Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2011, 09:47   #301
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
alex_il_fenomeno
a scris despre Teen Wolf / Un varcolac adolescent.

o comedie foarte buna , care schimba ceea ce vazusem in filmele precedente ! daca la inceput te astepti ca el sa inceapa sa manace elevi prin liceu si sa se ascunda , ei bine , in acest film , varcolacul isi arata fata si ajunge vedete liceului ! cred ca oricine ar fi vrut sa fie in pielea lui

Sincer nu inteleg ce-a vrut sa zica Cred k vrea sa devine si el un mare critic
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2011, 09:52   #302
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
alex_il_fenomeno
a scris despre Bill & Ted's Bogus Journey / Pseudo-călătoria lui Bill şi Ted .

o comedie dementiala , nici nu mai stiu de cat timp am ras atat de mult la o comedie ! Bill si Ted sunt doi prieteni atat de trasniti , incat nu ai cum sa nu te prapadesti de ras ! ce tanar era Keanu Reeves atunci , dar juca la fel de bine ! .

Alex unde ai facut u scoala?
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2011, 23:08   #303
contlacinemagicieni
Senior
 
contlacinemagicieni
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 88
Cinemagia > Filme > Filme 2010 > The Fighter > Detalii


viktor27oct pe 16 Februarie 2011 00:20

"[...]...Se pare ca Inception are inca un candidad la preferintele mele legate de Oscar... "

. Pai cum vine asta?
contlacinemagicieni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2011, 17:06   #304
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
La A Serbian Film

5rio pe 29 Ianuarie 2011 01:28
a serbian film nu e artistic,e realistic.
uitati-va la canibal holocaust 1980 apoi sa vomitati.pe mine nu m-a fkt sa vomit,dkt sa vad desene sau porcarii ca avatar mai bn vad un film dasta.daca am vzt filme dastea si nu am vomitat nu sunt om sau c?voi sunteti mai penibili apropo daca nu aveti 18 ani sa nu comentati sa faceti majoratul apoi sa vedeti filme dastea.normal k copiilor nu o sa le placa.uitati-va la guinea pig si vomitati in pace daca stati la casa si aveti gaini nu le taiati ca vomitati sau muriti de foame?copaci

Nu-i frumos?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 00:20   #305
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by chuckyfan:
La A Serbian Film

5rio pe 29 Ianuarie 2011 01:28
a serbian film nu e artistic,e realistic.
uitati-va la canibal holocaust 1980 apoi sa vomitati.pe mine nu m-a fkt sa vomit,dkt sa vad desene sau porcarii ca avatar mai bn vad un film dasta.daca am vzt filme dastea si nu am vomitat nu sunt om sau c?voi sunteti mai penibili apropo daca nu aveti 18 ani sa nu comentati sa faceti majoratul apoi sa vedeti filme dastea.normal k copiilor nu o sa le placa.uitati-va la guinea pig si vomitati in pace daca stati la casa si aveti gaini nu le taiati ca vomitati sau muriti de foame?copaci

Nu-i frumos?

Frumos e putin spus .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 19:01   #306
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by contlacinemagicieni:
[...]...Se pare ca Inception are inca un candidad la preferintele mele legate de Oscar...

Ca sa vezi exprimare!
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 13:26   #307
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost ca sa-l admire pentru ca spiritul de contradictie si judecarea prostiei este personalitatea prostului!Oare ce caracterizeaza mai mult prostia: lipsa inteligentei sau execesul rautatii? Va puteti amuza, si eu am facut-o, dar cei care va oripilati excesiv condamnand aproape la moarte niste pareri atat de simpatice, s-ar putea sa aveti sanse mai putine decat ei.

Last edited by indiferrent : 27 Mar 2011 at 23:47.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 21:26   #308
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Da, asa este! Dar totusi pentru asta s-a deschis topicul, nu?....
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 13:10   #309
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by princess_peach:
Da, asa este! Dar totusi pentru asta s-a deschis topicul, nu?....
Da, pentru amuzament..presupun?Sunt de acord, dar am urmarit topicul si sunt unii care se oripileaza atat de tare incat i-ar spanzura.Sunt convins ca multe din comentarii sunt aparente foarte inselatoare.Nu zic ca pot fi nu stiu ce genii in spatele lor) si ma amuz si eu cand le citesc, dar ma gandesc la cateva persoane pe care le cunosc, care nu stiu mare lucru despre filme, care probabil s-ar exprima groaznic intr-un comentariu scris si totusi sunt oameni care "merita sa traiasca pe lumea asta" din multe alte puncte de vedere.Sunt convins ca toti avem cel putin un prieten, o prietena, poate o ruda, chiar un parinte care nu are atat de multa scoala si totusi e un om extraordinar.Nu vreau sa pozez in Gica aparatorul si binefacatorul, comentariile sunt penibile, comice, si ideea topicului e minunata, dar sunt unii care exagereaza si nu reusesc sa priveasca situatia de la nivelul pe care presupun ca-l detin.In fine...poate exagerez si eu neintelegand unele glume.

Last edited by indiferrent : 27 Mar 2011 at 23:45.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2011, 16:41   #310
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
La filmul I Am Number 4:

Quote:
pygmalion pe 12 Decembrie 2010 16:03
I AM NUMBER 9, CHUCK NORRIS IS NUMBER 8. SO I GUESS IM SAFE.
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2011, 09:05   #311
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by indiferrent:
Originally Posted by princess_peach:
Da, asa este! Dar totusi pentru asta s-a deschis topicul, nu?....
Da, pentru amuzament..presupun?Sunt de acord, dar am urmarit topicul si sunt unii care se oripileaza atat de tare incat i-ar spanzura.Sunt convins ca multe din comentarii sunt aparente foarte inselatoare.Nu zic ca pot fi nu stiu ce genii in spatele lor) si ma amuz si eu cand le citesc, dar ma gandesc la cateva persoane pe care le cunosc, care nu stiu mare lucru despre filme, care probabil s-ar exprima groaznic intr-un comentariu scris si totusi sunt oameni care "merita sa traiasca pe lumea asta" din multe alte puncte de vedere.Sunt convins ca toti avem cel putin un prieten, o prietena, poate o ruda, chiar un parinte care nu are atat de multa scoala si totusi e un om extraordinar.Nu vreau sa pozez in Gica aparatorul si binefacatorul, comentariile sunt penibile, comice si ideea topicului e minunata, dar sunt unii care exagereaza si nu reusesc sa priveasca situatia de la nivelul pe care presupun ca-l detin.In fine...poate exagerez si eu neintelegand unele glume.
Da, normal! Oricum, eu nu ma refeream numai la faptul ca nu pot scrie bine un comentariu pentru un film (lucru pe care nici eu nu l-as face foarte bine, avand in vedere faptul ca nu am o cultura cinematografica grandioasa si nu stiu chiar toate aspectele pe care trebuie sa le am in vedere), ci la faptul ca nu stiu sa se exprime deloc, in niciun fel de convorbire!...Sunt multe exemple mai sus, in topic.
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 00:52   #312
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
o parere "avizata" de la un adevarat "cunoscator" in ceea ce priveste filmul Limitless


"Da-Luck pe 23 Martie 2011 21:19
Excelent

un film care ma lasat masca (wow) nota 10 pt regie si actori . capadopera"
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 11:14   #313
larinho80
Senior
 
larinho80
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 124
pai daca e "capadopera" nu mai ai ce sa zici )
__________________
eu m-am nascut inca de la inceput,nu dupa
larinho80 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 15:08   #314
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
o minunatie de comentariu:
ionutzynick pe 08 Ianuarie 2011 16:57

o panarama de film de fapt romani nu mai fac filme bune de la margelatu si bd incoa inafara ca au scos 2 filme pt noi astia mai pustani EU CAND VR SA FLUIER FLUIER si parca mia mai placut unu cu dragos bucur in rest praf as vrea sa vad si eu un film romanesc in gen actiune in gen dragoste tineret bla bla la noi frt aceasi actori de 2 lei ca si in filmu asta si atat pana mea
0 3

Crynick pe 20 martie 2011 15:31
hei boss,cand apare urmatoarele filme cu gechi cian si rambo?


este vorba despre "PERIFERIC", filmul romanesc ce va avea premiera saptamana aceasta!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 17:02   #315
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
daca e cu "gechi cian" inseamna ca e "tru"
ma mir ca ne mai tine pamantul cu asa exemplare
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 17:10   #316
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Al doilea comentariu, cel al lui Crynick, era unul ironic.

Last edited by omudindulap : 28 Mar 2011 at 17:13.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 18:01   #317
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
ok,sorry.n-am fost pe deplin atenta
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 18:11   #318
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Ok, esti iertata
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2011, 20:43   #319
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
multumesc
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2011, 17:18   #320
contlacinemagicieni
Senior
 
contlacinemagicieni
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 88
Originally Posted by indiferrent:
Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost ca sa-l admire pentru ca spiritul de contradictie si judecarea prostiei este personalitatea prostului!Oare ce caracterizeaza mai mult prostia: lipsa inteligentei sau execesul rautatii? Va puteti amuza, si eu am facut-o, dar cei care va oripilati excesiv condamnand aproape la moarte niste pareri atat de simpatice, s-ar putea sa aveti sanse mai putine decat ei.

Mai, pana la urma orice critica are ceva constructiv ... sau poa' sa aiba ceva constructiv . Simplu fapt ca ne pierdem vremea, sau nu, pe forum, graieste putin despre personalitatile noastre. Vorbeste de bine, as sustine. Vorbeste fiecare comentariu/contributie. Nu am perceput ever never topicul ca pe ceva "uite ce prosti este unii si uite ce prosti este altii ca se ia de iei", "hahaha, hai sa ne radem".
Problema e ca topicul a degenerat. Rau de tot. Adica s-a ajuns, aproape total, la ceva de genul "ce prost e gigel c-asculta manele" sau uite mostra de semi-analfabetism (io l-as cataloga la experimental). Cand stau la coada in Mic.ro sau in profi nu prea mai am chef sa bag fiecare virgula, cratima, sa ma supun rigiditatii regulilor gramaticale. Ca doar nu-i teza la romana. Si cu atat mai mult de cand aramitza, boxerul de 6 luni al unei verisoare din Cluj, mi-a distrus Nokia N97-le.
Aspectul semantic se pierde. La fel si exuberanta unora dupa un film tare-tare. Nimeni nu se atinge de comentariile unui Windom, miercuri,
Pitbull etc.
Nimeni nu penalizeaza incercarile de a explica un meci de fotbal prin abateri de la codul deontologic in psihoterapie; spoilareli/denaturari grosolane; provocari scolaresti venite de pe la "pipitze" erudite etc . Astea, as zice, sunt lipsuri in modul nostru de a aprecia topicul si libertatea pe care ne-o ofera anonimatul. Iar disecarea unor astfel de "gafe", chiar cu riscul de a te plasa in ridicol pentru unii, merita.
contlacinemagicieni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells