Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Mar 2004, 14:41   #21
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
ROBERTO CARLOS is out pt meciul vedeta de miercuri
hai daca merge sa dau si io niste pronosticuri cu vedere la cl
JUVENTUS-DEPORTIVO 1
ARSENAL-CELTA 1
LYON-SOCIEDAD 1
CHELSEA-STTUTGART 1


MONACO-LOKOMOTIV 1
REAL-BAYERN 1
MANCHESTER-PORTO 1
MILAN-SPARTA PRAGA 1

cred ca daca as baga 10 euro minim cu un bilet ca asta la pariuri sportive as castiga SIGUR 100
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 14:48   #22
nookie
Senior
 
nookie
 
Join Date: Feb 2004
Location: any place
Posts: 104
Send a message via Yahoo to nookie
daca le-ai nimeri pe toate 8 cu 10 euro ai castiga 1000. Dar la Manchester am dubii.

Si asta fara legatura cu mesajul anterior. Catre toti dinamovistii:
"L-ati dat si pe Marica! Sa va vad."
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
nookie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 18:40   #23
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by nookie:
daca le-ai nimeri pe toate 8 cu 10 euro ai castiga 1000. Dar la Manchester am dubii.

Si asta fara legatura cu mesajul anterior. Catre toti dinamovistii:
"L-ati dat si pe Marica! Sa va vad."

astazi am pariat din cl pe juve, dp/chelsea, dp/lyon si 1 manchester. tre sa bata oricum.
sunt cam dezamagit cam putini microbisti pe forumul asta, sau nu avetzi traba cu fotbalul??
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 22:09   #24
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by Ionutz55:

cred ca daca as baga 10 euro minim cu un bilet ca asta la pariuri sportive as castiga SIGUR 100

Ba eu cred ca daca ai fi bagat biletul asta ai fi pierdut 10 euro...SIGUR!!! (cand scriu mesajul Juve-Depor 0-1)
Imi aduci aminte de mine cum jucam la pronosport acum 15 ani...1 pe linie...si x pe unde se nimerea
La Champions League eu nu m-am bagat...prea mici cotele, iar meciurile mai mult decat riscante. In schimb am prins cateva meciuri din hockey, iar din fotbal Estoril si West Ham. Mai astept un meci de hockey din NHL...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 14:17   #25
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
am pus dallas din nhl si lam pierdut iar din fotbal am pus, dp/chelsea, dp/lyon, 1 juve, 1 mancehester. iar miza a fost 50000
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 15:48   #26
Serghei
Guru
 
Serghei
 
Join Date: Nov 2003
Location: Cotton Club
Posts: 623
Re: Loc de dat cu picioru'

Originally Posted by crydead:
Cine ia, bah, campionatu'? Eu zic, desi nu imi convine, ca Dinamo... are cea mai buna echipa.


Mare rusine,oltean macar sa gandeasca asta.
Ai uitat de Netoiu.Unde mai pui ca suporterii dinamovisti sunt cei mai scarbosi.

E pacat ca Craiova are parte numai de propritari idioti,altfel ar fi cea mai buna echipa.
Daca nu ia Craiova sper sa ia Steaua.
Serghei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 18:12   #27
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Mizez pe Real Madrid. Ca tot ii lipsea din palmares campionatu' Romaniei.
Altfel, ash inchide campionatu' pana nu se construiesc vreo cateva stadioane cu terenuri normale. Toata mizeria actuala de pe stadioane propun s-o turnam in capul de militzian al lui Dragomir -Corleone. Huo!!!
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 18:32   #28
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
forzza real astazi seara, cu toate ca joaca fara carlos,ronaldo si cica beckam+raul . sper ca ultimele 2 sa fie doar zvonuri
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2004, 21:24   #29
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Dupa ultimile "transferuri" de la Dinamo si Rapid...sunt tot mai sigur ca Steaua va lua campionatul.

Campionat care a inceput cu un meci spectaculos, Poli-Apulum 4-3, dupa ce Apulum a condus cu 3-1. Mai trebuie sa mentionez un penalty ratat de Poli la 1-1, plus numeroase ratari, plus o atmosfera superba in tribune.
Rapid-Oradea 2-1...cu un Rapid care a stralucit doar prin Niculae si care s-a chinuit sa obtina victoria...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 00:34   #30
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Ce duel se anuntza in CL:Chelsea:Arsenal! Daca Mutu nu marcheaza in dubla cu Arsenal - este terminat! Abramovici ii va spune "dosvidania"!
In Romania, in "hora" regizata de Corleone, va cashtiga, cu scantei, Rapidul :lol: Shi asta pentru ca il simpatizez pe Dan Petrescu.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 09:38   #31
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
chelsea sigur va paarsi cl imprena cu arsenal care sigur va fi eleiminata de real. iar dincolo cred ca milan va trece
deci finala va fi real-milan, cu real castigatoare
campionatul nu va mai agitatzi ca tot DINAMO il ia :wink:
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 11:12   #32
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Cum potzi, ma Ionutz, sa simpatizezi cu militzienii? Borcea, Netzoiu... brrr!
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 11:19   #33
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by marcu:
Cum potzi, ma Ionutz, sa simpatizezi cu militzienii? Borcea, Netzoiu... brrr!

si pe cine vrei sa simpatizez pe "ciori", sau pe stelisti. scuzama dar dinamo in tur a jucat fotbal nu a facut 0-0, 1-1, sau 1-2 ca rapidul. in schimb dinamo au dat si 7-0. asa ca aici gurita mica
favoritele mele din fotbal sunt REAL MADRID si dinamo bucuresti
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 12:31   #34
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"?

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand pizda :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 15:31   #35
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by bogie:
Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"?

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand p**** :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.


Wisely you speak ... Iti multumesc pentru tot ce ai spus pentru ca eu nu stiam cum sa ma exprim ca sa spun ce ai spus tu... Ai mare dreptate..
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 16:21   #36
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by BeNnY:
Originally Posted by bogie:
Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"?

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand p**** :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.


Wisely you speak ... Iti multumesc pentru tot ce ai spus pentru ca eu nu stiam cum sa ma exprim ca sa spun ce ai spus tu... Ai mare dreptate..


da bogie ce te intereseaza cu cine tin. am spus ciori la misto casa ii raspund lui marcu parca, care a spus ca tin cu militieni, adica dinamo. vrei sa itzi raspund sincer nu am fost niciodata pe stadion si nici nu vrea sa ma duc decat atunci cand vor juca cu echipe mari. pt tine exista p**a, cartile, filmele etc
pt mine exispta p**a, fotbalul, filmele,cartile etc. si eu pot sa zic "ce ma de ce sal vad pe ala care da la pedale si altceva nu", dar nu spun asta pt. ca chiar daca mie nu imi place sunt alti care adora sportul asta. vezi fiecare cu sportul lui. io nu stiu sa joc fotbal bine dar asta nu inseamna ca nu am voie ma uit si sa imi spun parerea. deci inainte sa vorbesti mai gandestete



si acum enemy nr 1, benny.
iar te bagi tu??. tu nu stiai sa te exprimi, sati spui o parere despre ce am screi io deci gura, cel putin bogie sia spus parerea dar tu in afara de filme esti varza, bine nici aici nu esti stralucit. daca aveai minte spuneai si tu " bravo ma itzi place fotbalul ti cu..... dar mie nu imi place". de ce cand am dat pronosticuri nu ai intervenit, pt ca esti // cu fotbalul. cand am scris de cl nu teai bagat pt ca habat nai si foarte bine ai facut dar acu de ce ai intervenit. vezi daca nu scria bogie tu taceai pe margine..
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 16:27   #37
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Sunt mandru ca sunt " || " cu fotbalul!

Si de unde ai stii tu ca sunt varza la altceva?

Ce haios
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 16:28   #38
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
pa pa
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 17:00   #39
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Ce parere aveti de meciul Poli - Apulum .... Venisem de la scl si am vazut ca tre sa inceapa...nu prea aveam de gand sa ma uit...dar cand am vazut acele 15 minute (gol,penalty ratat,gol,gol,gol :lol: )....nu m-am mai dezlipit de la TV...Un meci f frumos..dar as fi vrut sa castige Apulum...
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 17:02   #40
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Ce meci a mai fost ieri la Timisoara! Totusi, am simtit intotdeuna ca se putea castiga meciul...n-are rost sa fac o analiza pe care am facut-o deja si care oricum nu cred ca ar fi de interes pentru toti. Atat va spun: asa meciuri mai rar in Romania.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells