Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jun 2011, 12:46   #401
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by Pupaila:
Sherlock Holmes(2009) nu e de 10 dar merita vazut.

si de ce oare ai insistat tu sa il postezi aici? Ca tot tu sa adaugi ca si comentariu ca nu e de 10
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 12:53   #402
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
@alali, oricum aceasta este un topic in plus si inutil, lasa-i pe oameni sa se simta bine; chiar nu are rost sa te complici.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 13:00   #403
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by alali:
Originally Posted by Pupaila:
Sherlock Holmes(2009) nu e de 10 dar merita vazut.

si de ce oare ai insistat tu sa il postezi aici? Ca tot tu sa adaugi ca si comentariu ca nu e de 10
Dupa ce criterii judeci tu un film ? Pentru ca sunt unele criterii pentru care merita 10 si la altele lasa de dorit(Sherlock Holmes),nu cred ca exista un film de 10 ci doar oameni care se delecteaza dupa bunul plac.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 13:02   #404
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by crin3l:
@alali, oricum aceasta este un topic in plus si inutil, lasa-i pe oameni sa se simta bine; chiar nu are rost sa te complici.
crin3l, eu desi am cont de multicel pe aici am fost mai mult pe un site concurent. Poate imi poti spune tu ceva, cumva, undeva, unde sa scap de copiii astia de 13-14 ani si de filme gen Xman sau mai stiu eu ce transformers.

Nu tin sa se discute doar filme de arta si de autor. Si cele comerciale, dar sa se discute, sa se argumenteze... Intr-un cuvant sa vorbim despre filme de vazut. Nu cretinoide.

sa pot sa aflu si eu cate un film bun in special, sa recomand daca pot ceva bun, sa aud pareri despre ceea ce cred eu ca e bun, chiar daca sunt pro sau contra. Dar sa vorbim despre filme nu doar sa insiram titluri si si alea proaste. Pt astea este Imd b. Si la capitolul asta e cel mai tare... asa ca nu are rost sa ne agitam aiurea....

Este vreun astfel de topic?

PS si daca se mai si poarta o discutie intro romana coerenta, e de vis.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 13:06   #405
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Sunt useri foarte valorosi aici pe forum. Eu nu pot sa cred ca nu i-ai observat. Vad ca ai putine posturi. Daca ai sa continui sa urmaresti acest forum si ai sa intri in discutii cu userii, cu siguranta ai sa iti imbogatesti cultura cinematografica si nu numai.
Si fa exceptie de copiii de 13-14 ani(si de cei care au mintea de copil de 14 ani). Si pe mine ma enerveaza, dar ma si amuza teribil din cand in cand.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "

Last edited by crin3l : 22 Jun 2011 at 13:09.
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 13:38   #406
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by alali:
Este vreun astfel de topic?

"Film in general" e principala sectiune despre film in care apar tot felul de topicuri cu liste si de asta atrage mai usor lumea care nu e in stare sa scrie ceva despre un film. Mai apar persoane de astea si la "Acum pe ecrane", dar mai rar. Mai departe nu prea se mai incumeta. Daca privesti cu doar putin mai multa atentie ai sa gasesti multe astfel de topicuri...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 13:50   #407
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by alali:
Este vreun astfel de topic?

"Film in general" e principala sectiune despre film in care apar tot felul de topicuri cu liste si de asta atrage mai usor lumea care nu e in stare sa scrie ceva despre un film. Mai apar persoane de astea si la "Acum pe ecrane", dar mai rar. Mai departe nu prea se mai incumeta. Daca privesti cu doar putin mai multa atentie ai sa gasesti multe astfel de topicuri...

K! Deci sa inteleg ca doua sunt sectiunile alterate... contaminate de fani xman sau transformers sau mai stiu eu ce hp... Imi poti spune te rog unde se discuta intr-adevar despre filme aici? Adica sa impartasim pareri, sa argumentam de ce un film e slab si altul bun, sa fim contrazisi de alti useri cu alte pareri... etc.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 14:07   #408
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Sectiunile nu sunt "alterate" complet. Doar ca pe langa topicuri in care se scrie mai serios apar multe precum asta in care scriem noi acum. Si la "Cel mai recent vizionat" apar persoane care scriu un titlu si o nota, iar altele scriu mai multe randuri. La "Acum pe ecrane" ultimele topicuri de discutie sunt despre filme mai slabe pentru ca, sa fim seriosi, n-a mai iesit de ceva timp un film bun la cinema (in Romania). Desi nimeni nu opreste cautarea unor filme mai vechi si discutarea lor. Asta s-a intamplat cand a fost cazul lor. Iar la "Acum pe ecrane" mesajele care nu spun nimic sunt sterse in cea mai mare parte. Nu-ti recomand sa cauti sectiuni in care nu apar topicuri de astea, ci topicuri in care nu apar mesaje de astea.

LE: Daca vrei sa cauti un topic cu un anumit subiect foloseste "Search"-ul. De exemplu cred ca deja exista un topic despre Donnie Darko. Unele topicuri mai vechi, de peste 2-3 ani s-ar putea sa contina si multe mesaje cu un limbaj ceva mai neadecvat, dar discutia poate fi continuata acolo intr-un mod civilizat. Forumul asta a trecut prin mai multe perioade

Last edited by Liviu- : 22 Jun 2011 at 14:17.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 18:15   #409
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Laid to Rest
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 16:42   #410
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Sweatshop, Laid to Rest...
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 18:18   #411
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by valydx:
Never back down,stomp the yard

You sir have failed!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 22:42   #412
wrc.marius.wrc
Novice
 
wrc.marius.wrc
 
Join Date: May 2011
Posts: 1
Undisputed III redemption
American pie (toate)
Fast and furious (toate)
The Girl Next Door
Supercross
wrc.marius.wrc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells