Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Jul 2011, 22:06   #1
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Turneu - Idei / Discutii / Nelamuriri

Ma gandeam ca ar fi foarte interesant daca am realiza si pe Cinemagia un turneu asemanator celui de pe mubi (http://mubi.com/topics/the-directors...comers-welcome). Ar ajuta la popularizarea unor filme mai putin cunoscute, a unor regizori, ar putea contine niste discutii interesante pe baza lor.

Momentan as vrea sa discutam, sa incercam sa stabilim niste reguli si sa vedem cam cate persoane ar fi interesate. Ar fi o idee daca am putea realiza si un mic concurs de predictii intre useri, fiecare participant platind o anumita suma de bani, desigur, nu cine stie ce, urmand ca primele locuri sa imparta intre ele banii adunati. Asta ca sa fie un factor motivant in plus, dar daca considerati ca ar distruge distractia am putea renunta la asa ceva.

In primul rand turneul s-ar adresa persoanelor care apreciaza filme ale unor regizori precum Tarkovsky, Bergman, Godard, Bresson si contemporani de tipul Haneke, Tarr, Trier etc. Acesta ar fi grupul mai popular. Deci turneul clar nu e pentru persoane care nici macar n-au auzit de oamenii astia. De aici practic putem alege orice regizor care realizeaza filme bune, cu atat mai bine cu cat e mai putin popular.

Initial ma gandeam sa participe doar filmele care participa inca din prima runda, dar nu ar mai exista o adevarata noutate intre runde si ar putea deveni plictisitor. Asa ca un tip al meciurilor cum sunt cele de pe mubi pare mai inspirat. Asta inseamna ca la inceput se alege un numar de regizori (as vota pentru 32 in primul turneu), iar in fiecare runda vor fi meciuri de 1 vs 1 eliminatorii, cu cate un film diferit de fiecare data. Pentru inceput ar putea fi runda 1 - 32 filme, r2 - 16, r3 - 8, r4 - 4, r5 - 2 (+2 finala mica). Asta ar insemna cate 5 filme de fiecare regizor, deci presupune alegerea unor regizori cu minim 5 filme realizate.

Inainte de a trece mai departe ar trebui spus ceva si despre votare. Oricine ar putea vota, fie ca participa cu predictii sau nu, dar e obligatoriu ca cel care voteaza sa fi vazut ambele filme dintr-un meci si sa sustina cu o minima argumentare votul (eu sper sa nu fie chiar minima). Voturile cred ca pot fi pur si simplu pentru filmul considerat mai bun. Nu poate fi vorba de criterii fixe asa ca fiecare va argumenta in felul lui de ce crede ca unul e mai bun decat altul. Perioada de votare ar trebui sa fie de aproximativ o saptamana, astfel incat persoanele sa poata viziona filmele participante in runda respectiva (daca nu le-a vazut deja). De asta as propune sa fie maxim 4 filme participante in fiecare saptamana, ceea ce inseamna 2 meciuri. Daca mergem pe numerele astea in total ar fi 16/2 + 8/2 + 4/2 = 14 saptamani pentru primele 3 runde, la care se adauga 2 sapt pentru ultimele 2, deci un total de 16 sapt. La acestea se mai adauga si perioada de alegere a regizorilor participanti si a filmelor acestora, perioada de previzionare si cea de trimitere a predictiilor.

Pentru alegerea regizorilor ma gandeam la nominalizari din partea userilor si sustinerea acestor nominalizari si de catre ceilalti, pentru a departaja cumva pe baza voturilor totale de participare daca e cazul de egalitate. Partea mai grea ar fi alegerea celor 5 filme participante din partea fiecaruia. Daca vrem sa facem predictii ar trebui sa fie mai degraba prestabilite (sa nu fim ca la loto). Eventual prin tragere la sorti a ordinii lor se poate stabili care participa in r1, care ar participa in r2 daca regizorul castiga in r1 etc. Pe mubi fiecare utilizator isi alege cate un regizor si alege in fiecare runda ce film sa participe, dar chestia asta nu se impaca cu predictiile. Cele 5 filme pot fi alese tot prin vot, la fel ca si in cazul regizorilor. Poate chiar am putea sari peste filmele mai populare daca e sa participe un Bergman de exemplu. Adica sa nu participe cu Fragii salbatici, A saptea pecete sau Persona. Asta ca sa fie mai interesant.

La punctaje n-ar fi cine stie ce filosofie, un punct de fiecare pronostic nimerit in r1, 2 pcte in r2 etc. Ca sa nu fie in final egalitate se mai pot gasi metode de departajare.

Sper ca am acoperit mai tot, deja am scris destul, doar sa vad si ceva interes. Desigur, astept feedback daca sunteti interesati.

Poate participa oricine vrea, nu trebuie sa fie un user vechi. La chestia cu suma de bani putem renunta, chiar si la predictii, desi ultimele le putem pastra pentru distractie. Cred ca ar fi interesant, daca ar iesi bine prima data ar putea deveni si o mica traditie a forumului. Mi se pare mult mai interesant decat sa facem o lista la fiecare sfarsit de an de exemplu.

Originally Posted by Liviu-:
Intrebari la care as vrea ca lumea interesata sa raspunda:

Vreti concursul de predictii? Vreti sa fie si cu o mica suma de intrare? (trebuie sa stiu ca sa vad cum as putea realiza lucrul asta, de altfel astept si idei)

Vreti ca tabloul sa fie stabilit integral de dinainte? Asta inseamna ca ordinea celor 5 filme sa fie stabilita de inainte prin tragere la sorti. Adica daca regizorul X e sa ajunga in finala stii ca o sa participe cu un anumit film de dinainte sa inceapa turneul. Preferati sa se traga la sorti inainte de fiecare runda pentru care din cele 5 filme va participa in runda respectiva? Initial mergeam pe prima varianta, prestabilit, dar parca ar fi mai interesant cu tragere la sorti dupa fiecare runda.

Preferati ca rundele sa contina 8 filme/sapt (in total 9 saptamani) sau 4 filme/sapt (in total 16 saptamani)? Ma gandesc ca pana la urma 8 filme pe saptamana s-ar putea sa fie cam mult. Problema principala nu e ca n-ar fi destul timp de vizionat, ci mai degraba ca nu e destul timp si de discutat.

Originally Posted by Liviu-:
Procesul e urmatorul:

1. Are loc selectia regizorilor si a celor 5 filme participante pe baza voturilor userilor.

2. In functie de numarul de voturi se pot stabili niste capi de serie de exemplu si apoi se trage la sorti... sau se trage direct la sorti. Asta referitor de ce loc va ocupa fiecare in tabloul competitiei.

3. Voi prezenta tabloul complet aici. In acest moment va contine doar numele regizorilor si locul lor in tablou, dar nu si filmele cu care participa in prima runda. Va contine numele celor 5 filme participante.

4. Dupa prezentarea tabloului se lasa o saptamana pentru vizionari de dinaintea turneului. Scopul este de a se realiza o minima informare a participantilor cu regizorii si filmele lor.

5. Probabil voi realiza un fisier excel cu acest tablou. Fisierul il va putea lua oricine doreste sa participe la predictii. Fiecare imi va trimite fisierul completat cu numele fisierului modificat in numele userului. Fisierul completat va fi pastrat de fiecare user care il trimite si de mine pentru a nu exista dubii referitor la punctajul obtinut. Nimeni nu va avea acces la tablourile completate de ceilalti useri in afara de organizator, adica de mine. Acest proces va dura minim o saptamana, cel mai probabil mai mult pentru a permite participarea a cat mai multor persoane.

6. Dupa incheierea perioadei de trimitere a predictiilor se va trage la sorti ce filme vor participa in prima runda. Astfel vor incepe si (probabil) primele 2 meciuri (deci 4 filme). Procesul de vizionare, discutie si votare va tine cate o saptamana pentru fiecare 2 meciuri. Imediat ce se incheie acest proces se va relua pentru urmatoarele 2 meciuri etc.

Last edited by Liviu- : 06 Jul 2011 at 21:23.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 23:11   #2
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
subscriu pt. initiativa.
sunt multi useri de valoare care pot participa.unii vor dar poate nu indraznesc, iar altii din motive numai de ei stiute, n-au chef sa se complice.
ar fi frumos sa lasam deoparte animozitatile si sa incercam sa ne distram.
in plus, e o buna ocazie de a revedea niste filme care merita,iar pentru unii(ca mine),de a le vedea pentru prima data.
sper ca eu si Liviu sa nu ramanem in 2!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 23:18   #3
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Eu as participa clar, doar ca nu stiu cat timp o sa am sa vizionez filmele respective ... Ar fi vreo problema daca nu o sa votez chiar fiecare duel?

Anyway, ideea este excelenta. In felul asta mai vad o parte din filmele bune pe care le tot aman, mai adaug si altele pe lista.. Plus ca forum-ul cam duce lipsa de discutii serioase si pareri argumentate in mai mult de 2-3 randuri.

Last edited by loud.rocks : 05 Jul 2011 at 23:22.
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 23:30   #4
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
E ceva in neregula cu linkul sau e de la mine?

oops!

the page you were looking for doesn't exist.

please go back and try again. if you continue to get errors, feel


In rest...
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 23:34   #5
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by loud.rocks:
Eu as participa clar, doar ca nu stiu cat timp o sa am sa vizionez filmele respective ... Ar fi vreo problema daca nu o sa votez chiar fiecare duel?

Din partea mea n-ar fi nicio problema. As zice ca in general fiecare sa voteze macar la o partida pe runda, dar cu siguranta pot exista si situatii in care unele persoane pot fi ocupate toata saptamana si nu pot vota deloc. Vreau doar sa fie o minima activitate pe tot parcursul turneului, ca practic in asta consta frumusetea, sa discuti filmele. Bine... in primul rand sa le vezi Eu as vrea sa vad in competitie regizori precum Ozu, Cassavetes, Tati, Fassbinder, Malle si altii pe care eu i-am abordat foarte putin sau deloc. Deci asta o sa depinda de nominalizari din partea unor persoane care au avut ceva mai mult contanct cu ei.

Originally Posted by omudindulap:
E ceva in neregula cu linkul sau e de la mine?

Rezolvat.

@Kuhaylan - E si asta un punct de vedere, dar oricum nu cred ca o sa ne intalnim cu un horror pur in tipul asta de competitie. Maxim ceva de genul celor facute de Polanski. La fel si la SF, Odiseea, Blade Runner si alte filme SF la scara mare sunt prea populare care sa intre aici. Daca are vreun SF sanse sa intre ar fi mai degraba ceva asemanator Solyaris-ului. Dar trecand peste astea, cred ca putem compara chiar si genuri atat de diferite intre ele. Pana la urma toate ar trebui sa fie o forma de arta si sa aiba o anumita relevanta artistica. Cred ca asta se va urmari in filmele respective. Si oricum, ar fi interesant si un duel de genul respectiv, care oricum nu poate avea loc decat in cazuri izolate.

Last edited by Liviu- : 05 Jul 2011 at 23:46.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 23:55   #6
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Daca chiar nu gasesti alt mijloc de comparatie, raportezi filmul horror din duel la genul horror, iar cel SF la genul SF. Desi nu cred ca nu ai putea alege dintre The Shining si Odisee (ca sa dau doua exemple mai cunoscute). Pana la urma, chiar daca sunt genuri diferite, un film tot ti-a placut putin mai mult/il consideri mai bun.
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 01:20   #7
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Kuhaylan, e foarte de apreciat initiativa lui Liviu. Daca lasa destul timp ca sa fie vizionate filmele nu cred ca e o problema sa se gaseasca. In legatura cu cei care vor vota, sint mult mai multi useri cinefili infocati, in afara celor mentionati de Liviu, de fapt foarte multi altii ar fi trebuit mentionati sau nici unul
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 01:39   #8
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ai dreptate, eu am mentionat persoanele respective pentru ca am intrat mai mult in discutie cu ele decat cu altele, dar, dupa acum am spus, oricine e invitat sa participe daca el/ea crede ca filmele din competitie vor fi pe plac. Ca timp de vizionare ma gandeam sa fie o saptamana pentru fiecare runda, ceea ce inseamna o saptamana pentru 8 filme. S-ar putea sa fie cam multe pentru cei care n-au vazut deloc sau doar 1-2 din ele. Ar mai fi varianta cu 4 in fiecare saptamana, dar parca asa ne intindem prea mult, ar insemna minim 16 saptamani, la care mai adaugam si perioada de selectie.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 10:08   #9
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Ar fi foarte frumos daca ai stick-ui topicul, Liviu. Imi pare ca are o importanta destul de mare, mai ales pentru cei care nu avem o cultura cinematografica atat de bogata si vrem sa o imbunatatim

Si alta chestie. Oare ati putea sa dati si cateva indicii unde se pot gasi filmele care vor fi in competitie? Pentru ca sunt sigura ca multe dintre ele vor fi destul de vechi si greu de gasit. Desigur, in limita bunului simt, fara sa promovam pirateria. Eventual prin pm-uri sau stiu eu. Din cate am observat, pe mubi s-au incarcat unele filme pe youtube ca sa le poata vedea oricine.

In fine, sper ca nu am zis vreo prostie.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 10:40   #10
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Surse de vizionare a filmelor ar trebui sa se gaseasca. Pentru cine nu prea cunoaste inca va afla dupa stabilirea filmelor participante. Astea fiind spuse, propun sa se mai astepte inca o saptamana intre stabilirea tabloului si inceperea primei runde.

Am sa-l trec sticky de acum. Am vrut sa vad reactia mai intai si pentru mai putin de o zi mi se pare a fi una pozitiva. Sper sa continue. Astept in continuare pareri, propuneri si intentii de participare Vreau sa fie totul stabilit perfect inainte de a incepe pentru a nu exista dubii, chestii neprevazute pe parcursul turneului.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 10:41   #11
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Foarte interesanta initiativa. Count me in.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 10:43   #12
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Mi se pare o idee grozava. Eu cred ca in mare ai cam rezolvat-o cu regulile turneului nemaifiind prea multe de adaugat. Acum intrebarea mea ar fi cam cati useri ar putea participa ?
Din cate am inteles eu ar fi maxim 32.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 11:21   #13
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cu cat mai multi cu atat mai bine, dar nu vreau sa se intample un lucru, adica sa participe persoane care n-au nici macar o treaba cu filmele astea si vor doar sa se afle in treaba. Pentru cei care vor sa participe si la predictii, nu doar sa urmareasca turneul si sa voteze, propun o conditie de participare in minim 10 din cele 32 de partide (sau poate vreti un alt numar) pentru a putea castiga la sfarsit. Nu vreau sa fie nici prea multe pentru ca vreau si participarea unor oameni mai ocupati, dar care cred ca au ceva de spus.

Nu trebuie minim 32. Am zis ca cei de pe mubi aleg fiecare cate un regizor si merg cu el, propunand filmele lui dupa fiecare runda. Aici propun o preselectie de regizori si de filme din partea tuturor, ca sa putem avea si acel joc de predictii si sa nu fie prea mult bazat pe noroc. Bineinteles, cum sper sa nu fi vazut nimeni prea multe filme din competitie, trebuie si o doza sanatoasa de noroc. Oricum, e mai interesant de vazut cum se vor desfasura lucrurile, pentru ca nu ma astept sa fie foarte previzibile.

Exemplu pentru procesul de selectie:

x propune regizorul tsai ming-liang (as fi curios sa-l vad aici) si propune si un anumit numar de filme de la el.

y il sustine pe tsai (deci are 2 voturi ca regizor pana acum), sustine 3 filme si mai adauga 2.

In final ar conta care regizor are cele mai multe voturi, nu voturile filmelor. Dupa punctajul filmelor se aleg primele 5, cele care vor participa.

Pe parcurs se poate interveni si cu voturi negative. Cineva propune un regizor mult prea cunoscut de exemplu... sau care nu are ce cauta in astfel de competitie. Daca ajung pareri de genul Michael Bay si alte prostii vor fi puse din prima pe lista persoanelor neacceptate.

Intrebari la care as vrea ca lumea interesata sa raspunda:

Vreti concursul de predictii? Vreti sa fie si cu o mica suma de intrare? (trebuie sa stiu ca sa vad cum as putea realiza lucrul asta, de altfel astept si idei)

Vreti ca tabloul sa fie stabilit integral de dinainte? Asta inseamna ca ordinea celor 5 filme sa fie stabilita de inainte prin tragere la sorti. Adica daca regizorul X e sa ajunga in finala stii ca o sa participe cu un anumit film de dinainte sa inceapa turneul. Preferati sa se traga la sorti inainte de fiecare runda pentru care din cele 5 filme va participa in runda respectiva? Initial mergeam pe prima varianta, prestabilit, dar parca ar fi mai interesant cu tragere la sorti dupa fiecare runda.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 11:35   #14
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Nu mi-e clar un lucru: se aleg 32 de regizori, fiecare cu o filmografie de cel putin 5 filme, ca sa aiba "sansa" fiecare dintre cei 32 sa ajunga pana in finala. Se fac perechi, meciuri etc.

Vor fi si 32 de useri cinemagia, cate un user sustinator al unui regizor, care pe parcursul turneului vor face lobby ACELUI regizor? Un user care va argumenta in fata celorlalti de ce preferatul lui merita sa castige?

Sau toti userii cinemagia sunt doar votanti la "meciuri"?

Last edited by varu : 06 Jul 2011 at 11:40.
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 11:41   #15
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
eu propun ca fiecare participant sa faca o lista de x regizori cu x filme (eu as zice 5-5) si apoi sa votam
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 12:02   #16
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
sustin ideea cu banii,fiindca orice concurs trebuie sa aiba si o motivatie de acest gen,e firesc.
fiindca nu cred ca exista alta posibilitate decat ca organizatorul sa-si deschida un cont intr-o banca,nu ne ramane de ales decat sa mergem pe incredere.asadar,Liviu, ai putea sa faci lucrul acesta si daca si ceilalti useri au aceeasi incredere pe care eu o am,ca acela care va castiga isi va primi premiul,cred ca n-ar fi o problema ca sa publici aici,numarul de cont unde sa viram banii.cred ca 10 lei nu e prea mult pt.nimeni.sau daca vi se pare prea putin,puteti propune voi.in orice caz,ideea ar fi ca dupa ce se stabileste lista finala a userilor participanti,sa nu incepem concursul pana nu se plateste taxa.
in fine..poate altii au alte idei,mai bune.
sau poate gasim si un sponsor.ar fi excelent,dar ma indoiesc ca cineva ar putea fi interesat de mica noastra distractie.poate cinemagia????
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 12:05   #17
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by varu:
Nu mi-e clar un lucru: se aleg 32 de regizori, fiecare cu o filmografie de cel putin 5 filme, ca sa aiba "sansa" fiecare dintre cei 32 sa ajunga pana in finala. Se fac perechi, meciuri etc.

Vor fi si 32 de useri cinemagia, cate un user sustinator al unui regizor, care pe parcursul turneului vor face lobby ACELUI regizor? Un user care va argumenta in fata celorlalti de ce preferatul lui merita sa castige?

Sau toti userii cinemagia sunt doar votanti la "meciuri"?

Nu va exista cate un user pentru fiecare regizor. Fiecare votant trebuie sa-si argumenteze decizia (argumentare care trebuie sa contina un minim de detalii pentru ambele filme), deci practic astfel fiecare argumenteaza de ce un film al unui regizor merita sa treaca mai departe, nu doar unul singur in timp ce ceilalti bifeaza 1 sau 2 ca la pariuri. Practic oricare din votanti poate alege dupa bunul plac sa foloseasca o argumentare mai detaliata pentru sustinerea unui film. Zic film pentru ca asta votam pana la urma, fiecare film in parte, nu regizorul. Poate un regizor se intampla sa fie invins de un anumit film intr-un meci pe care poate l-ar fi castigat cu celelalte 4 filme ale sale. Asta e. Pana la urma am zis ca n-as vrea sa vad filmele mult prea cunoscute ale unor regizori, deci rezultatul turneului nu poate fi "cel mai bun regizor", ci pur si simplu cel mai eficient in cadrul turneului prin filmele alese de noi.

Originally Posted by klaudya_e:
eu propun ca fiecare participant sa faca o lista de x regizori cu x filme (eu as zice 5-5) si apoi sa votam

Pai pot sa faca asta oricum, dar nu cred ca e nevoie sa punem o anumita limita. Daca cineva are idei poate nominaliza 10 regizori, iar altul niciunul. Cine va ajunge in turneu tine mai mult de sustinerea celorlalti. Poate cineva e interesat de un anumit regizor, dar nu-i cunoaste deloc filmele. El il poate nominaliza, iar altii vor nominaliza filme de ale sale. De asemenea poate oferi si explicatii legat de ce ar merita regizorul respectiv sa participe.

LE: Legat de chestia cu suma. Ma gandesc ca poate primul turneu sa fie fara asa ceva? Sa vedem cum merg lucrurile? Eu sunt de acord cu ambele variante, ramane sa alegeti voi ce credeti ca ar fi mai interesant.

Last edited by Liviu- : 06 Jul 2011 at 12:08.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 12:29   #18
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Si eu zic tot fara bani prima data.
Mai bine cum spui tu, important sa fie filmul, nu regizorul. Eu o sa incerc sa vad cat mai multe filme din turneu.Pai gata, hai sa incepem propunerile de regizori ca sa votam pe cei 32 de competitori ai turneului.

Last edited by Liviu- : 06 Jul 2011 at 14:22. Reason: propunerile mutate in topicul de selectie
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 13:19   #19
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Nu cred ca e inca momentul propunerilor, cel putin pana nu stabilim toate detaliile legate de modul de desfasurare. Dar as putea face urmatorul lucru, sa separ topicul cu selectie de cel de discutii despre turneu. Daca mai apar cateva liste voi considera ca e nevoie neaparata de separare. Pana acum imi plac propunerile

Astept in continuare feedback, mai ales la intrebarile puse, de fapt am sa le trec si in primul mesaj ca sa se vada mai bine.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 13:26   #20
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Sint de aceeasi parere - la inceput fara bani, sa vedem cum se desfasoara lucrurile.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells