Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Feb 2014, 13:12   #121
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Ăsta tot scrie ceva, dar e unul Kuhaylan care în loc de comentariu pune zerouri la toate filmele pe care le vede.

http://www.cinemagia.ro/filme/kiss-k...ng-bang-13358/ Ăsta e un exemplu.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2014, 11:47   #122
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by cosmin_kedii:
sfatu meu este pt tine sa te duci sa te cauti la cap prietene ceea ce faci tu arata ca esti un copil tare prost la cap , oare ma intreb pe dobitocul asta nu il vede nimeni

kedii, nu mai face valuri, că eşti penal. Îmi place tatuajul tău.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2014, 20:29   #123
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by marillion:
kedii, nu mai face valuri, că eşti penal. Îmi place tatuajul tău.

Marillion, esti uracios ! Cautand informatii despre un film, am gasit un comentariu al lui cosmin apreciat cu 15 thumbs up. Imi pare rau ca nu am retinut titlul filmului, caci ti-as fi putut demonstra ca este un utilizator cu o multime de fani.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 16:10   #124
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Avem aici un utlizator cu un mare apetit sexual. Dorinta lui incontrolabila vizeaza intreaga rasa de "devoratori de filme". De ce ? Pentru ca asa a gandit cu sapca lui. Si pentru ca ii place un film cu Van Damme, prost notat in general.
Meritam sa fim injurati, nu-i asa ?

http://www.cinemagia.ro/club/profil/gheryss_gheryss/
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 17:22   #125
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Well,exista buton de report daca te deranjeaza comentariul respectiv(e o patratica albastra).Daca as sta sa pun aici fiecare user si fiecare comentariu care este suspect de "discreditare a site-ului", as face din topicul asta rival de seama pentru "Asculta,Noteaza,Posteaza". .Ca nenea asta mai sunt o gramada si stalpul infamiei, ce se vrea topicul asta, nu cred ca ajuta in nicio privinta, pe cand butonul ala de report pare destul de eficient.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 17:47   #126
Nimicdinceparafi
Novice
 
Nimicdinceparafi
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 3
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Well,exista buton de report daca te deranjeaza comentariul respectiv(e o patratica albastra).Daca as sta sa pun aici fiecare user si fiecare comentariu care este suspect de "discreditare a site-ului", as face din topicul asta rival de seama pentru "Asculta,Noteaza,Posteaza". .Ca nenea asta mai sunt o gramada si stalpul infamiei, ce se vrea topicul asta, nu cred ca ajuta in nicio privinta, pe cand butonul ala de report pare destul de eficient.


Eficienta acelui buton a fost testata chiar de mine pe acest individ,vis-a-vis de comentariul lui .Au trecut aproape 3 saptamani si nu s-a intamplat nimic,comentariul lui la film -sau mai bine zis dejectia- e tot acolo bine-mersi,cat dureaza sa fie eficient?
Nimicdinceparafi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 17:50   #127
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Inceara mai tare! Oricum ai multe sanse de reusita decat postand aici diferite nume si comentarii .
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 17:56   #128
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Well,exista buton de report daca te deranjeaza comentariul respectiv(e o patratica albastra).Daca as sta sa pun aici fiecare user si fiecare comentariu care este suspect de "discreditare a site-ului", as face din topicul asta rival de seama pentru "Asculta,Noteaza,Posteaza". .Ca nenea asta mai sunt o gramada si stalpul infamiei, ce se vrea topicul asta, nu cred ca ajuta in nicio privinta, pe cand butonul ala de report pare destul de eficient.

MW, poate ca pe tine nu te deranjeza limbajul licentios, dar eu nu il accept. Este modul meu de a lua atitudine si nu cred ca este dreptul tau sa mi-l contesti.
In afara de asta, nu stiu de ce trebuie sa detina suprematie pe site topic-ul mentionat de tine, pentru ca eu il consider si mai inutil cinefililor decat cel initiat de mine. Daca notarea s-ar face in functie de calitatea muzicii, poate ca as avea consideratie fata de idee. Dar o privire aruncata acolo m-a convins ca notele se pun in functie de simpatia sau interesul fata de utilizatorul pe care trebuie sa il notezi, in fata acestor interese nici macar gustul personal nemaicontand . Este cel mai libidinos mod de notare pe care l-am intalnit in viata.
Mai ai ceva de adaugat ?
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 18:13   #129
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Inceara mai tare! Oricum ai multe sanse de reusita decat postand aici diferite nume si comentarii .

MW, spune-mi ca esti un Dumnezeu al site-ului Cinemagia ! Pentru ca eu in acest moment te consider un tanar arogant. Unul pe care in viata reala l-as trimite in camera lui sa studieze pentru facultate, caci isi pierde timpul in probleme care nu il privesc.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2014, 18:29   #130
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Neah...era doar un ex.(la indemana mie) poti sa schimbi "Asculta, Noteaza, Posteaza" cu "Cel mai recent vizionat film".Ideea ramane aceeasi, ca doar nu despre topicul respectiv e vorba aici .Cat despre topicul cu pricina.Ar trebui sa il tratezi exact ca ceea ce se vrea a fi: un joc nu tocmai serios si sa nu te superi ca unor nu le place Slash si le place nu stiu ce rapper underground.

Nu caut cearta&stuff, desi vad ca tu cauti.Ai impresia ca am ceva cu tine.Gresit!Nu am atata timp si energie de consumat rafuindu-ma aiurea, pentru te miri ce ,abureala, nota, comentariu etc..Ceea ce am scris mai sus era o parere si o recomandare.

PS:Mersi de sfat...O sa ma duc in camera mea si o sa invat pentru ca intotdeauna stiu ca este cineva care va avea grija de site in locul meu. Kappa!

Last edited by MikkaelWolfganger : 21 Feb 2014 at 18:32.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2014, 15:19   #131
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Utilizatoril Rippa!!!
lasa commenturi aiurea, fara noima.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2014, 12:30   #132
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by iiii:
Utilizatoril Rippa!!!
lasa commenturi aiurea, fara noima.

Din pacate, site-ul nu ii face individului o evaluare psihiatrica la momentul crearii profilului de utilizator. Nici dupa aceea. Valoarea utilizatorilor se masoara in puncte. Ne miram de rezultate ?
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2014, 12:32   #133
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ai dreptate bitter... in puncte sau in medalii.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2014, 12:30   #134
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
actori care compromit siteul

V-ati uitat la comentariile marii actrite Ioana Moldovan?Are mai multe ca Julianne Moore si toate seamana unele cu altele, are peste 300 voturi... de necrezut pentru o anonima.
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2014, 20:58   #135
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by lili22:
V-ati uitat la comentariile marii actrite Ioana Moldovan?Are mai multe ca Julianne Moore si toate seamana unele cu altele, are peste 300 voturi... de necrezut pentru o anonima.

Mda... Nu știu cum erau aliniate planetele la începutul anului 2006, dar o mulțime de utilizatori au simțit brusc nevoia să o elogieze pe excepționala actriță. Modul lor de a-și exprima admirația este atât de asemănător, încât sună a incantație. Nu m-ar mira să fie la mijloc o vrajă care a împărțit actrițele lumii în două mari categorii: Ioana Moldovan și restul !
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2014, 14:39   #136
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
Dar in legatura cu cazul Mihnea Columbeanu?Omul e in atentia justitiei care isi va face treaba.Pe profilul sau au aparut cele mai oribile injuraturi, culmea, de la o femeie, care a inceput sa ii ameninte si pe cei care nu o aproba, zice ca sunt complici.Existentus parca este numele acestui user ,este pe site numai ca sa injure pe unul, pe altul....
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2014, 20:10   #137
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Atitudinea aceasta faţă de o persoană care a ȋncălcat legea reprezintă reminiscenţe ale Evului Mediu, când cetăţenilor li se dădea ocazia să ȋși exprime oprobriul faţă de cei expuși la stâlpul infamiei. Scopul nu era doar ca acuzatul să fie umilit, ci și ca membrilor comunităţii să li se recunoască importanţa, fiind implicaţi ȋn judecarea infractorilor.
Suntem deasupra celor care sunt prinși că au greșit, nu-i așa? Suntem mai buni, mai drepţi, suntem fără de păcat...
Pe de altă parte, am vaga banuială că reacţia negativă la adresa personajului adus ȋn discuţie are legătură cu aroganţa pe care nu de puţine ori am remarcat-o ȋn comentariile sale. Atitudinea ofensatoare la adresa utilizatorilor lipsiţi de o cultură solidă le-a dat acestora ocazia să ȋși plătească poliţele cu vârf și ȋndesat.
Am observat și eu că utilizatorul acela (mă tem că este femeie, deci cu atât mai grav) atacă la modul grosolan alţi membri ai acestui site, fără niciun motiv. Ȋncă o dată spun că nu ar trebui tolerat genul acesta de comportament. Nu cred ȋnsă că ne ascultă cineva.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2014, 18:39   #138
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Protestez prin aceasta împotriva tovarăşului twinsen, acest neruşinat propagandist băsist, căruia nimeni nu-i cenzurează publicitatea electorală moca şi care, cu rapiditatea unui ştergător de parbrize dintr-o intersecţie aglomerată, mi-a aplicat prompt politica pumnului în gură, ştergându-mi o postare civilizată, chiar dacă offtopic, din secţiunea Arta gătitului. Eşti jalnic, omule, cu apucăturile tale de moderator-dictator.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2014, 19:13   #139
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
A fost stearsa o intreaga discutie care era in mod clar off-topic si in care tu aveai un singur mesaj. Tonul tau ma surpinde sincer, sper ca dupa ce iti trece supararea pe care pari sa o simti, o sa revii la un mod civilizat de discutie.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2014, 19:28   #140
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by marillion:
...ştergându-mi o postare civilizată, chiar dacă offtopic, din secţiunea Arta gătitului.

Nu doresc să mă implic ȋntr-un scandal, dar am resimţit și eu efectele acestei cenzuri pe care o reproșezi moderatorilor.
Astăzi am văzut ȋn club că prietenii au postat de mai multe ori ȋn Arta gătitului. Nu am avut timp să intru imediat pe forum, dar când am făcut-o salivam deja cu gândul la delicatesele ce ȋmi vor fi servite acolo.
Din păcate, acestea au fost retrase cu o viteză demnă de un ospătar de primă clasă care constată că pe tortul clientului zace o muscă storcită, ȋn locul consacratei cireșe.
Poate mesajele au avut un conţinut cel puţin la fel de deranjant ca cel pe care ȋl găsesc adeseori pe paginile filmelor, rod al „eleganţei” utilizatorilor care m-au obligat să ȋmi restrâng drastic comunicarea pe acest site.

Last edited by bitter_moon : 14 Nov 2014 at 19:54.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells