Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jun 2003, 10:15   #1
baubaul
Junior
 
baubaul
 
Join Date: Mar 2003
Posts: 31
Baietii care chiar stiu sa joace!

Probabil o sa semene putin cu topicul ioannei ,dar vreu sa va intreb care dintre asa zisele sex-simboluri va conving ca au reale calitati de actori!

Dupa mine pe primul loc ar fii Brad Pitt -prin diversitatea de roluri pe care le-a jucat,dupa Matt Damon-e promitator si putin Jhonny Depp
__________________
Every man fights his own war
baubaul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 17:38   #2
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Barbati aratosi cu talent urias: Paul Newman, Cary Grant. Astia sunt adevaratele sex-simboluri, nu niste putoi ca Pitt, Affleck sau Damon.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 20:15   #3
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
gigantzi

Bine lovit Bogie, subscriu. Si Peck, Dumnezeu sa-l ierte.
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 11:39   #4
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Parea promitator titlul, dar iar s-a ajuns la "baieti frumosi din filme minunate"! (apropo, a cam disparut autoarea acelui thread. oare unde?) Asa ca, ma las!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 21:40   #5
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
laste pana nu te lasam noi pe tine ca nu prea ai suflu sau daca ai e minoritar...
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2003, 22:15   #6
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Cata insolenta! Ma numeai vierme, Piroane, dar mesajele mele nu se vor in nici un caz nici agasante, nici dure, ca ale tale (poate doar critice). Asa ca, daca suflul meu e monoritar, al tau trebuie sa fie foarte puternic, ca aproape iti iese de sub teasta uscata!



(Eu am iesit din joc (da, Piroane, ma las)! Raman la discutiile mele preferate si vorbesc despre filme, ca de tampenii m-am saturat pana peste cap!)
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2003, 08:33   #7
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
MinRep
CEL CARE TE ENERVEAZA TE INVINGE!!!
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2003, 10:55   #8
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
ramai minrepule ca asa sunt eu mai prost educat dar nu te exprimi rau atunci cand nu batzi campii te rog iartama nu pune la suflet si stai dracu cu fruntea sus ce esti bleg asa zici ca esti ardelean...
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2003, 20:22   #9
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Am zis ca ma las si ar trebui sa scriu pe privat, da' aveam cam la mult(i) de raspuns.

Uite cum vine treaba. Eu am 360 si ceva de mesaje scrise. Gandindu-ma foarte larg, cel putin 250 din mesajele mele sunt despre filme, nu insulte la adresa colegilor de pe forum (cateoata, e drept, m-am aruncat asupra unora, dar doar ca sa-mi continui argumentatie). Acum, Piroane, din cele aproape 100 de mesaje ale tale, cate crezi ca au fost efectiv referitoare la FILME, si nu replici dure si certe cu altii. Pentru eu in asta cred ca consta valoarea: in cat esti de capabil sa te mentii la subiect, fara sa deviezi fara motive substantiale (cum ai facut tu, schimband irectia discutiei de la acest thread printr-o fraza cel putin dubioasa din punct de vedere ortografic care se vroia un mic atac la adresa mea). Si nu cred ca sunt atat de incoerent cand nu bat campii. Iar tu, mai pune virgule in fraza ca de-abia inteleg de zici/scrii/gandesti.



PST: Da, sunt ardelean si de ce crezi tu, ma doare in cot (valabil si pentru blitz43).
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2003, 08:45   #10
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
bah fratiore, chestia aia era de incurajare, sa nu "iesi din joc"...
daca tu o interpretezi altfel, se pare ca esti cam complexat
ozzy buna!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2003, 10:38   #11
baubaul
Junior
 
baubaul
 
Join Date: Mar 2003
Posts: 31
He he he...se pare ca totusi merge numele la topic aici!Vad ca baietii frumosi joaca un rol incrancenat de toata frumusetea !
__________________
Every man fights his own war
baubaul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2003, 13:15   #12
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
daca tu esti guru eu sun buru/ fii mai destins nu te acidula asa de tare ca nue decat un forum cu vorbe poate mai ascutite dar fara intentii adevarate de jignire/si ce daca esti ardelean ca nu team facut ungur?
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2003, 21:33   #13
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
pt. minrep:'vanity, definetely my favourite sin!' ce-i cu fraza aia, 360 de mesaje? nu vezi ca le-ai scris ca disperatul in cateva luni? sunt altii pe site-ul asta, ca mine, care scriu de peste 2 ani de zile.
sincer, dac-ati fi langa mine v-as transa pe-amandoi. daca aici s-a deschis un subiect 'baieti care stiu sa joace', dispareti mai oameni buni, daca n-aveti altceva mai bun de facut, decat sa dati contre unul la altul.

si brad pitt stie sa joace, colin farrell la fel. au dovedit-o amandoi.
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2003, 23:21   #14
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Asta e un forum despre filme, nu sustinere de teza de doctorat la UNATC unde madam bostan elaboreaza o lucrare despre regizoarea zizi bostan. Forumul nu e templul filmului. Lumea vine, spune ce-i trece prin cap, paralel sau perpendicular cu subiectul, si pleaca. Atelierul de scenaristica, la care aveau acces numai profesionishti ai artei filmului si unde se discuta "serios", s-a fasait incet, dar sigur. Macar aici la voi discutzia e mai vioaie, desi uneori o mai ia pe langa.


P.S. Minrep, stai linishtit ca shi tie itzi mai scapa virgule.

---------------------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2003, 11:26   #15
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
Originally Posted by bill_the_butcher:
... v-as transa pe-amandoi...

Cred ca avem un actor langa noi: bill_the_butcher stie sa joace si cred ca s-ar descurca de minune intr-un horror pe baza de criminal in serie dotata cu satar sau cu machete taioase.
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2003, 01:23   #16
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
habar n-ai cat inseamna asta pt. mine. stick to the board you shitheaded meatsack.:)))))))))
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2003, 19:06   #17
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
(okay, sa zicem ca acropole nu era in renovare...)


OFF_THIS_FUCKING_TOPIC: Cateodata, draga crydead, imi mai scapa litere si paranteze, dar niciodata virgule, decat daca am intentia! La LP al nostru, - care urla, dar nu insulta (?) - virgulele nu exista, cuvintele sunt bagate unu-ntr-altul, cratimele sunt inlocuite de slash-uri (stiu eu de ce!), dar nu pentru ca nu ar sti sa scrie, ci pentru ca preferaun stil barbar si agasant. Cat despre faza cu ungurii, draga LP, te anunt ca exista (!!!) si ardeleni fara prejudecati (unguri sunt diavolul, moarte bozgorilor, anexati Debrecen-ul, singurul lucru naspa in Ungaria e ca sunt prea multi bozgori etc.), la fel cum exista sudisti cu (ardelenii sunt tot timpul in conflict cu ungurii si toti se urasc intre ei - de fapt, pe maghiari ii cam doare in cur de noi - , in Cluj totul, daca nu e mov, roz, portocaliu, negru sau alb, e rosu, galben si albastru, dar niciodata verde!)




INSIDE_THIS_FUCKING_TOPIC: Nu am auzit de Travolta la discutiile astea. Acum e el cam GRAS si NASHPA, dar pana la "Pulp Fiction" juca bine si arata bine.

Ce parere aveti de afirmatia lui Scorsese ca, in timpul filmarilor la "Gangs of NY", Leo i-a amintit de tanarul DeNiro. Are DiCaprio talent chiar cu caru', dar afirmatia mi se pare exagerata!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2003, 01:26   #18
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Ca sa revenim la subiect...
nu-i stiu pe toti actorii care sunt considerati sex-simboluri. Daca n-ar fi restrictia cu chestia asta, desigur i-as pune pe cei pe care i-am pus la topicul "actori (chiar) interesanti". Dar o sa-mi spun o parere totusi:
Brad Pitt, Johnny Depp, John Travolta, iar dintre "grei" Richard Chamberlain si Paul Newman.
Cu Matt Damon nici eu nu prea as fi de acord. Dar despre Pitt, cred ca e cam deplasata afirmatia cu "putoi". Ce naiba, are 40 de ani, e actor in toata firea. Mi-e indiferent cum arata, putea sa arate ca Omul Elefant , dar cu actoria trebuie sa recunosc ca le are.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jul 2003, 17:05   #19
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
..din punctul meu de vedere...Edward Norton...sau Nicholas Cage...lista mai poate continua...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2003, 01:50   #20
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am avut o revelatie zilele trecute si mi-am dat seama cat de bine joaca Benicio del Torro...l-am vazut in The Hunted care este un film foarte prost si totusi el a jucat super bine! si m-a mai impresionat si rolul din The Pledge unde nu cred ca a jucat mai mult de 5 minute...si totusi a fost atat de convingator...bine, nu mai vorbesc de rolurile din Snatch si Traffic!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells