Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Feb 2010, 20:00   #61
shade4free
Novice
 
shade4free
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 8
Film de nota 7 , Dau o nota asa mare datorita efectelor care intr-adevar au fost reusite.
In rest,,,,,imi zic singur : ciocul mic
shade4free is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 09:46   #62
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Roland nu isi prea bate capul cu povestea,mai mult cu super efectele speciale si chiar din asta si - a castigat reputatia!
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2010, 15:09   #63
BJBlazkowicz
Junior
 
BJBlazkowicz
 
Join Date: Dec 2007
Location: Kazakhstan
Posts: 73
prost prost prost.
si dupa aia
prost
prost prost prost
prost prost prost
ce fain rimeaza
__________________
"My God! It's full of stars!"
BJBlazkowicz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2010, 19:41   #64
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
2012....un film foarte asteptat al anului 2009, trebuie sa recunoastem ca toti am fost curiosi sa il vizionam. Insa acum vine problema. Nu a reusit sa se ridice la nivelul sperat de toti. Intr-adevar efectele speciale au fost de laudat, si pe buna dreptate, macar asta sa fie bun in film la cati bani s-au investit. Nu a fost cel mai prost film pe care l-am vazut insa nici pe departe cel mai bun. Cu povestea, cu scenariul au fost probleme dupa parerea mea. Si mai trebuie sa mentionez ca cele 2 ore si jumatate cat dureaza filmul au fost foarte lungi, deci prin urmare m-am plictisit.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 21:38   #65
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Este cel mai slab film văzut de mine,după mult,mult timp(dacă mă gîndesc mine,de la Hitman nu am mai văzut un film așa de prost).
Este o catastrofă !!! Mi-a provocat repulsie și greață! Bine că amfost deștept și nu m-am dus l cinema să îl privesc,parcă presimțeam că o să fie foarte slab.
Nota 2/10 pentru acest film!!!
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 15:30   #66
guess87
Novice
 
guess87
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 10
nasol filmul

deci chiar e prea fantasticcc...nu mi-a placut deloc...e aiurea rau....nu m-as mai uita la el .....si atata reclama pt ce?
dupa ce am vazut filmul am ramas cu o impresie tare proasta ma asteptam la altceva....asta e!
guess87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 17:19   #67
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Arrow

S-au zgârcit exact unde nu trebuia, adică, la casting. Dacă ar fi să aleg un singur cuvânt ptr. a descrie filmul "2012", aş spune direct: FALS (neverosimil). Cât noroc să ai ca să scapi nevătămat prin atâtea încercări ?! Doar la Hollywood se poate. Este prea lung filmul la ce scenariu prost gândit şi la rolurile alea ale actorilor jucate cum nu se poate mai jalnic. Chiar nu mă convinge filmul ăsta. Admir nişte efecte speciale fenomenale, şi văd nişte papiţoi cum stau cu mâinile-n şold ca la circ chipurile şocaţi de cele văzute. Păi să văd un megavulcan d'ăla explodând în faţa mea, aş urina pe mine, cred, să nu mai spun de copii ăia care ar fi luat-o razna de frică.
Scenariu = 2
Prestaţia actorilor = 1-
Efecte speciale = 10+
Film = DEZASTRU.
Nu l-am văzut decât de 2x, şi nu-mi mai trebuie, că mă enervează gândindu-mă că nişte minţi atât de creative, au avut proasta inspiraţie să aprobe un aşa prost scenariu, şi să aleagă asemenea actori de mâna a 2a.
Dacă producţia filmului a costat într-adevăr 200 mil. dolari, atunci 0,00001 % sau cheltuit pe salariile actorilor şi scenariu.

Last edited by otonis : 19 Apr 2010 at 17:22.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 20:30   #68
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Haideti sa ne gandim putin mai bine si sa aruncam o privire cat de obiectiva putem. Intr-adevar nu a fost un film care s-a ridicat la nivelul asteptarilor dar asta nu inseamna neaparat ca a fost cel mai prost film al anului. Haideti sa ne uitam de exemplu la efectele speciale care au fost foarte bine realizate. Si eu m-am plictisit cand m-am uitat la 2012 dar asta nu imi da dreptul sa afirm ca a fost un film asa de prost.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 12:35   #69
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Pe mine m-a enervat si ideea in sine. S-au folosit de faza cu 2012 pentru ca stiau ca prin asta vor putea sa atraga foarte multi oameni si isi vor putea face reclama intensa. In rest au bagat si ei niste efecte impresionante pentru unii si cam asta e filmul. M-au scos din sarite si repetatele situatii duse la extrem in care scaparea vine mereu fix in ultima secunda ... . Cu exceptia artificiilor de promovare nu a fost nimic inteligent in filmul asta.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 23:01   #70
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by copila_satanista:
Pe mine m-a enervat si ideea in sine. S-au folosit de faza cu 2012 pentru ca stiau ca prin asta vor putea sa atraga foarte multi oameni si isi vor putea face reclama intensa. In rest au bagat si ei niste efecte impresionante pentru unii si cam asta e filmul. M-au scos din sarite si repetatele situatii duse la extrem in care scaparea vine mereu fix in ultima secunda ... . Cu exceptia artificiilor de promovare nu a fost nimic inteligent in filmul asta.
Ai nimerit drept in centru!!! Au speculat isteria asta cu 2012 şi au folosit-o pentru a crea un rahat de film....care e catastrofă în toate privinţele...mă rog,aproape toate...efectele speciale au fost destul de impresionante....în rest nimic.
Nu ştiu cum la alţii,dar eu cred că alegerea actorilor a fost extrem de nereuşită...Mulţi au jucat fake mai tot filmul...
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 08:34   #71
marius93
Veteran
 
marius93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 153
Nu mi-a placut deoarece s-au concentrat in proportie de 80% pe efecte speciale.
marius93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 19:41   #72
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Si asta a fost singurul motiv din pricina caruia nu ti-a placut filmul ... ciudat !
Eu as proportiona altfel toate "chestiile" specifice ale acestui film ... si pot bate pariu ca daca s-ar fi concentrat mai mult pe o poveste mai complexa ar fi fost tragic pentru fanii efectelor speciale, atunci aceia ar fi declarat ca e un film prost ...
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2011, 08:57   #73
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 17:51   #74
andreiu7z
Guru
 
andreiu7z
 
Join Date: Jun 2009
Location: DeUndeVreau
Posts: 551
Originally Posted by Sorin87:
Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari
Pe bune???
__________________
"My own mind is my own church" - Thomas Paine
andreiu7z is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2011, 18:48   #75
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
A fost un film slab , mai mult de nota 5 nu merita.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2011, 13:52   #76
inception_II
Novice
 
inception_II
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 16
Actiunea din film este ABSOLUT dementiala,palpitanta,dramatica,pe muchie de cutit si incredibila, toate acestea au fost posibile si datorita efectelor speciale, cu adevarat speciale. Ca teorie este total bullshit, exagerat si cu un final de tot rahatul.

Last edited by inception_II : 28 Jul 2011 at 13:57.
inception_II is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2011, 18:38   #77
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Thumbs down

E atat de sec filmul asta, mai spectaculoase sunt primele 3 Final Destination! Un succes nemeritat!

Last edited by arnoldroland : 20 Aug 2011 at 18:42.
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2011, 16:03   #78
mazeltov
Novice
 
mazeltov
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 2
Originally Posted by Sorin87:
Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari



vaporase gandite pt. cei ce conduceau lumea si cei care mai aveau " bani pusi deoparte"....

prea mult SF in film...si la cat noroc avea John Cusack pe fiecare suta de metri mai mult ca sigur ar avea fotografia la 6/49 daca ar fi trait la noi

singurul aspect interesant - tragic a fost calugarul de pe muntele lui Dalai Lama care a vrut sa dea semnalul.... sfarsitului
mazeltov is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2012, 10:36   #79
gill331
Junior
 
gill331
 
Join Date: Nov 2011
Location: Sweden/Bucharest
Posts: 39
Send a message via Yahoo to gill331 Send a message via Skype™ to gill331
Filmul e OK.Unii actori sunt bunisori dar oricum cel mai bun lucru la filmul asta sunt efectele speciale care te sperie si in 2D
gill331 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2018, 09:32   #80
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Intr-un final mie mi-a placut acest film, dar recunosc ca sunt realizari cinematografice de gen mult mai bune si atragatoare.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells