Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Sep 2012, 02:28   #501
rap1k
Novice
 
rap1k
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 4
ajutati-ma caut un film

Deci am vazut un film mai de mult, si am uitat numele insa imi aduc aminte partial cum era "The hint first love backup" sau " A first love hint backup" era cu un baiat care a intrat la liceu si i placea mult de o fata care era mai mare ca el. iar acea fata avea un frate care era prieten cu el!. Si mai e o faza, in prima zi de liceu pustiu tranteste niste biciclete in fata liceului. SI mai stiu cum era coperta, era o fata si o tarantula cred si era si baiatu pe coperta. sper sa imi raspundeti va rog
rap1k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2012, 13:38   #502
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by rap1k:
Deci am vazut un film mai de mult, si am uitat numele insa imi aduc aminte partial cum era "The hint first love backup" sau " A first love hint backup" era cu un baiat care a intrat la liceu si i placea mult de o fata care era mai mare ca el. iar acea fata avea un frate care era prieten cu el!. Si mai e o faza, in prima zi de liceu pustiu tranteste niste biciclete in fata liceului. SI mai stiu cum era coperta, era o fata si o tarantula cred si era si baiatu pe coperta. sper sa imi raspundeti va rog

http://www.cinemagia.ro/filme/love-a...hiccup-472086/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2012, 13:42   #503
rap1k
Novice
 
rap1k
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 4
Originally Posted by margott:
Originally Posted by rap1k:
Deci am vazut un film mai de mult, si am uitat numele insa imi aduc aminte partial cum era "The hint first love backup" sau " A first love hint backup" era cu un baiat care a intrat la liceu si i placea mult de o fata care era mai mare ca el. iar acea fata avea un frate care era prieten cu el!. Si mai e o faza, in prima zi de liceu pustiu tranteste niste biciclete in fata liceului. SI mai stiu cum era coperta, era o fata si o tarantula cred si era si baiatu pe coperta. sper sa imi raspundeti va rog

http://www.cinemagia.ro/filme/love-a...hiccup-472086/
mersi mult asta e :X
rap1k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 18:39   #504
mysweetypie
Novice
 
mysweetypie
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
Am vazut acum ceva timp un film in care o tipa vrea sa castige bani.Incearca sa devina dansatoare intr-un bar iar angajatorul ii intareste sfarcurile cu gheata.Apoi un tip se indragosteste de ea, dar ea este iubita unui om bogat cu care si face sex in piscina.Cer scuze pentru limbajul explicit.
mysweetypie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 19:17   #505
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
S-ar putea sa fie "capodopera" lui Verhoeven,numita Showgirls.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 22:05   #506
mysweetypie
Novice
 
mysweetypie
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
Originally Posted by Kriss_Kringle:
S-ar putea sa fie "capodopera" lui Verhoeven,numita Showgirls.
Asta este Kriss_Kringle.Multumesc.
mysweetypie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2012, 08:52   #507
Kbooom
Novice
 
Kbooom
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 3
Cool ;)

Mama deci ce bunaciuni is la Hollywood!! Si ce noroc au mah!!!!!

http://www.imdb.com/title/tt0265208/
Kbooom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2012, 20:15   #508
RAPITEANU
Novice
 
RAPITEANU
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 3
Smile caut un film

salut.caut si eu un film dar nu stiu cum se numeste.tot ce stiu e ca e vorba de un politist care vrea sa isi salvezi familia de la distrugerea lumi (era ceva de genu incalzire globala legat de campul magnetic)se ascundeau prin canalea.(era si o fata pe acolo care vb cu unu de care nu ii placea lu tacsu adica lu politai)...explodau masini se deramau case etc distrugeri ma intelegeti. banuiesc ca filmul e undeva intre ani 2000-2006.daca are cineva vreo ideie despre ce vorbesc datimi un mesaj pe calermg@yahoo.com
RAPITEANU is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2012, 22:41   #509
tombird83
Novice
 
tombird83
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 5
Titlu film

Caut un film in care nevasta unui om de afaceri,neglijata de acesta,se indragosteste de un fermier
italian ? sau cultivator de vita de vie. Dupa o aventura impreuna se despart. Ajunsa acasa isi de seama ca defapt langa el se simtea cel mai bine. Lasa totul si se intoarce la el. El parca purta barba si ea conducea un Mercedes decapotabil.
Va multumesc
tombird83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2012, 22:14   #510
nykysor
Novice
 
nykysor
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1
A Vazut Cineva Acest Film

Isi aminteste cineva de VIDEOTECILE anilor 80" ,de filmele traduse de vocea incomfundabila a doamnei Irina Margareta Nistor?
In anul 1985 in CRAIOVA au aparut salile VIDEO ,intai una, doua ,apoi tot mai multe.Eram elev si intr-o duminica am vrut sa merg la VIDEOTECA improvizata in sala de spectacole a teatrului liric dar pentru ca nu se vandusera prea multe bilete pentru acea ora filmul nu a mai rulat in schimb ni s-a propus sa revenim pentru filmul de la ora 19.Am mers afara sa vadem afisul dar acolo scria doar film surpriza.Reantorsi in sala ni s-a spus ca filmul se numeste CAPITANUL PUMA si este cu BRUCE LEE dar ca este film interzis si de aceea nu poate fi anuntat.Cum era prima data cand il vedeam pe (BRUCE LEE ?) si cum toti chinezii mi se pareau facuti de o mama,acum stau si ma gandesc oare chiar a fost BRUCE pentru ca de atunci nu am mai auzit de acest film iar filmele lui sunt arhicunoscute si se pot numara pe degete.ACTIUNEA: Personajul este politist proaspat detasat intr-o sectie de politie ,cred ca undeva in america ,motociclist imbracat mai tot timpul cu o geaca de piele bine stransa pe corp.Cred ca fusese detasat si pentru a-i antrena pe ceilalti politisti care la inceput nu il prea ia in seama pana cand fac cunostinta cu podeaua.Stiu ca era vorba de ceva droguri ,ca la un moment dat urmareste o masina se prinde de bara din spate si este tarat cu genunchii pe asfalt.In final se duce o lupta undeva pe o plaja politistul si infractorul fata in fata.Este cam mult din '85 si nu-mi mai amintesc prea multe dar tare mult as vrea sa stiu daca era sau nu BRUCE LEE
nykysor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2012, 17:43   #511
FlorinMovieFreak
Veteran
 
FlorinMovieFreak
 
Join Date: Mar 2011
Location: BU***ESTI
Posts: 176
Buna seara!

Tot ce-mi aduc aminte despre filmul pe care-l caut .. este ca-i vorba de un film cu spioni .. sau agenti .. esti filmat in Rusia .. iar una dintre actrite .. este bruneta tunsa scurt .. si are o haina rosie de piele ..
__________________
I don't design clothes .. I design dreams ..

Last edited by FlorinMovieFreak : 21 Nov 2012 at 17:47.
FlorinMovieFreak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Dec 2012, 18:42   #512
Dany_Jim
Novice
 
Dany_Jim
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Post Buna caut un film

Era despre un barbat cu o moneda care se urca in tren si pleca inapoi in timp.
Si acolo cunoaste o ziarista care publica ziarul local din vremea ceea.
Si alege in cele din urma sa se stabilasaca definitiv inapoi in timp iar in viitor el apare intro poza veche.

(inapoi in timp este cum este filmul serial Dr. Quinn.)

Mult timp am avut impresia ca Harrison Ford joaca omul cu moneda dar tot nu l-am gasit.

IL caut de multa vreme sper sal gasesc



Mai era unul cu un o gasta salbatica pe care o creste o fata.
Si in cele din urma fata ii gaseste un stol in drumul sau spre migrare.

De la Kuhaylan Am primit un raspuns foarte placut, despre primul film.

For All Time (2000)

De la Kuhaylan Se pare ca am primit un raspuns la cel cu gasta salbatica.

Fly Away Home (1996)

Incaodata mii de multumiri lui Kuhaylan






Si o propunere de vizionare Tot de la Kuhaylan

The Infinite Worlds of H.G. Wells (TV mini-series 2001– )

Da stiu stau prost cu scrisul.

Last edited by Dany_Jim : 29 Dec 2012 at 18:22.
Dany_Jim is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2013, 22:51   #513
iiitech
Novice
 
iiitech
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
Film horror de iarna intr-un hotel

Salut caut si eu un film(nu e vorba de Shinning)este vorba de o familie cu un copil care nu mai stiu dar cred ca stau la un hotel in timpul iernii...e foarte multa zapada afara..intr-o zi copilul adica baietelul iese afara sa se joace cu zapada iar omul de zapada facut de alaltazi prinde viata odata cu brazii.Va rog sa ma ajutati l-am vazut in urma cu vreo 7-8 ani si imi doresc foarte mult sa ma uit incaodata!!!!e foarte tare filmu!!!need help!
iiitech is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2013, 00:58   #514
manatsuia
Novice
 
manatsuia
 
Join Date: Apr 2005
Location: sibiu
Posts: 25
Originally Posted by iiitech:
Salut caut si eu un film(nu e vorba de Shinning)este vorba de o familie cu un copil care nu mai stiu dar cred ca stau la un hotel in timpul iernii...e foarte multa zapada afara..intr-o zi copilul adica baietelul iese afara sa se joace cu zapada iar omul de zapada facut de alaltazi prinde viata odata cu brazii.Va rog sa ma ajutati l-am vazut in urma cu vreo 7-8 ani si imi doresc foarte mult sa ma uit incaodata!!!!e foarte tare filmu!!!need help!

incearca asta: http://www.cinemagia.ro/filme/jack-frost-6866/
manatsuia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2013, 20:32   #515
leloo15
Novice
 
leloo15
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 1
please ...cum se numeste filmul ?

buna,
caut si eu de mult timp numele unui film pe care l-am vazut in "tinerete" la TV ... este un film de epoca (imi aduc aminte ca femeile aveau niste rochii lungi frumoase) ... e vorba de o tanara fata (cam neconformista si neascultatoare pt acele vremuri ...) dintr-o familie buna care este "fortata"sa se casatoreasca cu un barbat pe care nu l-a vazut niciodata ... cred ca pt bani si ea avea titlul sau invers ... nu mai stiu exact
oricum, el era un destrabalat si avea nu stiu cate amante ... ea, desi se casatoreste cu el, nu se si culca cu el ...
imi aduc aminte o faza tare ... el pleaca la vanatoare cu amanta si se opresc la pavilionul de vaatoare sa faca dragoste ... tipa (sotia) ii urmareste si le fura toate hainele ... mi-a placut faza
bineintels, pana la urmase indragostesc d-adevaratelea (sotii ) si devin un cuplu

please help, daca stiti cum se numeste filmul ...
ms mult !
leloo15 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2013, 20:44   #516
iiitech
Novice
 
iiitech
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
a nu despre filmu acesta este vorba,filmul pe care il caut e thriller
iiitech is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2013, 09:10   #517
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Originally Posted by RAPITEANU:
salut.caut si eu un film dar nu stiu cum se numeste.tot ce stiu e ca e vorba de un politist care vrea sa isi salvezi familia de la distrugerea lumi (era ceva de genu incalzire globala legat de campul magnetic)se ascundeau prin canalea.(era si o fata pe acolo care vb cu unu de care nu ii placea lu tacsu adica lu politai)...explodau masini se deramau case etc distrugeri ma intelegeti. banuiesc ca filmul e undeva intre ani 2000-2006.daca are cineva vreo ideie despre ce vorbesc datimi un mesaj pe calermg@yahoo.com
War of the Worlds (2005) ?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 07:57   #518
olipop
Novice
 
olipop
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
filmul

Cum se numeste fulmul : incepe cu o lupta.. si o femeie ( lidera unuia dintre grupuri ) cade de pe o cladire si isi pierde memoria si o gaseste un betiv.. o duce acasa ( betivul are un magazin chinezesc , un fel de restaurant ) si ea va lucra pt el o vreeme .. dar supusii ei o cauta . si inamicii o descopera sii ii rapesc fata la ala cu magazinu si ea se lupta cu ei intr un depozit .. si ala moare sacrificadu-si viata pt fata cu amnezie si ei se lupta vin si baietii fetei si apoi ea pleaca cu o limuzina neagra din oras.. ..
Cinevaa :o3 ?
olipop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 08:10   #519
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Overboard (1987) ?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 09:18   #520
olipop
Novice
 
olipop
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
...nu e overboard ..: Incepe pe o cladire in care se bat 2 clanuri ...
detalii si amanunte : cand are loc lupta aceea pe claire unul dintre ei are o mana de fier.. fata cand cade cade pe o masina care transporta saltele si apoi pe una care transporta pui in cusca..
Tipul care o gaseste era beat la momentul respectiv. o duce la el acasa ..
a 2 zii tipa nu stie ce e cu ea tipul ii explica. ea va lucra ovreme pt el la restaurantu lui . o duce pe fata lui la soala o aduce..
odata fata lui se cearta cu 3 -4 fete vor sa o tunda.. iar fata aia vine si le bate pe alea..
inamicii o gasescsi vor sa o atace in magazinu chinezesc .. ea scapa , intre timp o descopera baietii iei ,si inamicii rapesc fata la patronu magazinului chinezesc so lupta are loc la un depozit de oale vaze.. chestii din ceramica.
acolo fata lui scapa o salveaza ea .. dar tipu e omoratcu o sabie , se baga in fata fetei riscandusi viata .. ea ii omoara pe toti . cu ajutorul clanului ei .a 2 zi ea se intoarce la magazinu chinezesc si pleaca cu fata lu ala pe un scuter insotitde limuzine negre. !
Stie cineva :o3. ?
olipop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells