Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Jun 2004, 09:45   #21
sciende
Junior
 
sciende
 
Join Date: Jun 2004
Location: ...in camera
Posts: 31
Send a message via MSN to sciende Send a message via Yahoo to sciende
Nu spun nici ca Shrek 2 este super belea, nici ca este de cacao. Este extrem de haios. Atata tot. Sigur au fost animatii mai bune, sunt si vor fi. Dar nici asta nu este de ignorat.
Si o fi Antonio Banderas bun la voce, dar mie...personal...mi-a placut mult mai mult vocea lui...Eddie Murphy.
Eu incadrez shrek 2 la filme bune. Pentru ca nu am adormit in timp ce il vedeam (01:30 - 03:00). :w00t:
__________________
Buna-i berea, nu-i ca vinul, dar nici laba ca vaginul!
sciende is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 12:25   #22
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Mi se pare cam aiurea ca din cauza ca Antonio a avut voce misto in Shrek 2, toata lumea vb acum de el de parca este mai tare decat woody allen. Era doar vocea lui. Nu o sa primeasca Oscar pt. rolul lui in Shrek. Orice actor, oricat deprost ar fi, poate sa joace excelent intr-un film desen animat.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 12:41   #23
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
N-a zis nimeni ca Banderas e mai tare ca Woody Allen(hmm, desi personal nu prea ma omor dupa cel din urma)...ci pur si simplu ca e super haios in Shrek2, si pentru asta, toata stima si respectu'
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 22:19   #24
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
sper rusinea mea, abia acum am reusit si eu sa vad Chicken Run....si chiar nu mi s-a parut ceva excpetional....adica Shrek2 mi se pare mult, mult mai bun
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 22:34   #25
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Parca sunteti niste copii ... desenele animate nu's de comentat ci de vazut.
Mi-au placut ochii mari, rotunzi ai motanului incaltat !
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 22:58   #26
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by iepurilah:
sper rusinea mea, abia acum am reusit si eu sa vad Chicken Run....si chiar nu mi s-a parut ceva excpetional....adica Shrek2 mi se pare mult, mult mai bun

Inseamna ca esti fraier. Un exemplu clasic de om manipulat de industrie care si-a pierdut gusturile.

Ori esti tu prost si nu a-i inteles deloc hazul si umorul lui Chicken Run.

Ori o fi Shrek 2 cel mai bun film de animatie facut vreodata (ceea ce este cam 0,1% probabil)... Vom afla. Dar daca nu ti-a placut Chicken Run, a-i vazut Nightmere Before Christmas? Acela ti s-a parut tot mai prost decat Shrek 2?
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 23:04   #27
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
scumpul meu ogto...o sa incerc sa nu ma enervez...dar...ce am spus eu mai sus e PAREREA MEA. si poti sa aberezi tu cat vrei ca "exemplu de om manipulat de industrie", ca nu ma intereseaza...nu stiu cati anisori ai tu, dar eu la varsta mea cred ca sunt in stare sa-mi fomulez o parere...
deci....ne-am lamurit,da?
si acum repet, asa ca pt clasa I....dupa parerea meaa, Chicken Run e mai slab decat Shrek2

PS: sa nu incepi acu iar circu,da?...mai bine ai incerca sa ma contrazici cu argumente, nu cu insulte,da?
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 23:10   #28
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Vrei argumente? Ok, iti dau argumente:

1. Shrek 2 este urmare pentru Shrek 1, care a fost un film mai slab decat spunea lumea.

2. In general urmarile sunt mai PROASTE decat originalul si nu cred ca acet film este o exceptie magnifica.

3. Om manipulat de industrie este cel care merge la Spider-Man si spune ca este un super film cu efecte bestiale. Sau inca un ex: Un om care asculta Britney Spears si spune ce e cea mai tare cantareata din lume este un om manipulat de industrie.

4. Chicken Run este mai original, mai comic si are un scenariu MULT mai bun decat Shrek 1 (si dupa cum am zis, NU CRED ca Shrek 2 e mai bun decat al doilea). Un film bun nu este un film care are numai poante si la care doar razi. La Shrek 1 doar am ras. Nu am simtit nici o implicare sentimentala si nu m-am bucurat DELOC cand s-a terminat cu bine. Imi era indiferent.

Avestea sunt argumentele mele. 'Read 'em and weep.' Opinia ta e opinia ta, iar eu nu sunt de acord cu opinia ta. Sa ramane asa.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2004, 23:31   #29
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Mah da' ia stai asa....tu ai vazut Shrek 2?
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 14:58   #30
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Re: iepurilah, uite ca sa nu ma repet... si ca sa tac
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 15:11   #31
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
llila...am prins ideea...ai mai spus o data...acum poti sa taci
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 16:51   #32
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Tu chiar asa, ma contrazici fara sa gandesti putin? Ma inviti la cearta fara rusine? Ok...

In primul rand, nu am comparat NICIODATA Shrek 2 cu Chicken Run. Singurele comparatii le-am facut intre Chicken Run si Shrek 1.
Shrek 1 este un film considerat printre cele mai bune filme de animatie. Eu zic ca nu este asa, nici pe departe! Este printre cele mai proaste. Povestea ma lasa rece, nu am fost deloc implicat emotional in acele intamplari. Felul in care s-a rezolvat tot a fost lame. Singurul lucru bun care il are filmul sunt cateva glume verbale. Vocea lui Shrek mi s-a parut complet aiurea. Nu am nimic cu Mike Myers, dar vocea care a avut-o Shrek nu mi s-a parut deloc adecvata pentru personaj.
Shrek 1 NU ESTE genul de film care sa aibe o urmare! Este ca Ice Age sau Monsters Inc. La Ice age sa face o urmare, ceea ce mi se pare o greseala. Deci ideea de urmare la Shrek o fost o idee proasta de la bun inceput. Povestea a fost, ideea s-a fumat, gata. Dar asia au zis sa mai faca cativa bani de pe urama lui Shrek si au zis sa faca Shrek 2.
Stiu ca exista exceptii rare pentru urmari bune, dar sunt rare. Iar aceste expecti sunt la filme care au loc special lasat pentru o urmare (ca star wars) si care au avut o prima parte geniala. Deci sa nu vi tu la mine sa-mi zici ca Shrek 2 este una din acele exceptii geniale. Nu poate sa fie mai bun Shrek 2 decat 1 si 1 a fost destul de slab!

Nu ma lua pe mine ca si cum as fi un copil cretin care asculta Tre-Sud-Est si Simplu caruia i-a placut la nebunie Spider-Man si Britney Spers. Nu trebuie sa fi fan spider-man de cand erai mic ca sa te manipuleze industria. Esti manipulat de insutrie cand te duci la Fast and Furios si zici ce era cel mai tare film din lume ca avea super masini. Esti manipulat de industrie atunci cand daca se face un film cu buget mare si care este "smecher" zici ca e film tare. Sau cand zici ca un film cu Tom Green e bun doar pt. ca ai ras la el. Deci gandestete la ce vrei sa spui inainte sa o spui direct.

Iar la faza ca nu ai ras la Chicken Run, nu e nimeni de vina. Eu am ras la el. Si multi altii au ras la el. Nu avea numai glume subtile care trebuia sa le intelegi, dar avea o poveste orginala si buna. Personajele erau bine definite, cu un scop clar in minte si te simteai implicat in poveste emotional. Pentru ca esti tu prost si nu ai inteles filmul si razi numai la filme ca Shrek 2 in care astia trag parturi si se arunca in pereti, nu e vina nimanui. Deci ia-o mai incet cu cometariile abrupte. EU gandesc inainte sa scriu si iti recomand si tie asta.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 16:56   #33
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by iepurilah:
llila...am prins ideea...ai mai spus o data...acum poti sa taci

Vorbeste ma humper frumos ca iar incep... Incerc sa ma abtin, fac anger management dar o sa fac poc la chestiile care le zici

Despre film nu comentez ca (inca) nu l-am vazut. Dupa ce il vad promit ca o sa scriu vreo 2 pagini
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 17:40   #34
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Subscriu si eu... nimeni sa nu taca si toti sa vorbim.... Si nu are rost sa devenim agresivi... mai ales ca e vorba de llila...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 21:11   #35
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
1 la mana....ogto...bine ca e super interesanta povestea cu niste gaini care vor sa evadeze din cotet....ce-oi vedea tu haios la filmul ala nu-mi dau seama :hmm:
2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!"
3 la mana....eu nu vreau sa ma cert cu nimeni...atat timp cat exista argumente si de o parte si de alta, fara injuraturi sau insulte, mi se pare chiar constructiva discutia
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 21:57   #36
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Concluzia este sa vorbesti frumos cand te adresezi unor domnisoare (in afara de Lady Eowyin, ma rog.... am spus bine - DOMNISOARE) ca altfel, in cuvintele lui Ambra Blu cel Vestit, ne luam la pula (din nou) iarasi :happy:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 22:49   #37
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Originally Posted by iepurilah:
2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!"
alceva decat "nu va mai bumbacitzi"? :huh: ...sa va pupacitzi??

Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2004, 23:59   #38
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Originally Posted by BeNnY:
Concluzia este sa vorbesti frumos cand te adresezi unor domnisoare (in afara de Lady Eowyin, ma rog.... am spus bine - DOMNISOARE) ca altfel, in cuvintele lui Ambra Blu cel Vestit, ne luam la p*** (din nou) iarasi :happy:

bah...mai taci din gura! ai ceva de zis de Shrek, zi, ai altceva de spus...fa-o in alta parte!

Originally Posted by Ilila:
Originally Posted by iepurilah:
2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!"
alceva decat "nu va mai bumbacitzi"? :huh: ...sa va pupacitzi??


ar fi o idee sa-l pupacesc pe Benny cu ranga!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2004, 00:38   #39
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by iepurilah:
bah...mai taci din gura! ai ceva de zis de Shrek, zi, ai altceva de spus...fa-o in alta parte!
Ok.

Bai da', la aia ultima m-ai dezamagit rau... E veche faza... ce sa mai vorbim ca oricum e jalnica? Mai vorbim? Nu...
Hai ca va las cu Shrek 2-ul vostru. O sa revin in forta dupa ce il vad pe PC ca la Cinema nu merita :sleep:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2004, 00:43   #40
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Sorry daca te-am dezamagit.
Te astept sa vii cu laude dupa ce vezi filmul!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells