Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Jun 2003, 23:17   #1
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
Al Pacino vs. Robert de Niro

hehe, trebuia sa apara si asta. ce credeti. care-a fost mai tare, care inca este? votul meu merge catre al pacino. nimeni nu tipa ca el. jack nicholson e mic copil.
Al pacino merita mai multe oscaruri, mai ales pentru nasul 2, preferatul meu din toata seria. col. slade e prea tare. dar si jake la motta, soferul de taxi si vito corleone. sa nu uitam ca al pacino a refuzat rolul lui han solo, care s-a clasat in topul AFI Best Heros pe locul 14.
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 10:52   #2
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
Asta e ca PC-ul contra MacIntosh. Nu e nici unul mai tare ca altu. Depinde de aplicatie.
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 11:22   #3
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Originally Posted by catallin:
Asta e ca PC-ul contra MacIntosh. Nu e nici unul mai tare ca altu. Depinde de aplicatie.

Eu as da oricand PC-ul meu pe un Mac 8)

Sau altfel spus, il prefer pe Pacino, pentru ca este un actor mai complex si inca mai are multe de spus. De Niro joaca aceleasi tipuri de caractere si in plus in ultimul timp s-a cam prafuit.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 12:27   #4
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Imi plac mult amandoi, dar votul s-ar duce catre Pacino, care a fost mai constant decat DeNiro...plus ca nimeni nu poate prezenta un discurs asa cum o face Pacino, asta ar trebui angajat sa motiveze echipe de fotbal, baschet, etc. 8) De asemenea, DeNiro nu prea are decat o replica care a ramas cu adevarat in istorie, pe cand Pacino numai in Scarface are vreo 2-3 absolut memorabile.
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 22:28   #5
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
robert de niro in ultimul timp a-nceput sa accepte orice rol ii trece prin mana, pe candal pacino are o filmografie (mai restransa ca a lui de niro), dar totusi, selectiva. oricat de slab ar fi un film cu al pacino(simone, revolution), el il salveaza de fiecare data prin prestatiile sale. mi-ar fi placut sa vad un star wars cu al pacino in rol principal. am inteles ca el a refuzat rolul lui han solo.
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 13:15   #6
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
Pacino e un actor foarte bun. De fiecare data cand il vad intr-un film imi zic CE BINE JOACA. De Niro ma face sa uit ca e actor si cand il vad imi zic CE BINE E! Cam asta e diferenta.
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 15:32   #7
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Este o alegere sui generis in privinta subiectului propus. Eu il prefer pe Robert Pacino
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 20:15   #8
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
bun asa, mi-a placut . si te inerveaza keanu dio caprio
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 23:20   #9
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
I hope my kids like marilyn manson...

da...intrebare din seria Satana sau Marilyn Manson...dac-ar fi, as zice ca Manson toata ziua...

:wink:
__________________
Drugs kill. But how about life?...
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 09:50   #10
baubaul
Junior
 
baubaul
 
Join Date: Mar 2003
Posts: 31
Al Pacino....Robert Deniro...greu de ales...
Inclin spre Al Pacino,pentru ca nu s-a "prostituat" precum Deniro jucand in comedii si a avut roluri si roluri memorabile ,bine mai putin ultimele(People I Know)
Personal am ramas impresionat de rolul din Donnie Brasco(super!!!)si din Scent of a Woman(impresionant)
Despre Deniro ...nu pot sa zic de rau Mi-a placut in Heat(alaturi de Al Pacino,bineinteles dialogul din cei doi e cireasa de pe tort)in Taxi Driver si The Fan
Deci un egal sau"..depinde pe ce sistem il rulezi" :wink:
__________________
Every man fights his own war
baubaul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2003, 12:40   #11
phantasmagoria
Novice
 
phantasmagoria
 
Join Date: Jun 2003
Location: meteora
Posts: 20
hoo-wha I'd have 2 say Pacino, si imediat dupa el De Niro. Este recunoscut faptul ca atunci cand Al Pacino 'vorbeste' audienta incremeneste,discursul sau de la Globurile de Aur din 2001 si reactia persoanelor aflate atunci in sala fiind un exemplu clar. Am scris 'vorbeste' astfel deoarece Al Pacino aduce la un nivel superior aceasta actiune,el transmite o forta,un magnetism care parca sunt rupte din alte lumi. De-a lungul timpului Pacino a devenit si mai tulburator, dupa cum am vazut in de curand in The Recruit,Insomnia si S1m0ne, nici o replica de-a sa nu este altfel decat puternica. Nu cred ca exista un film de-al lui care sa ma fi dezamagit,iar printre preferatele mele ~in afara de cele mentionate de voi~ adaug Scarface (ca Tony Montana : 'Say hello to my little friend' & 'I bury those cock-a-roaches!!' 8) ) si The Devil's Advocate (discursul de la sfarsit freaked me out,interpretarea a fost cutremuratoare :evil: ). In teatru este genial ,un exemplu fiind Hughie (Eugene O'Neill).
Pe cei doi i-am vazut jucand 'impreuna' in The Godfather si apoi Heat & Pacino a fost mai bun.
__________________
' I'm madly in anger with you '
'You could have it all
My empire of dirt
I will let you down
I will make you hurt'
phantasmagoria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 13:23   #12
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by phantasmagoria:
Heat & Pacino a fost mai bun.

De ce nu recunosti ca cel mai bun in "Heat" a fost Michael Mann.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2003, 20:52   #13
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Pentru mine a ramas memorabil discursul lui Pacino din City Hall, in biserica. Am ramas cu gura cascata cand l-am vazut.
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2003, 20:58   #14
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
Originally Posted by Hell_Girl:
Am ramas cu gura cascata cand l-am vazut.


Se vede si in poza, mamicule. hahahaha
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2003, 21:59   #15
Gavriil
Senior
 
Gavriil
 
Join Date: Jul 2003
Location: Luca 1:26
Posts: 115
Pacino vs. DeNiro

Ash inclina spre Pacino pentru ca are o gama mai diversificata de roluri, pe cand DeNiro mai nou se plimba prin imaginea "ori mafiot ori politist".

Kuh-Hah!!!
Gavriil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jul 2003, 16:25   #16
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
..asta a fost lovitura sub centura...dar totushi...ash inclina spre Al Pacino...avantajul lui Pacino este ca a jucat BESTIAL in "Avocatul Diavolului"...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2003, 16:30   #17
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Al Pacino nu a jucat bestial in Avocatul Diavolului (Satan ? ... Call me Dad!) a jucat incredibil .. l-a intruchipat pe Satan :evil: cum nimeni altcineva n-ar fi putut face asta nici in 1000 de ani de acum incolo ...oricat de atr este actorul asta ... inclinsper robert de Niro ... este eroul meu ... cel mai tare actor ... :lol: (The antichrist - whatever!)

bobby mi-a demonstrat de multe ori talentu' lui shi .... jos palaria ... ar fo o prostie sa incep sa inshirfilmele sau fazele da' din partea mea este cel mai tare ... amandoi sunt nemaipomenitzi pacat k nu se inghit unu' pe altu'.

Shtiatzi k : la filmarea The Heat ei 2 nu shi-au vorbit shi cia scena din Diner knd stau ei de vorba este filmat separat cu fiekre separat ... oricum calificativ ptr bobby : (*) (*) (*) (*) (*)

shi ptr Al : (*) (*) (*) (*)
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2003, 16:26   #18
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Unfair

Topicul asta e chiar ingrat. Totusi, parca balanta mea inclina usor spre Pacino.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2003, 18:27   #19
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mi se pare trist ca De Niro nu are sustinatori, in sensul ca nimeni nu il considera mai bun decat Pacino. Eu niciodata nu m-am simtit apropiat de Pacino si ultimele sale filme mi s-au parut dezamagitoare, in timp ce ma abtin de la a spune acelasi lucru despre filmele lui De Niro. Once Upon a Time in America mi s-a parut un film senzational, cu De Niro in frunte. Amandoi sunt buni, dar eu il prefer pe De Niro. Cred ca este o chestie de preferinte in principiu.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2003, 12:13   #20
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
= sau ca la pronosport x. (cu mentiunea ca pacino joaca in general acasa)
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells