Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Apr 2005, 20:42   #81
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Exista vreun regizor roman la Hollywood?
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2005, 21:15   #82
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Denis_stelistu:
Exista vreun regizor roman la Hollywood?
Da, e chiar unu' vesnic ascuns care o arde prin atelier si se da mare ca face filme peste Ocean. De acolo, cu o superioritate demne de cauze mai bune, isi permite sa-si bata joc de unii mai mici, cum ar fi forumistii de rand. Pe aceasta cale ii transmit inca o data moderatorului Atelierului de scenaristica urarile de bine si multa, multa "sanatate" !!!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2005, 05:56   #83
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by vladvaidianu:
Locatie: hollywood , florida
Site Web:
Ocupatia: una alta
Interese: film
(în profile)

hollywood , florida ... :?
hollywood , florida ... :shock:
hollywood , florida ...
hollywood , florida ...
hollywood , florida ... :o
............................... :huh:

credeam ca forumu' asta e despre regizori romani. m-am inselat. e despre cum sa ne frigem in bulane. sunt cam dezamagit si raspund o singura data altor probleme decat filmul romanesc ...
www.mapquest.com zip: 33020-iti arata exact unde este un hollywood
www.hollywoodfl.org -primaria si poate ai noroc sa vezi si ceva poze

voiam sa aflu care sunt criteriile dupa care s-a intocmit topul regizorilor romani...eram curios cum a ajuns nae caranfil atat de sus. daca era topul scenaristilor nu aveam nimic de obiectat. dar asa ma intreb de ce nu e printre cei mai buni cristi puiu , catalin mitulescu. pt ca au facut putine filme? dar au fost apreciati de critica internationala cat toti ceilalti la un loc. in plus ciulei a regizat doar 4 filme( cristi puiu 3). adevarat ca un premiu pt regie la cannes spune tot dar....de ce doar doi regizori foarte buni sau de ce nu? nici un regizor foarte bun...
sa fi fost criteriul filmelor? atunci poate era mai relevant un clasament al filmelor...
de unde problema cu scenaristul? simplu . daca sergiu nicolaescu regiza american beauty facea unul dintre cele mai bune filme romanesti, iar daca ciulei regiza pistruiatul nu cred ca reusea cu mult mai mult decat mos sergiu. exact acelasi lucru i se intampla si lui pintilie. a ales scenarii pt ca era indragostit de metafora romaniei gunoi si rezultatele sunt clare. prea tarziu este rusinos de prost sa se numeasca un film de pintilie. tipul de scenariu pe care il alege regizorul spune foarte mult despre cat este de responsabil si valoros ca artist acesta...
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2005, 06:45   #84
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Frumoase poze! Mai ales ArtParku' äla m-a dat gata! Da' släbiciunea mea rämâne tot Moscova - aia din Far West, nu aia din Near East, Doamne fereste, vorba marxistului! (Herbert, nu te bäga! Doar stii cä Moskva îmi place doar când "...nu crede-n lacrimi"!)
Eeee, si-acuma hai sä ne frigem si-n bulane nitelus...
(Apropo, Vlade tatä, nu te ofusca, eu sunt un sugubät si-un stiurlubatic - singuru' pe care-l mai prinzi treaz pe-aici la ora asta. Bucurä-te cä nu ti-a iesit în întâmpinare altcineva - nu spui tzine! pelsoane însemnate - atunci sä vezi fripturici!
Päi, s-o luäm metodic...
Originally Posted by vladvaidianu:
voiam sa aflu care sunt criteriile dupa care s-a intogmit topul regizorilor romani...
Topul nici nu s-a intogmit singur, nici de märirile forumului sau de vreun poll general n-a fost intogmit. L-am întogmit personal, dupä umilele mele päreri. Pe urmä, oamenii si-au mai dat cu presupusu', n-a rämas clasamentul meu Sfântä Scripturä.
Originally Posted by vladvaidianu:
eram curios cum a ajuns nae caranfil atat de sus. daca era topul scenaristilor nu aveam nimic de obiectat.
A ajuns cu mult talent, dupä pärerea mea. Pe care, la regie, as zice cä-l are la fel de mult ca la scris scenarii.
Originally Posted by vladvaidianu:
dar asa ma intreb de ce nu e printre cei mai buni cristi puiu , catalin mitulescu. pt ca au facut putine filme?
Nu, pentru cä nu le-am väzut filmele. De-asta sunt în categoria "zero", adicä "nu mä pronunt". Nu-i pot judeca din auzite.
Originally Posted by vladvaidianu:
dar au fost apreciati de critica internationala cat toti ceilalti la un loc
Bravo lor. Cred si sper cä au meritat. Când am sä le väd filmele, îmi voi forma si eu o opinie.
Originally Posted by vladvaidianu:
plus ciulei a regizat doar 4 filme ( cristi puiu 3).
Asa, si?
Originally Posted by vladvaidianu:
adevarat ca un premiu pt regie la cannes spune tot dar....
Ba NU-I adevärat. Drept e cä-n cazul lui s-a potrivit, dar NICI UN PREMIU nu spune tot - nici la Cannes, nici la Karlovy Vary, nici Oscar-ul, nici chiar Nobel-ul pentru Pace.
Originally Posted by vladvaidianu:
de ce doar doi regizori foarte buni sau de ce nu? nici un regizor foarte bun...
Fiindcä asa am considerat eu. Emanuel, Ambra Blu, A.L.S., MinRep, Nume, Keyzer Soze (si n-am sä însir acum toate mintile functionale din forum, da-s mult mai multe decât bietele mele douä emisfere cerebrale) pot sä considere cä-s trei regisori foarte buni, sau cinci, sau zero. Ce puii mei?
Originally Posted by vladvaidianu:
sa fi fost criteriul filmelor?
Da' ce criteriu sä fi fost, al numärului de la pantofi? Dupä ce apreciezi grädinaru', nu dupä calitatea crastavetilor pe care-i scoate?
Originally Posted by vladvaidianu:
atunci poate era mai relevant un clasament al filmelor...
Nici o problemä, se poate face si äla.
Originally Posted by vladvaidianu:
daca sergiu nicolaescu regiza american beauty facea unul dintre cele mai bune filme romanesti
Ooops... :oops: Stai cä-ncepe sä devinä frumos!!!
Originally Posted by vladvaidianu:
iar daca ciulei regiza pistruiatul nu cred ca reusea cu mult mai mult decat mos sergiu.
DIN CE IN CE MAI FRUMOS! :lol: :lol: :lol: Apropo, "Pistruiatul" l-a regisat Mos Frantz (Munteanu), nu Mos Serge. Da' n-are nimic. DACA CIULEI REGISA "PISTRUIATUL", Osama era acum papä - numit din oficiu, färä nici un vot al cardinalilor!
Originally Posted by vladvaidianu:
exact acelasi lucru i se intampla si lui pintilie. a ales scenarii pt ca era indragostit de metafora romaniei gunoi si rezultatele sunt clare. prea tarziu este rusinos de prost sa se numeasca un film de pintilie.
Mda, ce-i drept...
Originally Posted by vladvaidianu:
tipul de scenariu pe care il alege regizorul spune foarte mult despre cat este de responsabil si valoros ca artist acesta...
Vai, de-ar fi atât de simplu! Vai, de-ar putea orice regisor sä-si aleagä singur scenariile (ca Pintilie)! Vai, ce-as mai trânti un "Maestrul si Margareta"! Vaidimini sidimini!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2005, 08:03   #85
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by vladvaidianu:
eram curios cum a ajuns nae caranfil atat de sus.

in plus ciulei a regizat doar 4 filme( cristi puiu 3).

daca sergiu nicolaescu regiza american beauty facea unul dintre cele mai bune filme romanesti, iar daca ciulei regiza pistruiatul nu cred ca reusea cu mult mai mult decat mos sergiu. exact acelasi lucru i se intampla si lui pintilie. a ales scenarii pt ca era indragostit de metafora romaniei gunoi si rezultatele sunt clare. prea tarziu este rusinos de prost sa se numeasca un film de pintilie....

Caranfil e jos, foarte jos.

La Ciulei, putin da bun.

Asa, amice, esti "frustrato-nostalgic". Mai citeste forumul asta inainte de a emite aberatii mirositoare a litera de lege.
Noapte buna !

p.s.
Astia care scriu din America, au o mare problema (nu spui care).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2005, 08:07   #86
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hopaaa, uite si persoana însemnatä de care spuneam!
Ei, Vlädutule fata tatii, acu' sä te väd cum mai dregi coada la ibric!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 06:11   #87
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
Originally Posted by vladvaidianu:
sa fi fost criteriul filmelor?
Originally Posted by Pitbull:
Da' ce criteriu sä fi fost, al numärului de la pantofi? Dupä ce apreciezi grädinaru', nu dupä calitatea crastavetilor pe care-i scoate?



chiar? si ce se intamla daca semintele sunt stricate? a cui e vina? zic eu : o parte a gradinarului pt ca ar fi trebuit sa isi dea seama...
oare cam ce premii au luat filmele nu conteaza? cam ce public au avut? cam ce mai zic unii care se pricep si se cheama critici ? oare ce cred colegii regizorilor? in romania, din cate stiu cam asa se invata pe la academiile de film, daca un film nu prea iese toata lumea zice ca regizorul e de vina. de ce? pt ca asa e o vorba prin franta care zica ca autorul filmului e regizorul. saracul de el , face si el multe la un film dar cand i se pune sub nas un scenariu ca : noro, razboi in bucatarie, faimosul paparazzo, terminus paradis, prea tarziu , isi cam limiteaza posibilitatile. poate spune da sau nu sau da dar...si sa icerce sa mai modifice cate ceva daca macar conceptul merita atentie.
ce au in comun titlurile de mai sus? toate sunt scenarii proaste pt ca toate sunt scrise de rasvan popescu. cred ca a avut bune intentii si probabil a muncit foarte mult dar anumiti geologi nu pot fi scenaristi sau presedinti sau fotbalisti...
cat de bune sunt filmele facute dupa aceste scenarii? ale lui pintilie sunt cele mai bune pt ca a spus : da dar...si a devenit co-autor
si tot asa spun din nou ca nae caranfil scrie mult mai bine decat regizeaza. de fapt poate cel mai bun film al lui: e pericoloso sporgersi , e mai mult regizat de operator. ceea ce chiar e interesant la filmu asta e povestea, ideea si forma in care o spune. filantropica aduce o idee noua, personaje noi, unele chiar foarte interesante dar asta se produce in faza scenariului . regia e doar banala. si scenariul are o hiba dar sa trecem mai departe ca nici jim jarmusch nu scrie perfect.
deci ce putea face margineanu sa nu se compromita cu faimosul paparazzo?
cred eu ca ar fi trebuit sa refuze scenariul pt ca acolo e marea problema a filmului.
iar pintilie si mai mult ar fi putut sa refuze scenariile de la prea tarziu si terminus paradis. astea doua si balanta sunt acelasi film . se schimba doar meseriile si actorii principali. nu trebuia sa vedem de trei ori aceiasi imagine a romaniei. era interesant sa vedem una noua...

nume fi atent!
cine sunt eu ca sa spun ca prea tarziu e un film prost?

SPECTATORUL INGROZIT (randul 13, locul 13)
prea tarziu si terminus paradis sunt un lung sir de alternante . dialoguri monotone si urlete isterice. cauzalitatea evenimentelor si psihologia personajelor e o problema secundara. rasvan popescu e preocupat sa ne serveasca cate o metafora la 3 minute. efectul e evident. nimic nu e dramatic in filmele astea. ori le vezi ori nu le vezi tot acolo esti.

tipul de scenariu pe care il alege regizorul spune foarte mult despre cat este de responsabil si valoros ca artist acesta...
Originally Posted by Pitbull:
Vai, de-ar fi atât de simplu! Vai, de-ar putea orice regisor sä-si aleagä singur scenariile (ca Pintilie)! Vai, ce-as mai trânti un "Maestrul si Margareta"! Vaidimini sidimini!

nu iti ascti coltii prea tare! e mai simplu decat ti se pare. nimeni nu ii tine pistolul la cap unui regizor pana accepta un anumit scenariu. nu ii place- il refuza (asta e o alegere )si daca se simte in stare incearca sa scrie el altul mai bun. o alta problema a regizorilor romani si a cinematografiei romanesti in general e ca regizorii nu prea stiu sa scrie si deci nu prea stiu cum sa lucreze nici macar materialul altora. ce au in comun fellini, stone, bergman si kurosawa? multe. dar toti sunt in primul rand foarte buni scenaristi.
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 06:39   #88
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mä copchile, mä copchile...
Ai väz't tu multe filme, ai cetit tu oarece, da' pân' s-atingi adeväru' absolut, cale lungä sä ne-ajungä! No, nu-i bai, cä nici noi încä nu ne-apropiem, da' tu esti hääät departe, fata tatii, departe räu! Nu mä mai ostenesc sä-ti räspunz pe puncte, cä väd cä to' n-ai priceput n'ica. Ii tot dai cu vorbe frumoase si teze si mai frumoase, care au tot atâta tangentä cu realitatea câte bombardele de distrujere-n masä or gäsit americanii-n Irak. Nu zic c-asa se vede Europa din America, sä nu mä facä stiu io cine c-am ceva cu Bush, da' zic c-asa se vede pânä dincolo de ecran, din rându' trispce, locu' trispce, cum te prezentasi. Astea-s voroave, puicä, apä de ploae (nu Maria). Alta-i realitatea!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 08:02   #89
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by vladvaidianu:

iar pintilie si mai mult ar fi putut sa refuze scenariile de la prea tarziu si terminus paradis. astea doua si balanta sunt acelasi film . se schimba doar meseriile si actorii principali. nu trebuia sa vedem de trei ori aceiasi imagine a romaniei. era interesant sa vedem una noua...

Cand eram mic aveam un caine pe nume Vlad.
Iar la cinema spectatorul de pe nr. 13 isi lua seminte in cap.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 13:46   #90
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
Originally Posted by Pitbull:
Mä copchile, mä copchile...
Ai väz't tu multe filme, ai cetit tu oarece, da' pân' s-atingi adeväru' absolut, cale lungä sä ne-ajungä! No, nu-i bai, cä nici noi încä nu ne-apropiem, da' tu esti hääät departe, fata tatii, departe räu! Nu mä mai ostenesc sä-ti räspunz pe puncte, cä väd cä to' n-ai priceput n'ica. Ii tot dai cu vorbe frumoase si teze si mai frumoase, care au tot atâta tangentä cu realitatea câte bombardele de distrujere-n masä or gäsit americanii-n Irak. Nu zic c-asa se vede Europa din America, sä nu mä facä stiu io cine c-am ceva cu Bush, da' zic c-asa se vede pânä dincolo de ecran, din rându' trispce, locu' trispce, cum te prezentasi. Astea-s voroave, puicä, apä de ploae (nu Maria). Alta-i realitatea!

ca nu te ostenesti sa imi raspunzi mie pe puncte nu ma deranjaza. dar poate ar fi bine sa te ostenesti sa afli ca diferenta dintre scenarist si regizor e alta decat cea dintre bombardele si castraveti...sau poate vezi un film de cristi puiu...cica merge a doua oara la cannes si intre timp a fost si pe la berlin.
parca eram pe un forum? ma insel? daca eram intr-o carte ma incordam mai tare in argumente si chiar pretindeam ca am dreptate dar aici cred ca se subintelege ca ne dam si noi cu parerea dupa puteri. ne frigem in bulane ca asa e mai dikstractiv.
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 13:48   #91
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
Originally Posted by nume:
Originally Posted by vladvaidianu:

iar pintilie si mai mult ar fi putut sa refuze scenariile de la prea tarziu si terminus paradis. astea doua si balanta sunt acelasi film . se schimba doar meseriile si actorii principali. nu trebuia sa vedem de trei ori aceiasi imagine a romaniei. era interesant sa vedem una noua...

Cand eram mic aveam un caine pe nume Vlad.
Iar la cinema spectatorul de pe nr. 13 isi lua seminte in cap.

despre filme ai ceva de spus?
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2005, 16:49   #92
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by vladvaidianu:
despre filme ai ceva de spus?
Vezi pe topicul asta pe paginile din urma, are vreo 4 sau 5....
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2005, 03:04   #93
vladvaidianu
Senior
 
vladvaidianu
 
Join Date: Apr 2005
Location: chicago
Posts: 132
Originally Posted by nume:
Originally Posted by vladvaidianu:
despre filme ai ceva de spus?
Vezi pe topicul asta pe paginile din urma, are vreo 4 sau 5....

poti sa te bucuri. esti primul caruia i-am citit mesajele din acest topic. atunci mi-am dat seama ca tot ce sti despre scenariu se reduce la introducerea cartii lui carabat(prima). si am mai obsevat ce argumente fatale ai. de obicei al doilea raspuns e o jignire . apoi tot ceea ce spui e o lista de filme in care descopar cu stupefactie ca serban marinescu e regizor bun. si pt ce? cel mai iubit dintre pamanteni. filmul ala arata ca un teatru tv. scenariul este inexistent. e doar un ecou al cartii. de fapt asta e singurul lucru care conteaza la film. actorii sunt de capul lor si singurul motiv pt care unii joaca bine e ca anumiti actori mari chiar au fost extrem de atrasi de carte si de ideea filmului (stefan banica). peste toate astea tu treci si spui ca serban marinescu e un regizor bun pt ca a facut un film cu fonduri private. daca spui ca iti place filmul te cred pe cuvant . si mie imi place. dar doar din cauza cartii si a lui stefan banica.
mai departe descopar ca dai si note. pt unele ai si argumente care de fapt nu au legatura cu filmul. in cel mai rau caz cu gusturile tale personale. la modul asta pot spune si eu ca nu imi place terminus paradis pt ca teava tancului e prea scurta

daca crezi ca te poti abtine de la sarcasm inutil iti propun un subiect:

pintilie

o singura idee ca sa nu ne pierdem in amanunte.
pintilie eu un mare regizor roman si sunt de acord ca poate sta langa ciulei si iliu. ( as mai pune aici un nume. cristi puiu-" putin da bun"). duminica la ora sase, balanta, de ce trag clopotele mitica si mai ales reconstituirea sunt filme pt care nu mi-ar fi rusine sa le recomand unor prieteni de pe aici. dupa balanta pintilie devine usor senil , usor isteric si total obsedat. accepta doua scenarii de rasvan popescu si face doua filme slabe( in ansamblu si nu in mod special slab regizate dar foarte prost scrise). bineinteles ca lumea zice ca pintilie e pintilie si cum ar putea pintilie sa faca filme mai slabe decat a facut pintilie. se poate. e un fapt nu o parere. lucrul care ma revolta cel mai tare e ca pintile e mai pintile decat rasvan popescu si ar fi trebuit sa faca altceva decat filmele astea doua. sunt curios in ce circumstante a batut palma cu popescu. in periaoda care a urmat a mai facut cateva filme care nu stralucesc prea tare in cinematografia post cenzura. totul a culminat cu scandalul penibil pt scenariul filmului niki ardelean. dupa toate astea ma intreb: merita oare pintilie idolatrizarea de care se bucura si in baza careia i se ia de excelent orice film numai pt ca semneaza regia? din respect pt cinematografia romaneasca, pt public si din autorespect spun clar NU. cu atat mai grav e faptul ca filmele de mai sus sunt slabe cu cat ele au fost finantate si cu bani publici si regizate de pintile. vina lui e ca a acceptat scenarii atat de slabe.
observi de cate ori folosesc numele lui pintilie? sper sa te prinzi ce vreau sa zic. ca sa fiu sigur iti spun acum. pt ca asta e argumentul ultim cu care multi sustin ca prea tarziu si terminus paradis sunt grozave. poate ar fi bine sa mai caste ochii si la ce se intampla prin filme si macar cat timp sunt in sala de cinema sa mai uite ca ii invata profesorii la clasa...
vladvaidianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2005, 18:27   #94
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by vladvaidianu:
poti sa te bucuri. esti primul caruia i-am citit mesajele din acest topic. ...
Sunt onorat. :shock: Ce chestie ! Argumentele le-am dat la timpul lor. Discutia asta ma plictiseste.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2005, 01:06   #95
Banditul
Novice
 
Banditul
 
Join Date: Feb 2004
Location: Bucuresti
Posts: 11
Acum, dupa ce a luat premiu la Cannes, pe ce loc il puneti pe Cristi Puiu?
Banditul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2005, 01:07   #96
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Acum, dupä ce-a luat premiu la Cannes, încä nu-l pun pe nici un loc.
Curând, dupä ce-i voi vedea filmele, îl voi pune pe un loc care sper sä fie printre primele.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2005, 08:27   #97
Rumpelstintzkin
Junior
 
Rumpelstintzkin
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 59
Uite ca Filmul lui C. Puiu a castigat Marele premiu al juriului din Copenhaga iar Ioan Fiscuteanu a luat premiul pt. cel mai bun actor. In sfarsit cinematografia e la noi incepe sa faca incet dar sigur pasi...
Rumpelstintzkin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2005, 23:56   #98
fitzcarraldo
Junior
 
fitzcarraldo
 
Join Date: Aug 2005
Location: Amazon
Posts: 55
Originally Posted by Rumpelstintzkin:
In sfarsit cinematografia e la noi incepe sa faca incet dar sigur pasi...
Sigur ca da. Stii proverbul cu biciul, rahatul si trosnitura ?
__________________
7 zile ma gandesc la 6 dusmani, am 5 datori cu de 4 ori atatia bani ....
fitzcarraldo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2005, 08:16   #99
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ei, mai e putin si "Moartea domnului Läzärescu" iese pe ecrane, ala cä ne vom face o impresie si noi, ästia care încä nu l-am väzut prin festivaluri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2005, 10:42   #100
Rumpelstintzkin
Junior
 
Rumpelstintzkin
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 59
Da o sa vedem ce are filmul de a castigat; ceva tot trebuie sa aiba daca a fost premiat.
Dupa cate am inteles inca nu a aparut in cinamatografe fiindca se considera ca vara nu e o perioada tocmai propice pt. difuzare asta din cauza lumii "lipsa" plecate in concedii asa ca s-a hotarat difuzarea lui in toamna.
Rumpelstintzkin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells