Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 May 2009, 05:54   #1
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
X-Men Origins:Wolverine

V-a placut da sau nu?Io ma duc azi sa-l vad Pauline....
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2009, 13:06   #2
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Foarte bun.Foarte spectaculos si este facut foarte bine
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 12:49   #3
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
O sa ma duc sa-l vad sambata cel mai probabil, de dragul francizei, altfel de la toti am auzit ca-i foarte prost. Chiar imi pare rau de el...asta e
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2009, 10:51   #4
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Vrei sa zici ca nu te iei dupa altii,nu?
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2009, 19:12   #5
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Pai intai sa vad cu ochii mei, desi pana acum toti oamenii mei "de incredere" mi-au zis ca-i nitel dezastruos.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2009, 20:48   #6
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'nitel' e un understatement
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2009, 19:08   #7
silz.
Junior
 
silz.
 
Join Date: May 2009
Posts: 34
abia astept sa il vad toata lumea spune ca e foarte bun
silz. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2009, 15:08   #8
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Mai Ales Eu!
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2009, 16:12   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by miercuri:
toti oamenii mei "de incredere" mi-au zis ca-i nitel dezastruos.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
'nitel' e un understatement
Originally Posted by silz.:
toata lumea spune ca e foarte bun
Roseata rusinosului ADEVAR gräieste...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2009, 16:31   #10
silz.
Junior
 
silz.
 
Join Date: May 2009
Posts: 34
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by miercuri:
toti oamenii mei "de incredere" mi-au zis ca-i nitel dezastruos.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
'nitel' e un understatement
Originally Posted by silz.:
toata lumea spune ca e foarte bun
Roseata rusinosului ADEVAR gräieste...
silz. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 06:54   #11
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
nu e chiar asa rau

...pai sincer nu e asa tragic, in sensul k da !!! e un prequel la franciza... cam ca si Underworld 3... iar prin faptul ca cinefilul stie de dinainte scenariul in linii mari, povestea isi pierde din captivitate... dar in ziua de azi cand se scoate si ultimul cent dintr'un produs, sa nu ne mire ca fac si astfel de filme... pentru fanii seriei e un must, sa'si intregeasca colectia... pentru mine, hmmm mai degraba o mica destindere de 1,5 ore...

...referitor la Underworld 3, in al doilea parca explica despre Lucius, nu'mi mai amintesc, folosesc aceeasi actrita? (sau imagini, le'au facut in acelasi timp?)... k mi'e lene sa ma uit / sa caut despre primele 2...
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION

Last edited by ATB4FOREVER : 13 May 2009 at 20:37.
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 06:57   #12
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
???

...stie cineva cum a putut exista scurgerea aia pe net...? k sa pui filmul, chiar si needitat, fuck ti se fute si ultimul gram de mister care puteea exista la Origins...
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 09:14   #13
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Pai un angajat rau intentionat a furat o copie de la post-productie, alta explicatie nu e
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 10:45   #14
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by ATB4FOREVER:
.. fuck ti se fute si ultimul gram de mister care puteea exista la Origins...


De acord....dar asta doar daca il vizionezi .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2009, 09:28   #15
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
loved every second of this:

http://www.adevarul.ro/articole/scri...eclamatii.html

enjoy!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2009, 12:13   #16
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
...adicä, ce sä ne mai aia? Luati de cititi direct:

Scrisoare pentru condica de reclamaţii

Anca Gradinariu
13 mai 2009


Dragă Hollywood,

Ştiu că e aproape vară şi că te gândeşti la vacanţă şi la cum să-ţi umpli buzunarele mai repede, acum că oamenii iau o pauză de la raţiune, şi că singura soluţie care-ţi vine în cap e să slobozi în lume încă o chestie cu supereroi. Totuşi... E cumva o glumă? Îţi baţi joc de mine?

Cum ai putut să-mi livrezi această gigantică bucată de c---t? Ei bine, vreau banii înapoi! Ce, consumatorul de film chiar n-are niciun drept? Că doar n-o fi mare lucru pentru tine.

Stai să-ţi fac un calcul: 15 lei (taxiul; am fost suficient de proastă să mă sperii c-o să pierd începutul) plus 16,5 lei biletul, plus 9 lei popcornul, plus 8 cola, plus 34 cocteilurile de după (serios, n-am găsit altă soluţie care să mă împiedice să nu mă arunc de la etajul doi direct în fântâna din mall), plus 15 lei taxiul înapoi (încă prea deprimată pentru transportul în comun) fac cam 100 lei (ştiu că şi ţie îţi plac cifrele rotunde). 32 de dolari.

Adică a 0,00000032 parte din bugetul filmului. Tot nelămurit? Ok, poate aşa înţelegi: cam cât plăteşti tu un figurant african pentru 100 de zile de filmare. Nu-i aşa că nu-i mult?

Ştiu, o să spui că am fost avertizată de trailerul inept şi de cronicile execrabile sau că aş fi putut să-l downloadez ilegal. Mă crezi sau nu, de fapt voiam să oftez decerebrat la Clive Owen în “Duplicity”, film pe care toate site-urile de profil îl anunţau la 19.30 când, de fapt, începea la 19.15 şi singura opţiune rămasă era “Wolverine” (miros aici o conspiraţie de marketing).

M-am gândit: cât de prost poate să fie? Păi foarte foarte foarte foarte foarte prost. Aşa că procedez ca în situaţia în care aş fi cerut un cotlet şi mi s-ar fi adus o pastă scârboasă, remestecată de o mie de ori şi scuipată înapoi în farfurie. Vreau despăgubiri.

De ce am rămas până la sfârşit? Poate pentru că, într-o stare de perplexitate, tot aşteptam să înceapă. Hai, termină cu fiţele şi dă-mi banii înapoi că ştiu că nu i-ai cheltuit pe toţi. Da, chiar aşa, pe ce s-a dus bugetul? Pe efectele speciale atroce, parcă desenate de mână? Pe decorul de hambar? Pe epilările lui Hugh (că, oricum, la Halle ai renunţat)?

Sau pe scenariul care îşi bate joc de orice IQ peste 50? Poate l-ai cheltuit pe vreo coastă exotică, pe heroină şi pe curve. În cazul ăsta, bravo ţie, măcar unul dintre noi s-a distrat! N-ai văzut, oare, că la previzionări publicul a început să râdă chiar de la secvenţa în care Jackman apare cu pieptul dezgolit, absurd de pneumatic şi strigă la camera care urcă în cer “Nuuuuuuu!”? Sau nu ţi-a păsat? Ţi-ai pierdut orice pasiune de a spune o poveste care să nu fie ridicolă?

Şi, după ce-mi returnezi banii, mai am o rugăminte: împuşcă-mă şi pe mine în frunte cu un glonţ din ăla minune de i-a dat amnezie perciunosului cu manichiură oţelită, ca să pot uita că am pierdut două ore din viaţă la o asemenea insultă adusă cinema-ului.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2009, 14:00   #17
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
consider ca alimentati prea mult un subiect ca asta. cu cat e mai prost cu atata se comenteaza mai cu spor. Altfel exista filme mai bune la Festivalul european. se duce cineva? e drept ca nu e intotdeauna loc de comentarii causitice. Da' poate cu putin noroc ... cine stie, mai dai si de cate unul debil.
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2009, 19:31   #18
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
Originally Posted by buticut:
Originally Posted by ATB4FOREVER:
.. fuck ti se fute si ultimul gram de mister care puteea exista la Origins...


De acord....dar asta doar daca il vizionezi .


...pai nu mai putem astepta de nerabdare sa vad dak au reusit sa'l faca cat de cat interesant si spectaculos...
Nu mi'a parut rau de asta...dar nici nu a meritat sa'l vad si a doua data la cinema... sorry
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 11:22   #19
freackboy
Veteran
 
freackboy
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 162
O adaptare mult mai reusita decat Dragonball . Pentru fani genulu a fost o reusita . Nu cred ca a fost un film prost . Astept cu nerabdare urmatorul x-men(X-men origins: Magneto)
__________________
Life stinks if you don't have fun
freackboy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 15:41   #20
gMan
Novice
 
gMan
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
m-am uitat azi la el, mi-a placut
gMan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells