Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > FotoMagia

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Sep 2009, 16:16   #141
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Te cred si sora mea zicea la fel .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2009, 10:22   #142
Jacob
Novice
 
Jacob
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 5

ghiocel mai special






Nufar Solitar

Last edited by Jacob : 17 Nov 2009 at 10:26.
Jacob is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2010, 10:06   #143
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Pentru că ar fi bine să nu uităm de topicul acesta şi pentru că îi stă bine cu fotografii, l-am mutat în threadul cu pricina.

Milano:



__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2010, 01:09   #144
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Stephansdom

Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2010, 00:17   #145
valskript
Junior
 
valskript
 
Join Date: Sep 2005
Location: around
Posts: 41
Hmmm...


Și o alternativă la Turnul Dunării:

valskript is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2010, 22:44   #146
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Eu recomand tuturor celor ce vor să-și ia o vacanță vara asta să aleagă Turcia.
De ce? Simplu,pentru că:
1.Prețurile mici(uneori chiar foarte mici).Prețurile la un hotel de 4+ costă cît prețul la un hotel de 4 stele de la noi.
2.Calitatea foarte bună a serviciilor - nimic de reproșat.
3.Faptul că pe timpul vacanței o să te simți un rege și o să uiți de problemele cotidiene.Turcii,spre deosebire de români sau de greci,pun pe primul plan clientul,căruia se stăruie să-i satisfacă toate mofturile.
4.Avantajul limbii - turcii sunt cosmopoliți -vorbesc engleza,germana,rusa,greaca si cotiva chiar franceza sau romana.Deci,puteti să vă înțelegeți ușor.
5.Faptul că totul acolo ce ține de turism este integrat într-un circuit complex,bine planificatși rațional aplicat.
Am fost de 5 ori la mare în Turcia și nu am regretat nici un cent ce l-am cheltuit.
PS:Tot ce am spus se referă la regiunea turistică Antalya(Antalya,Alanya,Belek,Lara ș i alte stațiuni).Nu răspund cu capul că în alte părți din Turcia ar fi la fel.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2010, 00:29   #147
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Dragomara:
Ai fost de 5 ori în Turcia şi te-ai întors/ REîntors fără sabia lui Ştefan cel Mare?!
Piei din faţa ochilor mei!
Am fost in Antalya,nu in Istanbul!!!
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 15:52   #148
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Turcia merita vazuta, fara dubii, dar in materie de vacante marine Grecia ii da clasa fara discutie, din toate punctele de vedere. Pun pariu pe ce vreti voi ca este peste Turcia chiar si pe praful asta care-i la ei acum de-a innebunit toata Europa!

PS
Ridicati-i suspendarea lui RM, sa-mi poata raspunda!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 20:14   #149
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Turcia si Grecia sunt niste tari unde nu m-as duce nici sa ma plateasca ei sa le vizitez!
Doar pentru un hotel de cinci stele unde stai, mananci si bei ca porcu' o saptamana, nu merita!
Judex, pozele catedralei Sfantul Stefan din Viena sunt superbe! Cred ca am si eu vreo 50!
si alte vreo 3000 din toata Europa civilizata! Daca vrei, ti le trimit sa le vezi!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 22:11   #150
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Grecia este o tara minunata, cu oameni minunati. Nu merg la hoteluri de 5 stele si all inclusive ca toti ghertoii.
Daca ai poze, de-asta exista noua sectiune FotoMagia.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 23:05   #151
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
daca nu te duci la all inclusive,cum te duci? ca ziaristii rapiti in Irak,adica la neamuri? Toata lumea se duce asa, de ce ai face tu altfel? ofertele agentiilor de turism sunt care mai de care mai apetisante si pana la urma n-ar fi asa de rau sa stai o saptamana cu iubita intr-un hotel confortabil cu toate cele asigurate!
depinde ce cauti, ce vrei de la vacanta...
Mie imi place Elvetia la nebunie! dar, nu toata! doar partea unde se vorbeste germana...Berna,Loussane,Montreux,Interlaken,St.Mo ritz ,St.Gallen...parca nici nu sunt de pe lumea asta! Contrastul cu Romania este izbitor!mai ales cand ajungi la Arad, la intoarcere...de fiecare data am avut un gust amar...si-am ramas cu el pana la urmatoarea plecare...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 23:16   #152
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Sunt quasibackpacker.
Exista si exceptii, dar atunci nu e chiar vacanta.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 23:31   #153
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
n-am stiut ce zace-n tine! credeam ca esti un tip pretentios! te felicit pentru spiritul de aventura!s-ar putea sa ai vreodata surpriza sa ramai intepenit...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 23:31   #154
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Judex:
Turcia merita vazuta, fara dubii, dar in materie de vacante marine Grecia ii da clasa fara discutie, din toate punctele de vedere. Pun pariu pe ce vreti voi ca este peste Turcia chiar si pe praful asta care-i la ei acum de-a innebunit toata Europa!

PS
Ridicati-i suspendarea lui RM, sa-mi poata raspunda!
Te grșești profund,Judex în aceaastă privință:
1.Am fost de 2 ori în Grecia(Creta și Larissa) și mi-a fost de ajuns....Nu mă mai întorc acolo never....Mai bine mă duc pe litoralul românesc...Între 2 țepari,aleg țeparul românesc,măcar să rămînă banii în țară.
2.Turcia acum dă clasă nu numai României,Greciei sau Bulgariei ci și Italiei,Franței sau Spaniei.
Uită-te pe situl WTO(World Travel Organization),după cifrele cantitative și calitative ale Turciei.Numai spun că în ziua de azi(anul 2010),toți managerii Europei pleacă în Turcia să învețe cum se face turism.
3.Am participat cu vre-o 8-9 luni în urmă la o conferință despre perspectivele turistice organizată de către Academia Română și Ministerul Turismului....toată lumea a fost atunci de acord că Turcia is nr.1 în materie de vacanțe la mare....Apropo,lucrarea mea era atunci despre dezvolarea turistică a Turciei în perioada 1997-2008.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 23:33   #155
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by rvn:
daca nu te duci la all inclusive,cum te duci? ca ziaristii rapiti in Irak,adica la neamuri? Toata lumea se duce asa, de ce ai face tu altfel? ofertele agentiilor de turism sunt care mai de care mai apetisante si pana la urma n-ar fi asa de rau sa stai o saptamana cu iubita intr-un hotel confortabil cu toate cele asigurate!
depinde ce cauti, ce vrei de la vacanta...
Mie imi place Elvetia la nebunie! dar, nu toata! doar partea unde se vorbeste germana...Berna,Loussane,Montreux,Interlaken,St.Mo ritz ,St.Gallen...parca nici nu sunt de pe lumea asta! Contrastul cu Romania este izbitor!mai ales cand ajungi la Arad, la intoarcere...de fiecare data am avut un gust amar...si-am ramas cu el pana la urmatoarea plecare...
rvn,pentru vacanțe culturale îți recomand St.Petersburg,Pskov(Rusia),Cracovia(Polonia) sau Goteborg(Suedia).

Last edited by RomaniaMare : 30 Apr 2010 at 23:36.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 23:50   #156
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
suedia este in plan pentru vara asta! asa m-ai nimerit! fostele tari din urss nu ma atrag deloc!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 00:47   #157
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by rvn:
suedia este in plan pentru vara asta! asa m-ai nimerit! fostele tari din urss nu ma atrag deloc!
te înțeleg,dar St.Petersburg chiar e ceva !!! Să uităm că a fost 200 de ani capitala imperială a Rusiei!
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 08:41   #158
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
asa este,RomaniaMare! sa stii ca am crescut invatand despre cultura rusa...am studiat 10 ani limba la scoala si implicit multe lucruri despre ea.Ermitajul este renumit si-mi pare rau ca n-am avut ocazia sa-l vizitez,chiar de pe vremea cand singurele calatorii pe care le puteau face romanii erau in U.R.S.S.,ori in Polonia sau R.D.G.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2010, 21:46   #159
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Andra, iti dai seama ca e pentru tine:

http://www.youtube.com/watch?v=K_boI5ChieE

Last edited by Judex : 05 May 2010 at 22:19.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2010, 15:44   #160
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
A fost careva de pe aici prin Cuba? Impresii ceva?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells