Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Feb 2011, 11:33   #1
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Romanii au talent

1213

Last edited by danonino : 16 Mar 2012 at 09:34.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2011, 15:33   #2
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Tare emisiunea. Mi se pare oarecum logic sa interzica pe youtube filmuletele, deoarece logic vor sa intre toata lumea pe site-ul lor sa mai castige cate ceva din reclame online. Totusi nu sunt de acord cu asta, sunt imagini din toata lumea de la diferite show-uri "cutare's got talent", de ce sa nu ne laudam si noi cu talentele noastre.
Chiar daca aia doi din filmulete seamana,se vede ca nu sunt aceleasi persoane. Poate doar stilul de dans
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2011, 22:33   #3
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
http://www.youtube.com/watch?v=p-PCh3WZRAQ

Il stiu pe baiatul asta de mult timp si stiu exact ce spunea lumea despre el inainte de a aparea la TV. De vineri, insa, oamenii au inceput sa nege ce au zis si sa de dea pe langa el. Tot ce pot spune e ca lumea e extrem de ipocrita si ca el a devenit orbit de toata treaba asta. In orice caz, il felicit .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2011, 23:56   #4
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Sad, but true. Cand moare cineva, dintr-o data toti i-au fost prieteni, iar cand altcineva ajunge celebru, isi amintesc dintr-o data ca il stiau inca din copilarie.

Asa-mi place cand lumea il ia peste picior, doar ca sa ramana ulterior cu gura cascata . Nu am prins emisiunea de la inceput, dar promite. Din ce am apucat eu sa vad, mi-a placut in special tipa de la bara, a fost chiar wow, nu ma asteptam sa fie un numar atat de reusit.

I-am vazut pe cei de la Fighting Gravity inca de pe la inceputul sezonului AGT, mi-as fi dorit sa castige, au facut ceva care chiar iti taie rasuflarea.

Narcis imi aminteste de http://www.youtube.com/watch?v=WqmvMeshKeY . Nu te-ai gandi ca din asa oameni ar putea iesi o asemenea voce.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 08:44   #5
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Originally Posted by buticut:
Narcis imi aminteste de http://www.youtube.com/watch?v=WqmvMeshKeY . Nu te-ai gandi ca din asa oameni ar putea iesi o asemenea voce.

Un alt exemplu ar fi acesta:

http://www.youtube.com/watch?v=_j7c4HNX3TU
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 09:38   #6
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Narcis are o voce superba sper sa castige concursul si e bacauan
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 09:41   #7
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
e emisiune copiata doar sa se mai faca audienta. am vazut si eu clipul cu melteanu ala care canta dupa lady gaga... injositor. dar daca la roman prinde , bravo protv
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 11:10   #8
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Eu cred ca iiii si-a facut o impresie superficiala, l-a vazut p-ala cu lady Gagautza si a tras concluzia: "pfoaa ce emisiune". Am nimerit si eu din ditamai intamplarea emisiunea si m-a pocnit zdravan vocea lui Narcis provocandu-mi o stare incredibila. Imi place ideea in sine si clar se gasesc oameni care sa faca chestii interesante, e ca si cum te-ai duce la un spectacol in care se unesc diverse numere, arte etc. Pana si cei care se fac de ras, se fac de rasul tau deci n-ai ce sa pierzi daca te amuzi un pic. Imi plac si alegerile in materie de juriu, cei trei se completeaza chiar ok, in plus Andi e .. jos palaria. Una peste alta sper sa ma nimeresc si vinerea viitoare uitandu-ma la pro tv.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 21 Feb 2011 at 11:14.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 12:31   #9
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Tonu' ca tonu', dar gesturile lui - geniale l-au facut p-ala sa capete un elan de era in stare sa jure ca el chiar e lady Gaga!
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 13:34   #10
portofel
Guru
 
portofel
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 327
Sunt de acord cu voi, iar emisiunea va fi un adevarat succes, sau poate deja este...

Mie mi-a placut mult si fata care a avut numarul ala cu bara, gimnasta.....foarte buna!!
FELEA MADALINA

Last edited by portofel : 21 Feb 2011 at 13:40.
portofel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 13:37   #11
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Prima emisiune a fost super comic dar si frumos mai ales narcis .Pana la finala mai sunt atatia romani ce o sa mai radem vinerea viitoare
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 13:53   #12
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by danonino:
Ce mentalitate de rahat. Sincer.

Daca e copiata, ce? Nici nu s-a dat ca fiind originala, ba chiar au spus si in promo ca e copiata si facuta dupa un model. Nu mi se pare nimic rau in asta.

Si nu te-a amuzant siguranta de sine a aluia care canta penibil si se misca la fel de penibil? Mi s-a parut hilar modul in care acuza logistica pentru lipsa lui de talent. Pe sistemul: "Uite un prost, hai sa radem de el!"

Prietene, un orizont mai larg... Au venit niste travesti hidosi, imbracati in dive, care au inceput sa "danseze" pe scena. Guess what? Pe mine m-au distrat. Si nu consider a fi o reprezentatie slaba avand in vedere ca nu au lasat publicul indiferent. Ei/ele si-au propus sa amuze o sala intreaga, ghici ce? Au reusit.

Nu inteleg de ce trebuie acuzat ProTV ca scoate emisiuni pentru audienta. Ce ai vrea sa scoata? Documentare despre istoria razboiului de tesut? Conopida, incotro? La dracu'! Deschide o carte.



tu te integrezi direct in romanii dependeti de idioteniile din mass media, cred ca mai bine ai deschide tu o carte, deoarece tu esti cel care e de acord cu rahaturile televizate. Banuiesc ca esti dependent de Libertatea si Cancan. Nu demonstrezi decat mediocritate si lipsa de respect fata de tine. Oglinda unei societati e mass media, si uite ce place la roman!!! Referitor la aia cu travestitii... daca te-a amuzat inseamna ca esti praf... iti recomand sa te faci si tu. E a doua oara cand dai cu bata in balta, prima data cu snowalker si cu jucariile de craciun, vezi ce vorbesti ca nu toti sunt la fel ca tine ok?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 17:08   #13
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Azi-dimineata se uitau colegii de munca, entuziasmati pina peste poate, chiar la scena cu pricina - Lady Ga Ga & co. Am aruncat si eu un ochi, vrind-nevrind. Penibil, de-a dreptul. Gaguri a la Vacanta Mare. Da, romanii au talent. Au talentul de a lua tot ce-i mai prost de la altii si a-l transforma in ceva si mai prost. Au luat Big Brother, o ineptie fara sens sau rost si au transformat-o intr-o ineptie manelizata. Acum au luat asta si iar se revarsa galeata cu laturi in capul nostru. ProTv a ajuns un cuib de manelisti si cocalari. Mai aveau un 2-3 concursuri de cultura generala, mai vedeti vreunul? N-au nevoie romanii de asa ceva. Lasa sa vina unu sa-si scuture şoricii pe sticlă, să vezi atunci extaz şi audienţă record. Nu zic, există şi la alţii aşa ceva, dar ăia mai au şi alternativă - nu-mi place asta, schimb canalul. Aici pe un post am Iarta-mă, pe unu Soră pentru Mama sau cum mă-sa-i zice, pe altu' rage unu din faringe... Noroc cu Culturalul şi cu NG, ca mai gasesti cite o oază de linişte.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 17:32   #14
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Originally Posted by Windom:
ProTv a ajuns un cuib de manelisti si cocalari.
Romanii are talent, frate Windoame'... (sarcasm franat!)
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 17:48   #15
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^True, da' n-ati vazut voi ce trebuia . Don't judge a book by its cover, in cazul de fata nu judecati tot show-ul dupa o singura prestatie. Mie sincer mi s-a parut penibil faptul ca le-au dat 3 x DA celor doi cu cainii. Pai suntem aici la romanii au talent sau cainii au talent? WTF? I love dogs si cei doi mignoni erau adorabili, da' totusi :-|
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 19:01   #16
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Daca nu trebuie sa o educe, macar sa nu o indobitoceasca cu totul.
In alta ordine de idei, mai usor cu invectivele, ca se lasa cu avertismente sau mai rau.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2011, 23:15   #17
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Eu zic ca a fost primul show, o sa fie mai bine dupa ce o sa fie filtrate "gunoaiele". La final cred ca o sa raman doar romanii cu adevarat talent si chiar o sa va placa la toti.
PS: stiu ca nu e treaba mea, dar vad ca iii are o cruce celtica la avatar, deci nu are cum sa fie comunist, poate legionar
PS2: Btw, nu am nimic cu legionarii sau comunistii, fiecare crede ce vrea, oricum aparent nu ne e bine nici in democratie.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2011, 09:50   #18
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
danonino, in primul rand cu jignirile personale te rog sa fi mai atent.daca cineva are o alta parere diferita de parerea ta, te ataci prea usor


inteleg ca in cazul tau, o emisiune tv copiata si adaptata romaniei, te entuziasmeaza , ajung sa cred ca tu ar trebui sa mai deschizi o carte.


la calitolul stalinism si comunism, nu stiu ce intelegi tu prin astea, dar sunt sigur ca sunt doar doua cuvinte care le-ai auzit in anumite discutii, pt ca ce am zis eu , o parere deschisa si PERSONALA la adresa emisiunii romanii au talent, ai sarit ca ars...


inchei aici posturile in acest topic, ce am avut de zis am zis si sustin din toata inima.



Danonino : unde te mai gasesc pe forumul acesta, si ai comentat ceva la adresa mea, sa vi cu un argument solid, in caz contrar, deschide tv pe ProTV.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2011, 11:32   #19
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
O sa fac pe puternicul si o sa inchid topicul daca mai continuati conflictul, oricare dintre voi.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2011, 11:37   #20
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by iiii:
danonino, in primul rand cu jignirile personale te rog sa fi mai atent.daca cineva are o alta parere diferita de parerea ta, te ataci prea usor

Originally Posted by iiii:
tu te integrezi direct in romanii dependeti de idioteniile din mass media, cred ca mai bine ai deschide tu o carte, deoarece tu esti cel care e de acord cu rahaturile televizate. Banuiesc ca esti dependent de Libertatea si Cancan. Nu demonstrezi decat mediocritate si lipsa de respect fata de tine. Oglinda unei societati e mass media, si uite ce place la roman!!! Referitor la aia cu travestitii... daca te-a amuzat inseamna ca esti praf... iti recomand sa te faci si tu. E a doua oara cand dai cu bata in balta, prima data cu snowalker si cu jucariile de craciun, vezi ce vorbesti ca nu toti sunt la fel ca tine ok?


Hai! Deschide gura, am sa iti dau ceva bun-bun.


Asa ca, poate Windom, intainte sa faci pe puternicul cu mine, fa cu el.



Ce replica de 2 lei ai dat. Si o mai faci pe interesantul aiurea... De ce nu iti recunosti conditia sociala ?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells