Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Esti pro sau contra lui Bäsescu?
Pro 41 56.94%
Abtinere 7 9.72%
Contra 24 33.33%
Voters: 72. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Apr 2007, 16:38   #41
crisa
Novice
 
crisa
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Originally Posted by Pitbull:
De votat, ai votat (sus în poll)?

Pai normal... ca da!
crisa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 17:19   #42
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
...

M-as face o musca sa vad ce face Vacaroiu in cele 30 de zile cat sta la Cotroceni
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 17:49   #43
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Re: ...

Originally Posted by keepwalking:
M-as face o musca sa vad ce face Vacaroiu in cele 30 de zile cat sta la Cotroceni

Toata lumea stie asta,o sa face ce stie el mai bine.O sa analizeze o gama cat mai larga si variata de vinuri.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 20:49   #44
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Re: ...

Originally Posted by qwerty:
Originally Posted by keepwalking:
M-as face o musca sa vad ce face Vacaroiu in cele 30 de zile cat sta la Cotroceni

Toata lumea stie asta,o sa face ce stie el mai bine.O sa analizeze o gama cat mai larga si variata de vinuri.
Inseamna ca voi deveni o drosophila melanogaster
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 21:42   #45
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
poanta. de ultima ora

Decret Prezidential: Incepand de astazi 20.04.2007, ora 09:00, este permisa consumarea unor cantitati moderate de vodca la volan conform unui decret emis de presedintele interimar Nicolae Vacaroiu. :w00t:
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 22:06   #46
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
si uite asa, mai intamplator, mai cu noroc, Basarabia a dat doi presedinti postdecembristi pt Romania - Constantinescu & Mikola Vacaroiu... ridicol-solemn-neputincios primul ("invins de structuri"), balmajit-halucinogen spre 40 de grade al doilea... sper, totusi, ca romanii n-o vor alege presedinte pe misionara cu bentitza Leonida Lari... dar mai stii?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 22:46   #47
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by herbert:
Basarabia
"De la Wikipedia, enciclopedia liberã
Basarabia este teritoriul Voievodatului Moldovei situat între Prut ºi Nistru, denumit astfel în 1812 în momentul anexarii de cãtre Imperiul Rus, mare parte a acestuia aflându-se astãzi în componenþa Republicii Moldova, iar partea de sud (Bugeac) ºi cea de nord în componenþa Ucrainei.
"

Nu vad legatura cu Romania. :shock:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 22:55   #48
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Poate de la tine nu se vede.
Aici, unde stau eu, sare-n ochi.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:04   #49
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Taci dracu' din gurä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:05   #50
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Mdaa...un prieten venit din State imi spunea ce i-au zis americanii cand au aflat ca e din Romania: "La intoarcere sa-l iei pe Bush acolo la tine!"

Cu Basescu cred ca-i mai important ce se va intampla in continuare decat: ce a zis, ce a facut, ce n-a facut, cat de mincinos e sau cat i-a scazut ratingul demnitatii.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:13   #51
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Pitbull:
Poate de la tine nu se vede.
Aici, unde stau eu, sare-n ochi.
"Din pacate actuala Basarabie este 90% rusificata si doar tinerii sa mai incerce ceva pentru a schimba ceva,sincer eu ii consider rusi si ar trebui un regim de vize ca la orice tara noneuropeana deoarece au o politica agresiva fata de noi"

Ucraina nu e in Romania. N-are cum. Moldova e mai aproape de Rusia. Rusia le taie gazu' cand vrea muschii ei. Rusia ii lasa in intuneric tot cand vrea muschii ei. Moldova traieste drama lui Fram Ursu' Polar, nu e nicaieri acasa. Presedintii care sa zicem ca i-a dat sunt cele mai jalnice produse de care a avut Romania parte in structurile de conducere. Nu poti imperechea un pitbull cu un maidanez si sa dea un pitbull. O sa iasa corcitura. Am fost de multe ori in rametzia, urata tzara, irecuperabila, damnata.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:20   #52
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Dintre doua rele am ales sa n-o votez pe nici una. Nu am vrut sa-l votez pe BAsescu in ciuada lui Bombonel si nici invers. Nici unul nu este demn si bun pentru functia de presedinte.
Parca am fi cu totii acel profesor din liceu care zicea ca nota 10 e pentru profesor. Nu merita nici unul functia cea mai inalta. Si atunci ce e de facut? :?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:57   #53
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Mistah J:
Gãsesc dezgustãtoare lipsa de onoare a celui care a fost, pânã acum putin timp, ºeful statului român, incapabil sã-ºi þinã cuvântul dat în auzul a milioane de oameni. O ruºine naþionalã, dupã pãrerea mea. :?

mai Mistah J, eu te-am crutzat, te-am si aparat aici, pe acest onorabil forum, dar vad ca tii numaidecat sa calci in gropi. esti de o inoportunitate flagranta. adica ce, nu e deloc o rushine nationala faptul ca Vacaroiu a ajuns presedinte??? ca Ilici Iliescu va conduce din nou, reinstaland firul rosu cu Moscova. ce vrei mai mult? pe acest fundal al rushinii generale, Base a tras un partz din neatentie. fa-te ca n-ai auzit, ca ambiantza e oricum fetida.
la vot pe 20 mai si privirea inainte!!!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 23:59   #54
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
:huh:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 00:02   #55
Azgard
Novice
 
Azgard
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 10
Scandalul e stupid si inutil. Oricum nu are cine sa ii ia locul. Mult zgomot si n-or sa faca nimic. Daca chiar aveau de gand sa il dea la o parte, trebuia mai mult gandit. Referendumul e inutil, daca sondajele de opinie aratau ca populatia nu va vota impotriva lui. Sa zicem ca defapt se urmareste alt ceva si asta e doar ca sa ne ia ochii, sa nu remarcam altceva. Dar asta presupune ca ar exista cineva in parlament cu mai mult de doua grame de creier in capatina, ceea ce nu imi vine a crede.
Azgard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 00:20   #56
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
@Ayana: (cä pân-am scris eu, au mai apärut vreo trei mesaje)

Wrong! Situatia e prea serioasä ca sä ne permitem luxul absenteismului: "Nici unul nu e bun, deci nu votez!". DIMPOTRIVA, asa ceva ar merge în eventualitatea (unde n-am träi s-o vedem si pe asta!!!) unui: "Toti sunt buni oricum, asa cä pot sä mä duc la iarbä verde!". Dar când ai de ales între douä (sau mai multe) rele, esti dator cel putin fatä de tine însuti, din instinct de apärare (ca sä nu mä refer acum la societate si la natiune) sä-l alegi pe cel mai mic. Altfel, tu stai cu burta-n sus si nu mai poti de încântare c-ai avut "dignitate" si n-ai votat cu nici unul dintre mizerabili - si una-douä vine mizerabilul äl mai räu, care-ntre timp a câstigat (cä l-ai läsat si tu sä câstige!), si ti-o trage!
Nu v-a ajuns cât ne-au tras-o guvernärile mafiocratice F.S.N./F.D.S.N./P.D.S.R./P.S.D.?
Asa cä acum, dacä vrem sä reducem la minimum riscurile de a ne-o trage cineva, ne sältäm frumos curu' de pe fotel si mergem sä le-o tragem ALORA: P.S.D., P.R.M., P.C., plus curva penelistä. Ei sunt INAMICUL PUBLIC NR. 1. Dupä ce-i lichidäm pe ei, vedem ce urmeazä: dac-atunci se va dovedi cä Bäsescu si P.D.-ul erau räul imediat urmätor (Inamicul Public nr. 2, cum ar veni), nici o problemä: îi radem si pe ei. Va fi comparativ mai usor, decât a fost cu super-mafia asta nationalä.

* * *

ASEL: - Când eram tânär ca tine, la un moment dat, am fost eliberat dintr-o închisoare - la fel ca asta. Nu peste mult, mi-am dat seama cä nimerisem în altä închisoare - mai largä.
TOMAS: - Si-atunci...?
ASEL: - Atunci? Atunci, iesi în închisoarea cealaltä! Si când te vei gäsi acolo, iesi în cealaltä! Si din aceea, în cealaltä! Adevärul te asteaptä în toate, nu în nemiscare!
- Antonio Buero Vallejo, "Fundacion" - "Generoasa fundatie", T.N.B., 1978, regia Horea Popescu; cu: Gheorghe Cozorici, Ovidiu Iuliu Moldovan, Mircea Albulescu, Marin Moraru, Costel Constantin, Ilinca Tomoroveanu, Serban Iamandi, Alfred Demetriu, Emil Muresan
(Spectacolul meu favorit din toate timpurile; citatul de mai sus mi-a devenit model si reper în toate situatiile ca asta de-acum.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 02:11   #57
sade
Junior
 
sade
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 60
Cu toate ca o sa ploua cu injuraturi in directia mea ma ridic in picioare si va face tembeli si nenorociti pe toti care nu vreti sa vedeti ceea ce unii numesc -the big picture-
Chiar sunteti orbi ? In orice telenovela politica ar juca Traian - nu vedeti ca a lovit "foamea de a fura" si l-au dat jos imediat ? Le mai si luati apararea ?
Comunismul pulseaza venal in continuare pentru ca unii ca voi inca gandesc la cotitura.
__________________
"you go in, it's there, it's pissed & it's gonna eat us... so please go right ahead"
sade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 05:42   #58
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
sunt asa eu mai pragmatic.. NOT
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 06:11   #59
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by Pitbull:
Wrong! Situatia e prea serioasä ca sä ne permitem luxul absenteismului: "Nici unul nu e bun, deci nu votez!". DIMPOTRIVA, asa ceva ar merge în eventualitatea (unde n-am träi s-o vedem si pe asta!!!)

Intr-adevar, daca nimeni nu actioneaza intr-o directie nu se intampla nimic. I knew I like you for somethin` 8)

Oare daca ar vota toti cei cu drept de vot, s-ar misca ceva, macar putin? :?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2007, 07:54   #60
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
[
Quote:
i]Wrong![/i] Situatia e prea serioasä ca sä ne permitem luxul absenteismului: "Nici unul nu e bun, deci nu votez!". DIMPOTRIVA, asa ceva ar merge în eventualitatea (unde n-am träi s-o vedem si pe asta!!!) unui: "Toti sunt buni oricum, asa cä pot sä mä duc la iarbä verde!". Dar când ai de ales între douä (sau mai multe) rele, esti dator cel putin fatä de tine însuti, din instinct de apärare (ca sä nu mä refer acum la societate si la natiune) sä-l alegi pe cel mai mic. Altfel, tu stai cu burta-n sus si nu mai poti de încântare c-ai avut "dignitate" si n-ai votat cu nici unul dintre mizerabili - si una-douä vine mizerabilul äl mai räu, care-ntre timp a câstigat (cä l-ai läsat si tu sä câstige!), si ti-o trage!
Nu v-a ajuns cât ne-au tras-o guvernärile mafiocratice F.S.N./F.D.S.N./P.D.S.R./P.S.D.?
Asa cä acum, dacä vrem sä reducem la minimum riscurile de a ne-o trage cineva, ne sältäm frumos curu' de pe fotel si mergem sä le-o tragem ALORA: P.S.D., P.R.M., P.C., plus curva penelistä. Ei sunt INAMICUL PUBLIC NR. 1. Dupä ce-i lichidäm pe ei, vedem ce urmeazä: dac-atunci se va dovedi cä Bäsescu si P.D.-ul erau räul imediat urmätor (Inamicul Public nr. 2, cum ar veni), nici o problemä: îi radem si pe ei. Va fi comparativ mai usor, decât a fost cu super-mafia asta nationalä.

absolut de acord cu tine. asa mi-am zis si am votat de fiecare data: in loc de iliescu, mai bine constantinescu, in loc de vadim, mai bine iliescu, in loc de nastase, mai bine basescu. intotdeauna am ales raul cel mai mic.
insa in acele situatii stiam ca votul meu favorabil pentru unul il indeparta clar pe celalalt.

in situatia de fata, e altceva. "noi" votam acum(in mai) pentru demiterea presedintelui basescu(dupa perioada lui de suspendare). deci numai cei care vor sa-l demita vor merge la vot, si, cnf. constitutiei, demiterea se valideaza daca mai mult de jumatate +1 din populatia cu drept de vot(deci cam 9 milioane de romani) isi vor exprima aceasta dorinta. restul, deci cei care nu vor sa-l demita pe basescu, pot sta acasa! absenteismul lor in situatia asta, nu inseamna vot "contra basescu", ci vot favorabil, pentru, "pro" basescu. deci entuziasm-entuziasm, dar nu prea mare, ca votam gresit (pe cine nu vrem). ne trezim acolo 10 milioane de romani plin de bune intentii si,de emotie, reusim sa-l demitem pe basescu.
Am I wrong?
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells