Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Jul 2009, 17:24   #21
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Redmen, amigo, eu n-am 'plecat' de pe Cinemagia, dar e adevarat nu am mai intrat sa citesc pentru ca nu prea aveam ce. am intrat de vreo doua ori sa vad ce s-a intamplat cu niste subiecte care ma interesau si am vazut ca stagnau. in afara de asta, recunosc ca la cat am stat eu pe cinemagia am obosit de certurile de pe aici. parca ar merge s-o luam de la zero. altminteri, nu vad care e problema sa fie si-o mie de forumuri.
europe_east is offline   sendpm.gif
Old 25 Jul 2009, 21:05   #22
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Pai nici eu nu vad care ar fi problema cu o mie de forumuri.Vroiam sa imi dau seama ce nu a mai mers aici.Si da,asteptam raspuns de la tine.Si de la Mala Portugal si Klein.Ca pe voi va citeam mereu cu placere chiar daca nu intrati asa des.

L.E. In afara de factorul ALS.Alte motive vreau.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)

Last edited by redmen : 25 Jul 2009 at 21:16.
redmen is offline   sendpm.gif
Old 25 Jul 2009, 21:33   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by redmen:
L.E. In afara de factorul ALS.Alte motive vreau.
Factorul civilizatie. Se milita pentru un statut de sat färä câini, se înjura la liber. (Nu numai A.L.S. si Illo reciproc - c-ai zis "în afarä" - ci si Hale pe Keep, Blubico pe mine, Papuline într-un simultan sinusoidal cu nu-s' câti...) Iar când li s-a zis "enough!", au särit cä cicä nu-i democratie.
As simple as that. They want the freedom to shit publicly.
(Si, evident, o dau la rästurnica: "Häia de colo e mârle, noi estem domni..." Cea mai sigurä cale de atac: faci din negru alb si din alb negru, atât de nerusinat, încât retezi reperele logice oricui te-ar putea contrazice. Când zici: "Gäinile e insecte si gândacul sunt mamifer!", cine sä-ti zicä "Taci, fä cä esti prost?" Lumea se cruceste si uitä imediat.)

Last edited by Pitbull : 26 Jul 2009 at 11:56.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 09:00   #24
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Multumim de compliment, dar nu servim. Asa-zisa "democratie americanä" e o fäcäturä, nu ne place sä fim echivalati cu ea, nici mäcar pe departe...
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 11:07   #25
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
eu m-am inscris pe celalalt forum din curiozitate. nu pot spune ca mi-am facut bagajele si am plecat suparata de aici. am revenit de cateva ori, dar singura sectie une am avut chef sa intervin a fost la filme romanesti, avand un singur interlocutor: Pitbull. Nu am o problema anume cu nimeni de aici (nu certurile in sine ma deranjau pt ca oricum nu imi petreceam timpul in zona de scandal, ci faptul ca se concentra toata lumea acolo)
in schimb dincolo discutiile sunt cu adevarat interesante. eu mai intru si pe cinemagia dar nu prea ma mai trage inima sa fac vreun comentariu pe undeva. si am constat o chestie foarte neobisnuita pt mine. Acolo mi se raspunde la postari si nu pe un ton rastit. chestie care m-a facut un pic addicted.
klein is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 11:43   #26
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by redmen:
L.E. In afara de factorul ALS.Alte motive vreau.
Factorul civilizatie. Se milita pentru un statut de sat färä câini, se înjura la liber. (Nu numai A.L.S. si Illo reciproc - c-ai zis "în afarä" - ci si Hale pe Keep, Blubico pe mine, Papuline într-un simultan sinusoidal cu nu-s' câti...) Iar când li s-a zis "enough!", au särit cä cicä nu-i democratie.
As simple as that. They want the freedom to shit publicly.
(Si, evident, o dau la rästurnica: "Häia de colo e mârle, noi estem domni..." Cea mai sigurä cale de atac: faci din negru alb si din alb negru, atât de nerusinat, încât retezi reperele logice oricui te-ar putea contrazice. Când zici: "Gäinile e insecte si gândacul sunt mamifer!", cine sä-ti zicä "Taci, fä cä esti prost?" Lumea se cruceste si uitä imediat.)

Pit are perfecta dreptate.
"Autoexilatii" aveau si aici perfecta libertate de expresie.
Se puteau purta si aici "discutiile interesante" de dincolo.
Iar cu "democratia" sta cam asa: cei care nu puteau injura aici, injura de acolo pe cei de aici.
E mai "curajos" sa injuri de peste gard si nu din curtea omului.
Doar doi useri, halebardul si Leo, au luat intr-adevar atitudine in fata acestor indivizi...primul exemplu care imi vine in minte este chill bill. Dar au fost palide mustrari.
Citesc acolo despre atasamentul fiecaruia pentru cauza forumului. "Ma simt excelent aici...dincolo parca eram mai nervos, aici sunt mai destins, etc, etc...". Mi se par trase de par si aduc a manifestari specifice cultului personalitatii.

Last edited by Pitbull : 26 Jul 2009 at 11:57.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 12:02   #27
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by keepwalking:
"Ma simt excelent aici...dincolo parca eram mai nervos, aici sunt mai destins, etc, etc...". Mi se par trase de par si aduc a manifestari specifice cultului personalitatii.
Poate doar la un nivel secundar. Sunt eminamente încercäri de justificare în fata propriei constiinte, tentative de autosugestie; vezi insistenta lor explicitä, abundentä, logoreicä... Self-deluding - as simple as that. Când esti cu adevärat fericit, te exprimi discret, echilibrat, nu isteric - remember Cântarea României: "Aceastä minunatä primävarä / Pe care o träim înfläcärat", "Am cravata mea / Si mä mândesc cu ea", "Suntem zorii noi ce räsar / Ducem vis senin, plin de jar...", etc.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 12:08   #28
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ keepwalking + pitbull: cu atitudinea asta + comentariile rauvoitoare & paralele cu realitatea nu reusiti decit sa-i convingeti pe cei care au plecat ca au facut alegerea corecta
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 12:18   #29
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Welcome back home, Leo!

...Si cu ce vä deranjeazä? Nu asta ati vrea sä dovediti si voi? Ar trebui sä ne multumiti!
B.T.W., dacä n-aveam dreptate, stim sigur cä ne-ati fi ignorat ca pe niste cantitäti neglijabile - cum vä tot amägiti cä am fi. Atentia pe care ne-o acordati mäcar ne confirmä opiniile - chiar dacä nu ne bucurä.
(Apropo, cum era aia cu paiul si bârna? Nu cred cä avem aici vreun topic intitulat "Cinematograful sucks", nici cä vreunul dintre noi se bagä-n seamä dincolo, sä facä reclamä Cinemagiei sau alte comparatii tendentioase.)

Am o propunere:
- voi, dacä vreti, intrati aici ca sä postati doar lucruri de continut, iar de înjurat, înjurati-ne numai acolo;
- noi, la rându-ne, nu inträm deloc acolo, si nu vä înjuräm nicäieri (dacä voi ne läsati în pace, vä läsäm si noi pe voi).
Deal?

Last edited by Pitbull : 26 Jul 2009 at 12:27.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 12:41   #30
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
am intrat doar ca sa set the record straight: redmen facuse acest topic special pt ca aceia care au plecat sa-si spuna pasurile, corect?

eu, recunosc, am considerat initial ca nu e cazul - ce aveam de spus puteam spune si la noi - dar, dupa o matura chibzuinta, am zic ca asa e corect, corect?

iar acum, dupa ce am facut-o, ma intorc unde mi-e bine, adica pe cinematograf (btw, 'home is where the heart is'), unde nu risc sa fiu injurat, scuipat, maltratat etc.

ps discutii serioase despre film putem purta si acolo, dupa cum se poate constata nu intimplator a intrat la noi si andrei gorzo...
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 12:48   #31
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bun, si cu ceea ce-am propus cum rämâne? Do we have a deal, or not?

Chiar dacä nu, fiti linistiti: n-o sä toleräm niciodatä aici topicuri de înaltä tinutä moralä si intelectualä gen "Comunitatea X sucks", si nici initiative ofensive la adresa voasträ. Mäscärile pe care le scrieti acolo despre noi le vom ignora, iar la orice comentarii mai mult sau mai putin similare postate aici vom räspunde pe mäsurä, si nimic mai mult; dar am prefera sä nu fie cazul.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 13:01   #32
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
... credeam ca ai inteles ca nu pot vorbi in numele tuturor - noi chiar sintem o democratie, sa stii!

bye bye
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 13:11   #33
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Stiu, stiu - cum sä nu stiu! Am auzit-o de-atâtea ori... si de la Voronin, si de la Smirnov - ca sä nu mai vorbesc de Kim!

...Mai bine recunoaste cä modul civilizat si rezonabil în care am pus problema nu cadreazä cu un anumit stil, asa cä fuga de räspuns e sänätoasä (desi... proverbialä!)

Bye! Don't be long, we'll be missing you!

Last edited by Pitbull : 26 Jul 2009 at 13:14.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 16:02   #34
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Nu trebuie sa va suparati prea tare.
Noi toti vom recunoaste intotdeauna, cu mandrie, ca am plecat de pe cinemagia.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 16:27   #35
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Welcome back home, Hale!
Ti-am zis eu cä nu poti träi färä noi?
Home is where your heart REALLY is (no matter the WORDS you say) - so true...!

Last edited by Pitbull : 26 Jul 2009 at 16:33.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 Jul 2009, 20:33   #36
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Multumesc celor care au avut bunavointa sa imi dea si mie un raspuns.Apreciez acest lucru.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 12:57   #37
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
citez din mesajul halebardului postat recent pe topicul omolog de "dincolo":

"acum ca m-ai provocat, uite, le cer scuze aici:
lui keepwalking, lui suspect de bizar, lui mistah j, lui djinjis, lui dan mihu, illo sau pitbull daca i-am suparat, gloriei, lui stefando... La toti cei pe care e posibil sa va fi suparat: va cer scuze!

(.....) acum mi se par stupide certurile noastre si dusmaniile si as vrea sa fie uitate si iertate."


fata de mine, nu are de ce sa-si ceara scuze.
cum am mai spus, virtualitatea naste "monstri" inexistenti.
cert este ca apreciez foarte mult gestul halebardului.
probabil ca multi de acolo nu-i vor urma pilda.
dar asta e problema lor.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 14:26   #38
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ar fi putut sa ma mentioneze si pe mine pt reactiile alea isterice din vinerea cu pricina si stergerea contului meu. In fine, pacat de forumul ala, incepuse bine...
Judex is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 21:14   #39
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Tie nu, pentru ca esti un mincinos
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   sendpm.gif
Old 01 Sep 2009, 22:18   #40
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Mincinos este Halebardul, Raptore. Daca e stapan peste un forum voi chiar credeti ca a fost cum spune el? Nu crezi ca gestul sau de a-mi sterge contul este infect? Si asta doar dupa ce un om a contramandat o invitatie motivand foarte serios. Vezi-ti de treaba, am inteles ca esti baiat ok.
Judex is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells