Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Sep 2009, 23:12   #41
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
nu mai stiu ce sa cred, fiule.
dar stiu ca esti un mincinos.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 23:21   #42
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
OK.
Fie cum spui tu.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 23:24   #43
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ati devenit plicticosi.
Cu topic cu tot.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 00:27   #44
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
~~~

~~~

Last edited by halebardul : 11 Sep 2009 at 07:30.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 05:32   #45
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

ştii ceva?! ia mai scuteşte-mă şi stai fără explicaţii (că nu te ridici mai sus de-un subiect de mahala), stai acolo unde tu ai ales să fii, adică pe forumul tău.
fii şi tu măcar o dată bărbat, şi nu mai toooot reveni asupra deciziilor.

aaa... şi foooarte inteligentă măsura de a-i şterge contul lui Judex pe forumul tău vestit, după care să te întorci pe CineMagia ca să-l împungi. etc. tine-o tot aşa, you are the best!

aaa şi încă ceva, apropo de "spune-mi cu cine te însoţeşti, ca să-ţi spun cine eşti" faptul că ai ales să fii prieten cu cu om prost, pe care în prietenia ta valoroasă îl şi mai critici aci, ce crezi tu că spune despre tine?! dacă nu te-ai prins promit ca ceva mai încolo să-ţi desenez.

Last edited by Dragomara : 11 Sep 2009 at 05:34.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 05:45   #46
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Halebardu': Gandesti Marunt!
Disciple is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 07:35   #47
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
aveti dreptate amandoi si toti cei care vor mai scrie in acest topic (in afara de mine, normal)
care topic ar putea fi, dupa asta, sters.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 10:58   #48
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Au trecut sase saptamani in care ati avut ocazia de a va marturisi nemultumirile si de a aduce un argument plecarii de pe forumul Cinemagia. Putini au scris, si mai putin au adus argumente. O privire peste toate mesajele postate in acest topic arata ca toti cei care au vrut sa incerce si "dincolo"-ul au facut-o fie pentru ca aici nu li se cultiva ego-ul exacerbat, fie pentru ca le sta in fire sa dea m*** ori de cate ori au ocazia, fie pentru ca nu au niciun Dumnezeu, sau - mai bine zis, se leapada cu orice ocazie. Dupa cum vedeti, am folosit toate registrele limbii, ca mesajul sa ajunga la toate urechile. O singura persoana a reusit, totusi, sa-si pastreze respectul meu, tocmai pentru ca a adus argumente oneste. Dar ce pacat ca s-a inconjurat de scelerati, dorieni gray, atei si alte feluri de vietuitoare...
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 14:33   #49
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Originally Posted by Gloria:
Au trecut sase saptamani in care ati avut ocazia de a va marturisi nemultumirile si de a aduce un argument plecarii de pe forumul Cinemagia. Putini au scris, si mai putin au adus argumente. .

Hai sa-ti dau motivele mele:
-m-am saturat de miile de topicuri despre Judex/illotempore
-m-am saturat de bizoni ca "suspy" carora li se permite orice
-m-am saturat de Judex
-m-am saturat de illotempore
-m-am saturat de paruielile muieresti
Va intreb pe tine si pe Stefan: voi ce moderati aici? cum naiba i se pune pumnul in gura lui Raptor si sunt tolerati atatia imbecili?

Originally Posted by Gloria:
O privire peste toate mesajele postate in acest topic arata ca toti cei care au vrut sa incerce si "dincolo"-ul au facut-o fie pentru ca aici nu li se cultiva ego-ul exacerbat, fie pentru ca le sta in fire sa dea m*** ori de cate ori au ocazia, fie pentru ca nu au niciun Dumnezeu, sau - mai bine zis, se leapada cu orice ocazie.

Dincolo: Egon, of cairo, silver, hulot, razi si multi altii; dupa tine, sunt egomaniaci, vulgari sau oportunisti. I beg to differ.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 16:40   #50
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Intr-adevar, au fost perioade in care am intoxicat acest forum la modul cel mai prostesc posibil si jenant. Din fericire am reusit sa ies din setarea asta gresita si nu o sa mai deranjez pe nimeni. Chiar era tziganie curata ceea ce faceam. Sorry.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 16:50   #51
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

@Bogie - din anumite puncte de vedere ai şi tu dreptate. în virtual, de altfel ca şi-n viaţa de zi cu zi e imposibil să ne mulţumească toţi şi toate. dacă restul lumii ar gândi şi acţiona ca mine aş muri de plictiseală. din punctul meu de vedere farmecul constă-n diversitate. faptul că foarte puţini dintre noi suntem capabili să-l acceptăm şi înţelegem pe cel care nu este ca noi e aspectul determinant al inadaptabilităţii noastre. greşeala pe care-o facem cu toţii e pretenţia ca diferiţii să se dea după noi. sfatul meu e ca pentru o viaţă uşoară, e drept, fals armonioasă, trebuie ca noi să ne dăm după ei, evident fără a ne pierde identitatea. nu e nimic mai simplu ca a ignora ceea ce nu ai putut înţelege sau schimba. eu una sunt de părere că numai împreună suntem puternici, etc. opiniile / taberele separate nu sunt decât dovada unui orgoliu exacerbat. adevărata provocare este să încerci şi să reuşeşti să vorbeşti o limbă comună printre atâtea dialecte.

mă întrebam acum oare de ce eu nu am intrat niciodată pe forumul lui halebarul?! eu cea care nu am putut posta cu anii aci, care am avut ban pe IP cu lunile, deci nu am putut măcar citi ! eu am tot dreptul să-i bag în p**** mă-sii pe toţi administratorii CineMagia. şi au fost vremuri când mi-aş fi dorit să o fac, ceea ce m-a oprit a fost inutilitatea demersului; caracterul se şlefuieşte până-n vârsta de 20 de ani, şi ăsta e job-ul părinţilor şi educatorilor, iar eu nu sunt genul care să dărâme, şi apoi punctul meu de vedere nu are nevoie de confirmări exterioare pentru a şti dacă e valid sau nu.

aş vrea să spun că sunt tare mândră de mine însămi pentru că eu am prevăzut situaţia asta cu mult înainte.

nu-mi plac mulţi şi multe aici, însă nu pentru ei intru pe forum.

probabil că dacă nu aş fi fost aici aş fi intrat şi pe forumul halebardului, unde iar nu mi-ar fi plăcut mulţi şi multe.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 16:53   #52
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by illotempore2002:
Intr-adevar, au fost perioade in care am intoxicat acest forum la modul cel mai prostesc posibil si jenant. Din fericire am reusit sa ies din setarea asta gresita si nu o sa mai deranjez pe nimeni. Chiar era tziganie curata ceea ce faceam. Sorry.
fals! nu ai ieşit, şi nu cred că o să ieşi vreodată. asta eşti tu, eu una m-am obişnuit deja.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 17:13   #53
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Bogie:
Originally Posted by Gloria:
Au trecut sase saptamani in care ati avut ocazia de a va marturisi nemultumirile si de a aduce un argument plecarii de pe forumul Cinemagia. Putini au scris, si mai putin au adus argumente. .

Hai sa-ti dau motivele mele:
-m-am saturat de miile de topicuri despre Judex/illotempore
-m-am saturat de bizoni ca "suspy" carora li se permite orice
-m-am saturat de Judex
-m-am saturat de illotempore
-m-am saturat de paruielile muieresti
Va intreb pe tine si pe Stefan: voi ce moderati aici? cum naiba i se pune pumnul in gura lui Raptor si sunt tolerati atatia imbecili?


Draga Bogie,
exagerezi.
ai enumerat 3 motive care puteau fi foarte bine unul singur: "m-am saturat de miile de topicuri despre Judex/illotempore".
ce rost mai avea sa spui, separat, ca te-ai saturat de judex si illotempore?
ca sa-ti iasa mai multe la socoteala?
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 17:24   #54
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Eu cred ca apele s-au despartit si limpezit, in acelasi timp.
"Dincolo" este un forum creat special pentru ALS. Putea sa-si faca un blog, dar a preferat formula "forumului".
Tot ce se invarte acolo e in jurul personalitatii sale.
Poate ca lucrul asta produce placere atat lui ALS, cat si celorlalti.
Nu e treaba mea sa fac analize.
Halebardul i-a oferit suportul tehnic, fosta "pauline", actuala "mewsette", se ocupa cu omagiile si pupaturile de o evidenta ce frizeaza penibilul, iar restul fac parte dintr-un cerc restrans de "initiati", criptici in exprimare, de un rafinament cautat, cu un limbaj scrobit si rigid, la fel de atragator ca un picior de lemn crapat la soare.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 17:36   #55
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by keepwalking:
Eu cred ca apele s-au despartit si limpezit, in acelasi timp.
"Dincolo" este un forum creat special pentru ALS. Putea sa-si faca un blog, dar a preferat formula "forumului".
Tot ce se invarte acolo e in jurul personalitatii sale.
Poate ca lucrul asta produce placere atat lui ALS, cat si celorlalti.
Nu e treaba mea sa fac analize.
Halebardul i-a oferit suportul tehnic, fosta "pauline", actuala "mewsette", se ocupa cu omagiile si pupaturile de o evidenta ce frizeaza penibilul, iar restul fac parte dintr-un cerc restrans de "initiati", criptici in exprimare, de un rafinament cautat, cu un limbaj scrobit si rigid, la fel de atragator ca un picior de lemn crapat la soare.

ma simt excelent inconjurata de atatea complimente
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 17:37   #56
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

@keepwalking - mulţumesc pentru sinteză. bănuiam io că n-am pierdut mai nimic.
fericiţi cei ce nu mai sunt aici! locul lor va putea fi ocupat de unii cu care-am putea vorbi aceeaşi limbă. sau nu. aventură care merită trăită, şi savurată din plin, ORICUM!

Last edited by Dragomara : 11 Sep 2009 at 17:40.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 18:20   #57
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by illotempore2002:
Intr-adevar, au fost perioade in care am intoxicat acest forum la modul cel mai prostesc posibil si jenant. Din fericire am reusit sa ies din setarea asta gresita si nu o sa mai deranjez pe nimeni. Chiar era tziganie curata ceea ce faceam. Sorry.
fals! nu ai ieşit, şi nu cred că o să ieşi vreodată. asta eşti tu, eu una m-am obişnuit deja.

Posibil. Ramane de vazut. Cu totii avem perioade proaste in care ne delasam pana jos detot.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 18:50   #58
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Post

nu-ţi reproşez nimic, şi nu mă interesează dacă o faci, sau nu, conştient. asta eşti tu, şi trebuie să-ţi placi în primul rând ţie însăţi. m-aş simţi al naibii de prost dacă aş şti că te prefaci pentru mine.

sfatul meu e următorul: nu te justifica niciodată, în faţa nimănui. prietenii te ştiu deja, duşmanii nu te vor crede. cei ce te iubesc vor încerca permanent să te înţeleagă şi iubească cu bunele şi cu relele tale.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 11 Sep 2009, 20:04   #59
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Referitor la ce zicea Bogie -
Suspy e banat demult, deci nu era cazul sa intre intre motivele enumerate de Bogie.
illo si-a recunoscut acum, in al 13-lea ceas, pacatele.
Egon imi spunea, intr-adevar, ca nu gaseste pe forum cu cine sa vorbeasca despre Cassavetes (macar sa fi gasit dincolo parteneri de discutie pe subiectul asta)...
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 12 Sep 2009, 03:56   #60
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
@Illo - ne-am purtat deseori in public ca niste bezmetici. Scuze si de la mine.

@Bogie - stie deja toata lumea ca am iubit-o pe fata asta si cam asta e... Scuze iar.

@Gloria - ti-am explicat in particular ce si cum. Scuze si tie din nou.

@Beharzi - fuck off!


PS
Girafel, tre sa ne vedem, dar nu numai pt GR.
Judex is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells