Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > TIFF

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Jun 2004, 08:21   #1
ddoro
Novice
 
ddoro
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 24
Camping TIFF

dupa sala sporturilor, cum o iei pe somes in jos, pe celalalt mal, a fost improvizat campingul TIFF. Acesta era de fapt o imprejmuire cu un gard galben, mic, la vreo juma de ora de centru, ceea ce, totusi, nu e f mult pt cei obisnuiti cu distantele din buc. la citiva pasi campingul se invecineaza cu niste homeless, iar pe linga el e o carare pentru cei ce-si plimba ciinii. Era si apa acolo (intr-un butoi si in somes, binenteles - noroc de caminele studentilor mai la deal), lumina seara si, mai ales, cite 2 paznici de treaba, care se schimbau regulat.

cortul nostru mov a stat pe acolo vreme de o saptamina buna singurel (doar intr-o seara a mai venit unul, dar a plecat a doua zi), fiind obiectul curiozitatii trecatorilor in primele zile (de la un timp s-a integrat in peisaj). ploaia nu prea l-a deranjat, a fost bine pazit si se pare ca a fost si filmat de o televiziune din toate cele patru colturi. Poate sa mai fi venit vreun cort la sf saptaminii trecute, dar nu cunosc..

oricum, daca aveti norocul ca la anul sa fiti singurele doua locatare ale campingului, o sa fiti duse acolo cu masina, si or sa va si sune pe mobil sa va anunte cind si unde sint petrecerile TIFF ca nu cumva sa le scapati (noi le-am mai scapat). nu va uitati nici badge-ul de camper – un fel de passe-par-tout.
una peste alta, a fost putin ciudat, dar excelent in camping. In rest, filme, cafea, bere…
singurele mari probleme au fost bataturile de la picioare si ca mi-am pierdut ochelarii de soare (a propos, gasitorul e rugat sa mi-i restituie – platesc eu taxele postale; sint polaroid, cu o mica zgirietura pe lentila stinga si i-am uitat la arta sau republica)

Rating:
(*) (*) (*) (*)
__________________
RELAX!!!
ddoro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells