Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Iconoclast

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Apr 2012, 17:31   #181
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by anaemona:
Twinsen zice ca din respect pentru alti useri se uita pina la capat la filmele propuse de ei, desi cel putin la unul nu s-a uitat.
Nu, eu am zis ca, citez, "am facut tot posibilul ca sa le urmaresc pana la capat". Atat la Hundstage si la On the silver globe m-am uitat la prima ora, dar mi-au depasit orice limite ale rezistentei prin urmare nu le-am vazut pana la capat.
Originally Posted by anaemona:
Pe de alta parte, daca-i respecta in continuare pe useri trebuie sa le critice strict filmul propus si nu sa comenteze de genul "Cred ca unele filme au fost propuse la misto".
Corect, aici ai dreptate. Te rog sa urmaresti o ora din " On the silver globe" si poate ai sa intelegi in ce dispozitie eram cand am scris asta.
Quote:
Mie cel mai mult imi place de MinRep. Imi placea si de Windom, dar vad ca s-a suparat din nou si nu prea-mi plac oamenii care se supara usor. Totusi, daca revine, cred ca o sa-mi placa din nou de el
Nu stiam ca facem aici un concurs de popularitate.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2012, 18:09   #182
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nici n-a venit bine 1 mai si s-a incins deja atmosfera pe forumul asta . Sa prajesti micii pe tastatura . Opareala mare taticu'
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2012, 18:33   #183
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Twinsen:
Nu stiam ca facem aici un concurs de popularitate.

N-ar fi dragut sa facem si un concurs de popularitate? Just kidding

Twinsen, vezi ca acum citeva zile ti-am dedicat o melodie si nici n-ai observat
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2012, 19:51   #184
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Prevad multi votanti la filmul de saptamina asta.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2012, 20:25   #185
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Nu stiu daca glumesti sau nu, dar normal ar fi sa fie multi din doua motive. In primul rand filmul e un thriller/mistery filmat excelent. Are poveste. Are scene de sex. Desi e dark si artistic, e infinit mai entertaining decat ultimele doua filme din turneu.

In al doilea rand, privitorul nu are decat de castigat: daca ii place filmul e bine, daca nu, are ocazia sa-i dea peste nas unei persoane care a tot criticat pana acum in turneu.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2012, 21:46   #186
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
iata ca am ajuns si la ultimul film din turneu!
saptamana viitoare voi afisa punctajul filmelor si cine le-a propus, precum si o statistica privind participarea. eu sunt multumit de cum s-a desfasurat turneul si as vrea sa continuam cu formula aceasta. am putea face mici ajustari, desigur si acum e timpul sa trancanim despre asta.
va rog deci sa faceti observatii si propuneri privind viitorul turneu! eu ma gandeam ca ar fi interesant sa alegem o anume categorie de filme, de exemplu un anume gen sau cinema ( italian, francez, etc). mie personal mi-ar placea sa facem un turneu cu filme romanesti dinainte de revolutie. ce parere aveti? ce propuneti?
tin sa precizez ca desi toata lumea e invitata sa participe la discutii, sa faca propuneri, sa se inscrie cu un film, prioritate la toate acestea vor avea cei care au participat la prezentul turneu. deciziile privind viitorul turneu vor tine cont in primul rand de opiniile lor. nu vreau sa fie un club exclusiv, dar e dreptul lor castigat.

Last edited by Mercutio : 24 May 2012 at 21:52.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2012, 17:25   #187
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Sunt de acord cu filmele romanesti (si de dupa revolutie) pt. ca stau foarte prost la capitolul asta. Nu cred ca o sa propun film dar o sa vizionez/notez.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2012, 18:23   #188
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Subscriu. Daca ar fi unul cu filme romanesti e foarte probabil sa particip si eu... desi depinde si de perioada pentru ca in urmatoarele doua luni o sa am foarte putin timp liber.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2012, 22:37   #189
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
La finalul Turneului Iconoclast iata cateva date despre el, mai precis: numele celor care au propus filmele, punctajul obtinut de filme si participarea. Am incercat sa fac niste tabele aici, n-am reusit, asa ca le afisez sub forma de imagine. Sper sa se vada bine.





Va multumesc pentru participare!

Last edited by Mercutio : 31 May 2012 at 12:24.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 08:17   #190
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Si eu am participat de trei ori
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 11:25   #191
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Soricica & MinRep = HEROES (of Might and Magic)

Doresc sa le multumesc lui charles si Mercutio ca au ales filme mai "naspa" ca al meu si m-au salvat astfel de lanterna rosie

Btw, Mercutio tu n-ai avut nici o participare ca nu te vazui in tabel ? Sau nu te-ai numarat ?

Obiectivele mele pentru sezonul urmator al acestui turneu:

- Evitarea retrogradarii (adik sa ma feresc in continuare de ultimele 2 locuri). Ca la Cupele Europene nu indraznesc sa sper
- Sa ma feresc in continuare de blaturi (niste useri, nu dau nume, au umblat cu valiza sa ma motiveze sa dau 4 stele la filmele lor)
- Cresterea cantitatii de contributii la hectar cu cel putin 25 %.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 12:19   #192
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by marcusARCUS:
Si eu am participat de trei ori
scuze, n-a fost intentionat, am modificat.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 12:59   #193
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
chamb, a ta era pisica? ştiu că nu mă urăşti sau?
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 13:03   #194
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Chambord:
...
- Cresterea cantitatii de contributii la hectar cu cel putin 25 %.
serios vorbind acum, ideea e cat se poate de simpla. cei care au contribuit mai mult au interes mai mare in a urmari si discuta filme. e deci legitim ca ei sa aiba intaietate la alegerea filmele pentru urmatorul turneu.
castigul nu e unul ca la fotbal. castigul e chiar participarea in sine: a descoperi noi filme, a le discuta, a le intelege mai bine. in asta consta a fi cinefil, cred.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 13:04   #195
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
ştiu că nu am dreptul la părare, după ce am chiulit angronomic de pe aici, dar eu aş avea chef de film mut în sezonul următor. sau, dacă nu se acceptă, filme cu tematică. smc încercase ceva de genul acesta în secţiunea aia din vîrf, acolo unde chamb îi patron saint, dar nici un ecou.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 13:10   #196
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
privind urmatorul turneu, pana acum avem 3 opinii pro film romanesc si una pentru film mut.
astept si alte pareri.
as propune pentru perioada de vara un film la doua saptamani, daca sunteti de acord, tinand cont ca multa lume e in vacanta.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 13:21   #197
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Ma gandesc, daca nu e prea complicat, sa ramana o saptamana ( se desfasoara prea lent cu doua) dar sa existe posibilitatea sa votam filmul si dupa ce intra urmatorul. Macar un nr. limitat de voturi (2-3) care se pot da dupa ce trece saptamana unui anumit film. La turneul asta chiar as fi vrut sa am aceasta posibilitate.
Si as fi de acord si cu ideea cu filmul mut (pana si filme romanesti am vazut mai multe decat filme mute) daca mai sunt si alti doritori.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 13:28   #198
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by White1:
Ma gandesc, daca nu e prea complicat, sa ramana o saptamana ( se desfasoara prea lent cu doua) dar sa existe posibilitatea sa votam filmul si dupa ce intra urmatorul. Macar un nr. limitat de voturi (2-3) care se pot da dupa ce trece saptamana unui anumit film. La turneul asta chiar as fi vrut sa am aceasta posibilitate.
Si as fi de acord si cu ideea cu filmul mut (pana si filme romanesti am vazut mai multe decat filme mute) daca mai sunt si alti doritori.

excelenta ideea! am putea lasa doua saptamani pentru vot, dar schimbarea noului film sa ramana la o saptamana. in felul acesta pentru fiecare film vom avea mai mult timp pentru discutii si votare.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 15:03   #199
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Malombra:
chamb, a ta era pisica? ştiu că nu mă urăşti sau?

u're done. abia astept urmatorul tau film k sa intru cu buldozerul peste el. am zis!
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2012, 17:01   #200
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Frumos clasament!

Mi-a placut turneul in acest format si trebuie continuat. Cred ca prefer un turneu de filme romanesti (nu neaparat de o parte sau de alta a revolutiei), dar nu m-ar supara nici un turneu de filme mute (doar ca probabil as fi mai bine pregatit acolo).
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells