Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Sep 2004, 10:20   #81
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Filmul m-a lasat complet rece si insensibila ....

poate chiar esti rece si insensibila...
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 11:31   #82
elilenus
Novice
 
elilenus
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Re: Film bun? Come on...

poate chiar esti rece si insensibila...[/quote]

Poate filmul e chiar prost... te-ai gandit la asta? Sau poate tu faci parte din tagma celor care cad pe spate cand vad putin glamour de suprafata, presupun ca ti-a placut toata seria Matrix, nu-i asa?...si I rest my case.

Pupik
elilenus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 13:03   #83
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Poate filmul e chiar prost... te-ai gandit la asta?
m-am gandit inainte sa sa ma duc la film, dar dupa ce am iesit din sala mi-am schimbat parerea.

Originally Posted by elilenus:
presupun ca ti-a placut toata seria Matrix, nu-i asa?...
tragi concluzii pripite... nu mi-a placut Matrix... desi am vazut toate cele trei filme nu-mi mai aduc aproape nimic aminte din ele, mi-au intrat pe o ureche (ochi) si mi-au iesit pe alta (altul).

Originally Posted by elilenus:
Sau poate tu faci parte din tagma celor care cad pe spate cand vad putin glamour de suprafata.
fac parte din tagma celor care cad pe spate la stilul glamour al lui Warhol, Lempicka sau Klimt.
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 13:18   #84
elilenus
Novice
 
elilenus
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Re: Film bun? Come on...

[color=olive]fac parte din tagma celor care cad pe spate la stilul glamour al lui Warhol, Lempicka sau Klimt[/color

Ciudat, nu s-ar zice... Si crezi ca oricare dintre cei trei ar fi apreciat un astfel de film? Come on...
elilenus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 13:36   #85
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Ciudat, nu s-ar zice... Si crezi ca oricare dintre cei trei ar fi apreciat un astfel de film? Come on...

elilenus, hai sa facem pace.
e foarte posibil ca nici unul din cei trei sa nu fi gustat asa ceva... pe de alta parte, timpurile se schimba si lumea odata cu ele... nici eu nu prea ma dau in vant dupa filmele de animatie, dar asta cu Shrek chiar mi-a placut.... mea pulpa! :?
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 16:49   #86
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Nu va inteleg... filmul e de o perfectiune tehnologica infricosatoare. O luam pe o panta periculoasa, imagini cristal clear=film bun? Scenariul mi s-a parut "indobicitor", aluziile la Printul Justin(Timberlake), atingerile la epoca asta hiollywoodiana in care traim nu sunt cele mai fericite in sensul ca viata de hollywood nu este ceva la care oricine sa tanjeasca. Infricoastor, asa e filmul. Adica ce trebuie sa inteleaga copiii de aici, ca zana cea buna e de fapt o scorpie vanitoasa, ca Fat-Frumos e un narcisist, ca e normal ca intr-0 casatorie sa te porti ca un stapan cu nevasta si sa-i interzici sa se duca la parinti ca nu-i convine sotului sau ca femeia sa ofteze din toti rarunchii si sa-si strige in gura mare dragostea pentru un badaran care nu face deact sao iubeasca...si atat., parca fara motivatie.
Filmul m-a lasat complet rece si insensibila la replicile arhi-cunoscute ale lui Murphy si arhi-uzitate in filmele lui. Nu cred ca am ras decat o data sau de doua ori si alea erau rasete de politete la un film, supposedly funny.

Bravo! Frumos mesaj... In mare parte ai dreptate.

.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 16:50   #87
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Nu cred ca am ras decat o data sau de doua ori si alea erau rasete de politete la un film, supposedly funny.

DA!!! Incredibil, un om SANATOS LA MINTE! Multumesc lui Dumnezeu ca a trimis un om care sa inteleaga ca shrek 2 este un dezastru!!! Sunt 10000% deacord cu tine. I am behind you on this!!!
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2004, 21:51   #88
dRag0sh
Junior
 
dRag0sh
 
Join Date: Sep 2004
Location: iasi....deocamdata
Posts: 31
Re: Film bun? Come on...

DA!!! Incredibil, un om SANATOS LA MINTE! Multumesc lui Dumnezeu ca a trimis un om care sa inteleaga ca shrek 2 este un dezastru!!! Sunt 10000% deacord cu tine. I am behind you on this!!! [/quote]

mda....in fine....
__________________
none....
dRag0sh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2004, 21:32   #89
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by elilenus:
Adica ce trebuie sa inteleaga copiii de aici, ca zana cea buna e de fapt o scorpie vanitoasa, ca Fat-Frumos e un narcisist, ca e normal ca intr-0 casatorie sa te porti ca un stapan cu nevasta si sa-i interzici sa se duca la parinti ca nu-i convine sotului sau ca femeia sa ofteze din toti rarunchii si sa-si strige in gura mare dragostea pentru un badaran care nu face deact sao iubeasca...si atat., parca fara motivatie.

filmul a fost facut pt a fi comic, nu pt a prezenta anumite tipuri omenesti...
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2004, 12:23   #90
elilenus
Novice
 
elilenus
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Re: Film bun? Come on...

Originally Posted by Sméagol-Gollum:
Originally Posted by elilenus:
Adica ce trebuie sa inteleaga copiii de aici, ca zana cea buna e de fapt o scorpie vanitoasa, ca Fat-Frumos e un narcisist, ca e normal ca intr-0 casatorie sa te porti ca un stapan cu nevasta si sa-i interzici sa se duca la parinti ca nu-i convine sotului sau ca femeia sa ofteze din toti rarunchii si sa-si strige in gura mare dragostea pentru un badaran care nu face deact sao iubeasca...si atat., parca fara motivatie.

filmul a fost facut pt a fi comic, nu pt a prezenta anumite tipuri omenesti...

Filmul de desene animate in genere este facut pentru a prezenta franturi de lume reala intr-un mod foarte fun cu scopul ca odraslele noastre sa poata sa se identifice cu personajele pe care le vad. De obicei sunt prezentate TIPURI UMANE pentru ca ei sa faca chestia asta.
Asta e...
elilenus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2004, 13:52   #91
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Eu nu inteleg de ce ii mai bagati in seama pe retardatii astia... :sleep: Ca nu o sa-si schimbe parerea. Tot idioti raman.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2004, 19:22   #92
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
Hopa...lume noua pe forum...dar au inceput prost...adica sa zica ca nu le-a placut Shrek2...asta nu-i bine...dar nu m-apuc acu sa incerc sa le schimb parerea, ca n-are rost...nu v-a placut, asta e, bravo voua.
Dar sa nu va simtiti bine ca "vedetele" benny si ogto va impartasesc parerile. Pt ei nimic nu se compara cu extraordinar de inteligentele plastiline din Chicken Run
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated

Last edited by Pitbull : 06 Aug 2009 at 00:42.
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells