Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Mar 2006, 15:21   #241
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Ma bucur ca te-ai calmat .
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2006, 19:55   #242
Majin
Novice
 
Majin
 
Join Date: Mar 2006
Location: Into the shadow of your death . . .
Posts: 8
Send a message via MSN to Majin Send a message via Yahoo to Majin
poate mai calm decat ar trebui...
__________________
http://i51.photobucket.com/albums/f3...i/014c62d8.jpg
Majin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2006, 17:18   #243
angel_4u
Junior
 
angel_4u
 
Join Date: May 2006
Posts: 39
mda...
__________________
whatever...
angel_4u is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2007, 12:57   #244
Lyra_crazy
Novice
 
Lyra_crazy
 
Join Date: May 2007
Location: far far away..lovely place
Posts: 3
Breee, nici unu nu-i cu NARUTO??? atunci intru eu--me naruto fan si desigur imi place de naruto ca-i copilaros si sunt faze amunzante cu el -ce-i mai misto decat sa vezi niste adolescenti cum de bat pe viata si pe moarte dar un anime serios care imi place la nebunie TRIGUN 8)
__________________
.........:*........:X.....
Lyra_crazy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2007, 13:50   #245
StarHunter
Novice
 
StarHunter
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1
Daca in Naruto nu exista Orochimaru,Kakashi,Sasuke,Rock Lee,Gaara,Deidara,Zabuza(pacat ca a fost atat de putine episoade) , etc ..etc atunci nimeni nu se uita la Naruto si caracterul principal este foarte prost cotat in topuri pentru ca este super naspa , si eu m-am uitat la Naruto 1-150 (skip fillers) plus urmaresc Shippuden acum si Naruto a fost dragut dar foarte rar si in general este naspa...

Oricum va recomand Claymore si Darker than Black, mai ales Claymore care este ...superb
StarHunter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2008, 18:03   #246
nuny
Guest
 
nuny
 
Join Date: Jan 2008
Location: comanesti
Posts: 3
Send a message via ICQ to nuny Send a message via AIM to nuny Send a message via MSN to nuny Send a message via Yahoo to nuny
Originally Posted by Demona:
Mai exista luptele de pe aici? :w00t:
[color=orange][/color ] da krek da :hmm: is nou pe aici cum va numiti?
__________________
NUNY_SPIDERMAN
nuny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2008, 18:03   #247
nuny
Guest
 
nuny
 
Join Date: Jan 2008
Location: comanesti
Posts: 3
Send a message via ICQ to nuny Send a message via AIM to nuny Send a message via MSN to nuny Send a message via Yahoo to nuny
Originally Posted by Demona:
Mai exista luptele de pe aici? :w00t:
[color=orange][/color ] da krek da :hmm: is nou pe aici cum va numiti?
__________________
NUNY_SPIDERMAN
nuny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2008, 22:24   #248
Xelubest
Novice
 
Xelubest
 
Join Date: Sep 2007
Location: Bucuresti
Posts: 1
Send a message via Yahoo to Xelubest
Care a auzit de samurai champloo aici?

anyway. i like naruto (hinaxnaru , hinaxgaara) , death note , bleach (putin) , blood (last vampire)

Samurai champloo si am vazut si sailor moon (lame)

__________________
Be happy
Xelubest is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2008, 23:00   #249
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
da' alea cu blue hentai nustiuce ti-au placut? :happy:
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2008, 20:32   #250
SailorMoon
Novice
 
SailorMoon
 
Join Date: May 2008
Location: Ilfov
Posts: 2
Send a message via Yahoo to SailorMoon
sailor moon the best anime

Da Sailor Moon intra in Anime este primul anime scos in 1986 cv de genu si este unul din cele mai bune Anime-uri asa s-a declarat.Sailor Moon este primul anime scos si unul din cele mai bune.Sper ca te-a ajutat raspunsul meu pupic si sa nu uit intra pe youtube si vei vedea Pretty Guardian Sailor Moon este un film cu actori reali creat dupa sailor moon gasesti date si pe cinemagia.
__________________
Fii rebel si indeplinesteti visurile
SailorMoon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2008, 17:54   #251
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Bineinteles ca Sailor Moon este un anime, dar nici nu te poti insela mai tare. Sailor Moon primul anime? Uita-te putin aici sa vezi cate zeci de anime-uri au fost inaintea lui Sailor Moon.

Sincer nu am vazut prea multe din anime-urile vechi si asta deoarece sunt cumva nou in acest fenomen si abia prin aceasta vara am inceput sa urmaresc. In schimb Sailor Moon precum si DBZ le-am vazut in vremea copilariei. Acum insa ma uit la serii mai noi, cam de dupa 2000 si am vazut aproximativ 35 de serii in ultimele luni. Dintre acestea cele mai bune mi s-au parut OVA-urile Rurouni Kenshin, seriile Monster, Ghost in the Shell, Ergo Proxy.

De asemenea filmele anime par a fi foarte interesante. Sunt sigur ca majoritatea de aici ca fani anime, dar si ca fani ai filmelor au vazut Spirited Away sau Princess Mononoke, dar numarul filmelor anime de calitate este destul de mare. La acestea mai adaug si unele filme mai noi precum The Girl Who Leapt Trough Time din 2006 si 5 cm per second din 2007.

Am observat ca cineva dadea un site care ar fi un fel de imdb al anime-urilor insa am observat ca notele anime-urilor sunt calculate dupa nu mai mult de 250 de voturi. Chiar si titluri foarte populare precum Full Metal Alchemist aveau doar 240 de voturi. Cred ca mult mai relevant este clasamentul de pe Anime News Network sau de pe Anidb, desi ultimul nu are un clasament, dar se pot aranja titlurile in functie de nota si nu numai. Tin sa precizez insa ca la fel ca oricare alt clasament (imdb de exemplu) ordinea anime-urilor nu reflecta neaparat valoarea lor si sunt unele titluri care nu au ce cauta atat de sus pe cat sunt sau din contra sunt alte anime-uri valoroase care sunt mult prea jos in clasament, dar acest lucru e inevitabil pentru ca intodeuna subiectivitatea castiga in fata obiectivitatii in astfel de clasamente.

Last edited by Liviu- : 24 Apr 2009 at 23:31.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2009, 23:04   #252
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
ce-i cu aiureala asta aici?
cine e acest qqqqqqq?


esti fan Death Note?

am avut un iubit Quentin (apropo de qqqq), fan Death Note si tot ce inseamna Japan & manga, sper ca nu esti tu
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2009, 13:47   #253
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Uhh, Death Note, dar dupa umila mea parere GITS sau Monster >> Death Note.

Cat despre Naruto, fi serios. Intr-adevar e foarte popular, dar asta nu inseamna ca e si bun. Cunosc multi fani Naruto, cu minte, care zic ca e destul de slab ca anime, mai ales datorita fillerelor. Poate ca manga e mai reusit, dar ca anime nu. In aceeasi situatie e si Bleach, numai ca Bleach are mai putine fillere si pare a fi putin mai slab la manga decat Naruto. Ambele sunt animeuri pentru copii/adolescenti (Bleach pare putin mai matur, dar nu cu mult). Personal nu am urmarit Naruto, dar am vazut inceputul la Bleach impreuna cu cativa prieteni si m-am uitat in continuare, fiind la zi acum. Momentan nu mai ma uit la anime ci doar citesc manga de curiozitate, dar amandoua sunt slabute.

Daca vrei sa vezi animeuri mai bune decat Naruto sunt destule. Iti recomand Ghost in the Shell, Monster, OVA-urile Rurouni Kenshin, Ergo Proxy, Death Note, Cowboy Bebop si multe altele. Desi stiu ca animeuri precum Neon Genesis Evangelion, Serial Experiments Lain, Paranoia Agent sunt foarte bune, nu ti le pot recomanda pentru ca nu le-am vazut. Oricum sunt nenumarate animeuri mult mai bune decat Naruto, care ramane un anime pentru copii/adolescenti. Ceea ce-ti place depinde si de varsta ta insa, iar ceea ce inveti de la Naruto de asemenea. Daca ai 7-12 ani presupun ca poti invata ceva de la el.

Last edited by Liviu- : 08 Jun 2009 at 16:09.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 00:55   #254
qqqqqqq
Novice
 
qqqqqqq
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
BA Puta cea Cce am vrut sa spun e ca fata de alte animeuri e foarte educativ

Originally Posted by Liviu-:
Uhh, Death Note, dar dupa umila mea parere GITS sau Monster >> Death Note.

Cat despre Naruto, fi serios. Intr-adevar e foarte popular, dar asta nu inseamna ca e si bun. Cunosc multi fani Naruto, cu minte, care zic ca e destul de slab ca anime, mai ales datorita fillerelor. Poate ca manga e mai reusit, dar ca anime nu. In aceeasi situatie e si Bleach, numai ca Bleach are mai putine fillere si pare a fi putin mai slab la manga decat Naruto. Ambele sunt animeuri pentru copii/adolescenti (Bleach pare putin mai matur, dar nu cu mult). Personal nu am urmarit Naruto, dar am vazut inceputul la Bleach impreuna cu cativa prieteni si m-am uitat in continuare, fiind la zi acum. Momentan nu mai ma uit la anime ci doar citesc manga de curiozitate, dar amandoua sunt slabute.

Daca vrei sa vezi animeuri mai bune decat Naruto sunt destule. Iti recomand Ghost in the Shell, Monster, OVA-urile Rurouni Kenshin, Ergo Proxy, Death Note, Cowboy Bebop si multe altele. Desi stiu ca animeuri precum Neon Genesis Evangelion, Serial Experiments Lain, Paranoia Agent sunt foarte bune, nu ti le pot recomanda pentru ca nu le-am vazut. Oricum sunt nenumarate animeuri mult mai bune decat Naruto, care ramane un anime pentru copii/adolescenti. Ceea ce-ti place depinde si de varsta ta insa, iar ceea ce inveti de la Naruto de asemenea. Daca ai 7-12 ani presupun ca poti invata ceva de la el.
qqqqqqq is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 01:05   #255
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Se pare ca nu esti prea priceput in a te exprima cu un minim de bun-simt, lucru cumva in contradictie cu ce spuneai tu legat de educatia primita prin intermediul animeului Naruto. Iar educatia degajata din Naruto o gasesti in majoritatea anime-urilor ca si in majoritatea desenelor animate de altfel. E undeva pe la nivelul celor 10 porunci. Ceea ce inseamna ca majoritatea persoanelor cu o varsta de maxim 14 ani (deja e mult, 10 ar fi mai potrivit, dar unii se prind mai greu) si cu un minim de inteligenta nu invata prea multe lucruri din pacate. Doar cine a fost al 100-lea hokage si cate cozi are vulpea din Naruto.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 09:43   #256
qqqqqqq
Novice
 
qqqqqqq
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
Nu ai intels ce am spus nu mai am ce vorbi

Originally Posted by Liviu-:
Se pare ca nu esti prea priceput in a te exprima cu un minim de bun-simt, lucru cumva in contradictie cu ce spuneai tu legat de educatia primita prin intermediul animeului Naruto. Iar educatia degajata din Naruto o gasesti in majoritatea anime-urilor ca si in majoritatea desenelor animate de altfel. E undeva pe la nivelul celor 10 porunci. Ceea ce inseamna ca majoritatea persoanelor cu o varsta de maxim 14 ani (deja e mult, 10 ar fi mai potrivit, dar unii se prind mai greu) si cu un minim de inteligenta nu invata prea multe lucruri din pacate. Doar cine a fost al 100-lea hokage si cate cozi are vulpea din Naruto.
qqqqqqq is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 14:18   #257
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cred ca am inteles foarte bine, dar daca insisti, ai putea sa-mi spui ce ai invatat pana acum din Naruto? Ce il face pe Naruto atat de educativ in comparatie cu alte animeuri sau desene animate?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 23:53   #258
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244


tu suferi de vreo boala?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2009, 17:52   #259
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
pentru Mistah J:

am descoperit prin pelegrinarile mele acest forum: http://anime.myforum.ro/
(nu e al meu, deci nu-mi fac reclama; in plus, e inchis)
nu stiu daca il stii, sunt peste 4000 de postari, vezi poate ti-e de folos. Eu nu ma pricep ioc la anime-uri, nu stiu cat de valoros e. You should check.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2009, 18:48   #260
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Stiu ca mesajul tau era pentru Mistah J si nu vreau sa par rautacios sau ceva de genul, ci doar sa adaug niste informatii. 4000 de mesaje si 700 de useri reprezinta destul de putin si pentru un forum anime din Romania, mai ales ca, din cate vad, are vreo 3 ani deja.

Nu vreau sa fac reclama altor site-uri, dar sunt forumuri adresate chiar unui singur anime care au 1500 de useri, respectiv 4700 de useri si cu o vechime mai mica. Probabil cel mai mare este insa unul dedicat tuturor animeurilor cu 21000 de useri si 260 000 mesaje, deci cam la fel de mare cat cinemagia, numai ca nu are chiar aceeasi vechime. In general comunitatea anime din Romania e destul de mare si pare a fi in continua crestere. Insa, o mare parte sunt fani ai anime-urilor pentru copii.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells