoi o saptamana in care se pot vedea cat mai multe filme din selectie, inca o saptamana de trimitere a predictiilor si abia apoi incepe. Fiecare perioada va fi anuntata, probabil voi modifica si numele topicurilor pentru a se sti in ce stadiu e turneul. Deci trebuie doar sa te uiti putin pe aici din cand in cand

Last edited by Liviu- : 07 Jul 2011 at 12:12.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 15:09   #35
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Liviu, am o rugaminte, stiu ca e de munca, dar cum pot sa fac propuneri pe topicul ala cind ma pierd printre propuneri si voturi? Se poate sa scrii in primul mesaj al topicului tot ce s-a propus pina acum si lista sa fie actualizata o data pe zi? Stiu ca cer destul de mult si daca nu se poate o sa incerc sa ma descurc altfel
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 15:21   #36
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Pai lista deja contine tot ce s-a propus pana acum. De fapt contine nu doar nominalizarile, ci si voturile pro si contra ale celorlalti. Iar actualizarea e realizata de mai multe ori pe zi Tu practic nici nu trebuie sa treci neaparat prin mesajele lor, doar sa verifici lista.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2011, 16:02   #37
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Oh, mii de multumiri, eu m-am uitat pe pagina a doua din topic si mi-am prins urechile.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2011, 14:23   #38
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Dupa inchiderea propunerilor de regizori planuiesc sa mai las maxim 3 zile deschisa optiunea de vot pentru regizori (la filme va mai ramane). Dupa asta va urma o zi ce va fi doar pentru departajarea filmelor cu cel mai mic punctaj de intrare, daca va fi cazul...dar aproape sigur va fi. Daca aveti alte idei astept propuneri.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2011, 17:27   #39
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Am vazut intr-un post de-al tau ca spuneai de unele filme ca vor fi greu de gasit si fara subtitrare in romana.Eu cu un prieten scoatem dvdrip-uri/brrip-uri cu titrari in romana(daca exista), engleza si avem ripuite cateva din filmele propuse deja.Daca vrei pot face o lista cu ele si de unde puteti sa le luati.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2011, 17:44   #40
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
O sa am nevoie de ajutor la cautarea filmelor. Dupa ce e stabilita lista celor 32 de regizori oricine doreste sa ma ajute cu surse sa-mi trimita mesaj privat. Nu ma refer la surse generale, ci sursa direct pentru filmul x. Voi pune pe fiecare sa caute filmele regizorului y si apoi ce nu se gaseste vom cauta cu totii. Lucrul asta trebuie facut prin mesaj privat/mail si nu pe forum direct din motive evidente.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells