Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 May 2011, 18:03   #101
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Question

De ce e aşa de greu să acceptaţi nişte poze?
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 18:43   #102
Tweeknax
Novice
 
Tweeknax
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 10
Livrare

Cat dureaza livrarea unui dvd?De mai bine de 2 luni comanda este in derulare.
Tweeknax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2011, 18:56   #103
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Chiar daca nu este urgent, am de primit 2 dvd-uri care sunt in "comanda in derulare"de mai bine de 2 luni cred ca si 3 luni, ce sunt cu ele ? Nu este urgent pt ca mai pot comanda 1 dvd dar pe provideo inca nu a aparut acel film ci este "in curand" si pot sa mai astept pt a le trimite pe toate. Stiu ca sunteti corecti si ati fost corecti intotdeauna si le-ati trimis tot timpul dar sunt nerabdator
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2011, 15:27   #104
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Credeti ca ar putea fi gasita o modalitate de a ni se putea oferi posibilitatea de a comanda un DVD a carui pret depaseste suma de 55 RON?

Eu m-am gandit la transformarea punctelor wiki in bani pentru DVD. De exemplu: daca la acumularea unui DVD care costa 55 RON sunt necesare 2000 de puncte, asta ar insemna ca pentru 1 RON necesar la achizitionarea unui DVD ar fi necesare aproximativ 40 de puncte. Cred ca ar fi convenabil si 1 RON pentru 60 de puncte. Aceasta este doar o posibilitate, dar poate exista si alta.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2011, 18:30   #105
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
Am in asteptare 2 poze cu Cabral Ibacka facute de mine (aka eo personal). Pls aprobati-le!
__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 15:34   #106
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
As vrea, va rog un raspuns la o problema. Am pus 6 sinopsisuri la 6 filme diferite ( Love Camp 7, Natalee Holloway, Queen Sized, The Wronged Man, Tirante el Blanco si La Vendedora de rosas) sinopsisuri care au fost acceptate si am primit doar 2 puncte. Sunt curios de ce am primit doar doua puncte la 6 sinopsisuri pentru ca s-a mai intamplat sa imi fie acceptate sinopsisuri si sa nu fie mai apoi punctate. Va rog, daca se poate sa ma lamuriti .

Last edited by Manusa : 19 May 2011 at 15:36.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 16:14   #107
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Acum am observat si eu ca se ofera doar cate un punct la sinopsis care nu este copiat. Oare cum ar trebui sa fie acest sinopsis ca sa primeasca mai mult de un punct si oare nu este mai castigat cel care obtine acelasi punctaj cu un copy/paste?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 16:22   #108
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Problema mea nu este ca se da doar un punct (am observat si eu ca si la sinopsisurile originale nu se da doar un punct) ci ca nu primesc nici un punct desi ele sunt acceptate.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 16:30   #109
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by Manusa:
Problema mea nu este ca se da doar un punct (am observat si eu ca si la sinopsisurile originale nu se da doar un punct) ci ca nu primesc nici un punct desi ele sunt acceptate.

Poate acum nu se mai puncteaza sinopsisurile copiate, chiar daca sunt acceptate. E doar o presupunere ... ale mele nu erau copiate. Daca cele copiate nu se mai puncteaza, atunci ma consolez si eu cu ideea ca nu meritau ale mele mai mult decat un punct, dar daca cele copiate primesc, ca si pana acum, un punct, atunci cred ca celelalte ar trebui sa primeasca barem doua. Ar fi bine sa primim un raspuns din partea cuiva avizat.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 16:40   #110
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Intradevar ai dreptate fresie, dar daca tot veni vorba atunci cele originale de ce nu sunt punctate cu mai multe puncte. Nu zic, eu pun si sinopsisuri care le traduc in romana dar oricum la acelea nu am pretentii de mai mult de un punct. Dar am compus sa zic asa, sinopsisuri si am primit un punct. Dar sa stiu daca se puncteaza si ce se puncteaza sa stiu mai pun sau nu sinopsisuri. Sper sa ne raspunda cineva la aceasta problema precum si la intrebarea mea de mai sus privind dvd-urile
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 16:58   #111
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by Manusa:
Intradevar ai dreptate fresie, dar daca tot veni vorba atunci cele originale de ce nu sunt punctate cu mai multe puncte. Nu zic, eu pun si sinopsisuri care le traduc in romana dar oricum la acelea nu am pretentii de mai mult de un punct. Dar am compus sa zic asa, sinopsisuri si am primit un punct. Dar sa stiu daca se puncteaza si ce se puncteaza sa stiu mai pun sau nu sinopsisuri. Sper sa ne raspunda cineva la aceasta problema precum si la intrebarea mea de mai sus privind dvd-urile

Faptul ca traduci, este tot munca. Eu nu vorbesc de traduceri, ci de copy/paste de pe alte site-uri romanesti. Traducerile nu sunt copy/paste.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 09:19   #112
lorenne
Novice
 
lorenne
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac pentru a primi DVD-ul ? Am strans de curand 2000 de puncte si nu stiu cum sa le folosesc.
lorenne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 09:25   #113
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by lorenne:
Imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac pentru a primi DVD-ul ? Am strans de curand 2000 de puncte si nu stiu cum sa le folosesc.

ai 109 puncte
tre. 2000 de puncte din Contribuţii filme, actori/Poze filme, actori
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 16:07   #114
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Red face

Văd multă lume care se plânge de voi,eu vă spun să nu vă stresaţi în loc să vă chinuiţi cu pusul de poze şi cu sinopsisuri în timpul ăla mai bine mergeţi că e frumos afară e cald la o plimbare la un ştrand şi o să fiţi mai câştigaţi,că e prea mult stres prin preajmă pentru nişte puncte şi un dvd de 55 de ron dacă vedeţi că nu vă este apreciată această muncă renunţaţi a mai pune poze şi sinopsisuri şi o zic din proprie experienţă eu am renunţat să mai contribui cu poze şi sinopsisuri şi eu am fost de multe ori nervos pentru că nu primeam puncte dar am renunţat pentru că m-am convins cum stă treaba eu puneam întrebarea şi tot eu găseam răspunsul la ea pentru că nu îmi răspundea nimeni ca de exemplu am avut probleme la secţiunea wiki cu nişte sinopsisuri care nu putea fi completate dar apăreau la secţiunea wiki ca şi necompletate şi când încercam să îl completez nu îmi dădea voie îmi spunea acest sinopsis nu mai poate fi modificat chiar dacă acolo nu era nimic nici o descriere la acel film am sesizat un administrator în speţă gloria în primă fază am primit un răspuns că la ea nu apare nimic şi să încerc încă o dată şi am încercat şi nimic am sesizat din nou şi nu am mai primit nici un răspuns nici în ziua de azi mai mult decât atât mi-au fost respinse şi 4 sinopsisuri dar nu ştiu de ce?Pentru aceste fapte eu m-am convins cum e pe aici şi am renunţat să mai contribui
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 16:09   #115
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
pentru ca nu te sti exprima. nu inteleg pentru ce mai folosesti diacriticele
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 16:36   #116
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

you are not God to have mercy or not
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 21:35   #117
lorenne
Novice
 
lorenne
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 15
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by lorenne:
Imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac pentru a primi DVD-ul ? Am strans de curand 2000 de puncte si nu stiu cum sa le folosesc.

ai 109 puncte
tre. 2000 de puncte din Contribuţii filme, actori/Poze filme, actori


Eu , personal, vad ca am 2007 puncte , nu mi explic unde ai vazit tu numarul asta...
lorenne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 21:47   #118
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Deci, tre' sa strangi 2000 de puncte numai la sectiunile marcate asa:
Contribuţii filme, actori 0 0 0
Poze filme, actori 89 20 109

Deci tu ai 109 puncte, pana la 2000, calculezi tu.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 21:49   #119
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by lorenne:
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by lorenne:
Imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac pentru a primi DVD-ul ? Am strans de curand 2000 de puncte si nu stiu cum sa le folosesc.

ai 109 puncte
tre. 2000 de puncte din Contribuţii filme, actori/Poze filme, actori


Eu , personal, vad ca am 2007 puncte , nu mi explic unde ai vazit tu numarul asta...

klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 22:59   #120
yonutzTM
Junior
 
yonutzTM
 
Join Date: May 2011
Posts: 63
Buna , eu sunt mai nou pe aici , am completat un sinopsis la un film si am primit un mesaj ca sinopsis-ul meu nu s-a acceptat , am mai completat distributia la un alt film care a fost lansat cu cativa ani in urma dar nu am primit nici un mesaj ca s-a acceptat sau nu. Deci primesc mesaj doar in cazul sinopsi-urilor sau inca nu sa ajuns si la completarea mea .
yonutzTM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells