Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Sep 2009, 14:40   #141
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Halebardule, n-ai plecat de-aici?
Daca nu, cand pleci?

Ca sa nu mai zic ca m-ai rugat ceva de dimineata dar dupa aceea tot tu.....
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:44   #142
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Illo, dear - stii vorba aia: bannanier-debannanier, bannanier-debannanier.....
Si tu te mai gândesti la CONSECVENTA, COERENTA si CUVANT?
Päi dimineatä cu Tanda, la prânz cu Manda, la ceai cu Smaranda, si seara cu cine s-o nimeri.
Dä-i în brushu' lor.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:45   #143
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Cand o sa incetati sa va mai legati de acel forum sau de mine, o sa incetez si eu.
Pana atunci, dati-i inainte ca-mi place!

(mika, studiaza in aceste propozitii folosirea cratimei, a i-urilor, a virgulei)
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:49   #144
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by halebardul:
Cand o sa incetati sa va mai legati de acel forum sau de mine, o sa incetez si eu.
Pana atunci, dati-i inainte ca-mi place!

(mika, studiaza in aceste propozitii folosirea cratimei, a i-urilor, a virgulei)

Dear, m-am legat vreodata de tine si de forumul tau? Pana ieri cand ai venit sa injuri pe toata lumea? De ce nu ai si tu putintica onoare?
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:49   #145
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Vai tu mare destept . Nici tu nu stii sa vorbesti d-apai sa imi explici mie cum se folosesc cratimile si virgulele .
Si-asa tu cred ca esti aici doar ca sa faci misto de noi , astia , care nu " stie nici a scrie " , nu ?
Impusca-te , imi faci mie o favoare si a celorlalti useri de pe forum ! Mai mancam o coliva . Ne respiri aerul degeaba .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:51   #146
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Scumpe, VOI ATI INCEPUT.
Si din start, si pe parcurs.
Dar sunt de acord.

Iatä: din acest moment, nu vom mai face nici o referire la forumul si persoanele voastre - si asteptäm acelasi lucru din partea voasträ.
PERSONAL VOI STERGE ORICE MESAJ PRIVITOR LA VOI, DE-ACUM INCOLO.
Dar dacä nu vä tineti de cuvânt, ne rezerväm dreptul sä consideräm acordul nul, si eventual sä vä mai pomenim si noi, uneori.

DE ACORD?

(Fetelor, vä rog, päsuiti-l!)

Last edited by Pitbull : 18 Sep 2009 at 14:55.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:53   #147
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Pitbull:
Scumpe, VOI ATI INCEPUT.
Si din start, si pe parcurs.
Dar sunt de acord.

Iatä: din acest moment, nu vom mai face nici o referire la forumul si persoanele voastre - si asteptäm acelasi lucru din partea voasträ.
PERSONAL VOI STERGE ORICE MESAJ PRIVITOR LA VOI, DE-ACUM INCOLO.
Dar dacä nu vä tineti de cuvânt, ne rezerväm dreptul sä consideräm acordul nul, si eventual sä vä mai pomenim si noi, uneori.

DE ACORD?


Sunt partial de acord. Sunt de acord sa nu-i mai pomenim niciodata pe nici unii din ei, dar nu ma deranjeaza ca ei sa ne faca albie de porci ba chiar imi place!

Last edited by Pitbull : 18 Sep 2009 at 14:55.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:54   #148
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Cand o sa inceteze el sa comenteze , de mine si de altii care culmea n-au nici o treaba cu el , nu stiu , parca e aiurea pe forum-ul asta , atunci o sa vorbesc frumos cu el .
Daca stau bine si ma gandesc nici nu merita sa ii vorbesti frumos , ca la specimene de-astea , daca vorbesti frumos , daca tipi tot una e .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:57   #149
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by illotempore2002:
nu ma deranjeaza ca ei sa ne faca albie de porci ba chiar imi place!
Si pe mine mä amuzä, dar CineMagia nu suntem doar noi - deci, pentru nivelul de decentä al întregii comunitäti, e mai bine sä încheiem un pact de neagresiune.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 15:00   #150
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by illotempore2002:
nu ma deranjeaza ca ei sa ne faca albie de porci ba chiar imi place!
Si pe mine mä amuzä, dar CineMagia nu suntem doar noi - deci, pentru nivelul de decentä al întregii comunitäti, e mai bine sä încheiem un pact de neagresiune.


De acord.
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 14:37   #151
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
m-am lamurit cum e si cu halebardul asta.
m-am inscris pe forumul sau cu date in regula, reale, cu adresa de e-mail corecta, fara sa imi ascund identitatea.
le-am spus oamenilor de acolo ca, de la inceputul infiintarii forumului, am descoperit unele topicuri interesante, in care anumiti useri isi demonstreaza inteligenta si decenta in exprimare.
un singur mesaj am apucat sa postez, in care cred ca am reusit sa sintetizez impresiile mele
comportamentul meu civilizat pe acel forum nu a fost de natura a-l multumi pe halebard.
care a inceput sa ma "ushuie" si, in final, sa ma banneze.
sunt convins ca leo serban e animat de intentii bune, ii inteleg perfect nevoia de a i se respecta munca si cariera de catre cei cu care intra in dialog, dar, regret, si-a ales sau s-a trezit prin preajma cel putin cu un personaj venit de la sapa.
cam asta a fost scurta mea experienta pe "cinematograf", din pacate.
nu am vrut sa fiu un cal troian, care sa saboteze ceva dincolo.
imi pare rau.
dar, la urma urmei, am incercat sa ma inregistrez pe un forum, nu in academia franceza.
asta e...
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 14:45   #152
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
când ai făcut asta, recent, sau acum câteva luni când omul şi-a deschis acel forum?!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 15:28   #153
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Ti-a trebuit un car de tupeu sa-ti arati mutra perfida pe-acolo, in aceeasi zi in care cantai prohodul acelui forum impreuna cu pit, si in care spuneai ca e un doar un moft, si ca als e Tipatescu, pauline zoe si eu catavencu. Si cand stiai ca am plecat de aici si am facut acel forum tocmai de sila ta, care te tineai pe urmele mele si imi spuneai ca-s activistul regizorilor tineri si ma injurai daca radeam de nicolaescu.

la ce-ti trebuie, acum?
aha, tanjesti dupa ceva bun?
pregateste-te nici sa nu mai poti citi ce e acolo.
Stai aici, cateva posturi mai sus laudai acest forum. Acum de ce vrei sa sugi din doua parti?

Si buna incercarea de mai sus de a ne dezbina si de a reusi ceva ce nu i-a mers altcuiva, nu dau nume, in vizita lui scurta. Sa stii ca forumul ala va merge oricum, cu sau fara mine.

so, keep out, keep!
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 15:46   #154
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

oh, mamă! şi io care credeam că măcar unul dintre ei nu e complet idiot!
trataţi-vă dracului, odată! voi, şi imbecilii care vă susţin cretinismele astea!
duceţi-vă la femei, la crâşmă, la meci, la psihiatru, oriunde, numai dispăreţi dracului o perioadă de pe forumul ăsta, dacă v-a mai rămas un minim de decenţă, vă rog frumos.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 18:30   #155
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
@dragomara,

nu sunt cretin, idiot, imbecil, etc
pur si simplu, am intrat ieri pe acel forum manat de bune intentii.
nu stiu daca as fi postat 1 mesaj pe minut sau 1 pe luna.
repet, puteam face treaba asta intrand folosind vreun ip de prin germania, de nu-si dadea nimeni seama cine sunt.
in fine....nu mai insist, sunt lamurit.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 19:17   #156
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

... şi pe deasupra absolut incorigibil, scuză-mă că mi-a scăpat la prima analiză.
baremi de-ai fi avut simţul ridicolului!
(sper că nu trăieşti cu ideea că-mi face plăcere să-ţi vorbesc astfel, dimpotrivă. trezeşte-te! prieteni nu ne sunt cei care ne încurajează nebuniile, ne cântă-n strună şi ne spun ce ne place să auzim.
promit ca de azi înainte să nu mă mai intervin. dacă a te face de râs te face fericit, şi chiar dă un sens vieţii tale, be my guest!)
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 19:42   #157
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by keepwalking:
Originally Posted by ricutza:
Si sa ne intelegem. Prietenii "virtuali" nu sunt decat rareori prieteni reali. Motiv pentru care chiar nu ma intereseaza sa-i ascult, sa-i inteleg si sa-i accept. Au ceva interesant sa-mi comunice, bine, nu, trec la urmatorul.

De aici se naste acea aroganta a celor care isi inchipuie ca detin adevarurile absolute despre orice.
Film, in cazul de fatza.


adica tu citind postarile mele despre filme ai simtit ca m-as crede atoatestiutoare? serios acum, chiar nu cred ca am abordat vreodata un astfel de ton (excluzand poate discutia de aici).
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 19:46   #158
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Deleted:
Originally Posted by ricutza:

Dragomara, sa fim seriosi...subiectele in care cunosti idei noi le numeri pe degete. Si in general, eu ideile noi le aflu de la userii vechi (adica cei care posteaza relativ constant de cel putin cateva luni). De la userii noi aflu doar ca le place filmul x si actorul y. Ceea ce sincer nu ma intereseaza avand in vedere ca oricum n-am sanse sa retin preferintele la zecile de mii de useri pe care ii are cinemagia.

Stii cum cum se vede asta in ochii unuia ca mine? ca „greii” se lupta intre ei luandu-si ca argument zdrobitor „plevusca” de aici (rame, viermi, lipitori etc.).

No offence

ok, tu esti chiar o exceptie (si mai sunt ca tine). Imi dau seama ca mesajele mele pot parea contra userilor noi, dar nu sunt. La urma urmei si eu am fost user nou si stiu cum e.
Deci nu ma refer la cei 10-11 oameni noi care intra pe site si se transforma, dupa cateva postari in persoane pe care le urmaresc. Ma refer la celelalte mii de useri.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 20:09   #159
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
aici iti dau dreptate, ricutza.
eu am devenit cinemagiunist doar de prin septembrie anul trecut.
dar asta n-a contat prea mult:

pentru ca:
am eliminat chiar si de aici useri bolnavi mintal, gen suspect de bizar.
am pus problema categoriilor pasive ale forumului - (gen "Vreau sa stiu" ) lucru care s-a rezolvat
am pus problema emoticoanelor de atunci (sinistre) si iata ca sunt cele de la messenger, foarte bune.
am facut un alt forum, in care un critic respectabil de film sa aiba loc sa se exprime
m-am autobanat de pe acel forum
etc.
deci nu tine de "veterani" treaba cu valoarea. Ci de valoare in sine.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 19 Sep 2009, 20:13   #160
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

@ricutza - scuze că nu ţi-am răspuns. nu te-am citit mai devreme, şi se pare că nu am pierdut mare lucru. te contrazici în afirmaţii, iar cea mai semnificativă greşeală pe care cred eu că o faci e aceea de-a diferenţia comportamentul unui om în funcţie de mediul în care se află, internet (forum de psihologie/ matrimoniale LOOOOL / cinematografie) şi viaţa reală. oriunde ne-am afla, şi abslotul cu oricine am intra în contact, de la portar la preşedinte de stat, omul onest, cu bun-simţi şi relativ inteligent care ştim că suntem ar trebui să fie absolut acelaşi. etc. etc.
scuze că nu intru în detalii, dar nu am timp, din păcate nu cu toţii frecăm menta la muncă/ acasă, pentru a ne permite să scriem postări imense, pline de idei originale şi bine elaborate ca să-i impresionăm pe cei care oricum nu citesc, pentru că deja ştiu ei cu cine să discute, pe Net! oricum, omul simplu care sunt poate trage o mulţime de concluzii despre tine, dacă citeşte aici că te-a dat pe spate "the proposal", de exemplu.
respect, încredere şi bună-voinţă ar tb să avem pentru toţi, cel puţin până ne dezamăgesc.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells