Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jul 2003, 05:13   #21
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Ii adaug si eu atunci pe Norton si Cage (nu i-am pus mai devreme fiindca nu eram sigur daca sunt considerati "baieti frumosi").
La fel si despre Benicio del Toro, care nu stie sa joace prost in vreun film. Dar pe mine cel mai tare m-a impresionat in Fear and Loathing in Las Vegas, unde face rol egal cu Johnny Depp. Poate e si regizorul de "vina", dar filmul asta are ceva deosebit, in special in privinta jocului actoricesc.
Cred ca ar mai trebui adaugat aici si John Malkovich.

P.S. Demona, m-a surprins (in mod placut) alegerea ta. in ce filme ti-au placut Norton si Cage (din cate stiu, nu i-am vazut nici un LOTR, nici in Matrix, nici in vreun horror)?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2003, 20:35   #22
Gavriil
Senior
 
Gavriil
 
Join Date: Jul 2003
Location: Luca 1:26
Posts: 115
In lista celor mai buni actori i-as scrie pe: Edward Norton, Tom Hanks, Robin Williams, Paul Newman, Robert Redford, Colin Farrell, Anthony Hopkins, Al Pacino, Robert DeNiro, Tom Cruise si inca cativa de care nu-mi amintesc acum.
Gavriil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2003, 22:04   #23
Skelter
Novice
 
Skelter
 
Join Date: Aug 2003
Location: Behind you...
Posts: 3
Pe lista mea:Christian Bale, Colin Farrell, Edward Norton, Al Pacino, Robin Williams, Samuel L. Jackson.Dar ashtia sunt doar catziva...
Skelter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2003, 22:51   #24
croft20
Novice
 
croft20
 
Join Date: Jun 2003
Location: timisoara
Posts: 17
Originally Posted by MinRep:
Cata insolenta! Ma numeai vierme, Piroane, dar mesajele mele nu se vor in nici un caz nici agasante, nici dure, ca ale tale (poate doar critice). Asa ca, daca suflul meu e monoritar, al tau trebuie sa fie foarte puternic, ca aproape iti iese de sub teasta uscata!

Eu sunt de aceasi parere ,cu MiniRep.Uni stiu sa critice pe alti dar la el nu se uita
__________________
"See the world in a grain of sand, heaven in a wild flower, hold infinity in the palm of your hand, eternity in an hour."
croft20 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2003, 21:22   #25
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Finally, someone! A little late, but...

Lets just don't go back out there!


The stupidity is strong in that one!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2003, 16:57   #26
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Del Toro

Benicio Del Toro e super (Ati vazut Fear and Loathing in Las Vegas ?). Nici Johnny Depp nu-i rau...
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2003, 12:23   #27
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Daca vorbim de baieti frumosi si talentati iata ce se spune despre Johnny Depp:
Chosen by Empire magazine as one of the 100 Sexiest Stars in film history (#1). [1995]
Chosen by People (USA) magazine as one of the 50 most beautiful people in the world [1996]
Voted EMPIRE's (UK) "sexiest male movie star of all time" [1995]
Ranked #67 in Empire (UK) magazine's "The Top 100 Movie Stars of All Time" list. [October 1997]
...in privinta talentului i-au luat-o cei 66 de actori inainte!!
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2003, 12:27   #28
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
Originally Posted by Ilila:
Daca vorbim de baieti frumosi si talentati iata ce se spune despre Johnny Depp:
Chosen by Empire magazine as one of the 100 Sexiest Stars in film history (#1). [1995]
Chosen by People (USA) magazine as one of the 50 most beautiful people in the world [1996]
Voted EMPIRE's (UK) "sexiest male movie star of all time" [1995]
Ranked #67 in Empire (UK) magazine's "The Top 100 Movie Stars of All Time" list. [October 1997]
...in privinta talentului i-au luat-o cei 66 de actori inainte!!

...si sa nu uitam ca i-o trage lu vp kestie care face cat toate titlurile alea x 100
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2003, 13:41   #29
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Dk vb despre "barbatzi" shi nu baietzi : Robert DeNiro shi Al Pacino - sunt cei mai tari ... Robert de Niro a fost votat celmai bun actor al secolului trecut de catre emipre Magazine ...


baietzi care imi plac cum joaca : Keanu Reeves in Devil's Advocate, Brad Pitt in Fight Club, Edward norton in American History X, Johnny Depp in Pirates of the Caraibbean ....

:o
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2005, 10:17   #30
mt
Junior
 
mt
 
Join Date: Jun 2005
Location: alexandria-egypt
Posts: 36
cei mai buni

[Cei care stiu sa joace si sunt cei mai tari? Steven Seagal, Sean Conory, Jet Lee.Si Antonio Banderas a ajuns in topuri in ultima vreme. Ps :mai vorbiti si serios ca numai copii se jignesc asa (*)
__________________
imi place foarte mult sa scriu si sper ca o sa scriu scenarii pt. filme si texte pt. muzica
mt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2006, 14:18   #31
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
Johnny Depp este un baiat care a jucat si joaca f. bine. Rolurile sunt foarte diversificate si foarte bine jucate toate, desi incet, incet intra intr-un pattern artistic. Este indeajuns de tanar pentru a-i ajunge si chiar depasi in reputatie si eleganta actoriceasca pe de niro sau pacino. Bruce Willis a ales tarziu sa bea, dar ramene chiar si pentru asta unul din preferatii mei. Mickey Rourke a inceput de tanar sa bea si pentru asta este idolul meu.
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2006, 14:19   #32
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
am uitat si de errol flynn - maestrul neintrecut in ale actoriei si beuturii
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2006, 14:57   #33
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
Poate arata Johnny Deep bine dar are si talent. A jucat bine in filme ca Piratii din Caraibe, Finding Neverland, Donnie Brasco. Nici Denzel Washington nu joaca prost...ce sa mai zic de robert de niro si al pacino care is cei mai buni actori in viata dupa parerea mea. Astept sa se afirme si altii si sa le ia locul.
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2006, 22:12   #34
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Pai ce sa zic shi yo.....Tom Hanks,Al Pacino , Brad Pitt , Russell Crowe , Anthony Hopkins , Liam Neesin , mai sunt shi altzii care ash crede ca is buni dar nam vazut decat un film cu ei sau doua...Tom Cruise , Johnny Deep , Edward Norton , Nicolas Cage , Robert de Niro shi multzi altzii
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2006, 20:25   #35
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Christian Bale. Apoi ar mai fi Ralph Fiennes, Edward Norton, Jonathan Rhys Meyers (cel putin in "Elvis"), iar din generatia veche, Marlon Brando, Paul Newman, Clark Gable.
Pitt, Farrell, Cruise si altii d gen sunt doar apa d ploaie. n-ar primi nici un rol dak n-ar arata asa cum arata. Farrell e cam d p alta planeta :alien: in "Alexander', cel putin...
Heath Ledger mi-a placut in"Brokeback Mountain", astept sa vad "Casanova" ca sa ma lamuresc daca interpretarea lui Ennis del Mar e doar o intamplare, sau chiar le are cu actoria tipul.
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2006, 18:30   #36
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
pat morita... un mosh care stie (stia...r.i.p) sa jhoace
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2006, 20:21   #37
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by lestatika_29:
Heath Ledger mi-a placut in"Brokeback Mountain", astept sa vad "Casanova" ca sa ma lamuresc daca interpretarea lui Ennis del Mar e doar o intamplare, sau chiar le are cu actoria tipul.

te asigur k le are - but then again, poate 'casanova' nu e the best way to find out this! try 'grimm bros' instead.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2006, 17:21   #38
SPINNING
Novice
 
SPINNING
 
Join Date: Feb 2006
Location: Matrix
Posts: 10
Ar fi Tom hanks...pentru tot, Edward Norton, Al Pacino, Hopkins, Sean Penn
SPINNING is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2006, 10:17   #39
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by lestatika_29:
Heath Ledger mi-a placut in"Brokeback Mountain", astept sa vad "Casanova" ca sa ma lamuresc daca interpretarea lui Ennis del Mar e doar o intamplare, sau chiar le are cu actoria tipul.

te asigur k le are - but then again, poate 'casanova' nu e the best way to find out this! try 'grimm bros' instead.

un actor bun "rezolva" un film oricat de prost ar fi (filmul). la asta ma refeream.
si da , m-am convins k le are. thanks to "The Patriot" si "Monsters' ball" 8)

alt frumusel kre-mi place si cum joaca e Gael Garcia Bernal. in orice, de la "Diarios de motocicleta", la "Amores Perros", la "Y tu mama tambien" si "Mala Educacion". abia astept sa vad "Babel"... even if i abso-f*cking-lutely hate B(r)ad Pitt
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2006, 11:19   #40
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
lestatika_29:un actor bun "rezolva" un film oricat de prost ar fi (filmul). la asta ma refeream.
si da , m-am convins k le are. thanks to "The Patriot" si "Monsters' ball" 8)

Patriot un film prost :? Oricum in acest film Leadger e doar la inceput , actorii cu adevarati buni din acest film excelent spun yo sunt desigur Mel Gibson ,apoi, Jasoon Isaac , Tom Wilkinson shi Chris Cooper.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells