Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jul 2004, 19:33   #1
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Dreptul la anonimat sau Declaratie de protectia muncii

Decizia de a iesi din anonimat trebuie sa apartina in exclusivitate fiecarui user. Prin urmare, gestul de a posta fotografii cu alti useri, fara acordul acestora si, cu atat mai mult, de a te folosi de ele pentru a-i ataca, este incalificabil. Sau, mai pe romaneste, este de c****. In mod normal, acest gest ar trebui sa atraga dupa sine "ban" instantaneu.

Totusi, pentru ca nu a existat pana acum o regula clara in acest sens si datorita faptului ca, pana in acest moment, fotografii de la intalnirile CineMagia au fost tolerate pe forum, nu o sa recurg la aceasta masura in cazul lui Gaandalf, care s-a facut vinovat de o asemenea incalcare grava a bunului simt. In schimb, o sa-i retrag rangul onorific, pana in momentul in care isi va cere scuze in mod public pentru gestul sau. Evident ca o noua incalcare va atrage dupa sine "ban" permanent, fara drept de revocare.

Toate fotografiile de la intalnirile CineMagia au fost sterse de pe forum. Nu se vor mai posta de acum inainte fotografii, decat in cazul in care toti participantii sunt de acord cu acest lucru.
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 15:06   #2
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
daniel, dar chesita asta nu e totushi corecta. Adica Ambra Blu, are voie sa injure shi sa faca pe toata lumea cum il taie pe el capu`, n-ar importantza pe cine jigneshte etc, nu "patzeshte" nimic, dar restu` care fac o gresheala, o i-au in "freza". Think about it. Nu-i corect. Daca Ambra Blu e tolerat pentru toate injuratrile lui, Gaandalf poate fi tolerat pentru o poza! Au mai fost bagate pe forum o gramada de poze shi nimeni n-a facut din tzantzar armasar... Dar probabil... parerea noastra nu concteaza anyway...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2004, 15:58   #3
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Mi se pare bullshit faza asta daniel. Atatea cacaturi se fac pe forum-ul asta dar voi v-ati luat doar de asta...

Ori totul ori nimic, hotarati-va.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 01:45   #4
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Re: Dreptul la anonimat sau Declaratie de protectia muncii

daniele, daniele - iar vii cu pedepse grele!
cred ca e o exagerare si o nedreptate strigatoare la cerul inalt al Cinemagiei (cu litera mare!). Gaandalf mi se pare un personaj interesant pentru fauna Cinemagiei. este un cinefil (spre cinefag uneori) foarte devotat, priveste tot ce se cheama film, comenteaza/scrie asa cum intelege el (fara fitze), e adevarat, e fair-play, dornic sa invete. afiseaza asa o naivitate cuceritoare, tonica si face bine cadrului cinefil de aici.
si eu l-am "apostrofat" prieteneste pentru niste greseli, dar am inteles ca acesta e "stilul" omului...
cred a a fost provocat sa replicheze si el mai dur, il inteleg - s-a intamplat si cu mine, eu care sunt terorizat de "etica lui Robinson"
pe scurt: solidar cu Gaandalf! sa intram in normalitate - o normalitate valabila si obligatorie pentru toti.
saludo amigos!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 13:39   #5
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Sherbet, nu stiu daca ejti fantoma obosita a pateticului marcu, dar la fiecare post te dovedesti mai anost decat o partida de amor solitar comisa in cinstea unui ambalaj de ciorapi Adesgo.


--------------------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 14:22   #6
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by crydead:
Sherbet, nu stiu daca ejti fantoma obosita a pateticului marcu, dar la fiecare post te dovedesti mai anost decat o partida de amor solitar comisa in cinstea unui ambalaj de ciorapi Adesgo.


--------------------------------------
Viitorul suna ocupat.

sunt zgarcit in complimente, dar tie, fiinta de gunoiste, iti spun ca esti uneori un orificiu foarte expresiv.
ma amuza atacul vostru in haita. te-ai simtit vizat, sarmanule.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 14:42   #7
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
Originally Posted by herbert:
[

sunt zgarcit in complimente, dar tie, fiinta de gunoiste, iti spun ca esti uneori un orificiu foarte expresiv.
ma amuza atacul vostru in haita. te-ai simtit vizat, sarmanule.


mai herb, parca militai pentru pacea shi buna-ntzelegere in lume, ieri seara, ne-ai citit din cartarescu...eu am simtzit chiar un tremurat de emotzie....si acum.....
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 17:22   #8
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by zizi:

mai herb, parca militai pentru pacea shi buna-ntzelegere in lume, ieri seara, ne-ai citit din cartarescu...eu am simtzit chiar un tremurat de emotzie....si acum.....

am ramas acelasi, zizi - pasnic si tolerant, dar tipul care ma ataca pe mine pe acest forum (si nu numai pe mine), inecandu-se in expresivitate jegoasa, de frustrat, e din categoria acelora, daca nu acelasi, care il balacareste pe Cartarescu (pe care il pretuiesc si cu care sunt in relatii foarte bune). cunosc fauna aceasta. ii deranjeaza ordinea, curatenia, iar o minima solidaritate a bunului-simt impotriva lor le provoaca crize isterice. nu chem la solidaritate, e prea mult probabil pentru peisajul nostru, dar abandonati macar mirarile acestea...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 18:43   #9
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Demona:
daniel, dar chesita asta nu e totushi corecta. Adica Ambra Blu, are voie sa injure shi sa faca pe toata lumea cum il taie pe el capu`,Nu-i corect.

Atita vreme cit un nickname ca Gandalf ii jigneste pe K's si toni (desi vroia sa ma jigneasca) apelind la modalitati triste gen comentariu de poze, masura 'corectionala' este ceruta by default.

PS: Nu se pune virgula intre subiect si predicat, you would-be journalist/ news editor.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 18:58   #10
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by herbert:
Originally Posted by crydead:
Sherbet, nu stiu daca ejti fantoma obosita a pateticului marcu, dar la fiecare post te dovedesti mai anost decat o partida de amor solitar comisa in cinstea unui ambalaj de ciorapi Adesgo.


--------------------------------------
Viitorul suna ocupat.

sunt zgarcit in complimente, dar tie, fiinta de gunoiste, iti spun ca esti uneori un orificiu foarte expresiv.
ma amuza atacul vostru in haita. te-ai simtit vizat, sarmanule.

Vizat de tine? Poate felat. Atac in haita? Toate ti se par mari cand ejti mic, forumuistule. Nu te ma umfla ca un OB ca nu reusesti decat sa ma plictisesti. Proasta populatzie sunteti scriitorii ajtia ratati.

--------------------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 19:11   #11
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by crydead:
Vizat de tine? Poate felat. Atac in haita? Toate ti se par mari cand ejti mic, forumuistule. Nu te ma umfla ca un OB ca nu reusesti decat sa ma plictisesti. Proasta populatzie sunteti scriitorii ajtia ratati.

nu pot sa te ajut cu nimic, degeaba insisti...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 19:18   #12
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Sau nu stii ce sa raspunzi, marcule care stai ascuns in spatele unui dickname care seamana cu herpes?

-----------------------------
Viitorul suna ocupat.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2004, 19:24   #13
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Originally Posted by Ambra Blu:
PS: Nu se pune virgula intre subiect si predicat, you would-be journalist/ news editor.
PPS: vezi ca ai uitat un i-au de al fetei:
Originally Posted by Demona:
dar restu` care fac o gresheala, o i-au in "freza".

Oricum, este o diferenta enorma intre a arunca cate o injuratura si a te extazia ca un copil de 5 ani la o poza asa-zis denigratoare, plus a aduce injurii unor useri care nu te-au atacat in nici un mod- in speta eu si toni.
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 06:47   #14
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
Atita vreme cit un nickname ca Gandalf ii jigneste pe K's si toni (desi vroia sa ma jigneasca) apelind la modalitati triste gen comentariu de poze, masura 'corectionala' este ceruta by default.
I-am zis shi lui DANIEL. In poza aceea erai tu shi Toni era in prim plan.
Pe Toni l-am cunoscut shi nu aveam nici un motiv sa ma iau de el. O dai de garda Ambra, serios o dai.
Cu K'S n-am schimbat 2 vorbe in viatza mea. Nu mai implica shi alte persoane. Asta trebuie rezolvata intre persoanele care au luat parte la acel scandal.
Vad ca esti convins ca masura corectzionala trebuie aplicata by default dar ai uitat ca a vazut 1/2 din forum ce ai scris la Happy Tree Friends?

Originally Posted by K's:
Oricum, este o diferenta enorma intre a arunca cate o injuratura si a te extazia ca un copil de 5 ani la o poza asa-zis denigratoare, plus a aduce injurii unor useri care nu te-au atacat in nici un mod- in speta eu si toni.
Voi insistatzi sa postez poza din nou dar degeaba incercatzi... Toni este un om de nota 10. Nu am nimic cu el. Poza aceea il avea in coltz avizat shi denigrat pe Ambra. Ce tot nu intzelegetzi ? Injectatzi venin cu super liquidator dar degeaba.
Cu tine K's nu-mi aduc aminte sa ma fi disputat. Unless i'm sleepnetsurfing.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 08:05   #15
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Eu zic sa va calmati, ca iar se precipiteaza lucrurile.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 10:37   #16
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Bun. Vad ca nu vreti sa va calmati.
Va rog... astept scuze de la Gaandalf, Demona, Ambra Blu si toti cei implicati in acest scandal, pentru ca acest incident sa se stinga. Nu conteaza cine a inceput, conteaza unde s-a ajuns!
Voi sterge de acum orice alte devieri, insulte si jigniri la adresa userilor de pe forum.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 11:15   #17
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Astept scuze din partea tuturor celor implicati in acest scandal pe adresa mea: emanuel.lazarescu@cinemagia.ro
Cand le voi avea pe toate, le voi publica pe site, sperand ca acest conflict sa inceteze.
Ma gandesc ca veti face acest lucru dupa zicala Cel mai inteligent cedeaza.
Hai sa fim toti ok, si sa revenim la normalitate, sa discutam despre filme si sa terminam cu atacurile la persoana.

Va multumesc si astept scuzele voastre.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 15:53   #18
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Gaandalf:
Vad ca esti convins ca masura corectzionala trebuie aplicata by default dar ai uitat ca a vazut 1/2 din forum ce ai scris la Happy Tree Friends?

...Cu tine K's nu-mi aduc aminte sa ma fi disputat. Unless i'm sleepnetsurfing.

Doar 1/2 din forum? Vrei sa zici ca cei trei, paispe speriati care va urniseti intelectul si il carati cu o roaba impotriva mea reprezinta 1/2 din forum. Ma indoiesc. Si, sa zicem ca 1/2 din forum a citit ce am scris acolo, dar citi ati inteles?

Cu K's nici nu ai cum sa te, disputa. Nu ajungi acolo sus.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2004, 17:41   #19
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by emanuel:
Voi sterge de acum orice alte devieri, insulte si jigniri la adresa userilor de pe forum.

Cam tarziu pentru chesti asta. Catzi au injurat shi catzi au fost injuratzi... In fine. Daca e sa schimbatzi ceva, nu ar fii cazul inainte sa facetzi regulile shi dupa aceea sa "sanctzionatzi"? In fine...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2004, 06:29   #20
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
Cu K's nici nu ai cum sa te, disputa. Nu ajungi acolo sus.
Atunci de ce ai mintzit in halul ala ca m-am luat la cearta shi cu el? Shi l-ai mai implicat shi pe Toni. That was low! Even 4 you!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells