Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Apr 2010, 18:19   #61
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Dar ce nu e bine la clovni?
Sunt spooky si scary si ii va fi Melindei frica de ei. Nu cred ca i-a mai fost vreodata frica de vreo fantome. Bine, poate cand era copila sau prin sezonul 1, dar ar fi fain sa o mai vedem speriata.

__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:22   #62
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
A mai fost speriată de anumite evenimente, dar nu de cineva anume... într-adevăr.
No, vom vedea... ştii că sunt mai reticentă în ultima vreme.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:23   #63
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Poti avea incredere in orice GhostWhisperer-related.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:24   #64
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
No, I just can't anymore.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:26   #65
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
De ce? Din cauza Cartii aleia?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:27   #66
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Cartea şi Sam şi plecarea lui Rick şi chiar a Andrei.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 18:37   #67
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by vave:
plecarea... chiar a Andrei.

O spui de parca ti-ar fi insultat toata familia si totusi, tie iti pare rau de soarta ei (sau cam asa ceva).

Eu consider ca plecarea Andrei a fost chiar o miscare inteligenta. Chiar daca nu mi-a placut deloc si m-a intristat nespus de mult, a fost un final de sezon foarte bun. Si sa nu uitam de episodul urmator, in care Melinda, foarte voios, debita pe acolo cum ca ea inca ar fi fost doar in ceva coma si ca a gasit-o Jim si o sa 'invie'...Chiar daca episodul ala a fost un vis, eu eram pe punctul de a incepe sa dansez conga la gandul ca o aduc inapoi.

Jim/Sam a fost si este intr-adevar o miscare proasta...dar numai partea cu Jim/Sam, partea in care a murit Jim a fost geniala, nu mi-a venit sa cred cand au aratat ca Melinda vorbeste defapt cu fantoma lui.

Si, sa trecem in revista si partile foarte bune ale serialului, care le intrec numeric cu mult pe cele 4 enumerate de tine.

-Moartea Melindei;
-Gabriel si blocarea Luminii;
-Aiden;
-Shadows and Shinnies;
-...introducerea lui Rick;
-Eli, care poate doar sa auda fantomele (mi s-a parut dragut)
-Eh, si chiar aducerea Deliei a fost inspirat, din cand in cand e relativ amuzanta.

EDIT: Inca un minus: Ai vazut cum a pomenit de Twilight profa aia?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 19:16   #68
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Ai memoria mult mai proaspătă decât mine. Tind să cred că aş repeta ce am mai spus deja despre serial, deci chiar nu ştiu ce să mai zic.

Nu ştiu cum ai interpretat cum am scris despre Andrea, dar nu asta am vrut să se înţeleagă... enumeram câteva defecte ale serialului. Melinda nu mi s-a părut că a fost chiar aşa de veselă atunci.

Faza cu moartea lui Jim... a fost foarte faină deşi nu am înţeles de ce nu a simţit asta, faptul că vorbeşte cu fantoma lui.

Nu ştiu care e faza cu Twilight. Nu urmăresc, nu voi urmări şi tinde să nu mă intereseze.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 19:40   #69
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nu am memoria mai proaspata decat tine, dar asa sunt eu cand delirez. SI cand nu am altceva la care sa ma gandesc.

Stiu ca nu asta ai vrut sa se inteleaga, dar repet - eu deliram (acum mi-am mai revenit putin). Si nu am vrut sa zic ca a fost vesela in perioada care a urmat mortii ei, ci ca a fost relativ vesela in visul pe care l-a avut. Desi, de acum o ora m-a cam lasat memoria, nu mai sunt asa sigur. Hihi.

Hmm....de ce nu a simtit? Cred ca nu a simtit ca e fantoma pentru ca...nu stiu. E posibil sa aiba legatura cu sentimentele. Adica ea era ingrijorata, obosita, stresata, mai stiu eu cum si poate de aia.

Faptul ca nu stii care e faza cu Twilight e super, ma bucur pentru tine. E bine si ca nu te intereseaza, ai mai mult de pierdut daca afli care e faza decat daca nu afli, trust me.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 19:46   #70
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by shadowofnight:
Hmm....de ce nu a simtit? Cred ca nu a simtit ca e fantoma pentru ca...nu stiu. E posibil sa aiba legatura cu sentimentele. Adica ea era ingrijorata, obosita, stresata, mai stiu eu cum si poate de aia.
Confuză... prea multe sentimente o pot doborî. De asta sunt curioasă când Aiden va fi adolescent cum va rezista... ea.

Originally Posted by shadowofnight:
Faptul ca nu stii care e faza cu Twilight e super, ma bucur pentru tine. E bine si ca nu te intereseaza, ai mai mult de pierdut daca afli care e faza decat daca nu afli, trust me.
Isteria mă enervează şi deşi nu ştiu despre ce e vorba, asociez serialul ăsta cu istericale.
I think you know what I've meant. Dar hai să lăsăm discuţiile despre asta, apropo... după ce te uiţi la Charmed şi îl voi revedea şi eu... deschidem topic şi despre ele, cele fermecate?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.

Last edited by vave : 04 Apr 2010 at 19:49.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 19:55   #71
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by vave:
De asta sunt curioasă când Aiden va fi adolescent cum va rezista... ea

). Acum m-ai facut si pe mine curios.
Dar eu sunt ingrijorat. Oare va ajunge serialul pana acolo? Am vazut ca la ultimul episod s-au uitat doar 5.91 milioane americani, adica a avut cel mai mic rating din istoria serialului... Mi-e teama sa nu fie asta ultimul sezon. In plus, acum cateva zile, am vazut un comment pe un site, in care un fan 'infocat' debita cum singura metoda de a creste rating-ul e sa il omoare pe Aiden. Weird.

Desigur ca facem. Daca ar fi dupa mine, as deschide cate un topic pentru fiecare serial pe care il vizionez/ l-am vizionat. Dar mie teama ca n-am cu cine sa vorbesc (uite si aici, suntem 2, ocazional 3). Si lene.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 20:03   #72
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Eh, cred că ar fi prea mult pentru fiecare serial.

Hmm... nu-ţi ajung eu sau ce? I'm doing my freaking best.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 20:06   #73
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nu asta am vrut sa ziiiic.

Dar ar fi interesant sa auzim si alte puncte de vedere, alte teorii, chestii din astea. De exemplu, eu sunt extrem de curios daca exista o singura persoana care a fost/este de acord cu miscarea Jim/Sam. Tu nu?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 20:15   #74
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Mie nu mi-a plăcut, ţie nu ţi-a plăcut. Au fost câteva păreri pe aici... nu prea este urmărit serialul de către cei de pe forum, se pare.
Nu sunt genul de fan atât de înfocat, dacă aş fi probabil că i-aş urmări pe tweeter sau cum s-o fi numind drăcia aia sau aş fi în ceva fanclub sau aş citi comentarii ale privitorilor din SUA, de la sursă. Dar mi-e OK aşa... să discut cu tine.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 20:30   #75
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Dracia aia).
Eu o consider total inutila, tot ce poti face e sa scrii mesaje de maxim 108 caractere. N-ai afla nimic oricum. Dar cu ce sunt mai bune comentariile celor din SUA? Doar si noi vedem aceleasi episoade, nu?
Dar definitia mea pentru un fan infocat e urmatoarea: Urmaresti toti actorii principlai pe Tweeter, Facebook, Myspace, Youtube sau ce alte site-uri mai au. Ii bombardezi cu mesaje peste tot in speranta ca iti vor raspunde macar la unul. Te inscrii in 'Forumul Oficial' (cred ca fiecare serial are un astfel de forum). Iti faci blog ca sa comentezi episoadele. Iti petreci timpul liber cautand stiri si/sau spoilere despre episoadele viitoare. Participi la cat mai multe conventii despre serial. Cumperi obiectele promotionale si cartile cu si despre serial.
Ma bucur ca ti-e OK sa vorbesti cu mine.

Apropo, stiai ca sunt si carti Ghost Whisperer?

(Ma retrag un pic, am descarcat primul episod Fringe)
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2010, 20:33   #76
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Deci cum spuneam, nu sunt fan.



Nu ştiam de cărţi... e ciudat.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 14:24   #77
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
No... aştept să vezi episodul să începem să povestim. Îţi pot spune că nu e ceea ce te aştepţi/te aşteptai să fie.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 16:37   #78
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
L-am vazut de cateva ore...dar am uitat.

So, ai dreptate: nu a fost ceea ce ma asteptam. Dar mi-a placut oricum, cred ca a fost cel mai comic episod al sezonului.

Nu stiu ce altceva sa mai zic, te astept pe tine sa deschizi discutia.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 20:21   #79
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Păi episodul în sine nu m-a prea încântat, dar finalul??? Ce zici de final? L-au dres fain... parcă ar fi Şeherezada să mă ţină în priză: oare ce mai urmează? Plus Aiden care simte ceva ce mă-sa nu simte, nu vede.
So there is still hope! Poate o ia copilul razna!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 20:33   #80
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by vave:
Poate o ia copilul razna!



Uite ce se intampla in episodul urmator (de pe Wikipedia): When Aiden is put in danger, Melinda won't accept anything but the truth and sets out on a shocking investigation into the life of an angry murdered ghost. Meanwhile, Jim is caught snooping through files in the file room at his work by the morgue coroner Dr. Mavis.

Stim cine e Dr. Mavis? A mai aparut inainte?

Anyways, episodul urmator vine abia in...30 Aprilie

Cat despre final, mi-a placut si mie, sunt curios ce alte puteri miraculaose mai poseda Aiden .
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells