Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jun 2004, 14:31   #41
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Bine, "mah".
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2004, 12:06   #42
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
asta nu stiam....pai atunci e bine :w00t: ...sa speram ca o sa "joace" motanu' la fel de bine
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2004, 13:47   #43
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Lol, ce cacat... poate se transforma in Halloween... Poate se supara Shrek si ii taie capu' motanului imputit... FUN FUN FUN! :w00t:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2004, 13:51   #44
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
DA! Ce BINE! Super! Poate ca de acum incolo, de la Shrek 2, totae urmarile o sa fie SUPER. SUNT sigur ca atunci cand o sa faca Star Trek 11, o sa fie super BUN :w00t:! Cu personaje noi, gulme frumose si AVENTURI MISTO!!! :w00t:

...idiotilor :hmm:
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2004, 16:28   #45
seether
Junior
 
seether
 
Join Date: Jul 2003
Location: Undernet
Posts: 30
Umm... revenind la subiect... Am revazut aseara Shrek 1 si Shrek 2 si inca sunt de parere ca sunt absolut geniale.
Incepand cu Puss'n'Boots, mai ales cand face fatza aia sweeeeet cu pupilele dilatate de iti vine sa pupi monitoru' :w00t: , continuand cu Donkey ["are we there yet? are we there yet?" "yes" "really!?" "NOOOOOO!"]; Prince Charming cu toate pletele alea fluturandu-se'n vant, which actually reminds me of Owen Wilsons fatza din Zoolander.. Apropo, the nice Shrek nu mi se pare chiar atat de good looking incat sa fluiere tot Far Far Awayul dupa el da in fine...
Not to mention the catchy soundtrack - Counting Crows - Accidentally in love cel putin chiar imi place.
Pe de alta parte, ideea cu continuarile mi se pare cea mai mare prostie. don't!!
seether is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 02:40   #46
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by seether:
Incepand cu Puss'n'Boots, mai ales cand face fatza aia sweeeeet cu pupilele dilatate de iti vine sa pupi monitoru' :w00t: ,

Check this out! www.iepurilah.go.ro/pussinboots.jpg (dati copy/paste in iExplorer, ca linkul nu merge)
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 03:05   #47
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 04:57   #48
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by M_olecula:
Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??

tii minte ca ti-am spus ceva cand ai scris primul post...retrag afrimatia
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2004, 12:49   #49
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
Originally Posted by iepurilah:
Originally Posted by M_olecula:
Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??

tii minte ca ti-am spus ceva cand ai scris primul post...retrag afrimatia

Looool mane... era la caterinca dar mai bine... tac !!!!
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 22:56   #50
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Am reusit sa il vad si eu si pot spune ca e super-marfa!
E la acelasi nivel cu Shrek 1, are o poveste la fel de simpla si reusita ca cea din prima parte, iar poantele sunt cel putin la fel de reusite...
Nu stiu daca e cel mai bun film de animatie, facut vreodata, dar eu stiu ca mi-a placut si ca merita vazut si pus la colectie...
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2004, 21:09   #51
calinul
Junior
 
calinul
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 32
Send a message via MSN to calinul Send a message via Yahoo to calinul
Shrek 2 (2004)

Shrek 2

Ce putea fi mai bun decat o continuare la "Shrek" ? Iata ca de aceasta data iar suntem transpusi intr-o lume magica, o lume de poveste fascinanta. "Shrek 2" este o animatie superba, in care totul este realizat cu maiestrie, chiar si cele mai mici detalii. Nu pot spune ca am gasit ceva care sa nu-mi placa. Este un film foarte amuzant, de care nu te mai saturi. Nici nu mi-am dat seama cand au trecut cele ~ 93 minute pline de vraja.
Este mai bun ca primul "Shrek"? Eu asa consider. Nu vad de ce nu ar fi. Am ras de mult mai multe ori, mi-a placut mult mai mult, si am fost mult mai impresionat. Personajele noi care apar aduc un plus de creativitate filmului si mai multa viata.
Cu siguranta vom vedea un OSCAR pentru cel mai bun film de animatie al anului. Pentru "Shrek 2" nu exista concurenta. Dupa cum am mai spus, este o continuare mult mai buna decat primul "Shrek" care a fost un film foarte iubit. Nu trebuie sa ne miram ca deja a depasit incasarile 400 mil $ si se indreapta cu pasi repezi spre 500. Este deja pe locul 5 la cele mai bune incasari din toate timpurile si obiectivul este sa ajunga pe locul 2, dupa "Titanic" - cu 600 mil $ incasari. O adevarata "masina de bani" acest "Shrek 2" care merita pe deplin succesul urias de care se bucura.

Concluzia: "Shrek 2" este cel mai bun film de animatie al anului. In plus, este si cea mai buna continuare facuta vreodata unui film de animatie. Sa speram ca "Shrek 3" si "Shrek 4" vor fi la fel de bune. DA, este adevarat! Din cate am vazut, "Shrek 3" va fi lansat in 2006 si "Shrek 4" in 2008!

5/5
calinul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2004, 01:55   #52
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Shrek 2 e absolut genial...mi s-a parut super buna ideea parodiilor (idee ce apare mult mai slab in Shrek 1)...mi-a placut foarte mult ca sunt ironizate si situatii absolut naturale cum ar fi momentele in care motanul incaltat face ochii mari plangaciosi si isi impresioneaza dusmanii...parca il vedeam pe cainele meu in momentele in care "cersea mancare"...exact aceeasi fata inocenta aborda...
povestea e mai clasica decat in primul Shrek dar sunt mult mai reusite dialogurile si personajele...
Shrek nu se compara cu nici un alt desen animat...asta nu inseamna nici ca e cel mai bun, nici ca e cel mai prost...trebuie pur si simplu luat si savurat ca atatre...parerea mea e ca nu veti regreta!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 10:58   #53
Blanche
Senior
 
Blanche
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 118
Originally Posted by ricutza:
...mi s-a parut super buna ideea parodiilor (idee ce apare mult mai slab in Shrek 1)...

Crezi ca parodiile sunt mai slab reprezentate in Shrek 1 ? N-as zice... E drept ca n-am revazut Shrek 1 de multa vreme. Mi s-a parut ca in Shrek 1 parodiile trimiteau mai ales la alte desene animate ... pe cand in Shrek 2 sunt mai multe trimiteri la cinematografia hollywoodiana, show-biz, oscar.
Beton film, da' parca mi-a placut o idee mai mult primul
Blanche is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 01:00   #54
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
Excelent !

Shrek 2 este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut acest an ! in general, nu doar animatzii !
Am ras cu pofta, iar dintre totzi, Motanul Incaltzat mi se pare super reusit ! bineintzeles ca si Magarushul este haios, dar pe el deja il stiam din prima parte, la fel si pe Shrek si Fiona... asa ca ei nu mai au acelasi efect (de nou).

Aparitziile altor personaje de poveste este foarte inspirata ( a se vedea Mica Sirena, Lumiere... etc... ) iar aluziile la chestii reale si de actualitate acum sunt cum nu se poate mai la locul lor. (far far away land = hollyhood... replici "chitite"... cititzi revista Cinemagia..am avut marea placere sa citesc despre Shrek acolo... apropo, Emi.. as putea spune ca pe langa Grisham pot sa il includ si pe Shrek printre preferintzele mele.. deja il am ca Desktop Wallpaper pe Puss'n'the Boots )

Concluzia pentru Shrek2 = NOTA 10 cu felicitari !
__________________
[Clouseau has entered a house soaking wet]
Inspector Jacques Clouseau: I'm sorry, my idiot driver parked too close to the fountain
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 23:10   #55
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Intrebarea mea este: ce naiba s-a intamplat cu Shrek 2 in Romania? Trebuia sa fie un big "hit" si am impresia ca a iesit un "big shit"! (nu ca nu m-as bucura). A aparut si imediat a si disparut. Acum e doar la 19:00 la HM. Mi s-a parut foarte ciudat...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 16:51   #56
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
nu e romanu' oligofren din pricini de receptivitate Shrek 2. nu toti au - slava domnului! - capacitatea ta de a ingurgita filme. hai sa credem, pentru a avita sa fiu rau, ca romanu' - un segment! - priveste doar cinema adevarat...
cinefag, cinefag - dar nici asa...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char

Last edited by Pitbull : 06 Aug 2009 at 00:37.
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 18:14   #57
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
din pacate mult sub prima parte
totusi e adorabil puss in boots
si are cateva momente hilare
da`.... cam dezamagitor
alt personaj minunat lupul in camasa de noapte roz
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 19:36   #58
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
pt benny....
nu e vorba ca sunt glume grele, dar foarte multe sunt ori jocuri de cuvinte, sau chestii legate de realitate - a sa vedea regatul far far away... lucruri care sunt tipic americane, poate nu asa de cunoscute publicului larg, asa ca nu au acelasi efect pentru necunoscatori.

oricum, am revazut acum si shrek 1 .. si ala e foarte simpatic...
nu mi se pare ca shrek 2 e mai prost de cat primul... (poate chiar invers).
__________________
[Clouseau has entered a house soaking wet]
Inspector Jacques Clouseau: I'm sorry, my idiot driver parked too close to the fountain
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2004, 15:18   #59
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by Pink Panther:
pt benny....

nu mi se pare ca shrek 2 e mai prost de cat primul... (poate chiar invers).

aia nu e nimic, benny. uite mai sus arabescuri lingvistice.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2004, 21:39   #60
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by toni:
Originally Posted by Pink Panther:
pt benny....

nu mi se pare ca shrek 2 e mai prost de cat primul... (poate chiar invers).

aia nu e nimic, benny. uite mai sus arabescuri lingvistice.

Astea sunt greseli ortografice si chiar daca le-a facut sensul propozitiei a ramas in picioare, insa cineva i-a furat sensul propozitiei lui Gandalf
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells