Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Jul 2003, 10:02   #1
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
The Hunted

Un film la care m-am dus dupa ce am vazut acum cateva luni o reclama la TV si nimic altceva. Merita vazut. Jones si Benicio fac roluri atipice in comparatie cu prestatiile lor de pana acum. Vanatul devine vanator si viceversa. O idee si practica pusa in aplicare foarte bine.
Mi-au placut muzica, foarte mult montajul si, bomboana pe tort, nu pe coliva, camera. Unghiurile sunt o savoare. Poate ca unii nu apreciaza prea mult acest lucru, dar pentru mine sunt sarea si piperul unui film.
Daca v-a placut Jones in MIB II, va va placea si in acest film, in care face un rol diametral opus. Superb. [9/10]

P.S.: Vara oamenii nu prea se mai duc pe la filme. La Scala am fost de doua ori inainte ca sa ruleze. Si inca ceva. Observai o noua politica de preturi la cinematografele de stat. Scoaterea tarifului redus si reducerea celui intreg, care a devenit "unic". Pun pariu ca la toamna cel intreg de acum o sa fie redus, iar la Patria cel intreg o sa fie cam ca cel de la Mall de Luni pana Joi. Pai, de unde bani, nenea si tanti de la RomaniaFilm? Si ca tot veni vorba de RomaniaFilm, cinema Studio e trecut cu programul in reclamele RF din B-24-Fun, de exemplu. De ce oare? Nu era particular?
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2003, 11:58   #2
Jimmy_X
Novice
 
Jimmy_X
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 9
Unul dintre cele mai de rahat filme pe care le-am vazut in ultimul timp.
Vai de mine ce pierdere de vreme...si absolut totul din ce se intampla in film nu isi are explicatia logica ... va rog revedeti un pic la sfarsitul filmului (spre exemplu..caci sunt multe faze din acestea penibile) cand se bad cei doi jmecheri ...tommy al taie pe toro pe burtica si ai sare sangele lui exact sub ochi..in clipa urmatoare tommy are deja sangele inchegat si nu mai e sub ochi e pe obraz...deci...

ps: faza cu cazatura in cascada aia cu mai multe trepte ,in mod real nu cred ca se supravietuia si faptul ca ai intra datamai bucata de lemn in picior lui tommy si dup`aceea merge absolut normal nici macar nu schiopateaza... vai cate mai sunt de zis...dar totusi...

nota mea 4/10 asta pt muzica si poate putzina maiestrie in manuirea camerei de luat vederi

Am zis :evil:
Jimmy_X is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2003, 00:47   #3
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
niciu mie nu mi-a placut acest film...finalul este penibil! de fapt toata actiunea este penibila! si incercarea de a ilustra zbuciumul si remuscarile unui om care a fost invatat sa ucida, esueaza cu gratie...singurul care merita vazut este Benicio del Torro dar nu cred ca merita sa dai atatia bani doar pentru el...mai bine ma mai uit o data la Traffic sau Snatch!
The Hunted este atat de previzibil...de cand am vazut poza aia cu iubita lui si fetita ei, m-am gandit ca trebuie sa apara si ele prin film....si ca probabil vor avea un rol in prinderea lui...iar lupta de la final este de-a dreptul stupida...efectiv am ras, atat de penibil mi se parea totul...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2003, 00:30   #4
jona
Veteran
 
jona
 
Join Date: Oct 2003
Location: Timisoara
Posts: 164
Send a message via Yahoo to jona
Toti care au scris aici, exceptand primul, au PERFECTA DREPTATE. Probabil cea mai penibila faza e bataia in cutite a celor doi de la sfarsit: parca nici in filmele cu Rembo nu e exagerat in halul asta. Daca n-au stors la sange din ei de m-am plictisit.
Si, colac peste pupaza, super-previzibila faza din final, intoarcerea lupului.
Un cuvant ddescrie totul: CHICH.
__________________
I'm only here tonight because of you
jona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2003, 15:51   #5
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Pe mine m-a plictisit ingrozitor. Ce-o fi fost in capul ui Benicio Del Toro de a acceptat rolul ? :evil:

Last edited by Pitbull : 03 Aug 2009 at 02:23.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 13:45   #6
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Re: Plictiseala

Originally Posted by Dan Gerose:
Pe mine m-a plictisit ingrozitor. Ce-o fi fost in capul ui Benicio Del Toro de a acceptat rolul ? :evil:

Matreaza? 8)
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells