Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Aug 2005, 01:26   #41
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
ca tot a scris mai sus Leonard dsp WC.
nume, dumnezeu sa-l ierte, era un fel de WC ambulant pe Cinemagia (ca tot l-a comparat cineva... cu CeVeTudor). poate ca in perioada de inceput a Cinemagia era necesar asa ceva, acum, cand Cinemagia a devenit un clasic pe inet.ro, nu-si mai poate permite sa umble cu olitza...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 01:44   #42
silfax
Novice
 
silfax
 
Join Date: Mar 2004
Location: focsani
Posts: 14
Send a message via Yahoo to silfax
oricum nu traiesc in lumea ta, aceasta lume o detest din toata inima, lumea conformismului, a corectitudinii politice si ...etc. inca o data repet, nu o sa-mi schimb avatarul, cu riscul de-a ma reclama lui ellie wiesel insusi, si mai ales cand ai luat si tu cuvantul cu ineptia de mai sus...evident ca numai de-al dr... nu o sa-l schimb, repet, astept pe d-l emi sa mi-l scoata, si intr-adevar, cred ca marge este clona lui herbert.
__________________
Arbeit macht frei !
silfax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 02:07   #43
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by silfax:
oricum nu traiesc in lumea ta, aceasta lume o detest din toata inima, lumea conformismului, a corectitudinii politice si ...etc. inca o data repet, nu o sa-mi schimb avatarul, cu riscul de-a ma reclama lui ellie wiesel insusi, si mai ales cand ai luat si tu cuvantul cu ineptia de mai sus...evident ca numai de-al dr... nu o sa-l schimb, repet, astept pe d-l emi sa mi-l scoata, si intr-adevar, cred ca marge este clona lui herbert.
alo, fuhrerashul revoltat din Focsani, nu-mi inventa clone. te rog frumos si - inca - rabdator. pe urma, doar pe urma, iti aplic corectii (nu neaparat in stil nazzi..). sfatul meu este sa te "dezbraci" cat mai repede...
retine: sunt unic si irepetabil... ca tot mi-ai citit "bataliile" pe Cinemagia, chiar nu observi diferentza de stil?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 03:45   #44
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Leonard:
eu cred cã trebuie închis întreg forumul o perioadã pînã se mai liniºtesc apele.
vedeþi, dlor moderatori? era bunã ideea (mai veche) cu un IRC al forumului. probabili cã oamenii s-ar fi descãrcat acolo (de diferite lichide ºi excremente, verbale sau non-verbale) iar pe forum se postau doar lucruri paºnice. orice locuinþã trebuie sã aibã ºi un WC
Un IRC al forumului se poate face oricând. Acum doi ani, aceeasi idee le-a venit si userilor de pe Forumul Vama Veche, si cât ai bate din palme unul dintre ei a înregistrat canalul #VST, care mai e viu si-acum. Ce-i drept motivele erau altele. Acolo nu era nevoie de nici un WC, oamenii erau calmi si civilizati, chiar si când se certau respectau niste limite elementare de bun-simt - dar se fäcea prea mult topic-chat, iar canalul IRC a rezolvat problema pe loc.
Mä tem însä cä pe-a noasträ n-ar rezolva-o, pentru cä orice chat înseamnä VERBA VOLANT, iar indivizii agresivi si frustrati simt o nevoie imperioasä de SCRIPTA MANENT, pe care numai un forum sau un log le-o poate satisface...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 08:43   #45
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Auzi, Marge, scoate-ti si tu avatarul ala, steagul american ma indispune...si in plus incita la violenta

De ce dracu nu aveti alte griji decat asta, ce are cineva drept avatar?
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 09:44   #46
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Marge Gunderson:
Originally Posted by silfax:
nu vad care este motivul sa-mi schimb avatarul, daca aveam o stea a lui david era ok? fac propaganda nazista? in consecinta nu-l voi schimba, poate daca mi-l scoate d-l grisham ).

E doar o chestiune de timp, iti dai seama!..

"7. Sunt interzise de lege (...) indemnul la razboi de agresiune, la ura nationala, rasiala, de clasa sau religioasa, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenta publica, precum si manifestarile obscene, contrare bunelor moravuri.
8. Raspunderea civila pentru informatia sau pentru creatia adusa la cunostinta publica revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestarii artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, in conditiile legii. Delictele de presa se stabilesc prin lege."

Am citat din Constitutia Romaniei.

Asa ca fa bine si muta-ti zvastika, cu cat mai repede, cu atat mai bine!

Voi pe ce lume traiti?

auzi, tu vrei sa devii politista forumului? mai lasa-ne naibii cu problemele tale cu lumea...nu-i nimic in neregula cu avatarul lui Silfax...era daca acesta promova in mod expres anumite simboluri etc., ceea ce nu e cazul...nu te apuca sa iei legea si s-o aplici cum te taie capu'...devii paranoica de-a binelea...unde il vezi tu pe Silfax indemnand la ura rasiala...?!!!!
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 09:51   #47
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
mi-am adus aminte ceva: de curand m-am luat la harta cu 16mm pe care o irita avatarul meu...de libertate de exprimare n-ati auzit? pot sa-mi leg un afis cu Hitler de gat daca vreau...nu-i nimic rau in asta, cat timp nu va spun "faceti la fel!"

Arbeit macht frei-eri...oftmals
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 11:34   #48
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by alex2:
@ab - ai dreptate, cine e amic cu nume, se vede cu el la o bere.

dar si pitbull are dreptate, n-a pus pe forum stefan numai - nu stiu cum sa zic - ...a...limbaj violent, ci si lucruri interesante.

si tu ai pus destule, nu? n-ai fost banat pt ca...? pt ce scrii. k mai si scrii. si el a scris, nu ca tine, dar totusi...similaritati sunt.


Corect, eu, unul, o sa ma vad cu el in mai multe rinduri - de bere - cu mai multe ginduri. Si e adevarat ca si eu mi-am strecurat puIa printre cuvinte, nu e nimic rau in asta, am si zis, de altfel, ca emi poa' sa ma baneze si pe mine daca e cazu'. Iti inchipui ca mi se rupe, nu ma apuc acum sa fac coitus reservatus cu forumul doar ca se oripileaza trei bunici si o pizda. In rest, vacanta placuta cu Dos Passos, ala de-o sa-l citesti tu pe plaje in Hawaii.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 11:39   #49
16mm
Veteran
 
16mm
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucharest
Posts: 188
Send a message via Yahoo to 16mm
Originally Posted by Cinemania:
mi-am adus aminte ceva: de curand m-am luat la harta cu 16mm pe care o irita avatarul meu...de libertate de exprimare n-ati auzit? pot sa-mi leg un afis cu Hitler de gat daca vreau...nu-i nimic rau in asta, cat timp nu va spun "faceti la fel!"

Arbeit macht frei-eri...oftmals

domnule cinemania, cred foarte mult in libertate de exprimare; cum tu banuiesc ca ai aceeasi credinta, postul acesta nu-si are sensul, in my very very humble opinion.pentru ca: oricat de mult mi-ar placea kubrick, si imi place MULT btw, poza respectiva imi deranjeaza retina. tocmai libertatea de exprimare mai sus vehiculata imi permite sa mentionez iritarea. likewise you are more than welcome to dislike me because of that.

nu sunt aici, cel putin la nivel virtual, pt a-mi ascunde/masca opiniile. fac altii asta mult mai bine.

si pt ca era vorba de o tampeniuta (pt ca ASTA E) estetico-gluma proasta-de-ora-3-dimineata, stai chill nenica. nu te judec dupa avatar, on the contrary.
__________________
black mambo.
16mm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 11:45   #50
16mm
Veteran
 
16mm
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucharest
Posts: 188
Send a message via Yahoo to 16mm
aici mai intervine o chestiuta: exprimarea criptica si plina de pretiozitati pe care some people 'round here o acuza virulent.

unii oamenii gandesc asa, vorbesc asa si scriu in confirmitate. ce trebuie adus in discutie este eternul fapt al argumentelor (sa dea domnul sa fie si pertinente), nu shuba roz cu care sunt sau nu sunt imbracate. nicidecum daca dumnezeu se scrie cu majuscula sau i as well.
__________________
black mambo.
16mm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 12:12   #51
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by 16mm:
Originally Posted by Cinemania:
mi-am adus aminte ceva: de curand m-am luat la harta cu 16mm pe care o irita avatarul meu...de libertate de exprimare n-ati auzit? pot sa-mi leg un afis cu Hitler de gat daca vreau...nu-i nimic rau in asta, cat timp nu va spun "faceti la fel!"

Arbeit macht frei-eri...oftmals

domnule cinemania, cred foarte mult in libertate de exprimare; cum tu banuiesc ca ai aceeasi credinta, postul acesta nu-si are sensul, in my very very humble opinion.pentru ca: oricat de mult mi-ar placea kubrick, si imi place MULT btw, poza respectiva imi deranjeaza retina. tocmai libertatea de exprimare mai sus vehiculata imi permite sa mentionez iritarea. likewise you are more than welcome to dislike me because of that.

nu sunt aici, cel putin la nivel virtual, pt a-mi ascunde/masca opiniile. fac altii asta mult mai bine.

si pt ca era vorba de o tampeniuta (pt ca ASTA E) estetico-gluma proasta-de-ora-3-dimineata, stai chill nenica. nu te judec dupa avatar, on the contrary.

domnule - nu
nenica - nici atat
stai chill - u2
...imi permite sa mentionez iritarea - exact asta am facut amandoi
nu te judec dupa avatar - ar fi pierdere de timp

in rest, c u around
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 13:27   #52
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
in ce ma priveste, lucrurile stau cam asha:

(apropo de avatar)
in clipa in care alegi un asemenea avatar, asta nu poate sa insemne decit 2 lucruri (exclud, din motive lesne de-nteles, optiunea 'estetica': nu e cazul...):
1. vrei sa provoci (o reactie; ok, s-a facut);
2. vrei sa semnalizezi o 'unitate de cuget & simtire' cu avatarul ales...

cit priveste mult-invocata 'libertatea de expresie' : sint de acord cu ea, cu atit mai mult cu cit sint impotriva oricaror corectitudini politice, colectivisme etc.
deci - da.
nu ma deranjeaza; it's just shit.

in privinta lamentatiilor re:nume - probabil ca nu este cazul sa ma pronunt; as fi ipocrit sa spun ca-mi pare rau... :w00t:
mi s-a parut f ok pozitia lui ambra.
as vrea insa sa reactionez la unele pareri cum ca 'forum de frustrati sexuali, o sa-si piarda sarea si piperul' bla-bla...
wait a sec! cine a dat p-afara de four-letter-words, cine s-a comportat ca un adolescent acneic scrijelind mascari pe pereti forumului ca pe-un wc de liceu, hm? cine a dat dovada (seriala!) de nestapinire de sine, isterie incontrolabila, imaturitate, infantilitate cronica, frustrare sexuala-rezolvata-prin-defulare-prin-forum, etc? cine s-a legat de viata mea sexuala, ca o mironosita de comuna cu baticu-n gura, demonstrind - iar & iar - ceea ce nu mai trebuia demonstrat?
ce sa-nteleg de-aici: ca nu mai reactionam decit la 'shocuri' suburbane, la poole & peezde?
ar fi mult prea trist...
wake up!
pt citeva copy&paste-uri de pe google, sa suportam la nesfirshit kktul numit nume?...
e bine ca s-a-nkis usa latrinei; putoarea ajungea pina in salon...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 21:25   #53
silfax
Novice
 
silfax
 
Join Date: Mar 2004
Location: focsani
Posts: 14
Send a message via Yahoo to silfax
mi se pare de bun simt sa postez aici si pozitia lui nume fata de aceasta masura aberanta care-i face pe herbert/marge si altii sa jubileze
__________________
Arbeit macht frei !
silfax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 21:46   #54
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
emanuel, fa ceva, te rog, cu "fascistul" asta de "bun-simt" (prin cratima).
n-are memorie, n-a facut scoala... s. cl. vrea gunoi de Buftea...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2005, 22:02   #55
silfax
Novice
 
silfax
 
Join Date: Mar 2004
Location: focsani
Posts: 14
Send a message via Yahoo to silfax
si ce-ar trebui sa faca d-le herbert/marge, sa-mi dea un ban pe ip? este invitat, dar nu cred ca o sa se mai ia aceasta decizie in urma unor smiorcaieli jenante. si nu inteleg cu ce drept ma faci fascist, as putea sa te fac si eu sionist (pacat ca acest termen nu are conotatia care are notiunea de fascist).intr-un timp consideram ca nume exagereaza cand te vana prin tot forumul, dar acum consider ca a facut prea putin.
in rest iti urez numai b... si-ar fi de preferat sa stai in cotetul tau, ca oricum te dai ascuns de la inceput.
salut-o pe marge, este sotia ta? :shock: mai degraba faceti in continuare dragoste in fata oglinzii...cum ziceai pe alt thread.
__________________
Arbeit macht frei !
silfax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells