Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 May 2004, 10:10   #1
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Useri noi...subiecte de discutie vechi...

ok...poate titlul meu nu este foarte inspirat dar la momentul asta imi lipseste entuziasmul creativ...

sincera sa fiu nici nu-mi dau seama daca acest subiect ar putea influenta in vreun fgel sau altul situatia de pe forum...dar eu efectiv nu mai suport sa vad cum userii noi deschid subiete despre lucruri care deja au fost discutate...
nu m-ar deranja foarte tare daca intr-adevar ar spune lucruri noi...dar cand la al 4-lea subiect despre ecranizari se discuta exact aceleasi carti si filme ca la precedentele, nu iti vine sa te urci pe pereti?(am exagerat ca sa fiu mai sugestiva :sleep: ) este ca si cum am descoperi in fiecare an America si am fi foarte mandri de noi ca facem asta...
este chiar atat de complicat sa dai un search inainte sa deschizi un subiect?????????

de ce pt aproape fiecare film care apare pe ecrane (si care e eventual este si controversat) se fac cel putin 2 subiecte (unul la Acum pe ecrane si unul la Film in general)? ce sa fac? sa postez acelasi mesaj in 2 locuri diferite? este logic ca fragmentarea asta strica discutiile si ca lumea va prefera sa scrie la subiectele idioate din cafenea in loc sa vorbeasca despre filme....

eu m-am gandit sa incercam sa facem un Anunt sau ceva care sa ramana permanent pe prima pagina, si pe care sa il citeasca toti in userii noi in scopul de a incerca sa citeasca mai multe din subiectele vechi inainte de a posta din urmatoarele motive:
1.sa cunoasca mai bine userii
2. sa nu mai deschida subiecte noi cu teme vechi
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 10:18   #2
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Ai dreptate Poate ar trebui sa fie functia SEARCH mai mare :shock:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 12:38   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Ceva de genul "rules and guidelines".
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 16:38   #4
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
subscriu la tot ce-a scris ricutza. exact aceleasi nemultumiri am si eu.
Am facut si eu observatie la fiecare topic care nu-si avea rostul (ultima data la 'film sau carte') dar nimeni nu m-a luat in seama. cu parere de rau tre sa spun ca moderatorii nu prea-si fac meseria.
In afara de faptul ca ar trebui sterse imediat acele topicuri, probabil ar trebui:
- pus un disclaimer mare pe fiecare pagina a forumului la care sa fie atasat un frumos buton de 'search', ceva care sa iasa in evidenta
- anumite topicuri mai vechi sa fie facute stick, sa le vada toata lumea, nu numai userii vechi care stiu de ele.
- sa fie organizate pe mai multe categorii toate topicurile, astfel incat sa nu dai de multe ori pagina urmatoare ca sa ajungi la un topic, sa stii exact unde sa te duci in functie de tematica

A propos, daniel, a aparut versiunea noua de phpBB in care sa poti creea subcategorii in categorii? daca da, cand va fi upgradat si acest forum cu ea?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 16:43   #5
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Originally Posted by Leonard:
A propos, daniel, a aparut versiunea noua de phpBB in care sa poti creea subcategorii in categorii? daca da, cand va fi upgradat si acest forum cu ea?

Varianta noua de phpBB este inca in varianta beta. Vrem sa upgradam forumul imediat ce apare varianta finala.
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 18:31   #6
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Leonard:

- anumite topicuri mai vechi sa fie facute stick, sa le vada toata lumea, nu numai userii vechi care stiu de ele.

Se aglomereaza prea tare apoi... dar am impresia ca phpBB 2.2 o sa aiba incorporata o optiune prin care sa poti uni doua topic-uri asa ca topic-urile la fel se vor putea uni intr-unul mare si singur Daca nu, la upgrade propun sa se instaleze acest mod
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2004, 00:14   #7
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Hmmm ! Se pune de o conspiratzie ?
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2004, 07:37   #8
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
De o lovitura de stat...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 15:47   #9
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
supararea e mare ... dar asta este forumul ... ori il faceti (voi cei cu titlu de guru) un forum inchis (userii nu pot crea subiecte noi) ori sanatate .... discutam in van.

la fel ca si oamenii discutiile de pe forum se nasc, traiesc si mor, apoi apar altele care fac acelasi lucru. faptul ca sunteti peste mai multe generatii si acest lucru va deranjeaza ar trebui sa va dea de gandit.
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 21:19   #10
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by regedit:
supararea e mare ... dar asta este forumul ... ori il faceti (voi cei cu titlu de guru) un forum inchis (userii nu pot crea subiecte noi) ori sanatate .... discutam in van.

la fel ca si oamenii discutiile de pe forum se nasc, traiesc si mor, apoi apar altele care fac acelasi lucru. faptul ca sunteti peste mai multe generatii si acest lucru va deranjeaza ar trebui sa va dea de gandit.

nu mi se pare corect sa creeze subiecte numai cei cu titlul de "guru" pt ca sunt o gramada de subiecte bune facute chiar de oameni aflati la al 10-lea post...
eu nu am o problema cu dicutiile pe aceeasi tema...sa zicem ca le-as accepta daca intr-adevar ar aduce ceva nou....dar in principal se discuta aceleasi lucruri...asta ma deranjeaza...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 22:20   #11
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
din ciclul "in ziua de azi, astia tinerii nu mai au pic de respect"...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2004, 09:11   #12
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
...fatza de guri bivolarii
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2004, 23:49   #13
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by regedit:
...fatza de guri bivolarii


:lol: :lol: :lol:
good one!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2004, 07:38   #14
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by PoliFanAthic:
Ceva de genul "rules and guidelines".
Ar fi misto un regulament si pe aici, desi nu s-ar respecta... Ehhh in cazul in cre n se respecta se vor aplica banuri chiar pe ip=ul respectiv... :oops:
SA FIE DICTATURA! Si ce se aude cu upgrade-ul?! Iara o sa schimbati radical forumul?...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 09:33   #15
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
nu v-as recomanda sa blocati ip-uri. avand in vedere modul de operare la multi isp ati putea bloca mai multi useri ... unii nevinovati.
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 11:14   #16
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Ceva de genul "rules and guidelines".
Ar fi misto un regulament si pe aici, desi nu s-ar respecta... Ehhh in cazul in cre n se respecta se vor aplica banuri chiar pe ip=ul respectiv...

exista un regulament, dar bag seama ca multi nu l-ati citit. Da, propune si banarea IP-urilor, lucru cu care sint de acord.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 13:48   #17
regedit
Veteran
 
regedit
 
Join Date: Sep 2003
Location: in my chair
Posts: 237
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Ceva de genul "rules and guidelines".
Ar fi misto un regulament si pe aici, desi nu s-ar respecta... Ehhh in cazul in cre n se respecta se vor aplica banuri chiar pe ip=ul respectiv...

exista un regulament, dar bag seama ca multi nu l-ati citit. Da, propune si banarea IP-urilor, lucru cu care sint de acord.

si eu sunt pentru blocare pe clasa *
regedit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 18:33   #18
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
modalitatea tehnica prin care se poate face ban-area unui user e treaba lui daniel, nu cred ca il intereseaza parerea voastra.
eu as vrea o banare a userilor pe care-i maninca deshtele, useri catre TREBUIE sa scrie la fiecare subiect cite ceva. exemplu : a aparut subiectul "ciunga - minga", hop si userul gigel care posteaza un mesaj genial :"nu ma intereseaza" sau "io nu l-am vazut, da' cred ca e prost".
n-aveti pentru ce.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2004, 15:03   #19
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
daniel, nu se poate face vreo chestie in phpBB ca atunci cand cineva vrea sa creeze un subiect care are un titlu IDENTIC cu altul deja existent (la aceeasi categorie dar si la alte categorii) sa fie afisat un mesaj cum ca subiectul exista si nu mai poate fi creat? sunt numeroase exemple de astfel de bug-uri ale userilor care nu numai ca nu folosesc cautarea (ex. topicul "Waking Life") dar nici macar nu se uita pe aceeasi pagina sa vada daca subiectul e deja (ex. topicul "festivalul filmului european").
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2004, 17:30   #20
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Mai Leonard, nu toata lumea e asa organizata ca tine...mai apar si de-astia a(e)rieni ca mine si ca Lady-skar...
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells